TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

San Diego Comic-Con 2009: Hasbro

2009-07-28 01:13:34 RebelScum

Hasbro będąc obecnie największym producentem gadżetów z Gwiezdnych Wojen na świecie przygotowało największa wystawę spośród wszystkich firm, prezentując tym samym zarówno sporo nowych produktów – jak i najciekawsze starsze gadżety. A trzeba przyznać, że plany Hasbro na najbliższy okres są iście imponujące. Postaramy się w tym momencie przybliżyć chociaż część z nich, o pozostałych informując sukcesywnie, gdy będą się ukazywały już w sprzedaży.

Na początek pragniemy zaprezentować kolejne zdjęcia figurek z serii Comic Pack, popularnej serii w której figurki są łączone z komiksami w zestawy. Już niedługo w sprzedaży ukaże się m.in. Darth Krayt i Sigel Dare , Stormtrooper i hologram Blackhola , Ulic Qel-Droma i Exar Kun oraz klony w różnych odsłonach zaprezentowanych tu i tu .Zaprezentowano również kolejne figurki, które wyjdą w serii BUILD-A-DROID. Seria ta charakteryzuje się tym, że do każdej figurki dołączana jest dodatkowa część – i tak kompletując wszystkie figurki z zestawu można złożyć sobie samemu dodatkową figurkę. Prezentujemy zestawy do nabycia w sierpniu ( pierwszy i drugi ), we wrześniu oraz w październiku.Nie można zapomnieć jednak również o fanach figurek z innych serii, takich jak The Clone Wars czy Titanium. Hasbro dla nich przygotowało również wiele nowości, część z nich prezentujemy poniżej.Fani figurek wszelkiego rodzaju pojazdów również powinni być zadowoleni. Do sprzedaży mają bowiem trafić kolejne gadżety skierowane właśnie do nich. W sprzedaży już dostępny jest myśliwiec Magnaguard, Vulture Droid i czołg Republiki. W sierpniu w sklepach ukaże się czołg Sojuszu Korporacyjnego, myśliwiec Ahsoki i Y-wing. We wrześniu do sprzedaży trafi myśliwiec Wedga, w październiku natomiast ujrzymy kanonierkę LAAT.Na koniec prezentujemy jeszcze kilka innych zdjęć, które prezentują wybrane figurki spośród ogromu produktów przedstawionego przez Hasbro.W niedzielę konwent Comic-Con dobiegł końca i my tym newsem również kończymy relację z jego części poświęconej kolekcjonariom. Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł w niej coś co chciałby postawić na swojej półce.
KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

San Diego Comic-Con 2009: Kotobukiya i eFx Collectibles

2009-07-25 17:44:00 RebelScum

Znana i ceniona wśród fanów za najwyższej jakości produkty firma Kotobukiya również zaprezentowała na Comic-Conie swoje najnowsze gadżety. Możemy dzięki temu przedstawić Wam zdjęcia trzech nowych figurek – generała Grievousa, która ukaże się w sprzedaży we wrześniu oraz R2-D2 i C-3PO, które zakupić będzie można już w październiku.Firma eFx Collectibles, która przejęła po Master Replicas licencję na produkcję replik ze świata Gwiezdnych Wojen zaprezentowała na imprezie przede wszystkim prototypy swoich najnowszych gadżetów. Prototypy będące w różnej fazie produkcji – niektóre bliskie ukończenia, inne wymagają jeszcze ogromnego nakładu pracy. Trzy najbardziej rzucające się w oczy z nich to repliki Millenium Falcona, Tie Fightera i Tie Interceptora.Fani długo czekali na kolejne repliki mieczy z których słynęła poprzednia firma - Master Replicas. Do tej pory w sprzedaży ukazał się jedynie jednak miecz Ahsoki Tano. Jak można było przekonać się na Comic-Conie firma pracuje nad kolejnymi mieczami, które zapewne w ciągu najbliższych miesięcy ukażą się w sprzedaży.Fani replik różnego rodzaju hełmów również powinni być usatysfakcjonowani informacją, ze firma pracuje nad kolejnym produktem – mianowicie hełmem Luka Skywalkera wykorzystywanym podczas lotu X-Wingiem. Ten prototyp wymaga jednak jeszcze sporo pracy zanim będzie mógł trafić do sprzedaży.Pozostańcie z nami, a już jutro - w kolejnej odsłonie - dowiecie się co nowego przygotuje firma Hasbro!
KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

San Diego Comic-Con 2009: Gentle Giant

2009-07-25 13:06:08 RebelScum

Kolejnym producentem, który zaprezentował na Comic-Conie swoje najnowsze produkty jest firma Gentle Giant. Jest to kolejna firma, słynąca z wysokiej jakości produktów, których ceny niestety również bywają wysokie.

Furorę na imprezie robiły postacie klonów, które mieliśmy okazję zaprezentować już jakiś czas temu w tym miejscu, Ooli (w sprzedaży w listopadzie 2009 za 59.99$) i Darth Talon (październik 2009 – 53.99$). Poza nimi jednakże wystawiono wiele innych – niemniej ciekawych – figurek. Swoją premierę miały figurki Leii w stroju niewolnicy, Lando Carlissiana, Dartha Vadera z TFU oraz Yak Face’a (Saelt-Marae).Świetnym dodatkiem do wydanej dużo wcześniej figurki Biker Scout’a jest figurka przedstawiająca Leię ze skuterem z Powrotu Jedi. Jako uzupełnienie tego, wydana zostanie również figurka przedstawiająca jednego z najbardziej znanych Ewoków – Wicketa. Figurka Wicketa mimo iż sprzedawana będzie w zestawie z figurką przedstawiającą Leię, nie będzie do niej przytwierdzona na stałe – dzięki temu można będzie samodzielnie modyfikować jej ustawienie.Nie mogło również zabraknąć zapowiedzi kolejnej figurki z popularnej serii Animated. Tym razem do sprzedaży trafić ma figurka Leii w stroju niewolnicy (popularny motyw w produktach tej firmy) z Salaciousem Crumbem. Przypomnijmy również, ze niedługo – bo w listopadzie bieżącego roku w tej serii ma się również ukazać w sprzedaży postać Wicketa.Warto również zwrócić uwagę na dwie prezentowane na Comic-Conie makiety – zgniatarkę śmieci z Gwiazdy Śmierci (w sprzedaży w kwietniu 2010 za 199$) oraz makietę z Pałacu Jabby – prezentowaną po raz pierwszy na imprezie.Pozostańcie z nami, a już niedługo otrzymacie kolejne informacje z Comic-Conu.
KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

San Diego Comic-Con 2009: Sideshow Collectibles

2009-07-24 10:48:20 RebelScum

W dniu wczorajszym w San Diego rozpoczęła się jedna z dwóch najważniejszych imprez na świecie z punktu widzenia fanów szeroko pojętej fantastyki, a w szczególności kolekcjonerów gadżetów – San Diego Comic-Con 2009. Wiele firm zazwyczaj stara się nas pozytywnie zaskoczyć prezentując na Comic-Conie swoje nowe produkty, mamy nadzieję, że tak również będzie tym razem. Na dobry początek pragniemy przybliżyć wystawę firmy Sideshow Collectibles – niektóre gadżety z niej mieliśmy okazję już co prawda zaprezentować, jednakże jest tu również kilka nowości. Pragniemy również poinformować, że firma Sideshow Collectibles została uhonorowana przez portal RebelScum tytułem wydawcy roku - jest to już drugie jej wyróżnienie tego typu, po zwycięstwie w 2006 roku.

Jedną ze sztandarowych pozycji tej firmy są figurki 12-calowe, niezwykle dopracowane (jak wszystkie ich produkty) ale niestety droższe od najpopularniejszych na rynku figurek Hasbro. Na imprezie zaprezentowano m.in. figurki Thrawna (224.99 $ - w sprzedaży w 4 kwartale bieżącego roku), szturmowca klona (89.99 $ - pierwszy kwartał 2010), Lando Carlissiana (79.99 $ - czwarty kwartał 2009), Sandtroopera (109.99 $ - wrzesień 2009), Anakina Skywalkera (89.99 $ - pierwszy kwartał 2009), Admirała Pietta (69.99 $ - w sprzedaży już w tym miesiącu) i Rotty. Odnośnie tej ostatniej figurki nie wiadomo jeszcze czy będzie tylko dodatkiem do innej figurki, czy też sprzedawana będzie oddzielnie.Kolejnymi – niewątpliwie bardziej efektownymi – produktami zaprezentowanym przez Sideshow Collectibles były popiersia: Dartha Vadera (z hełmem i bez niego), generała Greviousa oraz statuetki z brązu przedstawiające Sistros i Braata – te figurki miał w swoim biurze sam kanclerz Palpatine. Wspomniane figurki z brązu będą sprzedawane tylko w zestawie – nie będzie można ich kupić oddzielnie – po 2500 $ za komplet.Ostatnia już seria gadżetów to figurki z serii Premium Format – mają one zazwyczaj ok. 50 cm wysokości. W San Diego można było podziwiać figurki Scout Troopera (299.99 $ - w sprzedaży w czwartym kwartale 2009), hrabiego Dooku (299.99 $ - pierwszy kwartał 2010) oraz Yody walczącego ze szturmowcem klonem.W najbliższych dniach postaramy się dostarczyć Wam kolejne informacje z Comic-Conu.
KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Latawce TCW do kupienia w Polsce

2009-07-13 22:28:26

Ostatnimi czasy w Polsce można kupić więcej gadżetów Star Wars, ale fani nadal nie mogą narzekać na ich nadmiar.
Dlatego donosimy o latawcach zauważonych w hipermarkecie E. Leclerc w Rzeszowie (ul. Rejtana 69). Zapewne można je zakupić również w pozostałych hipermarketach tej sieci.
Jak widać na zdjęciach latawce są ozdobione motywami z "The Clone Wars". Dostępne są dwa warianty (sam Yoda albo grupa postaci) w cenie 15,69 zł za sztukę.


KOMENTARZE (23)

Kolekcjonerstwo

Pendrivy z postaciami z SW

2009-07-02 11:15:11 RebelScum

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami jesienią bieżącego roku będziemy mieli prawdziwy wysyp nowych gadżetów ze świata Gwiezdnych Wojen. Nie zabraknie wśród nich również produktów dla fanów elektroniki. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować cztery pendrivy firmy Funko. W październiku do sprzedaży trafią pendrivy przypominające Yodę, Vadera, Bobę Fetta i szturmowca, każdy z nich będzie miał pojemność 2 GB i kosztował 24.99$.

 
 

KOMENTARZE (18)
Loading..