TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Pamiątkowe medale z polskim akcentem

2007-05-31 21:32:00 StarWarsyNa pamiątkę pierwszych dwunastu figurek z Gwiezdnych Wojen na Celebration Europe w Londynie pojawi się 12 pamiątkowych medali.
Będą je zdobić napisy "Star Wars" w dwunastu wersjach językowych. Każdy medal będzie reprezentował nie tylko jedną figurkę z dawnych lat, ale także jeden kraj europejski. Wśród nich pojawi się napis "Gwiezdne Wojny" obok wizerunku Dartha Vadera. Pozostałe kraje reprezentowane na medalch to: Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania.

Gadżety te uzyskały licencję Lucasfilmu i są oficjalnym gwiezdnowojennym produktem. Medal pomógł zaprojektować i zasponsorował John Alvarez.
Ciekawostką jest, że Lucasfilm nie zgodził się na skopiowanie starego polskiego logo znanego z kart od polskich podróbek, ale udało się przemycić charakterystyczną gwiazdkę, która na widocznym obok zdjęciu ma kolor czerwony. Na medalu pozostanie jednak bezbrawna, ale za to wypukła.

KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Pożegnanie z Master Replicas

2007-05-21 15:56:00 StarWars.com

Jak donosi StarWars.com, licencja przyznana firmie Corgi International Ltd. ulegnie przedawnieniu z końcem roku 2007, a obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Corgi tworzyła repliki mieczy świetlnych, broni, hełmów i innych rzeczy pod znaną marką – Master Replicas.

Bardzo żałujemy, że my i Corgi nie mogliśmy się dogadać w sprawie nowej umowy - mówi Howard Roffman, prezes Lucas Licensing. - Mieliśmy nadzieję na dalszą współpracę z nimi. Wiemy, że fani i kolekcjonerzy kochają te produkty, a więc postaramy się jak najszybciej znaleźć kogoś, kto zastąpi Master Replicas and Cards Inc.

Sprawę kłopotów można zwalić na firmę Corgi, która w zeszłym roku przejęła Master Replicas and Cards Inc.
KOMENTARZE (19)

Kolekcjonerstwo

CIV: Ekskluzywne gadżety

2007-05-20 22:31:00

Oto 8 gadżetów, które jak zapowiada oficjalna będzie można kupić tylko i wyłącznie na Celebration IV. W tym także wyskalowany kostium Vadera Samuraja firmy Yoshitoku oraz specjalną figurkę Boby Fetta.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Karty TOPPS z okazji 30 lecia już w czerwcu

2007-05-13 17:07:00 StarWars.com

Oficjalna donosi, iż z okazji 30 lecia Gwiezdnych Wojen firma TOPPS przygotowała nowe 120 kart kolekcjonerskich. Tym razem bazują one nie tylko na 6 filmach, wyciętych scenach, ale wielu innych źródłach, w tym fanfilmach, koncentrując się na obliczach Sagi. Karty pojawią się w sklepach już w czerwcu tego roku. Poniżej prezentujemy zdjęcia.

Preview kart.

Karty autorstwa Kevina Grahama.

Karty autorstwa Otisa Framptona.

KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Złoty Droid C-3PO z LEGO

2007-05-11 21:49:00 StarWars.com

Już w czerwcu firma LEGO zaserwuje nam specjalną promocję o nazwie "These Are the Droids You're Looking For". Do 10000 losowych zestawów klocków LEGO Star Wars z roku 2007 (nowe zestawy), zostanie włożona specjalna kolekcjonerska figurka C-3PO (oczywiście LEGO) wykonana z metalu.

Fani będą mieli szansę otrzymać specjalną pozłacaną figurkę, droida protokolarnego o ile uśmiechnie się do nich szczęście i kupią nowe zestawy LEGO. Szacuje się, że szansa wyciągnięcia w pudełku C-3PO to 1:250. Ale to nie jedyna szansa. Pięć 14 karatowych, złotych C-3PO będzie do wygrania w specjalnym on-line'owym konkursie, który niebawem zostanie ogłoszony.
KOMENTARZE (8)
Loading..