TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Recenzja ESB

2003-11-22 21:44:00

Mam przyjemność przedstawić Wam pierwszą na Bastionie recenzję dodatku karcianego do TCG. Jest to obiecana wcześniej recenzja dodatku ESB. Recenzja jest dostępna tutaj. Zapraszam do lektury.
KOMENTARZE (4)

Karcianki

Co po ESB?

2003-11-22 21:40:00

Wielu z fanów TCG zastanawia się pewnie, jaki będzie dodatek po ESB. WotC wreszcie ujawniło tą informację. Kolejny dodatek będzie nazywał się Rogues and Scoundrels. WotC zapowiedziało już, że w tym dodatku wielką rolę odegrają karty neutralne. Nietrudno się domyślić, że chodzi o łowców nagród, którzy nie pojawili się w dodatku ESB. Już teraz znamy nową zdolność, która ukaże się w dodatku R&S - jest to zdolność Bounty. Jak ona działa? Najłatwiej omówić to na przykładzie. Wg ujawnionych informacji Boba Fett C będzie miał zdolność "Bounty: 2 build points". Jeżeli Boba Fett "zabije" wrogą jednostkę, to w następnej turze dostanie nagrodę: 2 dodatkowe BP. Warto zaznaczyć, że ujawniona karta Boby Fetta jest neutralna, czyli Boba Fett będzie mógł stanąć po Jasnej Stronie.
KOMENTARZE (4)

Karcianki

Premiera dodatku ESB

2003-11-18 11:07:00 WotC

W końcu, po dość dużym zamieszaniu z datą premiery, w USA ukazał się nowy dodatek do TCG. Mowa oczywiście o dodatku The Empire Strikes Back. Już niedługo możecie spodziewać się na Bastionie jego recenzji, a na razie możecie obejrzeć sobie wszystkie karty tutaj. Niestety na razie nie wiadomo kiedy dodatek ukaże się w Polsce.
KOMENTARZE (3)

Karcianki

Co w ESB?

2003-11-04 15:46:00 TFN

Przez długi czas WOTC trzymało w sekrecie zawartość dodatku ESB. W końcu jednak przerwało milczenie i zdecydowało się ujawnić garść informacji na temat nadchodzącego dodatku. Trzeba przyznać, że szykuje się chyba najlepszy i najbardziej rewolucyjny dodatek w historii TCG. Czego możemy się po nim spodziewać? Po pierwsze trzech nowych zdolności ze słowem kluczowym. Te zdolności to: Armor, Enhance i Disrupt.
Zdolność Armor to takie anty-Accuracy. Kiedy ktoś atakuje jednostkę ze zdolnością Armor musi odjąć 1 od wyników jakie wypadły mu na kostkach. W ESB mamy zobaczyć sporo jednostek z tą zdolnością - m.in. Star Destroyer, AT-AT, a nawet niektóre postacie (np. jedna z wersji Vadera).
Zdolność Enhance ma się pojawić na kartach bitewnych i będzie pozwalała wybrać graczowi jak silnie działa dana karta. Np. karta Hanging Around pozwala graczowi wydać 2 FP i zmniejszyć siłę wrogiej jednostki o 3. Ale dzięki zdolności Enhance gracz ten będzie mógł wydać dodatkowe 2 FP i zmniejszyć siłę jednostki o 6 zamiast o 3.
Zdolność Disrupt pozwoli natomiast kasować działanie kart bitewnych. Zdolność taką będzie posiadała jedna z wersji Yody i Vadera, ale nie tylko. Niektóre karty typu Battle będą również posiadały zdolność do kasowania działania innych kart typu battle. Koszty takich kart będą jednak dość wysokie. Niektóre karty będą wymagały nawet wyrzucenia jakiejś swojej jednostki na discard.
Oprócz nowych zdolności w dodatku ESB znajdzie się nowy typ kart: Lokacje. W każdej z aren będzie mogła znaleźć się tylko jedna Lokacja. Kiedy chce się wystawić nową na miejsce starej, trzeba zapłacić co najmniej tyle BP, ile kosztowała stara Lokacja. Np. jeśli w Character arenie znajduje się Lokacja o koszcie wystawienia 4 BP, a ty chcesz wystawić Lokacje o koszcie 3 BP to i tak musisz zapłacić 4 BP. A jak działają Lokacje? To takie karty bitewne, ale działające stale. Trzeba przyznać jednak, że efekty tych kart są naprawdę bardzo silne. Np. Carbon Freezeing Chamber pozwala graczowi Ciemnej Strony podczas każdej tury wybrać jedną postać przeciwnika. Jeśli gracz Jasnej Strony nie zapłaci 3 FP, postać ta wraca do ręki gracza Jasnej Strony. Jasna Strona też ma nie gorsze Lokacje. Np. Yoda's Hut daje każdemu z graczy na początku kazdej tury 1 dodatkowy BP za każdego swojego Jedi w dowolnej arenie. Inne lokacje będą mogły, np. zadać w każdej turze 2 kostki obrażeń każdej jednostce w jednej z aren (prawdopodobnie chodzi tu o Lokację Asteroid Field, która będzie zadawała obrażenia jednostkom typu Space), dadzą możliwość ciągnięcia większej ilości kart, zmienią kolejność faz (najpierw będzie faza bitwy w Ground, a potem w Space arenie), a także pozwolą rzucać ponownie kością na BP.
Lekko zmienią się też zasady. Obecnie każdy z graczy ciągnął kartę przed fazą budowy. Po ukazanu się dodatku ESB każdy z graczy będzie ciągnął nową kartę na początku swojego etapu budowy.
W dodatku JG Jasna Strona dostała nowy sposób wygranej - poprzez kartę Jedi Council Qourum. W dodatku ESB to Ciemna Strona dostanie nowy sposób wygranej. Będzie to karta misji "Emperor's Bidding" kosztująca 8 BP. Po jej zagraniu, jeśli na końcu danej tury gracz Jasnej Strony nie będzie miał ani jednego Jedi w żadnej z aren, Ciemna Strona wygrywa grę. Jasna Strona dostanie jenak pewne formy obrony przed tą kartą. Pierwszą z nich jest karta misji Hope of Another mogąca dać każdej postaci podtyp Jedi aż do końca gry. Czyli dzięki temu będziemy mogle mieć Leię - Jedi, Padme - Jedi, Hana - Jedi, Chewiego - Jedi czy nawet Jar-Jara - Jedi. Drugą i bardziej wyszukaną formą obrony jest karta R2-D2's Heroism. Karta ta po zapłaceniu 2 FP i wyrzuceniu R2-D2 na discard wycofuje wszystkie jednostki gracza Jasnej Strony i sprawia, że gracz ten nie może w tej turze przegrać.
Oczywiście najważniejszą i najciekawszą rzeczą w dodatku ESB są nowe jednostki. Również tu dodatek ESB pokazuje się w bardzo dobrym świetle. Jasna Strona dostanie np. kartę Wedge's Snowspeeder. Karta ta służy do rekonesansu. Jeżeli Wedge uszkodzi jakąś jednostkę, to wszystkie jednostki Jasnej Strony atakujące tą uszkodzoną jednostkę dostaną zdolność Accuracy 3. Ciemna Strona dostanie zaś m.in. kartę AT-AT Assault Group o sile 10, wytrzymałości 12 i ze zdolnością sprawiającą, że jednostka ta może otrzymać co najwyżej 2 obrażenia na raz. Do Space areny Ciemna Strona dostanie Executora (siła 10 i dodaje 2 do siły wszystkich Imperiali), a Jasna Strona dostanie nowy Luke's X-wing i nowe wersje Sokoła Millenium. Pojawią się też pierwsze stworzenia w Space arenie - Mynock i Space Slug. Z kolei karta Yoda G będzie mogła zostać stacknięta pod każdym Jedi Padawanem i nie wliczać się do limitu 4 kart na stacku, co pozwoli na stworzenie 5-karcianego stacku. Jest to o tyle potężne, że karta Luke Skywalker I ma zdolność Pay 2 Force -> Evade X, gdzie X to ilość kart na stacku. Czyli jeżeli Luke będzie maksymalnie stacknięty, to będzie miał niewiarygodną zdolność Pay 2 Force -> Evade 5.
A na zakończenie parę skanów kart z dodatku ESB.KOMENTARZE (8)

Karcianki

Turniej SW CCG

2003-11-03 21:42:00 Bolowbacca

Jak donosi BOLOWBACCA:

Dnia 8.11.2003 w Częstochowie, odbędzie się turniej SWCCG. Początek planowany jest na godzinę 11 (prosimy jednak o wcześniejsze przybycie). Grać będziemy w sklepie z fantastyką przy ulicy Wolności 11.
Dodatakowe informacje:
bolomenel@onet.pl
gg:1478077

Dzięki za info!
KOMENTARZE (1)
Loading..