TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Kilka kart ze "Star Wars: Gry karcianej"

2013-03-19 12:15:15 Galakta

Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy Star Wars: Gry karcianej, czyli firmie Galakta, mamy przyjemność przedstawić wam kilka kart, które pojawia się w zestawie podstawowym. Wśród nich znalazła się także karta Darth Vader, która pochodzi z pierwszego dodatku Pustkowia Hoth, który jest zarazem pierwszym Zestawem Mocy, który zostanie wydany w niewielkim odstępie od premiery polskiej edycji gry, w ramach Cyklu Hoth.

Warto także zwrócić uwagę, że na karcie Korporacyjny wyzysk znalazła się ilustracja polskiego grafika, czyli Mariusza Gandzela. Więcej jego prac można znaleźć w galerii na jego stronie w tym miejscu >>>

Wszystkie karty prezentujemy poniżej i przypominamy, że premiera Star Wars: Gry karcianej już w II kwartale bieżącego roku.
Darth Vader (karta z Zestawu Mocy "Pustkowia Hoth")Korporacyjny wyzysk (ilustrator: Mariusz Gandzel)


Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Karcianki

Na krawędzi ciemności

2013-03-13 10:15:08 Galakta

Jeszcze nie odbyła się premiera zestawu podstawowego do Star Wars: Gry karcianej a już polski dystrybutor, czyli firma Galakta, zapowiada rozszerzenie do tej gry. Na krawędzi ciemności, bo o nim mowa, ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku a więcej o tym dodatku można przeczytać poniżej w specjalnym tekście przygotowanym przez polskiego dystrybutora:„Lubię takich drani, jak ten łowca. Nieustraszony i pomysłowy”
- Hutt Jabba, Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi


Wszystkich fanów gwiezdnej sagi oraz miłośników gry karcianej Star Wars na pewno ucieszy wieść, że nasze wydawnictwo zaplanowało wydanie pierwszego dużego rozszerzenia do tej rozbudowanej i emocjonującej gry, zatytułowanego Krawędź ciemności. Dzięki niemu będzie można wziąć udział w zmaganiach pomiędzy jasną, a ciemną stroną Mocy, tym razem przenosząc się w wir wydarzeń znanych z filmu Imperium kontratakuje!

Gracze którzy zapoznają się z czterema podstawowymi stronnictwami z zestawu podstawowego będą mieli przed sobą nowe wyzwanie, ponieważ w tym dodatku pojawiają się dwie zupełnie nowe frakcje, które są jedynie zaznaczone w zestawie podstawowym. Wprowadzają one nowe rozwiązania, strategie i wiele nowych postaci, pojazdów i celów.

Pierwszym z nich są Przemytnicy i Szpiedzy, reprezentujący Jasną stronę Mocy. Wśród nich znajdą się tacy bohaterowie Rebelii jak Chewbacca czy Lando Carlissian, a dzięki wykorzystaniu ich przemytniczych umiejętności przemknięcie pomiędzy siłami Imperium będzie dziecinnie proste. Taktyka tej talii wymaga od gracza podejmowania ryzykownych kroków, a czasem postawienia wszystkiego na jedną kartę, ale ryzyko często się opłaca i pozwala zadać ciemnej stronie druzgocące straty. Karty tego stronnictwa nie są może najlepsze do stawienia zbrojnego oporu siłom marynarki Imperialnej, ale szeroki wachlarz sztuczek, które zapewniają można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Dobrym przykładem takich zagrań jest na Lando Carlissian, który pozwala usunąć jednostkę z walki, dzięki czemu cel może pozostać bez obrony. Inne efekty kart pozwolą cofnąć wybrane jednostki na rękę właściciela, skupić je lub wyłączyć z walki część obrońców, a ich taktyczne zastosowanie jest kluczowym elementem każdej rozgrywki.


Ciemną stronę Mocy reprezentuje drugie stronnictwo, które znajdziemy w tym dodatku. Są to Szumowiny i Nikczemnicy, reprezentujące światek przestępczy galaktyki. Wśród nich znajdziemy potężnego gangstera Hutta Jabbę i jego gwardię oraz znanych łowców nagród takich jak Greedo czy Bossk. Wraz z łowcami nagród pojawia się mechanika znana już z podstawowej wersji gry – możliwość schwytania kart przeciwnika. Jednak dopiero w tej talii jest ona kluczowa dla rozgrywki. Dzięki schwytanym kartom możemy na przykład zwiększyć swoją wartość rezerwy czy też ulepszyć swoje jednostki. Poza kartami, które pozwolą szybko schwytać karty przeciwnika, w talii Szumowin i Nikczemników pojawiają się także inne, reprezentujące nie do końca uczciwe sztuczki gangsterów i łowców nagród. Dzięki nim będziemy mogli przejąć kontrolę nad ulepszeniami przeciwnika, manipulować walkami o przewagę czy też obracać zagrania przeciwnika przeciwko niemu. Granie tym stronnictwem pozwoli na szybkie osłabienie przeciwnika poprzez schwytanie jego kart, a następnie przeprowadzenie potężnych ataków na jego cele, czyniąc opór niemal daremnym.


Oczywiście poza nowymi taliami w rozszerzeniu znajdą się także karty które pozwolą rozbudować pozostałe stronnictwa. Dzięki nim walka będzie jeszcze bardziej emocjonująca i pozwoli zaskoczyć przeciwników nowymi taktykami. Nowe pojazdy, takie jak Tantive IV czy Imperialne niszczyciele klasy Imperial, bohaterowie, wśród których znajdą się między innymi Bail Organa i kapitan Needa oraz wiele nowych jednostek, celów i ulepszeń będzie wspaniałym dodatkiem do talii wymagających graczy.

Premiera Krawędzi Ciemności już II kwartale tego roku, a tymczasem niech Moc będzie z Wami!


Temat na forum
KOMENTARZE (6)
Loading..