Kolekcjonerstwo

Karty topps z Epizodu IX

3

Do sprzedaży w naszym kraju trafił zestaw kart kolekcjonerskich topps z Epizodu IX Gwiezdnych Wojen. Saszetki zawierają dziewięć losowych kart, a ich cena to 3,99 zł. Nabyć je można w Empikach i wybranych salonach prasowych. Pełen zestaw składa się ze 168 kart.

Kolekcja kart z postaciami i scenami z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Składa się z ponad 168 różnych kart, w tym specjalne karty limitowane oraz karto-naklejki z postaciami i scenami filmu STAR WARS Skywalker Odrodzenie, dodatkowo 6 kart limitowanych w tym: Chewbacca i Kylo Ren oraz 19 karto-naklejek z C-3PO, R2-D2, SITH TROOPER, REY, Kylo REN, BB-8 oraz karty mocy i karty statków kosmicznych. W każdej saszetce znajdziemy sześć kart.

Dziadek i wnuczek od firmy Kotobukiya

8

Firma Kotobukiya w grudniu ogłosiła start nowej serii ARTFX Artist. Pierwszym gadżetem z tej serii była figurka Rey. Niedawno zaprezentowano drugą figurkę, tym razem jest to Kylo Ren z Epizodu VII. Gadżet wykonany zostanie w skali 1:7 i kosztować będzie 169,99$ (sklep).Standardowa seria ARTFX+ rozszerzona zostanie natomiast o figurkę jego dziadka. Darth Vader wykonany zostanie w skali 1:10 i kosztować będzie 129,99$ (sklep).

Figurki z „małym Yodą”

4

Firma Hasbro rozpoczęła przedsprzedaż, długo oczekiwanych przez fanów serialu „The Mandalorian”, figurek z „małym Yodą”. Serialowy bohater na figurkach określany jest jako „The Child”. Wśród nowości znajduje się figurka z Black Series, Bounty Collection i pluszowe zabawki. Wszystkie prezentowane dzisiaj gadżety do nabywców trafić powinny w połowie przyszłego roku. Kupić je można m.in. w sklepie Entertainment Earth.

Nowości z Black Series

4

Firma Hasbro zaprezentowała ostatnio dwa kolejne rozszerzenia do linii Black Series. Wiosną przyszłego roku do sprzedaży trafią figurki Sith Jet Troopera i komandora Bly'a. Obie zostaną wydane w wersjach 6-calowych, co się przekłada na ok. 15 cm wysokości. Za każdą z nich zapłacić trzeba będzie prawdopodobnie ok. 20$.

Świąteczny zestaw LEGO

3


Marzyliście zawsze o tym, aby móc posiadać X-Winga od LEGO w świątecznych kolorach? Tak? To niestety, będziecie musieli obejść się smakiem (chyba że planujecie zakup z drugiej ręki - cena przekracza 1000 zł).

taki właśnie ciekawy prezent postanowiła sprawić firma swoim pracownikom z okazji świąt, przy okazji nawiązując do obchodzonego w tym roku dwudziestolecia LEGO Star Wars. Figurki są trzy: R2-D2, mikołajowy Yoda i pilot Eskadry Świątecznej.Asajj Ventress i jeden z Mandalorian

6

Kolejna figurka z serii Mythos, którą wyda firma Sideshow Collectibles przedstawia Asajj Ventress. Figurka wraz z podstawą mierzyć będzie 58,3 cm wysokości. Do osób skłonnych zapłacić za nią 595$ trafi w drugiej połowie przyszłego roku (sklep).Firma Hot Toys uruchomiła natomiast przedsprzedaż na kolejną figurkę z serialu „The Mandalorian”. Tym razem jest to jeden z Mandalorian, których widzieliśmy na początku sezonu. Gadżet wykonany będzie w skali 1:6 i mierzy 31,9 cm wysokości. Figurkę kupić można za 281$, a do nabywców trafi w ostatnim kwartale przyszłego roku (sklep).

Nowości figurkowe

3

Dzisiaj mamy dla Was zebrane z ostatnich dni nowości figurkowe od trzech dobrze znanych fanom Star Wars firm: Sideshow Collectibles, Gentle Giant i Kotobukiya.

Kilka lat temu firma Sideshow Collectibles rozpoczęła wydawanie figurek w serii Mythos. Gadżety przedstawiały postacie z Gwiezdnych Wojen w sytuacjach do których mogło dojść, ale nigdy na filmach nie doszło. Najnowsze rozszerzenie tej serii to Darth Sidious. Figurka razem z podstawą na której stoi mierzy 53 cm wysokości. Kupić ją można za 585$, a do nabywców trafi w drugiej połowie przyszłego roku (sklep).Kolejna figurka od Sideshow Collectibles to tym razem wykonany w skali 1:1 z brązu Yoda. Figurka wraz z podstawką ma 78 cm wysokości i kosztuje 8500$. Osoby, które ją kupią mogą się spodziewać przesyłki w połowie przyszłego roku (sklep).Firma Gentle Giant wprowadziła natomiast do przedsprzedaży gadżet związany z wydawanym obecnie serialem „The Mandalorian”. Popiersie Mandalorianina wykonane w skali 1:2 kosztuje u nich 150$ (sklep).Na koniec mamy dla Was jeszcze nowość od firmy Kotobukiya. Figurka Rey otwiera nową serię - ARTFX Artist - która będzie wydawana przez tego Japońskiego producenta gadżetów. Gadżet wykonany w skali 1:7 trafi do sprzedaży w maju przyszłego roku i będzie kosztował 169,99$ (sklep).

Kylo Ren i Rey

Sideshow Collectibles
10

Firma Hot Toys uruchomiła przedsprzedaż na dwie nowe figurki z Epizodu IX. Pierwszą z nich jest Kylo Ren ze zdejmowalnym hełmem, a drugą Rey w komplecie z D-0. Figurki wydane będą w skali 1:6 - Kylo mierzyć będzie 33 cm a Rey 28 cm. Do nabywców trafią w drugim kwartale przyszłego roku. Za Kylo zapłacić trzeba 251$ (sklep), a Rey z D-0 kosztuje 243$ (sklep).

LEGO Star Wars 2020 - nowe zestawy

12


W sieci pojawiły się zdjęcia większości zestawów, które trafią do sprzedaży w styczniu 2020 roku. Znalazło się tu miejsce dla tych bazujących na filmach George'a, ale główną gwiazdą jest oczywiście „Skywalker. Odrodzenie”. Kolekcjonerów figurek ucieszy obecność kolejnych Rycerzy Ren czy Jannahy, ale za to wciąż nie ma nowych wersji. Rose i Lei. Polskie ceny zestawów na razie nie są jeszcze znane, o czym informujemy, uprzedzając potencjalne pytania.

 • 75266 Sith Troopers Battle Pack
 • Cena: 14.99 $
 • 75267 Mandalorian Battle Pack
 • Cena: 14.99 $
 • 75269 Duel on Mustafar
 • Cena: 19.99 $
 • 75271 Luke Skywalker's Landspeeder
 • Cena: 29.99 $
 • 75270 Obi-Wan's Hut
 • Cena: 29.99 $
 • 75272 Sith TIE Fighter
 • Cena: 79.99 $
 • 75273 Poe Dameron's X-Wing Fighter
 • Cena: 89.99 $
  Poza typowymi zestawami są oczywiście kolejne mikromyśliwce i jeden zestaw z serii 4+.

 • 75263 Resistance Y-Wing Microfighter
 • Cena: 9.99 $
 • 75264 Kylo Ren's Shuttle Microfighter
 • Cena: 9.99 $
 • 75265 T-16 Skyhopper vs. Bantha Microfighters
 • Cena: 19.99 $
 • 75268 Snowspeeder
 • Cena: 19.99 $
  Kolejne produkty mają pojawić się w kwietniu. Być może będą bazowały na „Imperium kontratakuje”, gdyż różni producenci gadżetów i wydawcy planują wraz z Lucasfilmem obchodzić 40 lecie tego filmu. Wśród nich może znaleźć się LEGO.

Darth Maul

Gentle Giant
6

Ponad rok po premierze film „Han Solo” wciąż potrafi być źródłem pomysłów dla twórców gadżetów. Tym razem firma Gentle Giant postanowiła wykorzystać postać pojawiającego się na końcu spin-offa Dartha Maula. Figurka, przedstawiająca górną połowę Maula, wykonana została w skali 1:6 i mierzy ok. 15 cm wysokości. Nabyć ją można za 99,99$ (sklep).

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.