TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

RotS oraz Rise of the Empire

2005-02-09 17:14:00 StarWars.com

Mimo iż zostało jeszcze sporo czasu do premiery nowych dodatków, WotC postanowiło udzielić graczom już teraz paru konkretnych informacji. Wiemy, że dodatek Revenge of the Sith ukaże się w USA 2. kwietnia, a dodatek Rise of the Empire 5. sierpnia. Oba będą zawierały po 110 kart, przede wszystkim z Epizodu III. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dodatku RotS pojawi się nowy typ kart - Equipment, o którym obecnie wiemy jednak już trochę więcej, a to dzięki temu, że jedna z 6 wyspoilerowanych wczoraj kart jest właśnie kartą Ekwipunku. Poniżej prezentujemy linki do tych kart. (Uwaga: Skany kart zawierają zdjęcia oraz cytaty z filmu. Nie zdradzają one co prawda zbyt dużo z fabuły, ale przez niektórych mogą mimo to zostać uznane za spoilery)

Anakin's Starfighter A - o tej karcie pisaliśmy już w tym newsie
R4-P17 A
Theta-Class Shuttle - (Spoiler):Możliwe, że to właśnie takim promem Imperator zabierze ledwo żywego Anakina z planety Mustafar.(Koniec Spoilera)
Anakin Skywalker M - (Spoiler):Karta Anakina Skywalkera posiada zdolność pilotowania okrętów klasy Capital, a zatem całkiem możliwe, że zobaczymy Anakina pilotującego taki statek w filmie - prawdopodobnie będzie to "Niewidzialna Ręka".(Koniec Spoilera)
Obi-Wan Kenobi M
Jedi Lightsaber - jest to właśnie obiecany powyżej przykład karty Ekwipunku. Prawdopodobnie działanie tych kart będzie wyglądało następująco: Najpierw trzeba wystawić taką kartę do strefy budowy (lub innej stworzonej w tym celu strefy) płacąc napisany w rogu koszt budowy (w tym wypadku 2 BP). Po wystawieniu karta nie daje jeszcze żadnego bonusu. Musimy ją jeszcze doczepić do jakiejś jednostki płacąc koszt doczepienia opisany na karcie (w tym wypadku jest to 1 BP i 1 FP). Dopiero wtedy jednostka z tak doczepioną kartą Ekwipunku dostaje bonusy. Jeżeli karta z doczepionym ekwipunkiem zostanie zniszczona, kartę ekwipunku najprawdopodbniej będzie można doczepić do innej jednostki (chociaż nie ma co do tego pewności).

Wiemy również, że w przy dodatku RotS możemy się spodziewać nowych zasad. Poprawione zostaną liczne drobne, ale uciążliwe błędy, związane m.in. z konfrontacją między jednostkami, pilotowaniem, kolejnością etapów w turze, zdolnością Lucky i paroma innymi rzeczami. Zmiany nie będą głębokie, ale mogą mieć całkiem spory wpływ na rozgrywkę. Więcej o tych modyfikacjach mozecie się dowiedzieć z tego tematu na forum Bastionu. Tam też będą zamieszczane wszelkie nowe informacje na temat kolejnych zmian w zasadach,
KOMENTARZE (4)
Loading..