TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od Hasbro

2009-05-31 20:51:31 RebelScum

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję poznać zapowiedzi Hasbro dotyczące produktów z dwóch serii: Galactic Heroes i Transformers Crossovers. W przypadku pierwszej z nich poznaliśmy cztery figurki, które ukażą się w sprzedaży latem tego roku. A będą to:
 • Battle Droid
 • Destroyer Droid
 • General Grievous
 • Obi-Wan Kenobi
 
 

Natomiast z serii Transformers Crossovers ukażą się:
 • General Grievous / Grievous' Starfighter
 • Obi-Wan Kenobi / Jedi Starfighter

 
 

KOMENTARZE (23)

Kolekcjonerstwo

Kolejne Toppsy

2009-05-29 14:32:42 oficjalna

Mamy przyjemność zaprezentować prace kolejnych dwóch artystów tworzących karty do dodatku Star Wars Galaxy IV firmy Topps.

Pierwszym z artystów jest Thomas Hodges. Jak sam mówi praca nad tym zestawem jest dla niego swoistym pożegnaniem się z tworzeniem szkiców kart. Pomimo iż zapewne będziemy mogli w przyszłości zobaczyć jego kolejne prace, to będą one wykonane już inna technika. Hodges podczas pracy nad tym zestawem wykonał serie kart nie tylko dla każdego epizodu ale również nawiązujących do Expanded Universe.
Kolejnym artystą przygotowującym karty był Noah Albrecht. W swoich pracach najbardziej lubił przedstawiać Fettów ponieważ próba odwzorowania wszelkiego rodzaju gadżetów, broni oraz zbroi którą posiadali stanowiła swoiste wyzwanie i sprawiała olbrzymią przyjemność. Największe wyzwanie stanowiło jednak narysowanie R2-D2, ponieważ w przypadku rysowania robota należało skupić się na każdym nawet najdrobniejszym detalu jeśli miał wyjść dobrze.


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Sześć obrazów

2009-05-29 13:32:36 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles przygotowała nie lada gratkę dla fanów, którzy chcieliby swoje ściany ozdobić obrazami ze świata Gwiezdnych Wojen. Niedługo do sprzedaży trafić ma sześć obrazów (wraz z dopasowanymi ramami), które wykonane będą techniką wysokiej jakości wydruku na płótnie. Każdy obraz dostępny będzie w limitowanej edycji kolekcjonerskiej. W sprzedaży znajdą się:
 • "Boba" - 76,2 x 76,2, cena: 1350 $, ilość: 25
 • "Vader" - 73,6 x 91,4, cena: 575 $, ilość: 95
 • "Hoth Encounter" - 72,3 x 55,8, cena: 515 $, ilość: 125
 • "Trooper" - 73,0 x 57,7, cena: 515 $, ilość: 50
 • "Imperial Forest" - 85,0 x 57,1, cena: 485 $, ilość: 95
 • "Evil in the Storm" - 83,8 x 46,9, cena: 475 $, ilość: 95
Powyższe wymiary podane są w cm (wysokość x szerokość).KOMENTARZE (29)

Kolekcjonerstwo

Tydzień ''Mrocznego Widma'' – Gadżety #2

2009-05-24 01:26:32Kolejna firma, która swoimi produktami chciała się odwołać do Mrocznego Widma to Sideshow Collectibles. Tak jak w przypadku Gentle Giant ta - znana z jakości swoich wyrobów - firma zaczęła produkcję gadżetów związanych z Epizodem 1 wiele lat po ukazaniu się filmu. Ich produkty można obejrzeć w tym miejscu.Pojawienie się na rynku Mrocznego Widma przyniosło ze sobą ruch na rynku kart - zarówno kolekcjonerskich, jak i przeznaczonych do gry. Tutaj można zapoznać się z produktami firm Decipher, WotC i Topps. Na firmę Lego, zawsze można liczyć jeśli chodzi o produkty tematyczne, tak było i tym razem. Dlatego tutaj przyjrzeliśmy się zestawom, które wyszły w 1999 roku i były związane z Mrocznym Widmem. ostatnia już odsłona przygotowanego przez nas artykułu dotyczy kilku innych - mniej znanych - firm, których produkty ukazały się na rynku, krótko po wyjściu filmu. Można je zobaczyć tutaj.Pozostałe atrakcje Tygodnia Mrocznego Widma znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Hrabia Dooku i admirał Ackbar

2009-05-22 11:17:05 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles zaprezentowała na swojej stronie kolejne dwa produkty związane ze światem Gwiezdnych Wojen. Tym razem mamy możliwość podziwiać statuetkę hrabiego Dooku oraz głowę admirała Ackbara.
Pierwszy z gadżetów mierzyć będzie 50,8 cm wysokości i ważyć prawie 5,5 kg. Jest to już kolejny produkt z serii Premium Format, która słynie z dbałości o szczegóły. Figurkę hrabiego Dooku nabyć będzie można w pierwszym kwartale 2010 roku za 300$.
Kolejny produkt - czyli głowa admirała Ackbara - ukaże się w sprzedaży nieco wcześniej, bo w trzecim kwartale bieżącego roku. Jako, że ukazana jest w naturalnej wielkości to wymiary wraz z podstawką to: 71 cm x 38 cm x 56 cm, a masa to bagatela 15 kg. Za przyjemność posiadania takiego gadżetu zapłacić należy 500$.

 

KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

Popiersie Obi-Wana

2009-05-20 21:33:49 Gentle Giant

Firma Gentle Giant zamierza kontynuować wydawanie statuetek postaci z Gwiezdnych Wojen wykonanych z brązu. Najnowszy ich produkt, który ma trafić do sprzedaży już w tym miesiącu to popiersie Obi-Wana wykonane z brązu w skali 1:3. Wyprodukowane zostanie w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, liczącej sobie zaledwie 77 sztuk. Za każdą z nich zapłacić należy 1500 $.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Gwiezdnowojenne pluszaki

2009-05-20 17:28:27 R2 Central

W lipcu w sklepach pojawią się kolejne zestawy zabawek z SW. Tym razem będą to niewielkie, "gadające" pluszaki, które, dzięki plastikowym zawieszkom, będzie można powiesić np. w pokoju. Pierwsza fala przedstawiać ma Yodę, Artoo i Vadera, w pozostałych powinny pojawić się m. in. podobizny kapitana Rexa i klona.

Jak na razie nie wiemy ile będą kosztować.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Tydzień ''Mrocznego Widma'' – Gadżety #1

2009-05-20 13:58:35Kiedy w 1999 roku na ekrany kin powróciły Gwiezdne Wojny można było się słusznie spodziewać, że kolejny raz rynek zostanie zalany, przez wszelkiej maści produkty związane z nowym filmem. W tym przypadku gadżety nie przestały wychodzić jednak niedługo po wejściu filmu na ekrany, bowiem do dziś dzień są wytwarzane nowe produkty w oparciu o Epizod 1. Szczególnie w tych produktach eksploatowana jest postać Dartha Maula, która jest jednym z najbardziej wyróżniających się elementów Mrocznego WidmaW tym tygodniu postaramy się przybliżyć Wam jakiego typu gadżety są związane z Mrocznym Widmem. Niestety jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich w związku z czym musieliśmy dokonać ostrej selekcji. W tym miejscu można zapoznać się z ofertą firmy Hasbro, natomiast tutaj dokonaliśmy przeglądu produktów firmy Gentle Giant.

Pozostałe atrakcje Tygodnia Mrocznego Widma znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Legends of the Clone Wars

2009-05-15 09:11:32 RebelScum

Firma Hasbro zapowiedziała kolejny zestaw figurek dotyczących Wojen Klonów. Pomimo iż wszystkie figurki wchodzące w jego skład wydane były już wcześniej, to znając politykę Hasbro zostanie w nim umieszczone coś, co uczyni go wyjątkowym. Ważniejsze jest jednak to, że w jednym zestawie (nazwanym Legends of the Clone Wars) umieszczono wszystkie najbardziej znane fanom postacie.


KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Ponownie figurki z The Clone Wars

2009-05-04 20:22:03 Rebelscum

W internecie pojawiły się kolejne zapowiedzi figurkowe na najbliższe wakacje. Na uwagę zasługuje fakt, że najnowsze Action Figures będą składać się z postaci w strojach znanych nam z traileru drugiego sezonu „The Clone Wars”. Nowa fala zawierać będzie figurki:

 • Clone Trooper Denal
 • Anakin Skywalker
 • Cad Bane
 • Ahsoka Tano
  Powiewu świeżości doczekali się także fani Battle Packów. Tutaj ponownie dominuje seria „The Clone Wars”. Nowe zestawy prezentują się następująco:

 • Ambush on the Vulture's Claw
 • Genosis Assalut

  KOMENTARZE (16)
 • Kolekcjonerstwo

  Breloczki The Clone Wars

  2009-05-02 18:19:58 Rebelscum

  W internecie pojawiły się zdjęcia nowych breloczków Star Wars. Ta gałąź gadżetów poszerzy się od czerwca o nowe serie powiązane ściśle z pierwszy sezonem „The Clone Wars”. Nowe breloczki będzie można nabywać zarówno pojedynczo jak i w boxach - pakowanych po 9 sztuk, dodatkowo jeden z nich jest ekskluzywny. W drugiej i trzeciej serii breloczek ekskluzywny jest jeszcze nie znany. Poniżej lista breloczków „The Clone Wars” oraz zdjęcie pierwszej serii:

 • Seria 1: Ahsoka Tano, Assassin Droid, Commander Cody, Gha Nachkt, Kit Fisto, Luminara, Obi-Wan Kenobi, R2-D2 i Rotta the Huttlet (ekskluzywny)
 • Seria 2: Anakin Skywalker, Asajj Ventress, C-3PO, Cad Bane, Commander Fox, Plo Kloon, General Whorm i Yoda
 • Seria 3: Aayla Secura, Mace Windu, Count Dooku, Captain Rex, Magna Guard, General Grievous, Nahdar Vebb i R2-KT

  KOMENTARZE (23)
 • Loading..