TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Prom Parszywej Zgrai z LEGO wyląduje w sklepach latem

2021-05-18 18:31:03 LEGO.com

1 sierpnia tego roku premierę będzie mieć prom szturmowy Parszywej Zgrai z serialu „The Bad Batch” w wersji LEGO. Zestaw zawiera 5 unikatowych minifigurek w swoich ikonicznych zbrojach (spoiler za wyjątkiem Crosshaira, którego wyposażono w nowy, imperialny pancerz): Huntera, Techa, Wreckera, Echo i Crosshaira oraz droida Gonk. Prom ma około 20 cm wysokości i 25 cm długości, ruchome skrzydła i sprężynowe działka. Towarzyszą mu dwa skutery repulsorowe.Zestaw składa się z 969 elementów i będzie kosztować 469,99 zł w oficjalnym sklepie LEGO. Nie wiadomo, kiedy w Polsce będzie można składać zamówienia przedpremierowe, są one jednak już dostępne za granicą. Brak Omegi w zestawie sugeruje pojawienie się w niedalekiej przyszłości innych produktów związanych z „The Bad Batch”.
KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Anakin Skywalker i rancor

2021-05-16 12:57:33 Sideshow Collectibles

Firma Sideshow Collectibles od kilku lat wydaje sporadycznie figurki z serii Mythos. Gadżety z tej serii przedstawiają znanych nam bohaterów w scenach, które mogłyby się zdarzyć ale jednocześnie pochodzą jedynie z umysłów twórców figurek. Anakin wraz z podstawką mierzy 53 centymetry wysokości i kosztuje 585$ (sklep).Drugą z nowości figurkowych które mamy dla Was od tej samej firmy jest rancor. Gadżet wzorowany na stworze z „Powrotu Jedi” mierzy 40 centymetrów wysokości i kosztuje 600$ (sklep).


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Majański Boba Fett

2021-05-15 09:50:19

Gadżety z Gwiezdnych Wojen niejednokrotnie łączą elementy z naszego ulubionego uniwersum z motywami z naszego świata. Najczęściej wykorzystywane są chyba motywy z Japonii (jak Mandaloriański ronin) w których specjalizuje się firma Bandai Tamashii Nations, ale tym razem mamy dla Was coś z innego rejonu świata. Artysta Jesse Hernandez w swojej twórczości miesza motywy z kultur prekolumbijskich ze współczesną popkulturą. Z takiej mieszanki powstało m.in. popiersie Boby Fetta, które łączy ze sobą Gwiezdne Wojny i motywy z kultury Majów. Gadżet wyprodukowany przez Unruly Industries ma ok. 20 cm wysokości i kosztuje 165$ (sklep).


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Nowości figurkowe

2021-05-04 17:25:30

Z okazji święta Gwiezdnych Wojen firmy produkujące gadżety z naszego ulubionego uniwersum przygotowały mnóstwo zapowiedzi. Poniżej możecie zobaczyć nowości figurkowe od różnych producentów.

Firma Hot Toys skupiła się na gadżetach z dwóch wzbudzających obecnie najwięcej emocji produkcji - serialu „The Mandalorian” oraz debiutującego dzisiaj serialu animowanego „The Bad Batch”. Z pierwszego z nich otrzymamy Blurrga, którego będzie można nabyć oddzielnie (sklep, 315$) lub w zestawie z Mandalorianinem (sklep, 515$), dowódcę szturmowców (sklep, 220$) oraz Grogu (sklep, 145$). Z drugiego serialu zaprezentowano figurkę Echo (sklep, 285$). Wszystkie figurki wykonane zostały w skali 1:6.Firma Sideshow Collectibles zaprezentowała wykonany w skali 1:4 gadżet z serii Premium Format przedstawiający Ahsokę Tano z serialu „Rebelianci” (sklep, 585$).Firma Gentle Giant zaprezentowała dwie nowe figurki z serii Mini-Bust: Wreckera z serialu „The Bad Batch” (sklep, 99,99$) oraz Biggsa Darklightera z „Nowej nadziei” (sklep, 120$).Fani gadżetów od firmy Funko również znajdą coś dla siebie. Na rynku pojawią się nowe figurki powiązane z serialem „The Bad Batch” w cenie 10,99$ za sztukę.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2021-05-01 14:24:55 Gentle Giant

Firma Gentle Giant zapowiedziała cztery nowe figurki ze świata Gwiezdnych Wojen. Pierwszą z nich jest Obi-Wan Kenobi z „Zemsty Sithów”. Figurka wykonana zostanie w skali 1:6 i będzie mierzyć, wraz z podstawą, ok. 30 centymetrów wysokości. Jej cena to 300$ (sklep). Kolejny gadżet to wykonane w skali 1:2 popiersie Boby Fetta. Figurka mierzy ok. 25 centymetrów i kosztuje 200$ (sklep). Następne dwie figurki przedstawiają górną połowę postaci wykonaną w skali 1:6. Będzie to Death Trooper z serialu „The Mandalorian” (120$, ok. 18 cm wysokości, sklep) oraz Ahsoka Tano z serialu „Wojny Klonów”. W przypadku Ahsoki cena figurki i wymiary jeszcze nie są podane, ale prawdopodobnie będą identyczne jak w przypadku Death Troopera.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Modele samolotów firmy Phoenix

2021-04-24 10:37:39

Firma Phoenix zajmująca się modelami samolotów przygotowała nie lada gratkę dla fanów Gwiezdnej Sagi. Modele samolotów z malowaniami gwiezdno-wojennymi. Nie jakimś wymyślnymi, ale tymi, które faktycznie latały na naszym niebie. Pisaliśmy o takich samolotach choćby tutaj.Modele Pheonix trochę kosztują, ceny są bliskie do 100 USD. Model brazylijskich linii LATAM – Boeing 777-300 ER w skali 1:400 można zamówić tutaj, ale to tylko jeden przykład. W sieci można znaleźć (np. na eBay) także malowania linii ANA, Virgin.
KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Topps Star Wars Chrome Galaxy

2021-04-22 18:39:43

Po trzech latach firma topps powraca do jednej ze swoich najbardziej znanych serii Star Wars Galaxy. Przypomnijmy, że pierwszy zestaw z tej srii do sprzedaży trafił w 1993 roku. Od tego czasu w sklepach pojawiło się łącznie osiem różnych zestawów. Karty w nich wydane są grafikami koncepcyjnymi, plakatami oraz grafikami specjalnie narysowanymi przez wybranych artystów na potrzeby serii.

Tym razem karty zostaną wydane w nowej, lekko odświeżonej formie pod nazwą Star Wars Chrome Galaxy. W poprzednich zestawach z tej serii chromowane karty były tylko dodatkiem, tym razem wszystkie karty będą pokryte dodatkową powłoką. Zestaw podstawowy będzie składał się ze 100 kart w którego skład wejdą zarówno karty z poprzednich ośmiu zestawów jak i nowe, specjalnie stworzone na jego potrzebę. Poza tym oczywiście w saszetkach będzie można znaleźć karty z unikatowymi rysunkami, autografami i wieloma innymi dodatkami.

Premiera nowego zestawu zapowiedziana jest na 30. czerwca bieżącego roku. Karty będą sprzedawane w saszetkach po 4 sztuki, opakowaniach zbiorczych zawierających 18 saszetek. Takie opakowanie zbiorcze może kosztować ok. 130-150$ w zależności od sklepu.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

R2-D2 nowym kolekcjonerskim zestawem LEGO

2021-04-21 19:10:46 LEGO.com

LEGO zapowiedziało dziś wyjątkowy zestaw z modelem R2-D2 w skali 1:3,5. Droid nie jest po prostu statyczną figurą: tylna podpora jest wysuwalna, podobnie jak przednie klapy, a w obrotowej głowie ukryty jest wysuwany peryskop i schowek z mieczem świetlnym. Zestaw zawiera również typową dla modeli kolekcjonerskich plakietkę informacyjną i minifigurkę R2, a także klocek upamiętniający pięćdziesiątą rocznicę powstania Lucasfilmu (która wypada 10 grudnia).Składający się z 2314 elementów zestaw ma być dostępny wyłącznie w oficjalnym sklepie od pierwszego maja i kosztować 899,99 zł. Ponadto do zakupów powyżej 375 zł wykonanych między pierwszym a piątym maja do zamówień dołączana będzie miniaturka domostwa Larsów.
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Figurki z „The Clone Wars”

2021-04-20 18:25:25 StarWars.com

Tym razem linia figurek Black Series firmy Hasbro doczeka się rozszerzenia o gadżety z serialu „The Clone Wars”. Do sprzedaży trafią cztery nowe figurki z których każda będzie miała około 15 cm wysokości (linia 6-calowa) i kosztować będą najprawdopodobniej po 22,99$. Nowe figurki to:
  • Obi-Wan Kenobi
  • Anakin Skywalker
  • Echo
  • HawkKOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Ahsoka Tano i Grogu

2021-04-17 10:54:25

Kolejnymi figurkami, które zostaną wyprodukowane przez firmę Hot Toys będzie Ahsoka Tano w komplecie wraz z Grogu. Ahsoka oczywiście w tej wersji wzorowana jest na serialu „The Mandalorian”. Figurki wykonane zostaną w skali 1:6 - Ahsoka mierzyć będzie około 28,5 cm wysokości, a Grogu niecałe 6 cm. Można je nabyć w zestawie za 315$ (sklep) lub kupić samą Ahsokę za 285$ (sklep).


KOMENTARZE (5)
Loading..