TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Zapowiedź "Star Wars: Imperium vs Rebelia"

2014-09-04 20:35:26 Galakta

Na stronie Galakty pojawiła się zapowiedź nowej gry karcianej z Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars: Imperium vs Rebelia. Jest to całkiem nowy tytuł, a nie kolejny Zestaw Mocy czy też dodatek do Star Wars: Gry karcianej. Poniżej prezentujemy opis ze strony wydawcy:
„Każdy atak buntowników na tę stację będzie aktem samobójczym. Samobójczym i bezcelowym, niezależnie od jakichkolwiek informacji, jakie zdołają uzyskać. Po wielu długich latach utrzymywanej w tajemnicy budowy stacja stała się rozstrzygającą siłą w tej części wszechświata.”
- Admirał Motti, Nowa nadzieja


Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się dwuosobowa gra karciana Star Wars: Imperium vs Rebelia, w której Imperium Galaktyczne tworzy plany ostatecznego unicestwienia bohaterów z Sojuszu Rebeliantów.

Galaktyką wstrząsnęła wojna domowa. Po jednej stronie konfliktu stoją członkowie Sojuszu Rebeliantów, planując dzień obalenia Imperium. Rebelianci nie boją się występować przeciwko niemu militarnie, ale zwiad i sprytnie prowadzona dyplomacja czasem pozwolą osiągnąć to, czego nie uda się zdobyć demonstracją siły. Przeciwnikiem Rebeliantów jest potężne Imperium, o niemal niewyczerpanych zasobach wojsk, na czele którego stoi Imperator Palpatine. Cała galaktyka nauczyła się obawiać Imperium i Dartha Vadera, kiedy ci prowadzą poszukiwania rebelianckich szpiegów lub niszczą ośrodki oporu ogniem imperialnej floty.

W grze karcianej Star Wars: Imperium vs Rebelia gracze przejmują kontrolę nad siłami Imperium lub bohaterskimi Rebeliantami by zmierzyć się w serii potyczek, w których starają się obrócić ważne wydarzenia na swoją korzyść. W każdej rundzie gracze będą poszerzać swoje strefy wpływów i przeznaczać zasoby na walkę w galaktycznej wojnie domowej, starając się osiągnąć cele za pomocą walki zbrojnej lub gry dyplomatycznej. Gracz, który przejrzy plany przeciwnika i zwycięży w kluczowych wydarzenia, będzie decydował o przyszłości całej galaktyki!

Obejmij dowodzenie
Aby obalić Imperatora lub ostatecznie zniszczyć Rebelię, gracze będą musieli zademonstrować swoją przewagę, obracając kolejne wydarzenia na swoją korzyść. Aby wygrać starcie o wydarzenie będą musieli wykorzystać wszystkie swoje dostępne zasoby: polityczne znajomości, siły zbrojne, przeprowadzony w odpowiedniej chwili zwiad lub samą Moc.

Na początku każdej rundy siły Imperium walczą z Sojuszem o nowo odkrytą kartę wydarzenia, taką jak Ucieczka z Tatooine. W swojej turze gracz kontynuuje starcie, korzystając z kontaktów, sztuczek i armii, które kontroluje. Kiedy rozpoczyna się starcie o wydarzenie,gracze muszą włączyć swoje siły do walki, zagrywając wierzchnią kartę ze swojej talii zasobów i umieszczając ją na swoim obszarze gry.

Karty na obszarze gracza zapewniają wartość zasobów, oznaczoną w lewym górnym rogu, wliczającą się do aktualnego wydarzenia. Przykładowo, karta Sił zbrojnych Sojuszu Rebeliantów zaprezentowana po prawej zapewnia wartość zasobów 5. Każda karta wydarzenia posiada znajdującą się w lewym dolnym rogu wartość wydarzenia (dla Ucieczki z Tatooine wynosi jedenaście). Celem graczy jest zbliżenie łącznej wartości zasobów do wartości wydarzenia, ale bez jej przekraczania. Jeśli wartość zasobów będzie wyższa niż wartość wydarzenia, zbyt wiele zaangażowanych sił pozwoli przeciwnikowi łatwo zdobyć to wydarzenie.

Największa potęga
W każdej turze gracze będą decydować o najlepszej strategii dla swojego stronnictwa, aby zdobyć przewagę w aktualnym wydarzeniu. Gracz może wezwać wsparcie i zagrać kolejną kartę zasobów, jednak ich ilość jest ograniczona. Liczba kart, które może posiadać każdy z graczy nie może przekroczyć limitu wydarzenia, oznaczonego obok wartości wydarzenia.

Zamiast zagrywać nową, gracz może wykorzystać jedną ze swoich kart zasobów znajdującą się w grze. Aby użyć jej specjalnej zdolności, wyczerpuje ją obracając o 90 stopni w prawo. Wyczerpana karta zasobów zapewnia wyczerpaną wartość zasobów, oznaczoną w lewym dolnym rogu przygotowanej karty. Aktywowanie zdolności karty daje graczowi kilka możliwości wpłynięcia na wynik wydarzenia.

Zdolność karty zależy od jej rodzaju: siły zbrojne, dyplomacja, zwiad lub Moc. Użycie wojsk pozwala odrzucić jedną kartę zasobów przeciwnika, potencjalnie pozbawiając go najbardziej użytecznych kart. Dzięki dyplomacji można przygotować swoje wykorzystane karty zasobów, aby móc ponownie je wykorzystać. Przeprowadzenie zwiadu pozwala wpłynąć na przyszłe zasoby przeciwnika, poprzez podglądnięcie dwóch wierzchnich kart z jego talii zasobów i odrzucenie jednej z nich. Sięgnięcie po Moc pozwala natomiast ograniczyć możliwości przeciwnika, wyczerpując jego karty.

Zdolności wyczerpanej karty nie można wykorzystać ponownie, ale na szczęście w galaktyce są zarówno niezliczone kontakty Rebeliantów jak również płatni informatorzy Imperium, zawsze gotowi podzielić się informacjami za dobrą cenę. Są oni reprezentowani przez znaczniki wpływów, które można wykorzystać podczas starć aby przygotować wcześniej wyczerpane karty, dzięki czemu można ponownie skorzystać z ich zdolności.

Kiedy Imperium i Sojusz Rebeliantów zakończą wszelkie operacje dla aktualnego wydarzenia, gracze sumują i porównują swoje wartości zasobów. Gracz, który osiągnął wartość najbliższą limitowi, ale go nie przekraczającej, zdobywa wydarzenie, wraz z punktami zwycięstwa i znacznikami wpływów. Ten z graczy, który jako pierwszy zdobędzie siedem punktów wygrywa grę!

Plany na przyszłość
Potyczkom w galaktycznej wojnie domowej głębi dodaje obecność wyjątkowych postaci i nadrzędne strategie. Dopóki są przygotowane, postacie, takie jak Leia Organa czy Boba Fett zapewniają wyższe wartości zasobów niż inne karty, ale kiedy zostaną wyczerpane ich wartość spada do 1. Czasem opłaca się jednak wyczerpać kartę i obniżyć wartość zasobów, aby skorzystać z potężnych zdolności. Pojedynczy bohater może stanowić różnicę pomiędzy druzgocącą porażką a decydującym zwycięstwem.

Karty strategii to jeszcze inny sposób na obrócenie sytuacji na swoją korzyść. Przed rozpoczęciem starcia obaj gracze w sekrecie wybierają strategię swojego stronnictwa dla tego wydarzenia. Determinuje ona podejście stronnictwa do danego wydarzenia, i może znacząco zmienić sposób wykorzystania kart podczas danego starcia. Po zakończeniu starcia karty strategii są ujawniane a gracze rozpatrują ich efekty pozwalając Rebeliantom lub Imperium na nieoczekiwane zwycięstwo!

Opanuj galaktykę
Walka o władzę rozegra się w samym sercu Imperium jak również na Zewnętrznych Rubieżach. Gdziekolwiek spotkają się siły Rebeliantów i Imperium, musi rozegrać się walka. Przejmijcie kontrolę nad stronami konfliktu i zadecydujcie o losach galaktyki, wraz z premierą gry Star Wars: Imperium vs Rebelia już w II połowie tego roku!

KOMENTARZE (17)
Loading..