Kolekcjonerstwo

Figurka Darth Talon

Sideshow
25

Firma Sideshow Collectibles postanowiła w tym tygodniu uraczyć nas kolejnym smakowitym kąskiem. Tym razem jest to zapowiedź figurki Darth Talon znanej fanom z komiksowej serii Dziedzictwo wydawanej w Polsce przez Egmont. Wymiary figurki w cm to 45x28x23 (wysokość x szerokość z długość). Sideshow Collectibles zadbało o to aby figurka była najwyższej jakości, nad jej powstaniem pracowało łącznie sześciu różnych artystów dopracowując każdy szczegół. Każda figurka będzie ręcznie malowana, tak by spełniać najwyższe standardy jakościowe. Do sprzedaży w drugim kwartale 2010 roku trafi 400 takich figurek, po 289.99$ za sztukę.

Breloczki z Gwiezdnych Wojen

ClubJade
21

Japońska firma Toumart - produkująca drobne gadżety związane z rożnymi popularnymi produkcjami - postanowiła wypuścić na rynek zestaw dziesięciu breloczków do kluczy, przedstawiających postacie z Gwiezdnych Wojen. Za każdy z breloczków zapłacić będzie trzeba ok. 10 zł. Nie jest to jednak debiut firmy Toumart jeśli chodzi o produkty z gwiezdnej sagi - z okazji Celebration Japan wypuścili już zestaw 6 breloczków, które sprzedawały się bardzo dobrze. W przyszłości możemy zatem oczekiwać kolejnych drobnych gadżetów ich produkcji.

Wskaźniki laserowe

RebelScum
17

W serwisie ThinkGeek pojawiły się w sprzedaży kolejne praktyczne gadżety skierowane do fanów Gwiezdnych Wojen. Tym razem są to wskaźniki laserowe w kształcie mieczy świetlnych Dartha Vadera i Dartha Maula. Wskaźniki mają po 10 cm długości, a cena każdego z nich to 14.99$.Głowa Gammoreanina

RebelScum
17

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na swój najnowszy produkt - naturalnej wielkości głowę Gammoreańskiego strażnika. Gadżet będzie pokaźnych wymiarów bowiem mierzy 43 cm wysokości, 28 cm szerokości i 35 cm długości, a jego waga to bagatela 9 kg. Produkt wykonany został niezwykle starannie, tak aby odwzorować wszystkie szczegóły jakie można było dostrzec u przedstawicieli tej rasy widocznych w filmie. Figurka powinna się ukazać w sprzedaży w drugim kwartale 2010 roku, a jej cena to 499.99 $.

Karty Topps z rysunkami Dave'a Filoniego

strona D. Filoniego
20

Na stronie Dave'a Filoniego, reżysera The Clone Wars, pojawiło się 19 pierwszych rysunków z serii kolekcjonerskich kart Topps, które narysował, a które przedstawiają bohaterów serialu, m. in. przywódcę Twi'leków, Chama Syndullę znanego z odcinka "Liberty on Ryloth", księżną Satine, która pojawi się w jednym z dalszych odcinków drugiego sezonu, Padme, Anakina, Plo Koona, admirała Ackbara i innych.

Asystentka Filoniego pisze, że rysunków będzie trzydzieści i pojawiać się będą w każdą środę, czwartek i piątek.

Przy okazji Dave opisał jak powstają jego rysunki: zdecydował się na tylko jedną kartę dla danego bohatera. Narysował je ołówkiem, potem pomalował cienką warstwą farby akrylowej. Namalowane złotą farbą emblematy z tyłu tworzą wyraźne kształty za każdą sylwetką. Potem wyciął linie na powierzchni karty i zostawił do wysuszenia. Następnie dodał jasne i ciemne kolory i ostatecznie zostały one odłożone do końcowego wysuszenia. Filoni chciał nadać obrazkom wygląd starych ikon, które z czasem ściemniały i zniszczyły się.Jeśli chcecie śledzić dalsze serie obrazków, odwiedzajcie tą stronę.

Zestawy LEGO na rok 2010

Mistrz Seller
41

Wraz ze zbliżającą się końcówką roku, zaczyna się pojawiać coraz więcej informacji na temat produktów, które oficjalnie mają wyjść w seriach przewidzianych na rok 2010. Tym razem mamy możliwość przybliżyć Wam wstępne informacje na temat zestawów LEGO zapowiadanych na rok 2010 (choć zapewne część z nich trafi do sprzedaży jeszcze w grudniu 2009). Poniżej lista produktów, jakie przez moment były dostępne w sprzedaży na niemieckim Amazonie:

 • 8083 - Rebel Trooper Battle Pack
 • 8084 - Snowtrooper Battle Pack
 • 8085 - Freeco Speeder
 • 8086 - Droid Tri-Fighter
 • 8087 - TIE Defender
 • 8088 - ARC-170 Starfighter
 • 8092 - Luke's Landspeeder
Część z tych zestawów była już wydana w poprzednich latach, czy zatem zostaną tylko przepakowane, czy też lekko zmienione dowiemy się zapewne niedługo. Poniżej jeszcze kilka zdjęć prezentujących niektóre z powyższych zestawów, zdjęcia niestety są na razie nieoficjalne i niskiej jakości. Na dokładniejsze informacje poczekać musimy jeszcze z 2 miesiące.

Spersonalizuj swoje gadżety!

oficjalna
17

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam najnowszą ofertę firm Hasbro oraz Hallmark dotyczącą spersonalizowanych gadżetów związanych ze światem Gwiezdnych Wojen. Pierwsza z firm wprowadziła na rynek zestawy puzzli, na których poza grafikami z sagi znajdować się będzie również zdjęcie wybranej osoby. Zdjęcie wysyła się jako załącznik do zamówienia, następnie jest z niego wycinana wskazana postać i nanoszona na puzzle. W ten sposób uzyskany unikatowy zestaw 125 puzzli kosztuje 34.99$.Firma Hallmark natomiast w swojej ofercie umieściła papierowe talerze zawierające motywy z Gwiezdnych Wojen oraz naniesione na nie zdjęcia. Za zestaw 10 talerzy należy zapłacić 10$.

"The Clone Wars" Widevision

RebelScum
5

Jak już informowaliśmy w tym newsie, na dniach do sprzedaży trafić mają nowe zestawy Widevision firmy Topps - tym razem związane z The Clone Wars. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejne karty jakie się znajdą w zestawie oraz podać kilka dodatkowych informacji o nim. Wspominaliśmy już o tym, że przygotowane będą karty zawierające:

 • unikatowe szkice tworzone przez grupę artystów
 • sceny z pierwszego sezonu serialu
 • grafiki będące zapowiedziami drugiego sezonu
 • autografy osób podkładających głosy pod postacie w serialu
Dzisiaj możemy te informacje uzupełnić o dodatkowe elementy, jak podaje firma Topps w zestawach znajdą się również:
 • półprzeźroczyste plastikowe karty z naniesionymi na nie scenami z serialu
 • karty, pod wpływem ruchu zmieniające prezentowany obrazek
 • posrebrzane oraz pozłacane karty
Każdy z rodzajów, kart będzie miał swoją określoną unikatowość. Ostatnie z wymienionych w spisie znaleźć będzie najciężej, w związku z czym będą miały największą wartość dla kolekcjonerów.

Sandtrooper i płaszcze Jedi

Sideshow
6

Firma Sideshow Collectibles zaprezentowała wczoraj oficjalne informacje dotyczące ich najnowszego produktu - figurki Sandtroopera. Sandtrooper: Squad Leader wykonany został z jak największą dbałością od szczegóły - tak aby fani mogli być zadowoleni z jakości otrzymanego produktu. Mierząca 30 centymetrów figurka ukaże się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2010 roku. Kosztować będzie 109.99$.Sideshow Collectibles przy współpracy z firmą Museum Replicas w pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocznie również sprzedaż trzech płaszczy, wzorowanych na strojach filmowych bohaterów - Obi-Wana (cena płaszcza 299.99$), Luke'a Skywalkera (174.99$) oraz Anakina Skywalkera (249.99$).

Figurki "The Clone Wars"

RebelScum
13

Firma Hasbro przygotowała dla wszystkich fanów figurek z serialu The Clone Wars kolejną serię swoich gadżetów, dotyczących tej produkcji. Na początku 2010 roku ukaże się ósma już seria figurek, która tym razem przedstawiać będzie 5 postaci. Za każdą z figurek zapłacić będzie trzeba prawdopodobnie 7.99 $.

 • CW42: Anakin Skywalker
 • CW43: Thi-Sen
 • CW44: Clone Commander Stone
 • CW45: Darth Sidious
 • CW46: Commander TX-20

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.