TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Zapowiedź "Równowagi Mocy"

2013-08-03 12:10:18 Galakta

Na stronie wydawnictwa Galakta ukazała się zapowiedź kolejnego rozszerzenia do Star Wars: Gry karcianej, a pierwsze, które umożliwi rozgrywkę wieloosobową dla 3 lub 4 graczy. Poniżej prezentujemy zapowiedź Równowagi Mocy:


„Generale Solo, czy zebrał pan już swoją grupę?”
- Generał Madine, Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się drugi duży dodatek do gry karcianej Star Wars, zatytułowany Równowaga Mocy.

Czas zebrać zespół uderzeniowy. Z nowymi zasadami i 154 nowymi kartami, Równowaga Mocy wprowadza dwa warianty rozgrywki wieloosobowej i potężne zestawy celów dla każdej z sześciu frakcji.

Nowy wariant rozgrywki dwóch na dwóch pozwala sprzymierzyć się z innym graczem przeciwko parze wrogów. Wariant rozgrywki talii wyzwania pozwala trzem graczom połączyć siły przeciwko zagrożeniu reprezentowanemu przez jednego, potężnego przeciwnika. Można również po prostu odkrywać nowe jednostki i taktyki, które wprowadzają nowe zestawy celów z tego rozszerzenia. Dzięki dodaniu Równowagi Mocy do gry karcianej Star Wars, świat Gwiezdnych Wojen nie tylko się zaludni, ale też znacząco powiększy.


Scenariusze Talii wyzwań
Aby umożliwić pojedynczemu graczowi zmierzenie się z dwu albo trzyosobowym zespołem przeciwników, Równowaga Mocy wprowadza scenariusze talii wyzwań. Gotowa talia za pomocą której rozgrywa się taki scenariusz jest o wiele silniejsza niż standardowe talie i mocno skupia się na narracyjnym aspekcie rozgrywki. Dzięki niej możliwe jest przeciwstawienie się dwóm lub trzem wrogom. Równowaga Mocy zawiera dwa takie scenariusze: Zadanie Jerjerroda i Polowanie na Skywalkera. Każdy z nich pozwala rozegrać historię, gdzie zarówno jasna jak i ciemna strona Mocy starają się osiągnąć wyznaczone cele. Przykładowo, w scenariuszu Zadanie Jerjerroda, gracz ciemnej strony stara się ukończyć budowę drugiej Gwiazdy Śmierci, podczas gdy jasna strona za wszelką cenę próbuje powstrzymać jej ukończenie. W Polowaniu na Skywalkera ciemna strona stara się wyśledzić Luke’a Skywalkera, a jasna strona Mocy ma za zadanie do tego nie dopuścić.


Ponieważ talie wyzwań działają niezależnie (i w związku z tym nigdy nie zostaną wykorzystane w grze turniejowej) i zaprojektowane do rozgrywek „jeden przeciw wielu”, znajdują się w nich naprawdę potężne i innowacyjne mechaniki, które skupiają się na opowiadaniu wciągającej historii o przygodzie i rywalizacji. Zawierają nowe warunki zwycięstwa, pasujące do tematyki scenariusza i dzięki temu wymagają od graczy zupełnie innego podejścia do rozgrywki.


Wariant dwóch na dwóch
Poza taliami wyzwań, Równowaga Mocy wprowadza także wiele nowych zasad, które pozwalają członkom drużyny wzajemnie wspierać się podczas rozgrywki. Do gry wprowadzona zostaje wspólna rezerwa, która pozwala graczom na przekazywanie partnerowi jednej karty podczas każdej rundy, a także mechanika wsparcia ataku i obrony, dzięki którym możliwe jest aktywne uczestniczenie w walkach prowadzonych przez partnera. Rozszerzenie wprowadzi również inne rozwiązania, które będą premiowały kooperację drużyny.

Współpraca z innym graczem w celu wypracowania strategii dla zespołu jest naprawdę wciągająca, i pozwala wykorzystać szerszą pulę kart podczas rozgrywki. Wariant dwóch na dwóch pozwala spojrzeć na niektóre kart w całkiem nowy sposób, ponieważ wiele z nich może zadziałać zupełnie inaczej w grze wieloosobowej.

Oprócz wariantów wieloosobowych, Równowaga Mocy zawiera także nowe zestawy celów dla każdej z sześciu frakcji. W zestawach tych znajdą się karty, które wielu graczy chętnie wykorzysta w swoich taliach do klasycznej, dwuosobowej rozgrywki, jednak ich prawdziwa wartość widoczna jest dopiero w partiach wieloosobowych. Nowa karta losu – Wsparcie ogniowe – jest dobrym przykładem takiego efektu. W klasycznym wariancie rozgrywki pozwala ona na dołożenie karty po tym jak stosy przewagi zostały już odkryte, a przy rozgrywce w kilka osób pozwala zmienić losy walki o przewagę za pomocą kart partnera z drużyny.


Dzięki rozszerzeniu Równowaga Mocy, uniwersum gry karcianej Star Wars rozwinie się jak nigdy wcześniej. Umożliwi ona rozgrywkę jeden na jednego, dwóch na dwóch lub jeden przeciw wszystkim w wariancie talii wyzwań.

W oczekiwaniu na Równowagę Mocy, już teraz możecie zbierać siły na wspólna walkę z przeciwną stroną Mocy. Premiera rozszerzenia już w IV kwartale 2013, a tymczasem niech Moc będzie z Wami!


Temat na forum
KOMENTARZE (8)
Loading..