TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Polska wersja gry karcianej Star Wars

2012-11-20 18:22:35 Galakta

Miesiąc temu informowaliśmy was o tym, że firma Fantasy Flight Games zamierza wydać „Star Wars: The Card Game” w czwartym kwartale tego roku. Dzisiaj możemy z przyjemnością poinformować, że firma Galakta wyda u nas polską wersję „Star Wars - Gry karcianej” już początkiem przyszłego roku!

Poniżej prezentujemy wam informowację, która pojawiła się na stronie Galakty:

„Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.” — Obi-Wan Kenobi

Mamy przyjemność ogłosić, że na początku przyszłego roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska edycja Star Wars - gry karcianej.

Star Wars - Gra karciana to gra LCG, która umożliwia graczom stoczenie pojedynku w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jest to gra asymetryczna, w której każda ze stron ma do osiągnięcia inny cel. Ciemna Strona Mocy (reprezentowana przez Sithów, Marynarkę Imperialną lub Szumowiny i Nikczemników) zrobi wszystko aby ukończyć budowę Gwiazdy Śmierci, podczas gdy Jasna Strona Mocy (reprezentowana przez Jedi, Sojusz Rebeliantów lub Przemytników i Szpiegów) za wszelką cenę stara się ugodzić Imperium w trzech kluczowych punktach, doprowadzając w ten sposób do jego upadku.

Podczas rozgrywki gracze będą mogli poczuć klimat tak dobrze im znany z Gwiezdnej sagi. Do gry będą mogli wystawić nie tylko doskonale wszystkim znane postacie z filmów, takie jak Joda, Luke Skywalker, Darth Vader czy sam Imperator Palpatine - do swojej dyspozycji będą mieć także ikoniczne statki każdej ze stron konfliktu czy droidy.

Przygotujcie się - los galaktyki będzie w Waszych rękach!


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Karcianki

Zapowiedź dodatku "The Desolation of Hoth"

2012-11-20 14:38:00 Fantasy Flight Games

Jeszcze nie odbyła się premiera gry karcianej „Star Wars: The Card Game” a już firma Fantasy Flight Games zapowiedziała dodatek, czyli „The Desolation of Hoth”, który zarazem będzie pierwszym dodatkiem z cyklu Hoth a w sprzedaży pojawi się na początku przyszłego roku a jego cena będzie wynosiła 14,95 dolarów.

Nate French, główny projektant SW: TCG tak mówi o nowym dodatku:

”Pierwszy cykl dodatków do „Star Wars: The Card Game” czerpie inspiracje z jednego z najbardziej znanych sekwencji w Oryginalnej Trylogii, czyli z Bitwy o Hoth.

Gdy zabieraliśmy się do projektowania tego zestawu, chcieliśmy wywołać silne poczucie miejsca i stworzyć wrażenie, że gracze walczą w określonym miejscu - w tym przypadku, Hoth. Chcieliśmy aby gracz Jasnej Strony mógł poczuć się oblężony, czyli najprościej mówiąc powinien stworzyć i obronić własną Bazę Echo. Z drugiej strony chcieliśmy dać graczowi Ciemnej Strony dodatkową zachętę, aby wykonał podczas rozgrywki dodatkowe cele niż tylko próba zdobycia bazy Rebeliantów na Hoth.


Najbardziej naturalnym sposobem realizacji tych założeń były karty celów, które są punktami ataku i obrony w grze. Liczba celów w cyklu posiadają cechę Hoth. Liczba efektów Jasnej Strony na karcie „Hoth Operations” jest zależna od tego, czy gracz kontroluje więcej kart celów Hoth niż przeciwnik. Gracz Ciemnej Strony zachęcany jest wręcz do tego aby kwestionował kontrolę przeciwnika nad Hoth poprzez własne „cele Hoth”, ale także agresywnego zniszczenia przeciwnika. Dodatkowo, po obu stronach, gracze otrzymują jednostki, które są szczególnie przydatne podczas tego konfliktu, jak również takie ulepszenia jak chociażby „Hoth Survival Gear” czy nową kartę przeznaczenia „Battle of Hoth”, która prezentuje ciekawe zagranie podczas bitwy, które może być stosowane zarówno ofensywnie lub defensywnie, w zależności od sytuacji. Wynikiem końcowym jest środowisko, w którym gracze znajdą dynamiczne bitwy o kontrolę na Hoth."Temat na forum
KOMENTARZE (5)
Loading..