Kolekcjonerstwo

Nowa figurka z „The Mandalorian”

Sideshow Collectibles
8

Kolejne gadżety z serialu „The Mandalorian” są prezentowane przez różne firmy. Hot Toys w tym tygodniu wprowadziła do przedsprzedaży wykonaną w skali 1:6 figurkę jeźdźca Tusken z tego serialu. Mogliśmy ich zobaczyć m.in. w odcinku The Marshal. Gadżet będzie mierzył ok. 31 centymetrów wysokości i kosztuje 250$ (sklep).

LEGO Star Wars 2021: zdjęcia

11


W styczniu przyszłego roku pojawią się tylko cztery zestawy LEGO Star Wars, w tym jeden mikromyśliwiec. Wśród nich są też X-Wing i TIE Fighter odtworzone w nowej skali (dzięki temu cena jest przystępniejsza), a także zestaw z drugiego sezonu „The Mandalorian”.

Jako minifigurka po raz pierwszy pojawia się generał Jan Dodonna, a także Din Djarin w beskarowej zbroi.

 • 75295 Millennium Falcon Microfighter
 • Cena: 9.99$
  Orientacyjna cena w Polsce: 49.99 zł

 • 75299 Trouble on Tatooine
 • Cena: 29.99$
  Orientacyjna cena w Polsce: 139.99 zł

 • 75300 Imperial TIE Fighter
 • Cena: 39.99$
  Orientacyjna cena w Polsce: 189.99 zł

 • 75301 Luke Skywalker’s X-Wing Fighter
 • Cena: 49.99$
  Orientacyjna cena w Polsce: 269.99 zł

Kolejne zestawy pojawią się marcu. O tym, czego się spodziewać, pisaliśmy parę miesięcy temu (klik).

Nowości od Gentle Giant

Gentle Giant
3

Firma Gentle Giant rozpoczęła przedsprzedaż dwóch kolejnych figurek z Gwiezdnych Wojen, rozszerzając tym samym swoją linię popiersi. Oba gadżety w skali 1:6 zostaną wyprodukowane w limitowanej edycji wynoszącej 1500 egzemplarzy, a cena każdego z nich to 120$. Pierwszy z nich pochodzi z Epizodu IX i jest to C-3PO z Babu Frikiem (sklep), drugi gadżet przedstawia Asajj Ventress z Wojen Klonów (sklep).

Hełm Mandalorianina

1

Firma eFX Collectibles zajmując się produkcją replik gadżetów filmowych/serialowych rozpoczęła przedsprzedaż hełmu głównego bohatera z drugiego sezonu „The Mandalorian”. Gadżet wykonany zostanie w skali 1:1 w limitowanej, numerowanej edycji liczącej 1000 egzemplarzy. Koszt tego hełmu to 749$, przyzaliczce wynoszącej 300$ (sklep).

Figurki z Black Series

3

Dzisiaj mamy kolejny poniedziałek z cyklu Mando Mondays w trakcie którego producenci prezentują nowe gadżety związane z serialem The Mandalorian. Tym razem mamy dla trzy nowe figurki od Hasbro. W 6-calowej linii Black Series zostanie wydany: moff Gideon, Greef Karga i Kuiil. Cena każdej z figurek to 19,99$.

Mandalorianin z zielonym towarzyszem

1

Na wiosnę firma Hot Toys zaprezentowała figurkę Mandalorianina z zielonym maluchem wykonaną w skali 1:6. Tym razem do przedsprzedaży trafiła od nich trochę inna wersja przedstawiająca tę dwójkę, tym razem w skali 1:4. Nabyć będzie można figurkę Mandalorianina z maluchem w swojej latającej platformie, którzy stoją na podstawie w której znajduje się IG-11. Cena tej wersji wynosi 655$, a cały gadżet mierzy 46 cm wysokości (sklep). Kolejną dostępną wersją będzie wykonany w tej samej skali Mandalorianin z maluchem wystającym mu z torby i stojącym na zwykłej podstawie. Wysokość i skala gadżetu będzie identyczna jak w poprzedniej wersji, a jej cena to 545$ (sklep). Dla osób, które są zainteresowane nabyciem jedynie figurki zielonego malca Hot Toys przygotowała również osobną wersję w której malec będzie umieszczony w swojej latającej platformie. Gadżet również wykonany w skali 1:4 będzie miał 9 cm wysokości, a jego cena to 175$ (sklep).

Nowości od Sideshow Collectibles i Hot Toys

3

Do sprzedaży trafiły dwie nowe figurki firmy Sideshow Collectibles z serii Premium Format, czyli wykonane w skali 1:4. Pierwsza z nich przedstawia znaną nam z serialu „The Mandalorian” Carę Dune. Gadżet mierzy 48 cm wysokości i kosztuje 585$ (sklep). Druga figurka przedstawia kapitan Phasmę. Gadżet wraz z podstawą mierzy 57 cm wysokości i kosztuje 530$ (sklep).Firma Hot Toys zaprezentowała natomiast wykonaną w skali 1:6 figurkę Jango Fetta. Gadżet mierzy 30 cm wysokości, a jego cena to 285$ (sklep).

Mando Mondays #1

5

Wraz z drugim sezonem „The Mandalorian” spodziewać się możemy zdecydowanie większej liczby gadżetów w sklepach niż to miało miejsce w ubiegłym roku. Aby promować nowe gadżety w każdy poniedziałek, od dzisiaj do końca sezonu, prezentowane będą one podczas akcji zwanej „Mando Mondays”. Dzisiaj zaprezentowano całą gamę nowych produktów związanych z serialem „The Mandalorian” od skarpetek, poprzez piżamy, buty, figurki, miecze, gry i wszelkiego rodzaju gadżety. Część z nich już została ogłoszona, niektóre jeszcze będą pojawiały się na stronach poszczególnych producentów do końca dnia. Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący niektóre z nich.

Pluszowy Babu Frik

5

Disneyowska polityka unikania spoilerów sprawia, że mamy trochę problemów z figurkami i zabawkami. Te zaczynają pojawiać się po filmie, by nie „popsuć” zabawy w kinie. Tak też stało się z Babu Frikiem i „Skywalker. Odrodzenie”. Jego pluszowa wersja pojawiła się w październiku. W USA można go kupić na Target.com, gdzie kosztuje niecałe 25 USD.

Członek Watahy Śmierci

1

Firma Hot Toys rozpoczęła przedsprzedaż swojej najnowszej figurki związanej z serialem „The Mandalorian”. Tym razem chodzi o przedstawiciela Watahy Śmierci, grupy która uratowała młodego Dina Djarina. Figurka wykonana zostanie w skali 1:6 i będzie miała ok. 30 cm wysokości. Do nabywców skłonnych zapłacić 235$ trafi w czwartym kwartale przyszłego roku (sklep).

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.