TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: starwarsowe przybory do szkoły

2019-08-27 16:18:57 YouTube

Dla niektórych jeszcze trwają ostatnie dni wakacji, za to nauczyciele już powoli szykują nowy rok szkolny. Nieważne jednak czy pożegnaliście już na dobre szkolne progi, czy dopiero na Was czekają, zawsze dobrze mieć pod ręką porządne przybory biurowe. A jak do tego byłyby z ghwiezdnowojennym motywem, to w ogóle super. Sporo takich można kupić, ale najlepiej wykonać je samemu. Dziś Sean i Marissa pokażą jak zrobić zeszyt z loth-kotem, ołówki-miecze świetlne oraz pojemnik na nie w kształcie Choppera.Loth-koci zeszyt

Potrzebne będą: brązowy kołozeszyt, czarny, biały, kremowy i brązowy papier tekturowy, tektura, nożyczki, brązowy i ciemnobrązowy filc, folia samoprzylepna/z laminatem, klej (najlepiej introligatorski).

Wykonanie:

1. Naszkicuj pysk loth-kota, najlepiej używając do tego zdjęcia z serialu jako odniesienia.

2. Z kremowego papieru wytnij dolną szczękę i okolice oczu. Możesz lekko je postrzępić, by wyglądały jak futro. Następnie z czarnego papieru wytnij oczy i przyklej je.

3. Z brązowego papieru wytnij wzory na sierści, a z białego zęby, zaznaczając wyraźnie kły. Wytnij półkolisty kształt z czarnego papieru - to będzie jama ustna. Doklej do niej zęby, a następnie wytnij cienkie paski z brązowego papieru, by zrobić usta.

4. Przyklej folię samoprzylepną z przodu, by ochronić zeszyt przed uszkodzeniem w plecaku. Odetnij nadmiar.

5. Zrób z tektury dwa szablony na uszy, a następnie użyj ich, by wyciąć z filcu cztery identyczne kształty. Przyklej je z obu stron tekturki, a następnie doklej po wewnętrznej stronie okładki, z góry. Z ciemniejszego filcu wytnij mniejsze, trójkątne kształty i ozdób nimi uszy.

6. Wytnij ogon z jaśniejszego filcu, a z ciemniejszego kropki. Sklej je razem, a następnie doczep z tyłu zeszytu.

Pojemnik na ołówki z Chopperem

Potrzebne będą: pojemnik na ołówki, filc w kolorach pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, szarym, ciemnoszarym, czarnym, białym i czerwonym (lepiej wziąć cieńszy), nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Wytnij pasek z pomarańczowego filcu i przyklej go na górze pojemnika klejem na gorąco (to zadanie najlepiej zlecić dorosłemu). Następnie wytnij pasek z szarego filcu i przyklej go na dole tak, by lekko nachodził na pomarańczowy.

2. Czas na nogi: wytnij jedną z białego filcu, a drugą z zielonego. Z białego wytnij prostokąt, a z zielonego i żółtego małe kwadraty. Z szarego wytnij małe trapezy, które będą stopami. Przyklej białą nogę po prawej, a zieloną po lewej.

3. Wytnij długi pasek z żółtego filcu, który będzie wyglądać jak litera „t” z małą nóżką. Przyklej go pod pomarańczową częścią do góry nogami. Wytnij małe niebieskie kółka i doklej je na lewo, gdzie kończy się „t”. Z ciemnoszarego filcu wytnij cztery prostokąty, małe kółko i ramię. Przyklej je z przodu, a kółko na górze (to będzie fotoreceptor).

4. Wytnij prostokąt i kwadrat z zielonego filcu i przyklej je na nogi, wraz z małymi kwadratami z wcześniej. Na koniec wytnij mały czerwony prostokąt i doklej po prawej stronie „twarzy”.

Ołówki-miecze świetlne

Potrzebne będą: ołówki w różnych kolorach, czarna i srebrna taśma.

Wykonanie:

1. Tu wykonanie jest bardzo proste. Wytnij pasek ze srebrnej taśmy i przyklej go koło gumki.

2. Wytnij dwa cieńsze paski i naklej je na srebrny. Gotowe!
KOMENTARZE (3)

Dla dzieci

Narysuj Choppera

2019-08-20 12:57:57 YouTube

W dzisiejszym, najdłuższym jak do tej pory odcinku szkoły rysunku Star Wars Kids, Art Trooper Adam pokaże nam coś trudniejszego - a konkretnie gburowatego, ale niezwykle lojalnego Choppera, bohatera „Rebeliantów”.Spróbujecie narysować własnego?
KOMENTARZE (2)

Dla dzieci

Zrób to sam: logo rebelii z włóczki

2019-08-13 12:17:22 YouTube

Dzisiaj dowiecie się jak udekorować ścianę swojego pokoju własnoręcznie wykonanym logiem rebelii z włóczki.Potrzebne będą: mała drewniana deska, małe gwoździe, młotek, ołówek, szablon z logiem rebelii (można ściągnąć go tutaj), farba akrylowa, nożyczki i włóczka.

Wykonanie:

1. Odrysuj logo od szablonu na desce. Następnie narysuj kropki, które oznaczą gdzie będą przybite gwoździe. Nie muszą być symetryczne, ale wtedy lepiej wyglądają.

2. Poproś dorosłego, by powbijał gwoździe.

3. Pomaluj deskę farbą. Dobrze jest dobrać kolor kontrastowy do włóczki, bo wtedy całość będzie ładnie się prezentowała.

4. Przywiąż włóczkę do pierwszego gwoździa i obetnij wystającą część. Potem przeprowadź ją wzdłuż gwoździ, by stworzyć zarys loga.

5. Zacznij przeciągać włóczkę od gwoździa do gwoździa, by „wypełnić” środek. Im więcej włóczki, tym lepiej będzie wyglądać ostatecznie Twoje dzieło, lecz nie należy też przesadzać w drugą stronę.

Gotowe!
KOMENTARZE (2)

Dla dzieci

Narysuj X-winga

2019-08-06 16:27:24 YouTube

Trzecia lekcja z serii „Let's draw Star Wars” jest już mocno zaawansowana, dlatego jeśli chcecie podjąć się tego wyzwania, dobrze byłoby przypomnieć sobie dwie poprzednie. Tym razem bowiem Art Trooper Eric pokazuje nam jak przenieść na papier X-winga. Dobrze byłoby mieć ze sobą linijkę, by rysowane przez nas linie były równoległe. Zapraszamy do oglądania.


KOMENTARZE (2)
Loading..