TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Zagłosuj na przyszłe zestawy LEGO

2006-01-26 18:24:00

Na oficjalnej stronie LEGO pojawiło się głosowanie, które pomoże wybrać projektantom najbardziej oczekiwane przez fanów zestawy. Zwycięskie prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży w bliżej nieokreślonej przyszłości. Głosować można tutaj:

http://www.lego.com/starwars/interview.asp

Dodatkowo znajduje się tam wywiad z projektantem.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Nowa Kanonierka

2006-01-26 15:25:00 Rebelscum

Już w tym roku w sklepach pojawi się kolejny dość interesujący produkt Hasbro - tym razem będzie to kanonierka z animowanego serialu Clone Wars. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia pudełka i samej kanonierki.


KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Figurki z serii Titanium

2006-01-25 18:29:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Jesienią ubiegłego roku na oficjalnej zapowiedziano wstępnie nowe figurki z serii Titanium. Teraz opublikowano ich finalne zdjęcia. Figurki z tej serii mają pojawić się wiosną, oczywiście będą limitowane. Mają one wielkość 3,75 cala oraz dodatkowo specjalną obudowę, chroniącą postać. Powinny się one pojawić w większości amerykańskich sklepów. Poniżej prezentujemy zdjęcia figurek przedstawiających Dartha Vadera i Bobę Fetta.


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Nowa seria modeli Revella

2006-01-25 18:29:00 StarWars.com

Jesienią 2006 roku, niemiecka firma Revell, zajmująca się produkcją modeli do sklejania, zamierza wypuścić na rynek cztery nowe zestawy, bazujące na pojazdach klasycznej trylogii "Gwiezdnych wojen". Będą to modele z serii Easykit, a zatem już z pomalowanymi wszystkimi częściami zestawu, które można ze sobą bardzo łatwo połączyć bez konieczności używania kleju.

Modele z zapowiadanej serii to:
 • TIE Fighter Dartha Vadera (TIE Advanced) wraz z figurką Dartha Vadera
 • X-wing z figurką Luke'a Skywalkera
 • Prom Imperialny wraz ze szturmowcami i imperialnymi oficerami
 • Sokół Millennium z figurkami Hana Solo i Chewbaccy
  KOMENTARZE (10)
 • Kolekcjonerstwo

  Komandor Bly od Dark Horse`a

  2006-01-16 16:08:00 StarWars.com

  Jak donosi Oficjalna, w roku 2006 Dark Horse będzie kontynuować swój program importowania winylowych figurek Kotobukiya z Japonii. Jedną z nich będzie 11 calowy komandor Bly.

  Komandor 5052 znany jako Bly był dowódcą klonów gwiezdnego korpusu, przypisanego do pani generał Aayli Secury. To właśnie on, w momencie gdy wydano rozkaz 66, uznał Aaylę za zdrajczynię i kazał natychmiast wykonać egzekucję, demonstrując tym samym swoje oddanie Republice i kanclerzowi.

  Zdjęcia dostępne są również w tym miejscu>>>.
  KOMENTARZE (14)

  Kolekcjonerstwo

  Zestaw figurek z rodziną Lucasa

  2006-01-10 18:46:00 Resztki Imperium za StarWarsShop.com

  I oto mamy kolekcjonerski zestaw, całkowicie nowych figurek, które tym razem dostępne są jedynie w sklepie StarWarsShop.com, przy oficjalnej, a przedstawiają one postaci grane w "Zemście Sithów" przez Lucasa i jego adoptowane dzieci.

  Baron Papanoida - w rolę tajemniczego barona finansjery, którego konszachty sięgały najdalszych częśći galaktyki wcielił się George Lucas. Nikt nie wiedział, po której stronie konfliktu opowiadał się Papanoida.  Chi Eekway - Katie Lucas zagrała senatorkę z okresu Wojen Klonów, która podobno była widywana w różnych miejscach wraz z baronem Papanoidą. Obie postaci widzimy w momencie gdy Anakin wchodzi do loży kanclerza w Operze Galaktyk.  Terr Taneel - Amanda Lucas również zagrała senatorkę, lecz tym razem jawnie opowiadającą się po stronie lojalistów. W filmie widzimy ją, wśród senatorów witających kanclerza, po przybyciu na Coruscant, gdy uratowano go z rąk Grievousa.  Zett Jukassa - młody Jett Lucas zagrał 10-letniego Jedi, który walczy z klonami na oczach Baila Organy.  Opakowanie całego zestawu wygląda tak:  Warto wspomnieć, że choć Lucas po raz pierwszy pojawił się właśnie jako baron Papanoida w filmach z cyklu Star Wars, nie jest to pierwsza figurka, która jest trybutem dla jego osoby. W roku 2002 z okazji 25 lecia Gwiezdnej Sagi, specjalnie na Celebration II ukazała się figurka postaci znanej jako Jorg Sacul (imię czyta się zupełnie jak George, a nazwisko od tyłu i wychodzi George Lucas).


  KOMENTARZE (8)

  Kolekcjonerstwo

  Nowe zestawy LEGO - zapowiedź oficjalna

  2006-01-09 16:03:00 StarWars.com


  Na StarWars.comoficjalnej pojawiła się zapowiedź dwóch nowych zestawów LEGO, które ukażą się w roku 2006. Są to barka żaglowa Jabby oraz Niszczyciel Gwiezdny.  W lipcu br. ukaże się w USA (i nie tylko) zestaw Barka Żaglowa Jabby. Sam pomysł zestawu był jednym z najczęściej powtarzających się, wśród życzeń fanów starwarsowego LEGO. Zestaw ten składać się będzie z 781 klocków, z których poza barką zbuduje się także skiff oraz Sarlacca. Dodatkowo w zestawie będą nowa figurka Lando w hełmie, Leia w stroju niewolnicy, Han, Luke, R2 serwujący drinki, a także Jabba, Boba Fett i Gamorreanin. Zestaw będzie kosztował 74,99 USD.

  Drugim nowym zestawem będzie Imperialny Niszczyciel Gwiezdny, bazujący na podstawie tego dostępnego w 2002 w wersji Ultimate Collector's Series. Wtedy kosztował 299 USD i była to raczej wyskalowana replika z klocków LEGO. Problem w tym, że był bardzo duży popyt na wersję niszczyciela dla dzieci, może Lego stworzy go w innej skali, pozwalającej w łatwy sposób na zabawę dostępnymi ludzikami LEGO.


  Podobnie jak to było w przypadku zestawu Sokoła Millennium postanowiono połączyć w jednym zestawie dwie wizje. Tak więc na zewnątrz faktycznie wygląda on, jak miniaturowa replika z zachowaniem wszystkich ważnych elementów okrętu, lecz cała zabawa zaczyna się, gdy statek zostanie otworzony. Tam znajdują się nie tylko wybrane pomieszczenia, ale też figurki postaci, dzięki czemu można używać zestawu zarówno jako modelu, jak i jako zabawki.


  Zestaw ten składa się z 1366 klocków i zaweira nowe figurki - Wielkiego Moffa Tarkina, Imperialnego Oficera R2-D5 oraz myszobota, a także znane już figurki - Dartha Vadera, dwóch Imperialnych Gwardzistów, dwóch szturmowców oraz dodatkowo hologram Imperatora.


  Oczywiście oba zestawy nie są wykonane we właściwych proporcjach względem ludzików. Warto jednak zauważyć to, że obecnie wszystkie nowe zestawy LEGO, nie posiadają już ludzików rasy białej z żółtymi twarzami i rękoma. Stąd np. Luke Skywalker, choć na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak w starszych zestawach, to mimo wszystko jest kompletnie inny, ze względu na kolor twarzy. Jeszcze zestawy z ROTS miały ludziki w klasycznych kolorach, dopiero od zeszłej jesieni zmiana dosięgnęła też i linię Star Wars.  KOMENTARZE (23)
  Loading..