TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Jedi Guardians

2003-08-31 11:06:00 Karrde

Przed Wami kolejna porcja kart do programu TCG - wersja komputerowa (program jest do ściągnięcia tutaj) Tym razem są to karty z dodatku Jedi Guardians. Zanim przejdę jednak do krótkiego omówienia tego dodatku, dwie sprawy techniczne. Po pierwsze karta Darth Sidious C umożliwia rzucanie kośćmi potajemnie. W programie nie ma jednak na razie możliwości zasłaniania kości. Możliwość ta pojawi się w programie TCG - on/offline. Premiera tego programu jest szykowana na koniec tego roku. Do tego czasu, niestety, nie można używać tej karty w programie. Drugi problem jest z kartą Homing Missile. Kartę tą dodałem do pakietu tylko jako ciekawostkę, bo w programie nie można jej używać. Jak przeczytasz tekst tej karty, sam zrozumiesz dlaczego. Do zestawów kart dołączone są pliki pakietów do wersji offline i online. Czas przejść do opisu samego dodatku. Pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcia na kartach - wg mnie najładniejsze ze wszystkich dodatków do TCG. W JG pojawiły się dwie nowe zdolności: Reserves (pozwalające zagrywać wycofanym jednostkom pewnymi zdolnościami) oraz Overkill (pozwalająca jednostce rozdzielić zadane obrażenia na dwie jednostki). Dokładniejsze informacje na temat tych zdolności znajdziecie w II uzupełnieniu zasad do TCG. Na szczególną uwagę zasługuą karty: Yoda D (najpotężniejsza postać w grze), Trade Federation Droid Bomber (najtańsza jednostka posiadająca zdolność Bombard) i Obi-Wan's Maneuver (pierwsza karta zapobiegająca obrażeniom za darmo). W dodatku JG pojawiła się również karta pozwalająca wygrać w inny sposób niż przez kontrolowanie dwóch aren. Można mianowicie zagrać (darmową) kartą misji - Jedi Council Qourum - i wygrać automatycznie. Jednak żeby zagrać tą kartą trzeba mieć wystawionych siedmiu członków Rady Jedi, co nie jest łatwe zważając na fakt, że koszty wystawienia większości członków Rady są dość wysokie.Na koniec jeszcze łyżka dziegciu. W JG zadziwia wręcz niekompetencja osób odpowiedzialnych za numery wersji i nazwy jednostek. Chodzi tu mianowicie o zdublowanie karty Jango Fett E (tutaj dodam, że zgodnie z erratą przerobiłem skan jednego z Jango Fettów E na Jango Fetta G), wypuszczenie Qui-Gona B bez wersji A, błąd literowy w tytule karty Tyranus's Geonosian Speeder B, oraz pominięcie karty Anakin Skywalker G (po wersji F mamy wersję H). To doprawdy niezwykłe, że taka firma jak WotC popełnia tak podstawowe błędy. Pomimo tego JG pozostaje jednym z najlepszych dodatków do TCG (o ile nie najlepszym).
Nie pozostaje mi już nic innego niż życzyć wszystkim miłej gry.

A oto karty:
JGcommon.rar
JGrare.rar
JGuncommon.rar

KOMENTARZE (5)

Karcianki

I Uzupełnienie zasad do TCG

2003-08-29 11:49:00 Karrde

Na naszej stronie znalazł się napisany przez Karrde'a suplement instrukcji do TCG.
KOMENTARZE (0)

Karcianki

Co nowego w TESB

2003-08-29 10:51:00 Karrde za GamingReport.com

Jak podaje serwis GamingReport.com w nadchodzącym dodatku do TCG "The Empire Strikes Back" znajdą się takie postacie, jak: Luke Skywalker, Leia, Han, Chewie, Boba Fett i Darth Vader. Możemy również spodziewać się słynnych AT-AT, snowspeederów, a także Wampy, TIE-Bomberów i samego Executora.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami WOTC, w dodatku TESB znajdzie się nowy typ kart: Lokacje. Jak podało GamingReport w TESB znajdą się lokacje "od Hoth po Dagobah". Ciężko powiedzieć, czy zobaczymy oprócz tych planet również Bespin. Wiele osób uważa jednak, że WOTC planuje w dodatku TESB objąć jedynie bitwę o Hoth i szkolenie na Dagobah, a wydarzenia z Miasta w Chmurach - w następnym dodatku.

W TESB mają pojawić się też dwie nowe mechaniki gry. Są to:
* Armor: Jednostki ze zdolnością Armor mają być bardziej odpowrne na ataki. Mogą zostać trafione jedynie, gdy na kostce wypadnie 5 lub więcej oczek.
* Enhance: Wiele kart (główie karty typu Battle) ma mieć dodatkowe koszty, wyszczególnione po słowie "Enhance". Po zapłaceniu tych kosztów karta będzie mieć znacznie silniejszy efekt.

Dodatek TESB w USA ukaże się w listopadzie tego roku. Data polskiej premiery nie jest znana.
KOMENTARZE (2)

Karcianki

Sabacc!!!

2003-08-14 20:31:00 Ceta

Na Alderaanie będzie turniej Sabacca. Dla tych, którzy jeszcze nie znają tej gry przedstawiamy zasady spisane prze Cetę, przewodniczącą Polskiej Ligii Sabacca. Zasady dostępne są tutaj.
KOMENTARZE (7)
Loading..