TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Generał Grievous vs Shaak Ti

2010-10-23 15:42:45

Firma Sideshow Collectibles pracuje obecnie nad kilkoma różnymi gadżetami ze świata Gwiezdnych Wojen. Jednym z nich jest, niezapowiadana jeszcze wcześniej przez nas, diorama przedstawiająca pojedynek generała Grievousa z mistrzynią Jedi Shaak Ti. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak wygląda wspomniana diorama jeszcze w fazie produkcji. Przewidujemy, że do sprzedaży trafi ona pod koniec 2011 roku w cenie ok 300$.


KOMENTARZE (18)

Kolekcjonerstwo

Darth Vader i Leia

2010-10-22 14:29:00 Gentle Giant

Firma Gentle Giant kontynuuje swoją serię figurek wzorowanych na produkcjach Kennera z końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Tym razem cyfrowemu zeskanowaniu i powiększeniu poddano gadżety przedstawiające Dartha Vadera i księżniczkę Leię. W ten sposób seria poszerzyła się już do pięciu figurek - przypomnijmy, że poprzednio prezentowaliśmy Wam szturmowca, Hana Solo i Chewbaccę. Obie nowe figurki mierzą około 30 centymetrów wysokości i trafią do sprzedaży w kwietniu 2011 roku. Za przyjemność posiadania figurki Dartha Vadera zapłacić będzie trzeba 80$, gadżet przedstawiający Leię kosztuje natomiast 75$.


KOMENTARZE (22)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #4

2010-10-20 12:59:27

W wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju można nabyć już czwarty numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy wydawnictwa DeAgostini. Tym razem poświęcony jest on myśliwcowi Anakina Skywalkera. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W środku znajdziemy artykuły poświęcone Anakinowi Skywalkerowi oraz myśliwcowi przechwytującemu Jedi - sześć stron zawierających m.in. schematy myśliwca. Dodatkowo znajdziemy teksty poświęcone myśliwcom TIE, zarówno w świecie Gwiezdnych Wojen jak i za kulisami ich powstawania oraz kilka dodatkowych artykułów m.in. o Owenie i Beru Lars. Do numeru standardowo oczywiście, jako element kolekcji, dołączony jest model myśliwca Anakina Skywalkera.Na koniec jest zapowiedź kolejnego numeru, w nim - za dwa tygodnie - powinniśmy ujrzeć niszczyciel gwiezdny. Niestety wszystko wskazuje na to, że za dwa tygodnie nie będzie można go nabyć. Problem w tym, że do obecnego numeru dołączona została kartka z wiadomością dla czytelników, w której firma DeAgostini dziękuje za zainteresowanie kolekcją i jednocześnie informuje, że jej wydawanie zostaje chwilowo wstrzymane. Uzasadniają to faktem konieczności wprowadzenia zmian do magazynu, zgodnych z uwagami czytelników i proszą osoby zainteresowane dalszym kupowaniem o odesłanie im dołączonego do numeru kuponu. Obiecują, że w przypadku wznowienia sprzedaży osoby, które im ten kupon prześlą, zostaną poinformowane o tym fakcie listownie. Pozostaje pytanie czy i jeśli tak, to kiedy sprzedaż zostanie wznowiona. Jeśli się czegoś konkretnego na ten temat dowiemy, to damy Wam znać.

Temat na forum
KOMENTARZE (36)

Kolekcjonerstwo

Myśliwiec TIE

2010-10-19 12:10:37

Niezwykle długo przyszło nam czekać na uruchomienie przedsprzedaży repliki myśliwca TIE firmy eFx Collectibles. Pierwszy raz zdjęcia jego prototypu prezentowaliśmy Wam w połowie 2009 roku, przy okazji relacji z konwentu Comic-Con w San Diego. Od tego czasu słyszeliśmy tylko doniesienia mówiące o tym, że prace wciąż trwają. Obecnie wiemy już, że zbliżają się do końca, bowiem uruchomiona została przedsprzedaż w celu określenia zainteresowania fanów tą repliką. Liczność edycji nie została jeszcze z tego powodu określona - wiadomo jednak, że nie przekroczy tysiąca egzemplarzy. Gadżet został stworzony na podstawie cyfrowo zeskanowanego oryginalnego myśliwca, użytego przy produkcji filmów. Wykonano go z szczególną dbałością o szczegóły, dzięki czemu jest idealną repliką. Cena niestety odwzorowuje jakość, bowiem za przyjemność posiadania jego we własnej kolekcji należy zapłacić 999$.


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Rise of the Bounty Hunters

2010-10-15 21:03:21

Do sprzedaży trafił najnowszy zestaw kart kolekcjonerskich firmy topps pod tytułem Rise of the Bounty Hunters. W całości poświęcony jest drugiemu sezonowi serialu The Clone Wars. Składa się on z 90 podstawowych kart zawierających sceny z serialu oraz wielu dodatkowych - unikatowych - kart. Wśród nich znaleźć można oczywiście takie, które zostały narysowane przez grafików specjalnie zatrudnionych do pracy nad tym zestawem. Wśród artystów, którzy stworzyli karty do tego zestawu znajdziemy między innymi: Katie Cook, Cat Staggs, Otisa Framptona, Denise Vasquez czy Gary'ego Kezele. Karty są pakowane w opakowania po 7 sztuk każde, a cena takiego opakowania wynosi zazwyczaj 1,99$. Box zawierający 16 wspomnianych opakowań kosztuje 31,95$. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu ośmiu opakowań kart w kolekcjonerskim pudełku, o kształcie hełmu klona, za 14,95$.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #3

2010-10-06 11:45:19

Do sprzedaży trafił już trzeci numer kolekcji DeAgostini pt. Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, tym razem poświęcony myśliwcowi Dartha Vadera - TIE Advanced x1. Można go nabyć w wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju. Za przyjemność posiadania tego numeru zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W środku znajdziemy standardowo artykuły przybliżające historię myśliwca TIE Advanced x1 (zarówno w świecie Star Wars jak i naszym) oraz jego dane techniczne i teksty opisujące pilota, czyli postać samego Dartha Vadera. Poza tymi artykułami znalazły się również opisy Gwiazdy Śmierci, Mist Hunter - statku Zuckussa, artykuł o Zuckussie oraz kilka haseł encyklopedycznych. Do numeru oczywiście dołączony jest model statku, będącego tematem przewodnim w danym wydaniu. Model myśliwca TIE liczy sobie 5,5 cm wysokości (od górnej do dolnej krawędzi "skrzydła"), 6,5 cm długości (od początku do końca "skrzydła") i 8,3 cm szerokości (między skrajem prawego i lewego "skrzydła").Czwarty numer, który pojawi się w sprzedaży za dwa tygodnie będzie zawierał myśliwiec przechwytujący Jedi.
KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Tydzień Yuuzhan Vongów – Gadżety

2010-10-05 21:23:51Yuuzhan Vongowie już od 1999 roku istnieją w świecie Gwiezdnych Wojen. A świat ten zdążył nas przyzwyczaić do faktu, że wokół niego powstają setki tysięcy kolekcjonariów poświęconych najróżniejszym jego aspektom. Można byłoby się zatem spodziewać, że w krótkim czasie fani ujrzą również gadżety związane z rasą, która na wiele lat zawładnęła planem wydawniczym Del Reya. Ci, którzy w to wierzyli musieli się jednak rozczarować.

Polityka wydawnicza firm produkujących gadżety ze świata Gwiezdnych Wojen okazała się jednak nieubłagana. Aby zwiększyć szansę na nabycie produktu przez potencjalnego kupca w jak największym stopniu musi mu się on kojarzyć ze światem który pamięta. Stąd zdecydowana większość gadżetów wzorowana jest na rzeczach, które mogliśmy zobaczyć w sześciu epizodach sagi, bądź serialach animowanych. Firmy wychodziły z założenia, że jeśli przeciętny widz, który obejrzał filmy nie jest w stanie skojarzyć pochodzenia gadżetu, tu nie ma sensu go produkować – gdyż jego sprzedaż będzie zdecydowanie mniejsza od filmowych kolekcjonariów, a tym samym przyniosą mniejszy zysk. Co prawda już pod koniec ubiegłego wieku podejmowano ryzyko wydawania gadżetów nie-filmowych, jednak zazwyczaj swoim wyglądem jednoznacznie kojarzyły się one z uniwersum Gwiezdnych Wojen (np. poprzez dodanie miecza świetlnego do figurki postaci). W przypadku Yuuzhan Vongów sytuacja ta była o wiele bardziej komplikowana, w niczym bowiem swoim wyglądem nie przypominali oni postaci, które przeciętny widz zapamiętał z filmów i skojarzyłby z uniwersum. Do tej pory postronni ludzie, gdy im pokazać figurkę Yuuzhanina, najczęściej mówią, że to ork.

Polityka największego licencjobiorcy – Hasbro - ulega jednak powoli zmianie i firma zaczyna w ostatnich latach coraz bardziej otwierać się na EU. Dzięki tym zmianom mogliśmy w zeszłym roku zakupić w „comic packu” figurkę Yuuzhanina w zestawie z Kylem Katarnem i 21 numerem komiksu Star Wars Tales. Również w zeszłym roku do sprzedaży trafił droid YVH-1, czyli znany z Nowej Ery Jedi droid-zabójca Yuuzhan Vongów.Z braku oficjalnych produktów fani jednak własnoręcznie zaczęli tworzyć figurki Yuuzhan Vongów. Już w 2001 roku The Forgotten Force – grupa zajmująca się przerabianiem figurek zaczęła nawoływać do opracowania własnej serii figurek związanych z Yuuzhanami. Najciekawsze z przeróbek możecie zobaczyć w tym miejscu. Na ich stronie znajdziecie również poradniki, jak samemu przygotowywać takie figurki.Największym źródłem gadżetów powiązanych z Yuuzhan Vongami była gra Star Wars Miniatures. Stanowili oni jednak w nich najmniejszą frakcję. Ich grupa liczyła zaledwie 15 miniaturek, w tym 3 unikalne. W odróżnieniu od niektórych ważnych sił galaktycznych Vongowie w Star Wars Miniatures zaistnieli, zostali w ten sposób wyróżnieni przez twórców gry. Jako frakcja nie stanowili dużej wartości, ale byli miła odskocznią od tradycyjnych figurek. Yuuzhanie posiadali swoją własną specyfikę z umiejętnością Force Immunity (odporność na Moc) na czele.Mariaż Star Wars Miniatures z Yuuzhan Vongami rozpoczął się od dodatku „Universe” gdzie dodano 4 miniaturki: Nom Anor, Warmaster Tsavong Lah, Yuuzhan Vong Subaltern i Yuuzhan Vong Warrior. Mieli oni być urozmaiceniem gry podobnie jak nowowprowadzona frakcja New Republic. Fanom było jednak mało Yuuzhan, a żeby mogli stać się oni grywalni potrzeba było kolejnych miniaturek. I tak w „Alliance & Empire” pojawił się: Yomin Carr oraz Advance Agent, Officer i Advance Scout. Kolejnym wsparciem dla Vongów było wydanie „Legacy of the Force”, w tym dodatku znaleźli się: Yuuzhan Vong Elite Warrior, Yuuzhan Vong Jedi Hunter, Yuuzhan Vong Shaper i Yuuzhan Vong Warrior. Były to już znaczne posiłki dla raczkującej frakcji, Sharper wzmocnił wojowników, którzy pod różnymi nazwami i kompilacjami przestawali być zwykłym mięsem armatnim. Nie było to jednak wystarczające wzmocnienie, Vongowie na tle innych frakcji nadal wypadali miałko. Nic już nie zmienił dodatek „Jedi Academy” z: Praetorite Vong Priest, Praetorite Vong Warrior i Yuuzhan Ossus Guardian. Na pożegnanie ze Star Wars Miniatures fani Yuuzhan otrzymali w „Masters of the Force” minisa Far Outsider.
Podstawowym problemem Yuuzhan Vongów w Star Wars Miniatures była ich mała liczebność. We frakcji za późno wprowadzono też reformy, przez co ta grupa nie mogła stworzyć prawdziwej drużyny, a na zbieraninę power hause’ów nigdy nie zasługiwała. Wojownicy Vongów dają sobie radę ze swoimi odpowiednikami w innych frakcjach w starciu 1 na 1 bez problemu. Ale miniaturki unikalne nijak mogą konkurować z Jedi czy Sithami. Tutaj zabrakło Wizardsom po prostu jaj, wstawienie do gry lorda Shimrry czy jakiegoś silnego kapłana albo mistrzyni przemian mogło by te proporcje wyrównać. Vongowie są więc raczej ciekawostką bitewniaka, co może tylko i wyłącznie smucić. Ta frakcja to niewykorzystany potencjał, do którego nikt już nigdy nie sięgnie...

Wszystkie atrakcje tygodnia Yuuzhan Vongów można zobaczyć w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Han Solo i Chewbacca

2010-10-04 13:30:40 Gentle Giant

Parę miesięcy temu informowaliśmy Was o planach sprzedaży przez firmę Gentle Giant figurki szturmowca wzorowanej na starym gadżecie Kennera. Przy okazji tegorocznego San Diego Comic-Conu okazało się, że firma ma w planach wydanie całej serii tego typu figurek, a szturmowiec był tylko pierwszą z nich. Obecnie znamy już dokładniejsze informacje na temat dwóch kolejnych, przedstawiających Hana Solo i Chewbaccę. Gadżety powstały poprzez cyfrowe zeskanowanie figurek wydanych przez Kennera trzy dekady temu, a następnie powiększenie ich do rozmiaru 12-cali (ok. 30 cm). Tak powiększone produkty trafią do sprzedaży w lutym przyszłego roku w nakładzie 2500 sztuk każda. Za figurkę Hana zapłacić będzie trzeba 75$, natomiast przyjemność posiadania w tym wydaniu własnego Chewbacci kosztuje 80$.


KOMENTARZE (29)
Loading..