TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: piniata-Gwiazda Śmierci

2020-01-03 16:01:17 YouTube

Nowy Rok może już się skończył, ale w przyszłym tygodniu zaczyna się karnawał. To idealna okazja, aby zrobić w domu starwarsową imprezę, na której jedną z atrakcji może być piniata w kształcie Gwiazdy Śmierci. Sean i Marissa pokażą jak ją zrobić.Potrzebne będą: duży balon, czarny papier tekturowy, gazeta pocięta na paski, kawałek tektury, miska, klej na gorąco, tłuszcz roślinny (choć my w Polsce częściej wykorzystujemy roztwór wody i mąki), farba w kolorach: czarnym, szarym i białym, nożyczki, nożyk, cyrkiel, pędzle, brokat (opcjonalnie), biały klej, woda, ołówek, sznurek, no i oczywiście cukierki, ewentualnie konfetti.

Wykonanie:

1. Nadmuchaj balon i posmaruj go tłuszczem lub roztworem wody i mąki. Następnie poprzyklejaj kawałki gazety. Zrób w misce roztwór 1:1 białego kleju i wody i dzięki niemu przyklej resztę pasków. Postaraj się zrobić co najmniej trzy warstwy. Pozwól piniacie wyschnąć przez noc (czasem trzeba poczekać trochę dłużej).

2. Ostrożnie przetnij wystającą końcówkę balona i z pomocą dorosłego wyjmij go ze środka.

3. Użyj cyrkla, by narysować na piniacie koło, które będzie talerzem Gwiazdy (po przeciwnej stronie do dziury po balonie). Wytnij go za pomocą nożyka. Użyj pozostałych pasków z gazety, by załatać od środka dziurę po końcówce balona.

4. Pomaluj piniatę na czarno.

5. Opleć równik sznurkiem i z jego pomocą narysuj linię dookoła. Następnie zrób dziurę na górze i przełóż tam sznurek. Użyj go jako swego rodzaju „linijki”, dzięki której narysujesz linie na Gwieździe.

6. Pomaluj panele na szaro, a gdy te wyschną, dodaj białe detale mniejszym pędzlem. Możesz potem posmarować szare panele mieszanką kleju z wodą i dodać brokat.

7. Pomaluj wnętrze wyciętego wcześniej talerza na szaro, a następnie domaluj czarną farbą dwa współśrodkowe okręgi i dwie przecinające się pod kątem prostym linie.

8. Z czarnego papieru zrób mały rożek i przyklej go w centrum talerza. Następnie odrysuj koło wielkości talerza i wytnij z niego środek. Powstały w ten sposób okrąg doklej do brzegów talerza.

9. Wrzuć do środka cukierki i (ewentualnie) konfetti. Zaklej dziurę zrobionym wcześniej talerzem.

Miłej zabawy!
KOMENTARZE (4)
Loading..