TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Premiera "Bohaterów i Legend"

2014-03-27 16:25:26 Galakta

Dzisiaj do sprzedaży trafia pierwszy Zestaw Mocy z nowego cyklu Echa Mocy zatytułowany Bohaterowie i Legendy. W tym miejscu możecie przeczytać zapowiedź dodatku a poniżej prezentujemy oficjalny opis oraz sugerowaną cenę:
Potężni przywódcy Imperium Galaktycznego zamierzają sterroryzować galaktykę i zmusić ją do uległości. Sprzeciwiają im się jednak członkowie Sojuszu, inspirowani wspomnieniami o czynach bohaterów walczących w służbie jasnej strony Mocy.

Bohaterowie i legendy to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

Zawiera zestawy celów 97-101.

Uwaga! To nie jest samodzielna talia. Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Star Wars: Gry karcianej.

Sugerowana cena detaliczna: 49,90 zł


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Karcianki

Zapowiedź "Pokusy Ciemnej Strony"

2014-03-14 19:14:11 Galakta

Na stronie Galakty pojawiła się zapowiedź drugiego Zestawu Mocy z cyklu Echa Mocy zatytułowanego Pokusy Ciemnej Strony. Poniżej prezentujemy wam jak zwykle opis oraz kilka grafik kart pochodzących ze strony Galakty:
„Obi-wan chytrze postąpił, ukrywając ją, lecz teraz poniósł ostateczną klęskę. Jeśli ty nie przejdziesz na ciemną stronę Mocy, to może ona…”
- Darth Vader, Powrót Jedi


Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się drugie rozszerzenie z cyklu Echa Mocy do gry karcianej Star Wars, zatytułowane Pokusa Ciemnej Strony. Echa Mocy poprowadzą graczy na epicką wyprawę w poszukiwaniu potęgi Mocy, ścierając ze sobą jej ciemną i jasną stronę. Czy będziecie mieli dostatecznie dużo siły, aby oprzeć się pokusie Ciemnej Strony? W najnowszym rozszerzeniu będzie można poznać brutalną potęgę Ciemnej Strony, a także metody, którymi Jasna Strona chroni się przed jej pokusami.

Szybka i łatwa ścieżka
W drugim zestawie Mocy gracze muszą zdecydować, czy potęga oferowana przez ciemną stronę jest warta swojej ceny. Dziesięć nowych zestawów celów może okazać się kluczowe w osiągnięciu zwycięstwa, niezależnie od tego czy spróbują odeprzeć pokusę ciemnej strony, czy też będą chcieli przyciągnąć kolejnych do łatwego zdobycia potęgi opartej na nienawiści. Decyzje, które trzeba podejmować w każdej turze rozgrywki są trudne, a Pokusa Ciemnej Strony ich nie upraszcza.

Kiedy gracze zdecydują co będzie dla nich najlepsze, mogą korzystać z korzyści oferowanych przez nowy zestaw celu: Agent Imperatora.

Ten cel ujawnia prawdziwą, ponętną naturę ciemnej strony, obrazując ją w zdolności: „Dopóki ten cel nie posiada obrażeń, otrzymuje: „Reakcja: Po tym jak przydzielisz jednostkę [Stihów] do Mocy, umieść 1 żeton skupienia na wybranej wrogiej jednostce.”. Dzięki temu, że jest to reakcja, gracze mogą wykorzystać tę kartę do zdominowania zmagań Mocy. Przydzielając jednostkę Sithów do Mocy i skupiając jednostkę przeciwnika wcześniej przydzieloną do Mocy, gracz może zwiększyć ilość swoich symboli Mocy, jednocześnie pozbawiając ich przeciwnika i przechylając równowagę na ciemną stronę. Cel można wykorzystać również do skupienia jednostki, która atakowała w poprzedniej turze, nie pozwalając jej przygotować się do kolejnych ataków.

Jakie inne korzyści można osiągnąć przechodząc na ciemną stronę? Furia pozwala wykonać Akcję, którą można usunąć maksymalnie dwa żetony skupienia z jednostki przydzielonej do Mocy. Korzystając z tego wydarzenia, można zaatakować przydzieloną do Mocy jednostką, a następnie usunąć z niej żetony skupienia by zaatakować ponownie lub utrzymać w gotowości aby wliczała się do zmagań Mocy.
Utrzymywanie kontroli nad równowagą Mocy często wiąże się z zapewnieniem ochrony jednostkom przypisanym do Mocy. Imperialny gwardzista cienia, z tajnego oddziału Gwardii Imperatora, pozwoli zapewnić bezpieczeństwo najlepszym jednostkom. Gwardzista sam z siebie jest tanią jednostką defensywną, ale jego zdolność „Ochrona jednostki przydzielonej do Mocy” pomaga utrzymać przewagę w zmaganiach Mocy.

Niektóre wyjątkowe jednostki, takie jak Luke Skywalker czy Han Solo, najlepiej co turę wykorzystywać do ataku, nie przydzielając ich do Mocy, ale Mara Jade, Ręka Imperatora nie jest jedną z nich. Poza szerokim wachlarzem symboli walki, które czynią ją użyteczną zarówno w ataku jak i obronie, Mara Jade posiada dodatkowo zdolność, która dodaje jej Precyzyjne uderzenie, Osłony oraz Elita, kiedy jest przydzielona do Mocy. Z tym zestawem symboli i zdolności Mara Jade jest jednostką z którą trzeba się liczyć, kiedy działa na tyłach wroga i chroni własnych celów.

Dołączenie do niej Miecza świetlnego Mary Jade czyni ją jeszcze lepszą. Dołączenie go do jednostki zapewnia jej symbol obrażeń jednostek, ale jeśli to Mara Jade posługuje się tą bronią, uważa się ją za przydzieloną do Mocy, co uruchamia jej specjalną zdolność, a graczowi pozostawia do dyspozycji wszystkie trzy karty Mocy, co pozwoli mu utrzymać równowagę Mocy po ciemnej stronie. Im więcej gracz posiada jednostek przydzielonych do Mocy, tym lepiej sprawdzają się karty taki jak Imperialny gwardzista cienia czy Furia, a cel Agent Imperatora pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad Mocą.

Poczuj potęgę ciemnej strony
Lojalność ciemnej stronie zapewnia ogromną potęgę, ale może też być bardzo niebezpieczna, a jasna strona ma wiele sposobów aby przeciwstawić się złu. Posmakowaliście Pokusy Ciemnej Strony. Teraz musicie zdecydować jak wpłynie na wasze talie. Premiera rozszerzenia już w I kwartale 2014!

Zawiera zestawy celów 102-106 z cyklu Echa Mocy.
Uwaga! To nie jest samodzielna talia. Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Star Wars: Gry karcianej."


Dodatkowo informujemy, że premiera pierwszego dodatku z Zestawu Mocy Echa Mocy, czyli Bohaterowie i Legendy (o którym informowaliśmy tutaj) trafi na półki sklepowe już 27 marca.

Temat na forum
KOMENTARZE (6)
Loading..