Kolekcjonerstwo

LEGO Star Wars - cała letnia fala [UPDATE]

10

AKTUALIZACJA

LEGO potwierdziło, że produkty pojawią się później niż początkowo zakładano, dopiero 01.09. Dodaliśmy też ceny nowych zestawów w złotówkach. Warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy zestaw Star Wars za $39.99 nie kosztuje u nas 229.99 zł.


Od kilku miesięcy informowaliśmy o kolejnej fali zestawów LEGO Star Wars. Ich zdjęcia pojawiły się na początku czerwca w pewnym katalogu handlowym, a później także w różnych regionalnych katalogach reklamowych. Dziś wreszcie ujawniono oficjalne grafiki. Do sprzedaży nowe zestawy trafić mają 01.08, ale obserwatorzy internetowi donoszą, że może być pewne opóźnienie ze względu na ograniczenia w produkcji związane z epidemią COVID-19.

 • 75280 501st Legion Clone Troopers
 • Cena: $29.99/139.99 zł
 • 75281 Anakin's Jedi Interceptor
 • Cena: $29.99/139.99 zł
 • 75283 Armored Assault Tank (AAT)
 • Cena: $39.99/189.99 zł
 • 75284 Knights of Ren Transport Ship
 • Cena: $69.99/329.99 zł
 • 75286 General Grievous's Starfighter
 • Cena: $79.99/379.99 zł
 • 75288 AT-AT
 • Cena: $159.99/699.99 zł
 • 75291 Death Star Final Duel
 • Cena: $99.99/469.99 zł
 • 75292 The Razor Crest
 • Cena: $129.99/599.99 zł
 • 75293 Resistance IT-S Transport
 • Cena: $99.99/469.99 zł
  Oprócz standardowych zestawów pojawią się także innego typu produkty. LEGO na razie zaprezentowało kalendarz adwentowy (30$) i serię Brick Sketches (po 20$). Ta druga jest efektem współpracy firmy z jednym z fanów, prezentującym swoje prace w internecie (klik).

  Nieoficjalnie mówi się, że do końca roku planowana jest jeszcze duża mozaika z którymś z Sithów (prawdopodobnie Darth Vader, ewentualnie Maul) oraz zbudowane z klocków Dziecię z serialu „The Mandalorian”. Krążą też plotki o kolejnym modelu UCS. Ma to być prom imperialny z Epizodu VI.

  Specjalnie na Star Wars Celebration Anaheim wyprodukowano specjalny zestaw, będący odtworzeniem pojedynku w Mieście w Chmurach. Ponieważ imprezę anulowano, zestaw trafi do markowych sklepów LEGO na całym świcie. Na razie nie ma jeszcze jego zdjęć.Nowości z Black Series

3

W ostatnich dniach firma Hasbro zapowiedziała nowe produkty, które zostaną wydane w linii Black Series. Pierwszą z nich jest uzupełnienie kolekcji z serialu „Rebelianci” o figurkę Zeba Orreliosa (cena ok. 30$). Drugą jest główny bohater serialu „Mandalorianin” w wersji ze zbroją z beskaru (cena ok. 20$). Każda z tych figurek mierzy około 15 cm wysokości.Dodatkowo firma Hasbro zaprezentowała nowe wzory opakowań Black Series. Od teraz będą one tematycznie powiązane z produkcjami na podstawie których figurki powstały, a na opakowaniu znajdą się grafiki wydawanych figurek. Poniżej możecie zobaczyć jak będzie prezentował się wznowiony zestaw z „Rebeliantów”.

Darth Maul

Sideshow Collectibles
6

Seria Mythos od Sideshow Collectibles doczekała się kolejnego rozszerzenia. Tym razem do przedsprzedaży trafiła figurka Dartha Maula wykonującego skok z monumentu w ruinach świątyni Sith. Całość, wraz z podstawą, mierzy prawie 60 centymetrów wysokości i kosztuje 610$ (sklep).

Kapitan Rex

Sideshow Collectibles
4

Firma Hot Toys rozpoczęła przedsprzedaż swojej najnowszej figurki. Tym razem w skali 1:6 (ok. 30 cm wysokości) wydana zostanie figurka kapitana Rexa z „Wojen Klonów”. Gadżet kosztuje 255$ (sklep), a do nabywców trafi w drugim kwartale przyszłego roku.

Nowe lalki Barbie Star Wars

10

Po zeszłorocznej premierze nowej linii lalek Barbie Star Wars (o której pisaliśmy tutaj) firma Mattel postanowiła rozszerzyć tę linię produktową. Tym razem w formie najbardziej znanych na świecie lalek pojawi się Rey, C-3PO, szturmowiec i Chewbacca. Pierwsze trzy kosztują 100$ za sztukę, za Chewbaccę-Barbie zapłacić natomiast trzeba 150$. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta, a nabyć je można m.in. na Amazonie czy EntertainmentEarth. Gadżety do nabywców trafią w czerwcu bieżącego roku.

Darth Vader i Boba Fett

Sideshow Collectibles
3

Z okazji przypadającego w tym roku 40-lecia „Imperium kontratakuje” firma Hot Toys zapowiedziała wydanie dwóch kolejnych figurek z tego filmu. Obie wydane zostaną w skali 1:6. Pierwszą z nich jest Darth Vader na podstawce z Miasta w Chmurach (sklep) - nabyć go można za 285$. Drugą figurką jest Boba Fett (sklep), który kosztuje 255$.

Nowości figurkowe

3

Firma Gentle Giant zapowiedziała rozszerzenie swojej serii popiersi o figurkę z serialu „Rebelianci”. Najnowszym dodatkiem do tej serii zostanie Sabine Wren. Figurka, wykonana w skali 1:6 prawdopodobnie będzie kosztować 120$. Drugim z zapowiedzianych przez nich niedawno gadżetów jest Luke Skywalker w wersji z „Nowej nadziei”. Ta figurka wykonana będzie w skali 1:7 i kosztuje 150$ (sklep).Od Hot Toys mamy natomiast zapowiedź Scout Troopera na ścigaczu. Scout Trooper wykonany w skali 1:6 mierzyć będzie ok 30 cm wysokości, ścigacz w tej samej skali ma 17 cm wysokości i 52 cm długości. Samego Scout Troopera można nabyć za 220$ (sklep), w komplecie ze ścigaczem kosztuje 455$ (sklep). Gadżety pochodzą z serialu „Mandalorianin”.

Nowe figurki z The Vintage Collection

5

Do przedsprzedaży trafiły nowe figurki z serii The Vintage Collection od Hasbro, które do nabywców dotrą w trzecim kwartale tego roku. Każda z figurek kosztuje za oceanem 13,99$ i nabyć je można m.in. w tym miejscu. Wśród figurek jest: Wolffe, K-2SO, Gonk, Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Darth Maul i Wicket.

LEGO: Kolekcjonerski A-Wing

TW!ISW
4

Tradycyjnie na czwartego maja LEGO przygotowało specjalny zestaw, tym razem znowu jest to produkt z serii Ultimate Collectors. Nowy A-Wing to ostatni brakujący myśliwiec rebelii z klasycznych filmów. Model składa się z 1673 elementów, a do statku dołączono minifigurkę pilota z nowymi nadrukami. Zestaw polecany jest przede wszystkim dla dorosłych fanów. Cena w Polsce wynosi 899.99 zł. Szczegółowe zdjęcia można obejrzeć na StarWars.com.Kolejnym modelem z serii UCS będzie najpewniej republikańska kanonierka z „Ataku klonów”, która powinna pojawić się w przyszłym roku.

P&O 379: Dlaczego figurka Tycho Celchu ma hełm pilota Y-winga?

4Dziś pytanie o figurkę Hasbro z 2007.

P: Dlaczego w wydanej jakiś czas temu figurce Tycho Celchu, nosi on hełm pilota Y-winga, podczas gdy powinien to być hełm pilotów A-wingów?

O: Żeby było jasne hełmy które widzimy, że są noszone przez pilotów w scenach z kokpitów w „Powrocie Jedi” to część oficjalnych mundurów dla pilotów każdego typu maszyn. Piloci X-wingów (dowodzeni przez Dowódcę Czerwonych, Wedge’a Antillesa) noszą tradycyjne pomarańczowe stroje. Piloci Y-wingów (przewodzi im Dowódca Szarych, Horton Salm) noszą szare mundury. Piloci A-wingów (Dowódca Zielonych, Avel Crynyd) noszą zielone stroje. Zaś piloci B-wingów (nienazwany Dowódca Niebieskich) noszą czerwone (ktoś musi je nosić). Ale w scenie odprawy, w tle widać pilotów A-wingów, którzy trzymają hełmy z Y-wingów. Na tym właśnie bazuje figurka. Jednocześnie podczas bitwy te hełmy widać jedynie w kokpitach Y-wingów.K: Warto dodać jedną rzecz. Z czasem w Lucasfilm ustalono, że Dowódca Niebieskich jednak nie jest anonimowy. To Merrick Simms.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.