TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Koniec SWTCG?

2005-09-24 22:17:00 Rebelbasers

Od pewnego czasu po sieci krążyły plotki, jakoby WotC miało porzucić karciankę TCG. Decyzja o przesunięciu wydania dodatku RotE z 5. sierpnia na bliżej nieokreśloną przyszłość dodatkowo je podsycała. Dzisiaj na forum Rebelbasers pojawiła się informacja potwierdzająca te przypuszczenia. Jeden z dystrybutorów gier karciancych dostał informację od przedstawiciela WotC, że "dodatek Rise of the Empire został odwołany, a WotC nie będzie już wydawać żadnej gwiezdnowojennej karcianki." Oficjalna strona Wizardsów póki co milczy na ten temat, aczkolwiek użytkownik, który zamieścił tą informację na forum, jest cenionym graczem TCG i raczej należy wątpić w to, że informacje przez niego podane, zostały zmyślone.
Fani nie poddają się jednak i tworzą grupę mającą zająć się tworzeniem nowych dodatków - z przeznaczeniem głównie do gry w sieci, przy użyciu programu Lackey bądź Apprentice. Co więcej niektórzy członkowie forum Rebelbasers zajmowali się beta-testowaniem odwołanego dodatku RotE dzięki czemu znają teksty kart, które miały się w nim pojawić. Możemy się zatem spodziewać, że w najbliższych dniach poznamy te teksty.
Póki co nie wiadomo co się stanie z licencją na karcianki SW. WotC wykupiło ją do roku 2018. Niektórzy liczą jednak na to, że zostanie ona odsprzedana innej firmie - np. Decipherowi, który wydawał m.in. karcianki: SWCCG, Young Jedi oraz Jedi Knight. Odpowiedź na to co się stanie z licencją powinniśmy dostać w najbliższym czasie.
KOMENTARZE (16)
Loading..