TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Bitwa o Endor w SW TCG

2013-05-30 14:03:20Powrót Jedi w Star Wars TCG jest dość słabo reprezentowany. Wizards of the Coast, zanim zrezygnował z wydawania kolejnych dodatków, zdążył wydać tylko jeden zestaw - Return of the Jedi. Był to raptem 110-karciany mini-dodatek. Sytuację poprawił nieco komitet graczy tworzący wirtualne karty. Wydany przez nich Battle of Endor to już pełnoprawny zestaw wprowadzający do gry kolejnych 180 kart. Dzięki temu wreszcie możliwe stało się złożenie talii opierającej się tylko na tym filmie. Zachęcamy Was do zapoznania się z artykułem, który opisuje kolejne etapy składania takiej właśnie talii próbującej jak najwierniej odwzorować Bitwę o Endor. Można się z nim zapoznać tutaj.

Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Karcianki

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Epizod VI i SW CCG

2013-05-27 20:35:31Star Wars CCG to klasyka gier karcianych wydawana przez wiele lat, w czasie którym na półki sklepowe trafiło kilkanaście dodatków. Liczba kart sięga kilku tysięcy, a gra choć od ponad 10 lat wydaje się martwa, dla wielu osób wciąż jest to jedna, jak nie najlepsza, gra karciana na świecie. Jako bazę dla kart posłużyły głównie trzy filmy z Oryginalnej Trylogii: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi (także w wydaniu Edycji Specjalnej), Mroczne widmo oraz najważniejsze (czy po prostu najpopularniejsze) elementy ówczesnego Expanded Universe. Ze względu na chronologię, karty z Epizodu VI ukazały się jako jedne z ostatnich.

Pierwsza karta luźno nawiązująca do Powrotu Jedi pojawiła się już w dodatku Premiere i nosiła jakże odkrywczą nazwę, czyli...Return Of The Jedi i pozwalała odzyskać Obi-Wana, który poległ w wyniku bitwy.

Jeśli chodzi o dodatki stricte nawiązujące do ROTJ to nakładem wydawnictwa Decipher ukazały się Jabba's Palace, Endor i Death Star II. Pałac Jabby jak sama nazwa wskazuję nawiązuje do pierwszego aktu szóstej części, gdzie główni bohaterowie próbują odbić Hana Solo z rąk Jabby. Każdy kto pamięta te sceny, dobrze wie, że cały pałac przepełniony był olbrzymią ilością przedstawicieli obcych ras, co za tym idzie dodatek ten jest jednym z bogatszych jeśli chodzi o różnorodność kart obcych. Bib Fortuna, Max Rebo, Oola, Malakili czy Jabba – to tylko nieliczni bohaterowie, których możemy znaleźć wśród kart. Oczywiście oprócz tych pierwszoplanowych znajdziemy też postacie drugo- czy trzecioplanowe a nawet bohaterów tła, którzy prawdopodobnie umknęli nam nie jeden raz podczas seansu. Nie mogło też zabraknąć lokacji związanych z Jabbą takich jak komnata audiencyjna, jama Rancora czy gniazdo Sarlacca, które, mimo że dodatek pochodził z 1998 roku, posiadał „stare” zdjęcie, jeszcze bez charakterystycznego dzioba dodanego przy okazji Edycji Specjalnej.Kolejne karty nawiązujace do EVI pojawiły się w zestawie Second Anthology jako tak zwane karty preview w wersji białoobwódkowej, które później pojawiły się w wersji standardowej (czarnoobwudkowej) w kolejnych dodatkach. Wśród tych sześciu kart pojawiły się takie jak Mon Calamari Star Cruiser, Mon Mothma czy „dziobaty” Sarlaac.


W dodatku Special Edition również możemy znaleźć kolejne karty, gdyż był to dodatek, w którym pojawiły się karty nawiązujące do wszystkich trzech filmów Oryginalnej Trylogii. W zestawie Enhanced Premiere oprócz kilku boosterów Premiere można było znaleźć jedną z sześciu kart z głównymi bohaterami wraz z „wbudowaną” bronią. Jedną z tych kart jest Luke With Lightsaber, czyli wersja Luke'a z mieczem.


Dodatek Endor to siódmy kolejny dodatek do SW CCG, a drugi oparty na VI części, który trafił do sprzedaży w czerwcu 1999 roku. Wśród kart znajdziemy masę Ewoków uzbrojonych w prymitywną broń a szczególności Wicketa, Paploo czy szamana Lograya. Oprócz „miśków” w dodatku tym znajdziemy także mnóstwo kart bezpośrednio związanych z Bitwą o Endor zarówno dla Jasnej jak i Ciemnej Strony. Swego rodzaju nowością były karty typu foil (najprościej mówiąc „świecące”). Łącznie można było zebrać 18 kart foil (8 commonów, 6 uncommonów i 4 rary).Zestaw Enhanded Jabba's Palace składał się z czterech boosterów z dodatku Jabba's Palace oraz zestawu kart, który „rozszerzały” możliwości kart z tego dodatku. EJP znany jest głównie z tego, że wprowadza do SW CCG postać Mary Jade (w tamtym czasie postać ta znana była głównie z powieści Timothy'ego Zahna i z "Opowieści z pałacu Jabby"). Do zdjęcia wykorzystanego na karcie pozowała modelka Shannon Baksa.


Trzecim i ostatnim dodatkiem nawiązującym stricte do Powrotu Jedi był Death Star II, który ukazał się w 2000 roku. DS II w znacznej części skupia się na kosmicznej bitwie prowadzonej na orbicie Endora a wśród kart możemy znaleźć m.in. A-Wing, B-Wing czy TIE Interceptor. Do kluczowych lokacji dodatku śmiało można zaliczyć lokacje Drugiej Gwiazdy Śmierci. Dodatek ten to także debiut Imperatora Palpatine w SW CCG, który jest zarówno mistrzem ciemnej strony jak i imperialnym charakterem. Jako ciekawostkę warto wspomnieć o tym, że w zarówno Imperator, senator Palpatine czy Darth Sidious to trzy różne osoby w grze.Ostatnim dodatkiem, w którym można było znaleźć nowe karty nawiązujące do szóstej części to Jabba's Palace Sealed Deck, który trafił do sprzedaży w październiku 2000 roku. Jest to drugi po Official Tournament Sealed Deck zestaw typowo turniejowy wydany przez Decipher, tym razem skupiający się tylko i wyłącznie na kartach z dodatku Jabba's Palace, dzięki czemu talie na turniejach stały się bardziej tematyczne.


Miłośnicy Powrotu Jedi oraz gier karcianych nie mogą narzekać jeśli chodzi o wachlarz kart dostępnych w Star Wars CCG. Mało tego, śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że te karty należą do jednych z lepszych w samej grze zarówno pod względem wizualnym czy grywalności. Fakt, że trzy główne dodatki z Powrotu zostały wydane już pod koniec egzystencji tej gry, sprawia, że są one łakomym kąskiem dla kolekcjonerów. Jeśli ktoś jest ciekawy wyglądu pozostałych kart SW CCG, niekoniecznie tych związanych tylko z Powrotem Jedi, niech odwiedzi to miejsce >>>

Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (3)

Karcianki

Polska premiera "Star Wars: Gry karcianej"

2013-05-20 12:15:24 Galakta

Galakty na swojej stronie internetowej poinformowała, że dziś do sprzedaży trafiły pierwsze zestawy do "Star Wars: Gry karcianej" a mianowicie zestaw podstawowy i dwa pierwsze Zestawy Mocy, czyli Pustkowia Hoth oraz Poszukiwania Skywalkera. Przypominamy, że w tym miejscu możecie przeczytać o mechanice samej gry a także pobrać instrukcję w formacie PDF z tego miejsca.

Na stronie polskiego dystrybutora można także znaleźć filmiki instruktażowe dostępne w tym miejscu >>>

Zestaw podstawowy
DAWNO, DAWNO TEMU, W ODLEGŁEJ GALAKTYCE...

Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.
” — Obi-Wan Kenobi

W Star Wars: Grze karcianej dwóch graczy będzie walczyć o losy galaktyki. Przyłącz się do Luke’a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Lei Organy, Obi-Wana Kenobiego i innych bohaterów sagi, rzuć wyzwanie Imperium Galaktycznemu i oprzyj się deprawującemu wpływowi agentów Sithów. Nie? W takim razie poddaj się gniewowi i walcz u boku Dartha Vadera, Imperatora Palpatine’a, wielkiego moffa Tarkina i bezmiernej potęgi Imperium Galaktycznego, zgnieć Sojusz Rebeliantów i zgaś ostatnie ogniki zakonu Jedi.

Z każdą turą ciemna strona postępuje o krok w kierunku całkowitej galaktycznej dominacji. W tym samym czasie siły jasnej strony skupiają sią na zniszczeniu trzech kluczowych celów, zanim cała nadzieja zupełnie przepadnie. Star Wars: Gra karciana to żywa gra karcianaŸ, co oznacza, że regularnie będą się do niej pojawiać nowe karty, które pozwolą graczom tworzyć nowe, oryginalne talie.

Wybierz swoją stronę rozważnie – losy galaktyki spoczywają w twoich rękach!
Cena: 139,90 PLN


Pustkowia Hoth
Po wielkiej bitwie o Yavin IV Sojusz Rebeliantów jest zmuszony szukać nowego miejsca na założenie tajnej bazy. Poszukiwania prowadzą go na Zewnętrzne Rubieże, na odległą, niezamieszkaną planetę Hoth… Pustkowia Hoth to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 37-42.
Cena: 49,90 PLN


Poszukiwania Skywalkera
Rebelianci zakładają na Hoth nową bazę. Świadomi, że w każdej chwili może ona zostać odkryta przez imperialną sondę zwiadowczą, są gotowi do ewakuacji, nieustannie zmagając się z panującym tu surowym klimatem. Poszukiwania Skywalkera to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 43-47.
Cena: 49,90 PLN
Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Karcianki

Pełna polska instrukcja do "Star Wars: Gry karcianej"

2013-05-07 23:05:44 Galakta

Premiera "Star Wars: Gry karcianej" już w drugiej połowie maja. Wydawca gry firma Galakta z okazji święta Gwiezdnych Wojen postanowiła udostępnić pełną wersję instrukcji do nadchodzącej gry karcianej, którą w wersji papierowej będziemy mogli znaleźć w każdym zestawie startowym. Mechanikę gry poznaliśmy w tym newsie. Dzięki tej instrukcji będziemy mogli poznać więcej tajników rozgrywki oraz poznać bliżej samą grę. W 32-stronnicowej instrukcji przeczytamy o rozgrywce, poznamy rodzaje kart czy też przeczytamy jak złożyć własną talie do gry. Aby ściagnąć plik w formacie .pdf wystarczy kliknąć w poniższy link:

Instrukcja do Star Wars: Gry karcianej

KOMENTARZE (5)

Karcianki

Zapowiedzi zestawów kart do "Star Wars: Gry karcianej"

2013-05-01 10:05:15 Galakta

Na stronie Galakty pojawiły się zapowiedzi dodatków do Star Wars: Gry karcianej, które ukażą się w ramach Cyklu Hoth. Dodatkowo dostaliśmy informację o tym kiedy zostanie wydany zestaw podstawowy oraz pierwsze Zestawy Mocy, a należy się spodziewać w drugiej połowie maja, czyli już za niespełna dwa tygodnie. Pozostałe zestawy powinny się ukazać w drugim kwartale bieżącego roku.

UPDATE: Dzięki uprzejmości Galakty znamy ceny zestawów kart, za zestaw podstawowy trzeba będzie zapłacić 139,90 PLN natomiast za Zestaw Mocy zapłacimy 49,90 PLN. Poniżej krótkie zapowiedzi wszystkich zestawów:

Zestaw podstawowy
DAWNO, DAWNO TEMU, W ODLEGŁEJ GALAKTYCE...

Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.
” — Obi-Wan Kenobi

W Star Wars: Grze karcianej dwóch graczy będzie walczyć o losy galaktyki. Przyłącz się do Luke’a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Lei Organy, Obi-Wana Kenobiego i innych bohaterów sagi, rzuć wyzwanie Imperium Galaktycznemu i oprzyj się deprawującemu wpływowi agentów Sithów. Nie? W takim razie poddaj się gniewowi i walcz u boku Dartha Vadera, Imperatora Palpatine’a, wielkiego moffa Tarkina i bezmiernej potęgi Imperium Galaktycznego, zgnieć Sojusz Rebeliantów i zgaś ostatnie ogniki zakonu Jedi.

Z każdą turą ciemna strona postępuje o krok w kierunku całkowitej galaktycznej dominacji. W tym samym czasie siły jasnej strony skupiają sią na zniszczeniu trzech kluczowych celów, zanim cała nadzieja zupełnie przepadnie. Star Wars: Gra karciana to żywa gra karcianaŸ, co oznacza, że regularnie będą się do niej pojawiać nowe karty, które pozwolą graczom tworzyć nowe, oryginalne talie.

Wybierz swoją stronę rozważnie – losy galaktyki spoczywają w twoich rękach!
Premiera: II połowa maja

Pustkowia Hoth
Po wielkiej bitwie o Yavin IV Sojusz Rebeliantów jest zmuszony szukać nowego miejsca na założenie tajnej bazy. Poszukiwania prowadzą go na Zewnętrzne Rubieże, na odległą, niezamieszkaną planetę Hoth… Pustkowia Hoth to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 37-42.
Premiera: II połowa maja


Poszukiwania Skywalkera
Rebelianci zakładają na Hoth nową bazę. Świadomi, że w każdej chwili może ona zostać odkryta przez imperialną sondę zwiadowczą, są gotowi do ewakuacji, nieustannie zmagając się z panującym tu surowym klimatem. Poszukiwania Skywalkera to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 43-47.
Premiera: II połowa maja


Mroczne Czasy Potwierdzają się najgorsze obawy dowództwa Rebelii: na Hoth zjawiają się wysłannicy ciemnej strony. Kiedy siły Imperium przypuszczają na bazę Echo atak, Sojusz Rebeliantów nie ma wyjścia: musi stawić im czoło. Mroczne czasy to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 48-52.
Premiera: II kwartał 2013

Atak na bazę Echo
Bitwa o Hoth rozpoczęła się, wystrzelono już pierwsze salwy. Mające znaczną przewagę ognia nad Sojuszem Rebeliantów Imperium kieruje do bazy Echo grupę uderzeniową Blizzard. Atak na bazę Echo to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.
Zawiera zestawy celów 53-58.
Premiera: II kwartał 2013

Krawędź ciemności
„…nie ma żadnej energii, która kontrolowałaby mój los. To wszystko cwane sztuczki i bzdury.”
– Han Solo, Nowa nadzieja

Podczas gdy równowaga Mocy waha się między jasną i ciemna stroną, Imperium Galaktyczne i Sojusz Rebeliantów szukają sprzymierzeńców gdzie się da. Szlachetni łotrzy, tacy jak przemytnicy Han Solo i Chewbacca, a także bothańscy szpiedzy i tajni informatorzy biorą udział w tajnych misjach i operacjach, służąc jasnej stronie. Ich przeciwnikami są działający w przestępczym podziemiu gangsterzy, między innymi potężny Hutt Jabba, a także groźny trandoshański łowca nagród imieniem Bossk. Krawędź Ciemności, rozszerzenie do Star Wars: Gry karcianej, zawiera podstawowe talie dla stronnictw Przemytnicy i Szpiedzy oraz Szumowiny i Nikczemnicy. Poza dwiema nowymi taliami startowymi rozszerzenie Krawędź Ciemności zawiera także szeroki wybór kart dla pozostałych czterech stronnictw, zwiększając w ten sposób unikatowe dla gry możliwości konstruowania własnych talii.

Premiera: II kwartał 2013


Temat na forum
KOMENTARZE (11)
Loading..