TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Nowe zasady do TCG

2010-10-16 16:02:55 IDC

Na stronie fanowskiego komitetu IDC tworzącego wirtualne dodatki do TCG pojawił się nowy podręcznik z zasadami do tej karcianki. Tym razem komitet przyłożył się nie tylko do strony merytorycznej, ale i wizualnej. Zamiast czystego tekstu dostaliśmy książeczkę z zasadami graficznie nie odbiegającą od tych, które były wydawane przez WotC.

Podręcznik przeszedł szereg kosmetycznych zmian, które mają ułatwić nowym graczom przyswojenie zasad. Doszły nowe przykłady z gry, przy trudniejszych pojęciach pojawiają się odnośniki do rozdziałów, które je tłumaczą, uproszczono część sprawiających problemy zasad.

Doświadczonych graczy znacznie bardziej zainteresują nowości ujawnione w podręczniku. Po pierwsze, doszedł nowy typ ekwipunku - z podtypem Skill. Działa on tak, jak zwykłe karty ekwipunku z tą różnicą, że nie można go odłączyć od jednostki. Dodatkowo, po zniszczeniu jednostki, która go posiada, ekwipunek taki trafia na stos kart straconych razem z nią. Drugą nowością jest nowy format gry - Dwugłowy Wookie. Są to zasady gry przewidziane do meczów dwóch na dwóch graczy. Cały format jest mocno oparty o Dwugłowego Giganta znanego z karcianki Magic: the Gathering, więc jeśli ktoś go zna, to nie będzie miał problemów z przyswojeniem zasad. Po trzecie, w podręczniku wyspoilerowano sporo nowych kart, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Największą nowością jest jednak nowy typ kart - zasoby (Resources). Jest on swoistym skrzyżowaniem Starting Effect'ów, znanych z SW CCG, z Planeswalkerami z Magic: the Gathering. Gracz ma możliwość wyszukania z talii swojej karty zasobów przez rozpoczęciem rozgrywki i wystawienia jej jeszcze w setupie (tym samym zasoby stają się pierwszą kartą nie będącą jednostką, którą można zagrywać w tej fazie). Każda karta zasobów posiada szereg zdolności, przy czym w jednej turze możemy skorzystać tylko z jednej z nich. Zagrywanie tych zdolności wymaga kładzenia albo zdejmowania żetonów zasobów z karty. Generalna zasada jest taka, że umiejętności, które kładą żetony na karcie są względnie słabe. Używanie ich pozwala jednak po kilku turach skorzystać z umiejętności wymagających zdjęcia pewnej ilości żetonów. Są one znacznie potężniejsze i potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, albo wręcz wygrać nam grę, jeśli zostaną użyte w odpowiednim momencie.

Nie pozostaje mi już nic innego jak zachęcić wszystkich miłośników TCG (i tych, którzy chcieliby nimi zostać) do ściągnięcia i zapoznania się z nowymi zasadami.

Pobierz LOTF:Bounty Hunters Rulebook (PDF)
Temat na Forum.
KOMENTARZE (3)

Karcianki

Polskie eliminacje do Mistrzostw Świata 2012 w SW CCG

2010-10-03 13:33:20 Kryptofis za Komitet Graczy

Prawie 10 lat temu firma Decipher Inc. straciła licencję na wydawanie gry karcianej Star Wars Customizable Card Game. Jednak karcianka, miała na całym świecie rzesze oddanych fanów, którzy nie chcieli aby ich ulubiona gra (uważana także za jedną z najlepszych karcianek na świecie) umarła śmiercią naturalną, więc postanowiono, że pieczę nad grą przejmą sami gracze, tworząc tak zwany Player’s Committee, czyli Komitet Graczy.

PC to organizacja o charakterze non-profit, której głównym celem jest rozwój i promocja SW CCG na całym świecie. Parę razy do roku PC „wydaje” wirtualne dodatki oraz organizują co roku Mistrzostwa Świata. Do tej pory najważniejsze turnieje odbywały się w USA, ale PC uznało, że najwyższy czas przenieść te zawody do Europy. Jako rok mistrzostw wyznaczono 2012 oraz dano europejczykom kilka warunków do spełnienia: zoorganizowanie co najmniej 10 turniejów w Europie w 2011 roku (w tym dwóch turniejów z co najmniej 20 graczami i jeden turniej – Mistrzostwa Europy – z co najmniej 35 graczami).

Aby dostać się do Mistrzostw Świata w 2012 roku trzeba posiadać tak zwanego „Bye-a”, czyli wygrać jeden z tych turniejów lub być na dalszym miejscu, gdy wygrywający już „Bye-a” posiada). Równolegle w USA będą organizowane turnieje, z których część wygranych będzie przeznaczona na zapłacenie kosztów do Europy dla osób wygrywających „Bye-ie” w tamtejszych turniejach.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że jeśli chodzi o Polskę, turniej odbędzie się we Wrocławiu 3. kwietnia 2011 roku. Gracze grać będą w formule Open, czyli wszystkie karty dozwolone (zarówno te oficjalne jak i wirtualne). Zapewne będzie 6 gier (3 light side + 3 dark side), możliwa będzie także final confrontation dla zajmujących dwa pierwsze miejsca po 6 grach.

Osoby, które chciałyby się zapisać proszone są o kontakt pod tym adresem e-mail: ziemiowitaj[at]poczta.onet.pl


Lista turniejów w 2010-2011:

30.10.2010 – Francja
23.10.2010 – Niemcy (Bensheim)
20.11.2010 – Zakończenie Roku - Niemcy (Hannover)
22.01.2011 – Turniej Jamesa Paula Bookera - Rozpoczęcie Roku (Berlin)
05.02.2011 – Belgia (Gent)
06.02.2011 - Luksemburg
19.03.2011 – Dania (Kopenhaga)
03.04.2011 - Polska (Wrocław)
17.04.2011 – Holandia (Tilburg)
28.05.2011 – Anglia (Leicester lub Sheffield)
28.05.2011 - Austria (Wiedeń)
04.06.2011 – Włochy (Mediolan)
18.06.2011 – Niemcy (Bensheim)
23.07.2011 – Węgry (Budapeszt)
10.09.2011 – Mistrzostwa Europy (jeszcze niepotwierdzone)
19.11.2011 – Zakończenie Roku – Niemcy (Hannover)

2012 - Mistrzostwa Świata

Bastion Polskich Fanów Star Wars objął honorowym patronatem turniej we Wrocławiu. Będziemy was na bieżąco informować o nowościach dotyczących turnieju jak i samych mistrzostw. Dla wszystkich zainteresowanych odsyłamy także do bastionowych zbiorów, gdzie możecie przeczytać o karciance, dodatkach oraz zaznajomić się z zasadami.

Temat na forum

KOMENTARZE (14)
Loading..