TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

The Phantom Menace

2004-02-29 18:26:00 SW Duelist

Na forum strony Star Wars Duelist znalazła się informacja, że jeden z amerykańskich sklepów internetowych prowadzi przedsprzedaż nowych zestawów do TCG. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, że na stronie można zamawiać w przedsprzedaży zestawy z dodatku... The Phantom Menace, mającego się ukazać w lipcu 2004r. Po raz kolejny poznajemy zatem nazwę nowego dodatku nie ze strony WotC, lecz z innego źródła. Nie koniec jednak na tym. Oprócz nazwy dodatku na stronie znajduje się jeszcze jego krótki opis, w którym znajdują się dwie dziwne informacje. Po pierwsze dodatek ten ma mieć tylko 90 kart. Do tej pory wszystkie dodatki wprowadzające nowy film (tzn. dodatki AOTC, ANH i TESB) miały 180 lub 210 kart. Tym razem WotC zdecydowało inaczej. Można by przypuszczać, że skoro dodatek ma mieć tylko 90 kart, to wszystkie karty będą pochodzić z filmu TPM. I tu kolejna niespodzianka. W dodatku TPM ma być sporo kart EU. Jako przykład zostały podane dwie postacie Durge (znany z serialu Clone Wars) i Jedi A'Sharad Hett. Właśnie z powodu tych dziwnych informacji wielu fanów TCG podchodzi do zapowiedzi dodatku TPM sceptycznie. Znając politykę WotC, na oficjalne potwierdzenie informacji czy faktycznie po dodatku Rogues and Scoundrels pojawi się dodatek TPM, przyjdzie nam zapewne trochę poczekać.
KOMENTARZE (7)

Karcianki

Startery TESB

2004-02-27 14:51:00 Paweł

Jak informuje Paweł, ISA jest w trakcie sprowadzania boosterów z najnowszych dodatków - The Empire Strikes Back i Jedi Guardians. Już teraz można jednak zamawiać startery TESB. Co prawda strona internetowa ISY na razie milczy na ten temat (być może ISA czeka na dostarczenie wspomnianych boosterów), ale zamówienia możecie składać pod adresem e-mail sklepik@isa.pl. Cena startera wynosi, wg informacji uzyskanych przez Pawła, 58 zł + koszty wysyłki (ok. 10 zł).
KOMENTARZE (5)

Karcianki

SW:CCG - Turniej w Warszawie

2004-02-14 11:12:00 Red leader

Jak informuje Łukasz `Red leader` Kamiński: Dnia 21.II.2004 (Sobota) o godzinie 10:00 odbędzie się turniej SW:CCG w Warszawie, w klubie "Schron" - ul. Grochowska 354 (róg Grochowskiej i Lubelskiej)

Dojazd z Centrum tramwajami: 7, 8, 12, 25 w kierunku Pragi.
  • linia nr 8 dojeżdża bezpośrednio (przystanek naprzeciwko "Schronu")
  • liniami 7, 12, 25 należy dojechać do przystanku naprzeciwko Teatru Powszechnego i skierować się ok. 300 m w kierunku skrzyżowania Grochowskiej z Lubelską, mijając po prawej stronie teatr oraz dalej fabrykę Wedla (charakterystyczny zapach karmelu).

Zasady obowiązujące na turnieju:
  • format classic(bez kart z maintenance costem i kart z ikonką epizodu 1, dozwolony objective Watch Your Step/This Place Can Be A Little Rough)
  • bez virtuali
  • bez shieldów
Wpisowe okolo 5-10 zl na nagrody.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do "Schronu".

KOMENTARZE (1)

Karcianki

Rogues and Scoundrels

2004-02-12 08:05:00 Rebelbasers za SW Insider

W najnowszym SW Insiderze, który ukazał się niedawno w USA, pojawiły się zdjęcia niektórych kart, które znajdą się w dodatku Rogues and Scoundrels. Są to karty następujących łowców nagród: Bossk, Dengar, Boba Fett, IG-88, Zuckuss i 4-LOM. Karty są pokazane tak, żeby było widać głównie zdjęcia na kartach, a nie teksty i statystyki kart. Niemniej jednak część tekstów widać i co więcej są one bardzo interesujące. Po pierwsze. Zdolność Bounty, o której już pisałem w tym newsie, może przynosić nie tylko dodatkowe punkty budowy. Nagrodą za zabicie wrogiej postaci, może być np. zdjęcie wszystkich żetonów obrażeń z danego łowcy (taką zdolność ma Dengar) bądź też tapnięcie wrogiej jednostki (jedna z wersji Boby Fetta ma coś takiego). Po drugie. Potwierdziły się plotki krążące po zagranicznych forach o TCG na temat drugiej, nowej zdolności w R&S. Jest to zdolność Upkeep. Upkeep powoduje, że musimy coś zapłacić danej jednostce na początku każdego naszego etapu budowy. Ceny są różne. Np. żeby zapłacić Upkeep Boby Fetta trzeba albo go tapnąć albo zapłacić 1 punkt budowy i wyrzucić jedną kartę z ręki. Z kolei Dengar podczas każdego etapu budowy musi nałożyć na siebie 1 żeton obrażeń (co w połączeniu z jego zdolnością Bounty, która go całkowicie leczy, daje intrygującą kartę).
Martwi natomiast fakt, że WotC cały czas nie ustosunkowało się oficjalnie do wielu wątpliwości związanych z tekstami kart z ostatniego dodatku - TESB, mimo iż upłynęły już ponad 2 miesiące od premiery tegoż dodatku. Przedstawiciele WotC pisali co prawda jakiś czas temu o pracach nad FAQ, a jedna strona zamieściła nawet jego roboczą wersję, ale ostatnio ten temat jakoś ucichł.
KOMENTARZE (9)
Loading..