TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Battle of Hoth

2009-09-26 17:34:08 IDC

Dzisiaj premierę miał kolejny wirtualny dodatek do TCG. Zestaw Battle of Hoth jest najmniejszym z dotychczasowych dodatków i zawiera 60 nowych kart opartych zarówno na źródłach filmowych jak i EU. Co ciekawe, te ostatnie zajmują aż jedną czwartą dodatku. W tej chwili nie jest jeszcze dostępny plugin pozwalający grać nowymi kartami przy pomocy Lackeya, ale powinien ukazać się w przeciągu kilku dni.


Dwiema głównymi nowościami są zdolności jednostek, które mogą być zagrywane bezpośrednio z ręki bez wcześniejszego wystawienia jednostki oraz jednostki wielostrefowe. Wprowadzenie tych ostatnich sprawiło konieczność zmian zasad budowania talii. Do tej pory talia musiała zawierać minimum po 12 kart jednostek kosmicznych, naziemnych oraz postaci. Jako że jednostki wielostrefowe mają kilka typów równocześnie, powstała konieczność dodatkowego narzucenia na talię nakazu posiadania co najmniej 36 jednostek dowolnych typów.
Poza wspomnianymi nowościami dodatek wprowadza wiele ciekawych kart. Miłośnicy Imperium dostaną sporo nowych jednostek ze szczególnym uwzględnieniem Walkerów, które dostały trochę kart wzmacniających (na uwagę zasługuje tu nowa wersja Veersa). Jasna Strona, jak nietrudno się domyślić, zyskała z kolei wzmocnienie w szczególności przy Speederach. Ciemna Strona dostała dodatkowo ciekawe karty pozwalające na nowy sposób gry oparty na posiadaniu jak największej ilości kart na ręce. Wreszcie obie strony konfliktu mogą oprzeć się na jednostkach o podtypie Arctic. Generalnie jednostki te nie wzmacniają się nawzajem, ale są odporne na kilka lokacji Hoth uszkadzających jednostki nie posiadające tego podtypu.
Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zaprosić wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nowymi kartami i podzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach lub na forum.
KOMENTARZE (11)

Karcianki

Fanowskie karty CCG z The Old Republic

2009-09-25 17:52:03 DarthHater.com

Na fali coraz większego zainteresowania „The Old Republic”, fanom przychodzą do głowy przeróżne pomysły. Jeden z nich postanowił stworzyć kilka fanowskich kart CCG, wykorzystując ujęcia z trailera „Deceived”. Projekty są o tyle ciekawe, gdyż autor sam stworzył szablony, które można ściągnąć tutaj. Dzięki temu przy odrobinie wysiłku można samemu zrobić własne karty. Wystarczy tylko parę kliknięć w Photoshopie :)Pamiętajcie, że na forum w tym temacie, zawsze możecie podyskutować o grach karcianych spod znaku Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (11)

Karcianki

Skany kart z Reflections Gold

2009-09-19 18:09:48 Miszka

W 2001 roku firma Decipher utraciła licencję i zaprzestała wydawania karcianki Star Wars CCG. Zaplanowano kilka dodatków, które miały ukazać się jeszcze przed końcem licencji w 2001 roku. Jednym z tych dodatków był Reflections Gold, o którym dalej mało wiemy. Prawdopodobnie był przygotowywany z myślą o „powrocie” do korzeni, czyli do Klasycznej Trylogii. Miszka, jeden z użytkowników Bastionu podesłał nam skany projektów kilku kart pochodzące z tego zestawu dodatkowego. Widzimy na nich między innymi nowe wersje Hana, Wedge'a, Imperatora, Tarkin oraz Bena Kenobiego.


Na skanach można zauważyć kilka ciekawych rozwiązań jak chociażby Executor w pionowej orientacji, karty przerwań w poziomej orientacji czy też karta efektu będącą kartą combo dwóch różnych efektów. Więcej o wycofanych dodatkach możecie przeczytać w tym miejscu.
KOMENTARZE (17)

Karcianki

Nowy typ jednostek w TCG

2009-09-15 23:35:08 IDC

Fanowski komitet zajmujący się tworzeniem wirtualnych dodatków do karcianki SW TCG opublikował ostatnie spoilery przed zapowiadaną na 25. września premierą dodatku Battle of Hoth.
Na szczególną uwagę zasługuje karta Death Squadron TIE Bomber. Jest to jedyna jak dotąd ujawniona jednostka wielostrefowa. Myśliwiec ten można wystawić zarówno do strefy kosmicznej jak i naziemnej. Po wystawieniu nadal będzie istniała możliwość zmiany decyzji i przeniesienia jednostki do innej strefy, ale będzie to wykonalne jedynie podczas etapów budowy. Z kolei nowa zdolność Switch sprawia, że jednostka dostaje różne zdolności w zależności od strefy, w której przebywa. I tak Death Squadron TIE Bomber w strefie kosmicznej dostaje umiejętność bombardowania, a w strefie naziemnej posiada zwiększoną szybkość i siłę.
Pozostałe karty również są dość ciekawe. T-47 Snowspeeder stanowi niezwykle tanią jednostkę jak na swoje parametry. Co prawda konieczność wycofania jednostki po ataku sprawia, że ciężko nimi samymi utrzymać kontrolę w arenie naziemnej, ale z drugiej strony chroni je to przed atakami wolniejszych jednostek, takich jak chociażby AT-AT. Bardzo klimatyczna jest również karta Command Post. Ekwipunek ten pozwala zwiększać parametry wszystkich jednostek w strefie, ale po zniszczeniu jednostki posiadającej Command Posta, przeciwnik może go przejąć i samemu wykorzystać.
KOMENTARZE (7)

Karcianki

Zmiany w dziale karcianki

2009-09-14 22:47:16

Dla fanów karcianek mamy dobrą wiadomość. Chociaż od dawna żadna gra karciana spod znaku „Star Wars” nie jest już wydawana, w naszych zbiorach pojawiły się teksty, które pozwolą przybliżyć ten temat szerszemu gronu.


Na pierwszy ogień idzie najpopularniejsza a zarazem najdłużej wydawana gra karciana, czyli „Star Wars Customizable Card Game”, często nazywana po prostu SW CCG. Wielu z nas posiada dalej spory zbiory tych kart, niektórzy oprócz kolekcjonowania wciąż się spotykają i grają. Poza opisami oficjalnych dodatków i zestawów rozszerzających możecie także przeczytać o dodatkach, które zostały wycofane przez firmę Decipher oraz znaleźć listę wirtualnych dodatków i rozszerzeń wydanych przez Komitet Graczy.

 • Opisy dodatków CCG
 • Wirtualne dodatki
 • Wycofane dodatki


 • Drugą ważną zmianą jest pojawienie sie kilku nowych tekstów dotyczących „Young Jedi Collectible Card Game”. Znajdziecie trochę na temat samej karcianki, podstawy gry a także opisy dodatków.

 • Young Jedi Collectible Card Game (YJ CCG)


 • Na koniec musicie wiedzieć, że to nie koniec zmian jakie czekają w tym dziale. Jest jeszcze przecież tyle informacji dotyczących samych karcianek, które warto przybliżyć wszystkim fanom.
  KOMENTARZE (15)

  Karcianki

  Komitet Graczy CCG kontratakuje

  2009-09-14 20:42:59 Komitet Graczy

  Jakiś czas temu informowaliśmy o zbliżającym się coraz większymi krokami osiemnastym wirtualnym dodatku do SW CCG. Pojawił się preview sześciu kart (który prezentowaliśmy wam tutaj). Dzięki temu fani mogli wcześniej zobaczyć jakich zmian mogą się spodziewać. Równocześnie z jego wydaniem na stronie Komitetu Graczy pojawiła się sonda, która miała na zadanie uzyskać informację czy nowe zmiany podobają się ludziom czy też nie.

  Jak się okazało, wielu graczy nie chce zobaczyć całkowitej czystki wirtualnych kart co sprawiło, że KG postanowił usunąć tylko niektóre wirtuale a resztę poddać „modernizacji” i wydać je ponownie w postaci Erraty. Nowe dodatki staną się o wiele przyjaźniejsze dla fanów. Postacie takie jak np. Darth Vader będą wirtualizacją kart Common/Uncommon a nie jak dotąd bywało tylko i wyłącznie Rare. Dzięki temu SW CCG powróci do swojej pierwotnej formy, gdzie liczyła się przede wszystkim taktyka a wygrywali Ci gracze, którzy poświęcili więcej czasu na składanie swoich talii niż Ci, którzy posiadali więcej rzadkich a niekiedy bardzo drogich kart.  Na początku ukazały się następujące wirtualne dodatki:
 • Virtual Set 1: A New Hope
 • Virtual Set 2: The Empire Strikes Back
 • Virtual Set 3: Return of the Jedi
 • Virtual Set 4: Expanded Universe
 • Virtual Set 5: The Old Republic (karty nawiązujące do Nowej Trylogii)

 • Virtual Set 6: Reflections IV (czyli dawniejszy 18 wirtualny dodatek)

 • Pobierz Erratę Wirtualnych Dodatków

  Pobierz Virtual Set 6: Reflections IV


  Kolejne będą wydawane w blokach, które będą nawiązywać do tematu przewodniego danego dodatku. Wszystkie karty zostaną przetestowane i opracowane jednocześnie, choć wydawane będą w różnych okresach w ciągu roku. Pierwszy blok będzie zawierał podstawowy zestaw kart z nowego dodatku. Trzeci będzie średniej wielkości natomiast drugi i czwarty będą zawierać po 20 kart.  Kolejnym zestawem będzie „Galaxy At War”, który będzie kładł duży nacisk na wielkie konfilikty w uniwersum, począwszy od Wojen Klonów poprzez Galaktyczną Wojnę Domową aż do powstania Thrawna.

  Virtual Set 7: Galaxy At War
 • Galaxy At War
 • Skywalkers
 • Imperial March
 • Rogue Squadron


 • W planach są już także dwa następne wirtualne dodatki: „Scoundrels” (2011) oraz „Darkness Rising” (2012).
  KOMENTARZE (3)

  Karcianki

  The Shadow Syndicate

  2009-09-10 19:47:14 StarWars.com

  Jeszcze w tym miesiącu ukaże się czwarty dodatek do coraz popularniejszej e-karcianki Star Wars Galaxies Trading Card Game zatytułowany „The Shadow Syndicate”. Dzięki niemu gracze będą mogli w większym stopniu niż dotąd, budować swoje talie w oparciu o karty pojazdów. Pojawi się także 10 całkiem nowych scenariuszy nawiązujących do „Cieni Imperium”, które pozwolą nam brać udział zarówno w nielegalnych wyścigach prowadzonych przez Dasha Rendara jak i pracować dla samego Księcia Xizora i podejmować próby okradania Rebeliantów dla własnej korzyści.


  Nowy dodatek wprowadzi ponad 200 nowych kart oraz około 20 kart typu Loot, dzięki czemu liczba kart dostępnych w SWG TCG będzie już wynosić ponad 1400. Wśród nowych umiejętności znajdziemy m.in:

 • Przyznawanie dodatkowej premii jednostkom dla zwiększenia szybkości bitew
 • Przechodzenie wielu jednostek na raz
 • Przegrupowanie jednostek w celu zmniejszenia obrażeń lub ich wzmocnienia
 • Pomaganie własnym broniącym się jednostkom podczas bitew


 • Lucas Arts oraz Sony Online Entertainment przygotowali również specjalną ofertę sprzedaży. Gracze będą mogli kupić 10 boosterów do SWG TCG za około 10 dolarów (aż 66% taniej niż normalnie). Od 10 września będzie można kupować bosstery „ Champions of the Force” a następnie „Squadrons Over Corellia” (11 września) oraz „Galactic Hunters” (12 września).
  KOMENTARZE (7)

  Karcianki

  Spoilery z Battle of Hoth

  2009-09-05 20:24:43 IDC

  Fanowski komitet zamieścił kolejne dwa spoilery kart z nadchodzącego wirtualnego dodatku do TCG - Battle of Hoth.

  Karta generała Carlista Rieekana stanowi ciekawą propozycję dla graczy składających talię opartą na rebeliantach. Karta ta stwarza interesujące możliwości w połączeniu z jednostkami Rebelii posiadającymi zdolność Stealth. Nieprzeciętne zdolności defensywne tych jednostek są zwykle równoważone małą siłą. Zdolność generała Rieekana pozwala jednak tuż przed atakiem podmienić taką jednostkę na trzymanego w rezerwie rebelianta o znacznie bardziej ofensywnych umiejętnościach.
  Na szczególną uwagę zasługuje jednak karta Imperial Camp prezentująca nową mechanikę, która zostanie wprowadzona do TCG przez dodatek BoH. Jest to mianowicie możliwość uzyskania efektu poprzez odsłonięcie karty z ręki i zapłacenie dodatkowego kosztu. Dzięki temu jednostka może być użyteczna nawet przed wystawieniem jej na stół. Dodaje to do gry kolejny aspekt strategiczny. Gracz będzie musiał bowiem podjąć decyzję, czy bardziej opłaca mu się wystawić daną jednostkę, czy też trzymać ją na ręku, wykorzystując jej zdolność.
  KOMENTARZE (6)
  Loading..