Kolekcjonerstwo

Mistrz Yoda i hrabia Dooku

9

Kolejne dwie figurki firmy Hot Toys stworzone zostały na podstawie wizerunków Yody i hrabiego Dooku z ich walki w „Ataku klonów”. Oba gadżety wykonane zostaną w skali 1:6 i trafią do sprzedaży w połowie przyszłego roku. Yoda mierzyć będzie 14 cm wysokości, podczas gdy figurka hrabiego będzie miała 30 cm wysokości. Oba gadżety, w cenie ok 230$ za sztukę, nabyć będzie można niedługo m.in. w tym sklepie.

Figurki z „Hana Solo”

Sideshow Collectibles
4

W ostatnich dniach firma Hot Toys uruchomiła dwie nowe, wykonane w skali 1:6, figurki z „Hana Solo”. Pierwsza z nich przedstawia samego Hana w stroju w ktróym walczył po stronie Imperium na Mimban. Figurka kosztuje 235$ i trafi do nabywców w trzecim kwartale przyszłego roku (sklep). Drugą figurką jest imperialny szturmowiec patrolowy. Nabyć go można za 220$, a jego data wydania jest taka sama jak w przypadku Solo (sklep).

Nowe figurki Hasbro Black Series

1

Firma Hasbro większość swoich figurek Black Series z „Hana Solo” zaprezentowała w okolicy tegorocznego Toy Fair. Nie oznacza to jednak, że nie zachowali żadnych niespodzianek na premierę filmu. Wśród nowości znalazły się figurki: Val, L3-37 oraz Enfys Nest wraz ze ścigaczem.

Topps Star Wars Galaxy powróci w listopadzie

5

Po ponad sześciu latach przerwy do sprzedaży trafi kolejny zestaw kart kolekcjonerskich firmy topps z serii Star Wars Galaxy. Przypomnijmy, że seria Galaxy zadebiutowała na rynku w 1993 roku, aby po trzech latach zostać zawieszoną na prawie 15 lat. Reaktywowano ją w latach 2009-2012, gdy to otrzymaliśmy cztery nowe zestawy. W listopadzie 2018 roku do sprzedaży trafić ma ósmy już zestaw z tej serii.

Seria Galaxy składa się ze specjalnie narysowanych na jej potrzeby kart przez różnych artystów. Wśród osób pracujących nad nią znajdują się znani twórcy komiksowi, autorzy plakatów, rysownicy okładek i wiele innych osób. Zestaw podstawowy nowej serii składać się będzie ze 150 kart. Do tego dojdą karty z autografami, unikalne szkice i wiele innych dodatków, które będzie można trafić z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem.

Karty sprzedawane będą w paczkach (po ok. 2,5$) zawierających 8 losowych kart. Zwyczajowo, niedługo po wyjściu zestawu, na eBayu nabyć będzie można komplet kart podstawowych za ok. 10-20$. Cena pozostałych kart na aukcjach zależeć będzie od ich unikalności i w niektórych przypadkach może sięgnąć kilkuset dolarów za sztukę.

Więcej informacji na temat zestawu dostarczymy Wam wraz ze zbliżaniem się jego premiery.

Figurki z „Hana Solo”

7

Premiera filmu to dobra okazja do zaprezentowania kolejnych gadżetów z nim związanych. Firma Hot Toys uruchomiła przedsprzedaż na figurkę tytułowego bohatera tego spin-offa. Ich Han wykonany jest w skali 1:6 i mierzy ok. 31 cm wysokości. Za figurkę zapłacić trzeba 220$, a do nabywców trafi latem przyszłego roku (sklep).Gentle Giant zaprezentował natomiast dwie figurki, przedstawiające Hana i Chewbaccę od pasa w górę. Każda z nich z osobna kosztuje 120$, w komplecie za obie zapłacić trzeba 200$ (sklep). Do nabywców trafią w ostatnim kwartale bieżącego roku.

GoodLoot z gwiezdnowojenną ofertą na maj

4Maj to wyjątkowy miesiąc dla fanów Gwiezdnych Wojen, to wtedy obchodzimy nasze święto, to wtdy premierę miałą znaczna część całej sagi, a dodatkowo w tym roku, już za kilka dni swoją premierę będzie miał najnowszy film z serii -Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie.
O tym wszystkim pamięta także nasz lokalny rynek. Marka Good Loot przygotowała kilka niespodzianek dla fanów z okazji tego wyjątkowego czasu. W ofercie firmy znajdziecie zatrzęsienie nowych gadżetów, wśród których poza koszulkami znalazły się także breloki, czapki, kubki, słoiki na ciastka czy torby. Pełną ofertę znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu.

Nowe zestawy klocków LEGO

4

W ostatnich dniach firma LEGO zaprezentowała nowe zestawy klocków, które trafią do sprzedaży pod koniec tego roku. Na razie nie jesteśmy w stanie jeszcze podać ich cen w złotówkach, ale same zestawy Możecie zobaczyć poniżej.

 • 75214 Anakin's Jedi Starfighter
 • Liczba elementów: 247
  Cena: 19,99$


 • 75216: Snoke's Throne Room
 • Liczba elementów: 492
  Cena: 69,99$


 • 75218 X-Wing Starfighter
 • Liczba elementów: 731
  Cena: 79,99$


 • 75220: Sandcrawler
 • Liczba elementów: 1239
  Cena: 139,99$


 • 75203: Hoth Medical Chamber
 • Liczba elementów: 255
  Cena: 29,99$


 • 75221: Imperial Landing Craft
 • Liczba elementów: 636
  Cena: 89,99$


 • 75213: LEGO Star Wars 2018 Advent Calendar
 • Liczba elementów: 307
  Cena: 39,99$

Figurki z „Hana Solo”

8

Do sprzedaży trafiły nowe figurki firmy JAKKS Pacific z nadchodzącego spin-offa pt. „Han Solo”. Jak to zwykle w przypadku tej firmy bywa, są one dużo większe niż gadżety większości innych producentów. Każda z trzech nowych figurek (Han Solo, Chewbacca, Mud Trooper) ma ok. 50 cm wysokości. Nabyć je można np. na Amazonie w cenie 19,99$ za sztukę.

Nowości od firmy Kotobukiya

Kotobukiya
1

Firma Kotobukiya rozpoczęła wydawanie nowej serii figurek, nawiązującej do cieszącej się olbrzymią popularnością serii łowców nagród sprzed 10 lat. Wspomniane gadżety sprzed dekady zobaczyć możecie w tym miejscu. Łowcy nagród, którzy znajdą się w nowej serii to: IG-88, 4-LOM, Zuckuss, Bossk, Dengar i Boba Fett. Do sprzedaży trafi pięć pierwszych figurek, ostatnią będzie można skompletować kupując wszystkie pozostałe. Do każdej z nich będzie dodawana bowiem część Boby Fetta, którego złożyć będzie można posiadając wszystkie pięć z nich. Gadżety wydane zostaną w linii ARTFX+, co przekłada się na skalę 1:10. Cena pojedynczej figurki będzie oscylować ok. 90$. Nabyć je będzie można w tym miejscu. Na razie do sprzedaży trafił IG-88 i 4-LOM.

Nowości kwietnia i maja oraz nowe zapowiedzi od Bandai

7

Han Solo – Stormtrooper 1/12

Znany w całej galaktyce przemytnik w wersji Imperialnego Szturmowca, podczas uwalniania księżniczki Lei. Skala 1/12 (15 cm). W komplecie zestaw akcesoriów i uzbrojenia. W komplecie zestaw akcesoriów i uzbrojenia: E-11 Blaster; DTL-19 Heavy Blaster Rifle; SE-14r Short Range Combat Pistol. 6 rodzajów dłoni do wyboru (trzymające broń, luźne, zaciśnięta pięść, wskazująca) umożliwiające zbudowanie figurki w różnych pozach. W zestawie jest też już gotowa, realistycznie pomalowana twarz Hana.

Data wydania: kwiecień 2018

Cena: 3,240 ¥Luke Skywalker – Stormtrooper 1/12

Luke Skywalker w wersji Imperialnego Szturmowca (choć był na niego „za niski”), podczas uwalniania księżniczki Lei. Skala 1/12 (15 cm). W komplecie zestaw akcesoriów i uzbrojenia: E-11 Blaster; DTL-19 Heavy Blaster Rifle; SE-14r Short Range Combat Pistol. 6 rodzajów dłoni do wyboru (trzymające broń, luźne, zaciśnięta pięść, wskazująca) umożliwiające zbudowanie figurki w różnych pozach. W zestawie jest też już gotowa, realistycznie pomalowana twarz Luka.

Data wydania: maj 2018

Cena: 3,240 ¥Death Star Attack Set

Zestaw odtwarzający „atak na Gwiazdę Śmierci” – zawiera elementy znane z poprzednich zestawów, z których możemy zbudować fragment korytarza stacji bojowej z wlotem szybu wentylacyjnego. W komplecie jeden myśliwiec X-wing, w skali1:144, w trzech opcjach malowania – Red 2, Red 3 i oczywiście Red 5.

Data wydania: czerwiec 2018

Cena: 3,888 ¥Milenium Falcon z filmu “Solo” – wersja Lando Carlissiana

Model pierwotnej wersji „Sokoła Milenium” w skali 1:144. Wersja, którą niedługo zobaczymy na ekranach w filmie „Solo”. W zestawie 3 figurki (Lando, Han, Chewbacca), odłączany moduł transportowy, szczegółowa, jak na tę skalę kokpit i fragment wnętrza. W komplecie również moduł oświetleniowy z diodami.

Data wydania: czerwiec 2018

Cena: 6480 ¥Death Star II 1/2700000Stacja bojowa z Epizodu 6, kończącego Starą Trylogie. Mimo niewielkiej skali, duże odwzorowanie detali.

Data wydania: Lipiec 2018

Cena: 880 ¥B-Wing 1/72Długo oczekiwany model charakterystycznego pojazdu Rebelii z okresu Starej Trylogii, ostatniego „brakującego” z grupy pojazdów Rebelii. Możliwość wykonania w wersji ze złożonymi lub rozłożonymi skrzydłami, i kabiną w pozycji przelotowej lub ataku. Malowanie z okresu bitwy koło księżyca Endora, występujące w filmie.

Data wydania: Sierpień 2018

Cena: 4860 ¥

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.