TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Kilka nowych informacji o "Star Wars: The Card Game"

2012-10-17 20:54:25 Fantasy Flight Games


W lutym informowaliśmy, o tym że twórcy gry "Star Wars: The Card Game" postanowili ulepszyć swój produkt, co spowodowało przesunięcie jego premiery. Dziś już wiemy, że gra będzie dostępna w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku. Jednak warto wziąć małą poprawkę od tego terminu i obstawiać, że produkt pojawi się w grudniu/początkiem stycznia 2013.

W Star Wars: The Game Card gracze toczą pojedynek o losy galaktyki, podczas gdy Jasna Strona próbuje przeciwstawić się zagrożeniu, Ciemna Strona stara się umocnić swoją pozycję. W trakcie gry Ciemna Strona stara się zgasić resztki swojego sprzeciwu i przejąć całkowitą kontrolę nad galaktyką, co jest reprezentowane przez Gwiazdę Śmierci, czyli specjalne "pokrętło" a gdy gracz uzbiera dwanaście punktów wtedy wygrywa.

Każda walka w Star Wars: The Card Game umożliwia napastnikowi i obrońcy do koordynowania jednostek, w tym postaci, stworzeń, myśliwców i pojazdów. Po pierwsze, atakujący jest kierowana na cel wroga i zobowiązuje swoje jednostki do ataku. Następnie gracz, który się broni, wybiera jednostki do obrony. Ponieważ dwa zespoły uderzeniowe zderzają się, gracze walczą o przewagę w decydującej bitwie*. Na początek każdej bitwy gracze najpierw walczą o inicjatywę poprzez sekretną licytację kart, które kładą obrócone na stół. Gdy obu graczom skończoną się karty lub zakończy się "licytacja" następuje podliczenie ikon Mocy i gracz, który posiada ich więcej wygrywa prawo do rozpoczęcia walki.

Star Wars: The Card Game wprowadza innowacyjny styl budowania własnej talii do gry. Każdy gracz wybiera kartę przynależności, dziesięć bądź więcej zestawów celów, każde musi zawierać w sobie sześć kart, 1 cel, 5 odpowiadające mu karty, które trafiają do jego command decku. Kompozycje talii są automatycznie określanie przez cele, które gracz wybrał na początku. Wystarczy oddzielić swoje cele od talii, przetasować i jest się gotowym do gry. To sprawia, że budowanie talii jest znacznie prostsze dla początkującego gracza, gdyż wystarczy, że wybierze 10 celów i połączy je niż gdy miałby budować swoją talię do gry karta po karcie. Bardziej doświadczeni gracze budując swoje talie skupią się na ocenianiu przydatności podczas rozgrywki danych grup kart.

Poniżej prezentujemy próbną rozgrywkę w Star Wars: The Card Game, która odbyła się na konwencie GenCon:Temat na forum


*w oryginale "edge battle"
KOMENTARZE (1)
Loading..