Kolekcjonerstwo

Pamiątkowe medale z polskim akcentem

StarWarsy
7Na pamiątkę pierwszych dwunastu figurek z Gwiezdnych Wojen na Celebration Europe w Londynie pojawi się 12 pamiątkowych medali.
Będą je zdobić napisy "Star Wars" w dwunastu wersjach językowych. Każdy medal będzie reprezentował nie tylko jedną figurkę z dawnych lat, ale także jeden kraj europejski. Wśród nich pojawi się napis "Gwiezdne Wojny" obok wizerunku Dartha Vadera. Pozostałe kraje reprezentowane na medalch to: Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania.

Gadżety te uzyskały licencję Lucasfilmu i są oficjalnym gwiezdnowojennym produktem. Medal pomógł zaprojektować i zasponsorował John Alvarez.
Ciekawostką jest, że Lucasfilm nie zgodził się na skopiowanie starego polskiego logo znanego z kart od polskich podróbek, ale udało się przemycić charakterystyczną gwiazdkę, która na widocznym obok zdjęciu ma kolor czerwony. Na medalu pozostanie jednak bezbrawna, ale za to wypukła.

Pożegnanie z Master Replicas

StarWars.com
19

Jak donosi StarWars.com, licencja przyznana firmie Corgi International Ltd. ulegnie przedawnieniu z końcem roku 2007, a obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Corgi tworzyła repliki mieczy świetlnych, broni, hełmów i innych rzeczy pod znaną marką – Master Replicas.

Bardzo żałujemy, że my i Corgi nie mogliśmy się dogadać w sprawie nowej umowy - mówi Howard Roffman, prezes Lucas Licensing. - Mieliśmy nadzieję na dalszą współpracę z nimi. Wiemy, że fani i kolekcjonerzy kochają te produkty, a więc postaramy się jak najszybciej znaleźć kogoś, kto zastąpi Master Replicas and Cards Inc.

Sprawę kłopotów można zwalić na firmę Corgi, która w zeszłym roku przejęła Master Replicas and Cards Inc.

CIV: Ekskluzywne gadżety

0

Oto 8 gadżetów, które jak zapowiada oficjalna będzie można kupić tylko i wyłącznie na Celebration IV. W tym także wyskalowany kostium Vadera Samuraja firmy Yoshitoku oraz specjalną figurkę Boby Fetta.Karty TOPPS z okazji 30 lecia już w czerwcu

StarWars.com
2

Oficjalna donosi, iż z okazji 30 lecia Gwiezdnych Wojen firma TOPPS przygotowała nowe 120 kart kolekcjonerskich. Tym razem bazują one nie tylko na 6 filmach, wyciętych scenach, ale wielu innych źródłach, w tym fanfilmach, koncentrując się na obliczach Sagi. Karty pojawią się w sklepach już w czerwcu tego roku. Poniżej prezentujemy zdjęcia.

Preview kart.


Karty autorstwa Kevina Grahama.

Karty autorstwa Otisa Framptona.

Złoty Droid C-3PO z LEGO

StarWars.com
8

Już w czerwcu firma LEGO zaserwuje nam specjalną promocję o nazwie "These Are the Droids You're Looking For". Do 10000 losowych zestawów klocków LEGO Star Wars z roku 2007 (nowe zestawy), zostanie włożona specjalna kolekcjonerska figurka C-3PO (oczywiście LEGO) wykonana z metalu.

Fani będą mieli szansę otrzymać specjalną pozłacaną figurkę, droida protokolarnego o ile uśmiechnie się do nich szczęście i kupią nowe zestawy LEGO. Szacuje się, że szansa wyciągnięcia w pudełku C-3PO to 1:250. Ale to nie jedyna szansa. Pięć 14 karatowych, złotych C-3PO będzie do wygrania w specjalnym on-line'owym konkursie, który niebawem zostanie ogłoszony.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.