TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: diorama z Dagobah i Jakku

2019-07-30 12:50:55 YouTube

W dzisiejszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa nauczą nas jak samodzielnie wykonać dioramy, czyli swego rodzaju makiety. Dzieciaki wybrały sobie Dagobah i Tatooine, ale w Sadze jest tyle planet, że na pewno możecie wymyślić własną scenkę.Potrzebne będą: szklane terrarium (tu mają okrągłe, ale tak naprawdę może być w niemal dowolnym kształcie), patyki lub słomki, nożyczki oraz figurki. Jeśli wybierzecie Dagobah, weźcie patyczki, rośliny, kawałki kory, kamyki i mech (ale trzeba uważać - prawdziwy może mieć na sobie owady i szybko uschnie, sztuczny ma tendencję do wydzielania paskudnego zapachu). Do Jakku potrzeba mniej, przede wszystkim piasek (dobrze byłoby go najpierw przesiać, by pozbyć się brudów) i kamyki.

Dagobah:

1. Na dno terrarium wyłóż kamienie na co najmniej 2,5 cm - to będzie podstawa.

2. Pokryj kamienie mchem tak, by nie było ich widać. Możesz użyć patyka, by nieco go ugnieść.

3. Teraz możesz zacząć dodawać dekoracje wedle swojego uznania, na przykład zbudować chatkę Yody. Znów możesz wspomóc się patykami.

4. Na koniec wsadź figurki.

Jakku:

1. Tu wykonanie jest o wiele prostsze. Wsyp piasek do terrarium mniej więcej do 1/4 wysokości.

2. Dodaj kamienie i, jeśli masz, krążownik lub inną maszynę, aby było wiadomo, że to pokryta złomem Jakku.

3. Na koniec postaw figurki i ewentualnie wygładź piasek patykiem.

A Wy jakie macie pomysły na własne dioramy?
KOMENTARZE (1)

Dla dzieci

Narysuj Gwiazdę Śmierci i miecz świetlny

2019-07-23 10:03:26 YouTube

W dzisiejszym odcinku „Let's Draw Star Wars” kontynuujemy lekcję sprzed dwóch tygodni. Tym razem Art Trooper Kristine pokaże nam nieco bardziej zaawansowane kształty, czyli kulę i walec, z których powstaną odpowiednio Gwiazda Śmierci i miecz świetlny.


KOMENTARZE (4)

Dla dzieci

Zrób to sam: zakładka z Padme

2019-07-16 18:27:45 YouTube

Zakładki potrafią być małymi dziełami sztuki, a najlepsze są oczywiście te, które wykonamy samemu. W dzisiejszym filmiku z serii „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa prezentują nam jak wykonać zakładkę z Padme Amidalą, która z pewnością idealnie ukryje się wśród Waszych starwarsowych lektur.Potrzebne będą: akwarele, papier do akwareli (czyli o grubszej gramaturze, blok techniczny też powinien się sprawdzić), blok techniczny kolorowy (cielisty, żółty, czerwony i czerwony z brokatem), czerwona wstążka, nożyczki, linijka, klej i pędzle.

Wykonanie:

1. Pomaluj kartkę papieru żółtą akwarelą, a potem wymieszaj ją z czerwoną tak, by jeden kolor stopniowo przechodził w drugi - nazywa się to gradientem.

2. Wytnij pomalowaną cześć i podziel ją na dwie połowy - to będzie podstawa zakładki.

3. Wytnij kółka z kartek o kolorach: cielistym, czerwonym i czerwonym z brokatem. Do odrysowania kółka możesz użyć jakiegoś pudełka, rolki taśmy czy kubka, w zależności od wielkości Twojej zakładki.

4. Wytnij mały prostokąt z czerwonej kartki - to będzie szyja. Przyklej ją pionowo z niepomalowanej strony jednej z podstaw zakładki.

5. Wytnij łuk z brokatowego kółka, a potem mniejszy z czerwonego. Przyklej brokatowy do cielistego kółka, a na górę czerwony. Mamy głowę.

6. Sklej obie strony bazy pomalowanej akwarelą.

7. Narysuj kółko z tyłu brokatowej kartki, a potem dorysuj dookoła niego owal - to będzie kaptur.

8. Przyklej głowę z przodu zakładki, a kaptur z tyłu.

9. Odetnij krótki kawałek wstążki - taki, by mógł objąć zakładkę „w pasie”, lekko na siebie nachodząc. Obłóż ją dookoła i zaznacz ołówkiem miejsce, w którym spotyka się z krawędzią zakładki. Zaczynając od tego miejsca, obetnij kawałek pod kątem tak, aby powstał trójkąt prostokątny. Zrób to samo z drugiej strony.

10. Oba dobrze wycięte kawałki wstążki powinny tworzyć pas. Naklej najpierw tył, potem prawą, na następnie lewą stronę.

11. Narysuj twarz. Gotowe!
KOMENTARZE (3)

Dla dzieci

Narysuj holokron i gonka

2019-07-09 12:01:18 YouTube

Na Star Wars Kids ukazał się kolejny film skierowany do młodych artystów. Tym razem jednak nie mamy rękodzieła, a tutorial rysunku. Jest to pierwsza lekcja, dlatego Art Trooper Adam zaczyna od nauki prostych kształtów, takich jak kwadraty, prostokąty i sześciany. Idealnie do tego nadają się holokrony i droidy zasilające gonk.


KOMENTARZE (3)

Dla dzieci

Zrób to sam: porgowe matrioszki

2019-07-02 19:58:47 YouTube

Kanał Star Wars Kids wystartował dziś z nową serią pod tytułem „Let's Make Star Wars”, która - jak pewnie się domyślacie - przedstawia jak zrobić ciekawe starwarsowe projekty w domu. W dzisiejszym, debiutanckim odcinku prowadzący Sean i Marissa zaprezentują jak wykonać matrioszki stylizowane na porgi.Potrzebne będą: niepomalowane matrioszki, farby akrylowe (biała, szara, pomarańczowa, złota/miedziana), czarny klej z brokatem, sprej akrylowy, pędzle, ołówek, czarny marker i (ewentualne) czarne kółka do naklejenia.

Pomalowanie jest całkiem proste, wystarczy podpatrzeć jak robią to prowadzący na filmiku. Należy jednak uważać, aby nie użyć za dużej ilości farby, bo można posklejać matrioszki. Ciekawostka: samce porgów mają pomarańczowe pióra dookoła oczu, samice - białe, więc możecie je w ten sposób rozróżniać. Jeśli chcecie, możecie zastosować technikę suchego pędzla, aby nadać lalce strukturę pierza - wystarczy nanieść niewielką ilość farby na pędzel i poczekać, aż niemal całkowicie wyschnie, a potem malować. Oczy można namalować lub użyć czarnych naklejek. Na koniec należy poprosić dorosłego, by spryskał lalki sprejem akrylowym.
KOMENTARZE (7)
Loading..