TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Konkurs projektowy z okazji X-lecia Komitetu Graczy CCG!

2011-06-29 15:15:10 Miszka za Komitet Graczy CCG


Miszka za pośrednictwem Komitet Graczy CCG informuje:

„Zmierz się z innymi graczami SWCCG w projektowaniu kart i walcz o tytuł zwycięzcy Konkursu Projektowego 2011, zdobądź prawa do projektowania kart SWCCG (wliczając w to karty główne) oraz inne wspaniałe nagrody!

Oficjalne zasady
Zapisy ograniczone są do 60 osób. Jeśli zgłosi się więcej niż 15 osób zostaną utworzone zespoły w początkowych etapach konkursu (4 osoby na zespół - PROSZĘ UWZGLĘDNIĆ PROŚBY O PRZYPISANIE DO ZESPOŁU/NAZWĘ UŻYTKOWNIKA Z FORUM PRZY OPŁACIE PAYPALem). Można tworzyć własne zespoły, jeśli przystępujący nie posiadają drużyny będą przypisani do jednej losowo. Także, w związku z wysokim zapotrzebowaniem, zespoły/uczestnicy będą anonimowi i będą korzystać z pseudonimów (uczestnicy otrzymają wiadomość na privie ze szczegółami po zakończeniu zapisów). Oświadczenie: choć proces ten nie został jeszcze jednoznacznie określony, uczestnicy mogą zostać wyjawieni w pewien sposób po tym jak zostaną wyeliminowani.

Aby się zapisać, wejdź na stronę sklepu KG (PC Store) dnia 10 czerwca 2011 lub później i wybierz 2011 Design Challenge Entry (Wejściówka do Konkursu Projektowego 2011) oraz checkout (kasa). Zapisy kosztują $20 ($10 dla członków premium). Możliwość zapisu mija wraz z końcem czerwca lub w przypadku, gdy wszystkie wejściówki zostaną wykupione.

Wejściówka zawiera:
  • Punkty Mocy (ilość i program zostaną ustalone później)
  • specjalne, próbne członkostwo premium na okres trzech miesięcy (lub trzymiesięczne przedłużenie dla obecnych członków premium)
Gdy zajdzie potrzeba tworzenia drużyn, każdy członek zespołu będzie musiał uiścić opłatę za wpis indywidualnie. Jednakże, skoro zespoły będą eliminowane jako grupa, Komitet Graczy planuje zwrot kosztów (w formie kredytu PC Store) w wysokości połowy wpisowego, jeśli dany gracz zostanie w ten sposób wyeliminowany.

Jest to konkurs publiczny, więc Twoja praca podlega publicznej krytyce. Czuj się wolnym w wykorzystaniu stworzonych wcześniej kart. Projekty te mogą lub mogą nie zostać wykorzystane w przyszłych dodatkach z kartami wirtualnymi, bez formalnej zgody.

Jak to działa
W każdej rundzie Zespół Projektowy przedstawi danym uczestnikom i/lub zespołom zadanie. Może to być tak proste jak stworzenie pojedynczej karty pod konkretną talię, stworzenie nowej postaci lub tak złożone jak wykreowanie nowego motywu/objective`u. Kiedy konkurs zostanie ogłoszony, uczestnicy będą mieli 3 dni na wysłanie zgłoszeń przez priv do członka Zespołu Projektowego prowadzącego dane zadanie.

Zespół Projektowy skomentuje każde zgłoszenie i grupowo wybierze zwycięzcę zadania, dana osoba/zespół otrzyma konkretną ilość Punktów Mocy i nagrody, takie jak konkretne projekty kart, karty supportu, segregatory, i przedmioty z logo KG. Dodatkowo, każda osoba/zespół, która/y przejdzie do następnego etapu uzyska Punkty Mocy.

Zespół Projektowy wybierze również najgorsze prace w danym zadaniu. Ci uczestnicy/zespoły będą zagrożeni opuszczeniem konkursu. Zostanie utworzona sonda w której uczestnicy/zespoły jej podlegający będą mogli złożyć ostatnie odwołanie, następnie odbędzie się głosowanie kto zostanie usunięty z konkursu w ciągu następnych 24 godzin.

Liczba rund i liczba eliminacji na rundę całkowicie zależy od liczby uczestników. Kiedy zgłoszenia zostaną zakończone, szczegółowy plan zostanie ogłoszony z wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem 1 rundy. Oczekujemy, że konkurs rozpocznie się w lutym. W każdej rundzie eliminowany będzie przynajmniej jeden uczestnik/zespół, lecz liczba ta może być większa, wedle uznania Zespołu Projektowego. Jeśli potrzebne będą zespoły, na pewnym etapie zostaną rozbite na pojedyncze osoby.

Ostatnia runda rozegra się pomiędzy pozostałymi trzema osobami. W ostatniej rundzie uczestnikom przedstawione zostanie jedno ostatnie zadanie. Wszyscy uczestnicy zostaną zgłoszeni do sondy, zostanie im udzielona możliwość ostatniego odwołania, a następnie społeczność zagłosuje kto zostanie zwycięzcą Konkursu Projektowego 2011.

Zwycięzca dołączy do Zespołu Projektowego przy pracy nad nadchodzącym dodatkiem jako Praktykant Projektowy mający możliwość zaprojektowania "głównej" karty wirtualnej, jak też i szeregu innych kart w konwencji nowego dodatku.

Opłaty z wpisowego będą zamienione na nagrody, które zostaną wybrane przez uczestników zależnie od tego jak daleko awansowali w konkursie.

Nagrody te obejmują (ale nie są ograniczone do):
  • Vouchery podróżne, różne ilości
  • Kredyt do Sklepu PC, różne ilości
  • Wybrane karty ze Sklepu PC, włącznie z foliami turniejowymi
  • Kredyty na zmianę avatara
  • Nieprzecięte arkusze
  • Kredyty na członkostwo premium
Pełna rozpiska nagród zostanie ogłoszona po zakończeniu zapisów (mniej więcej w tym samym czasie, gdy zostanie zaproponowana rozpiska rund). Jako, że nigdy jeszcze tego nie robiliśmy, szczegóły konkursu mogą ulec zmianie. Staramy się, aby było to tak niesamowite jak to tylko możliwe dla wszystkich uczestników.”

KOMENTARZE (4)

Karcianki

Premiera dodatku LotF: Mandalorians

2011-06-26 22:58:07 IDC

Swoją premierę miał kolejny wirtualny dodatek do TCG z serii Legacy of the Force, małych 75-karcianych dodatków opartych na konkretnym motywie tematycznym. Tym razem otrzymaliśmy zestaw oparty na Mandalorianach. Dodatek wprowadza do gry szereg postaci znanych z EU, m.in. Kala Skiratę, Bardana Jusika, Mirtę Gev czy też Jastera Mereela.
Z punktu widzenia gracza, nowy zestaw przede wszystkim wprowadza do gry strategię opartą na pozbawieniu przeciwnika wszystkich kart z talii. Co prawda, w odróżnieniu od takich karcianek jak Magic:the Gathering, brak kart w talii nie powoduje automatycznej przegranej, ale wielu Mandalorian jest tym silniejszych im więcej kart przeciwnik ma w strefie kart straconych, co sprawia, że nowy styl gry jest całkiem opłacalny.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z nowymi kartami. Dodatek jest też dostępny w Lackey'u (programie do gry w karcianki przez Internet), więc osoby, które z niego korzystają, powinny zaktualizować plugin do TCG.
KOMENTARZE (10)
Loading..