Kolekcjonerstwo

Maski firmy Ben Cooper

0

Dziś mało kto o nich pamięta, ale w latach 1977-1983 amerykańska firma Ben Cooper posiadała licencję na produkcję masek dla dzieci. Główne przeznaczenie to oczywiście różnej maści bale, ale też Halloween. Nie były one tak straszne jak maska Chewbaccy, acz miały swój urok. Zwłaszcza dzięki niesamowitym, żywym kolorom, które doskonale oddają atmosferę lat 80. Same maski (wraz z dołączonym kostiumem) produkowano wyłącznie dla dzieci, a ich cena nie przekraczała nigdy 4 USD. To miał być produkt na prawie każdą kieszeń.

Jedną z podstawowych wad Ben Coopera jest to, że ich maski nigdy nie zostały należycie skatalogowane. Sama firma o to nie dbała i po latach, nawet jej pracownicy nie wiedzą dokładnie ile modeli stworzono i wypuszczono na rynek. Dziś są ciekawostkami kolekcjonerskimi, których ceny na eBayu wynoszą grubo ponad 4 USD. A oto kilka zdjęć ich produktów.Maska Chewbaccy z 1977

0

Amerykańskie maski na Halloween można podzielić na dwie kategorie. Jedne dla dzieci, które chodzą od domu do domu i żebrzą o cukierki, lub robią psikusy. Drugie dla dorosłych, na różne imprezy okolicznościowe, na których najczęściej wszyscy się przebierają. Kiedyś głównie za straszydła, dziś za postaci z popkultury.

W roku 1977 na rynku pojawiła się maska najstraszliwszego stwora z ówczesnych Gwiezdnych Wojen - Chewbaccy. W wersji zarówno dla dorosłych jak i dzieciaków. Maska składała się z trzech rzeczy, futra na głowę, maski właściwej na oczy, oraz straszliwych zębów Wookieego. Dziś ten rarytas wygląda śmiesznie, ale nadal pasuje do tegoż przedziwnego święta.

Świąteczny Yoda

Sideshow
12

Yoda jest chyba najczęściej przerabianą postacią z Gwiezdnych Wojen na wersję świąteczną, przez różnych producentów gadżetów. Tym razem w czerwone ciuchy świętego Mikołaja przebrać postanowiła go firma Sideshow Collectibles. Figurka będzie wykonana w skali 1:6, będzie miała zatem ok. 14 centymetrów wysokości. Nie jest znana jeszcze dokładna cena, ani data premiery, ale przygotowany został filmik przedstawiający tę figurkę. Możecie go zobaczyć poniżej.

Asajj Ventress

Sideshow
15

W lipcu, podczas Comic Conu w San Diego, firma Sideshow Collectibles zaprezentowała kilka nowych produktów, o czym informowaliśmy tutaj. Jednym z nich był gadżet przedstawiający naturalnych rozmiarów popiersie Asajj Ventress. W ostatnich dniach poznaliśmy już jego cenę i uruchomiona została przedsprzedaż. Za ten gadżet, mierzący ponad 60 centymetrów wysokości, zapłacić będzie trzeba 499,99$. Do nabywców trafi on w trzecim kwartale 2012 roku.

Shadow Trooper

Sideshow
6

Seria 12-calowych figurek firmy Sideshow Collectibles się powiększa. Tym razem ten znany producent, wysokojakościowych filmowych gadżetów, rozpoczął sprzedaż figurki Utapau Shadow Troopera. Mierzy ona 30,4 cm wysokości i kosztuje 89,99$. Do figurki dołączony jest zestaw kilku dodatkowych kończyn oraz dwie sztuki broni - dzięki, którym można lekko modyfikować wygląd swojego gadżetu.

Tedn D'hai & Nalan Cheel

Sideshow
3

Firma Sideshow Collectibles ma zamiar wprowadzić na rynek kolejne gadżety ze swojej serii produktów powiązanej z kantyną Mos Eisley. Tym razem będzie to dwóch bithów, którzy w niej grali - Tedn D'hai i Nalan Cheel. Obie figurki mierzyć będą ok 30 centymetrów wysokości i trafią do nabywców w drugim kwartale 2012 roku. Za ten "muzyczny" dwupak zapłacić trzeba 149,99$.

Yoda

Sideshow
14

Firma Attakus przy współpracy z Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na swój najnowszy produkt - figurkę Yody. Współpraca polega na tym, że wspomniany gadżet będzie dystrybuowany za pośrednictwem sklepu Sideshow. Dostępnych będzie 499 egzemplarzy, które trafią do nabywców w ostatnim kwartale bieżącego roku. Yoda, w pamiętnej pozie podczas używania Mocy przy wyciąganiu myśliwca Luke'a, mierzyć będzie 55 cm. Za gadżet zapłacić będzie trzeba 1299,99$.

Darth Maul

Sideshow
12

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na swoją najnowszą figurkę, od dawna zapowiadanego Dartha Maula w z linii Legendary Scale Figure. Gadżety z tej serii robią wrażenie nie tylko jakością i szczegółami, do których nas ten producent już przyzwyczaił, ale również rozmiarem. Wykonane są bowiem w skali 1:2, co oznacza, że figurka Dartha Maula będzie mierzyć ok. metra wysokości. Niestety, jak to zazwyczaj bywa, wysoka jakość i duży rozmiar jest związany z równie dużą ceną. Za przyjemność posiadania takiej figurki w domu zapłacić będzie trzeba 1999,99$. Rozsyłana będzie ona do kolekcjonerów, którzy dokonają zakupu, w drugim kwartale 2012 roku.

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #18

10

W wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju, można od wczoraj nabyć kolejny numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajdziemy w nim tym razem model myśliwca Delta-7 Aethersprite. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi Delta-7 Aethersprite w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Poza nimi znajdziemy artykuły m.in.Obi-Wanie, starciu Kenobiego z Jango, mieście Tipoca czy tekst o charakteryzacji.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery będą wyglądały następująco:
#19 - Skuter Imperium (07.11.2011)
#20 - Slave I (16.11.2011)
#21 - Soulless One (30.11.2011)
#22 - Skuter Sithów (14.12.2011)

Temat na forum

Bishoujo Jaina Solo

16

Już podczas tegorocznego konwentu Comic-Con w San Diego firma Kotobukiya wyjawiła plany wydania figurki nazwanej Bishoujo Jaina Solo. Wówczas jednakże nie mogliśmy zaprezentować Wam grafik o odpowiednio wysokiej jakości, aby można było zobaczyć jak figurka będzie się prezentować. teraz, mimo iż wciąż nie ma jeszcze zdjęć samego gadżetu, pojawiła się w sieci grafika autorstwa Shunya Yamashita na której wzorowana będzie sama figurka. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Shock Trooperzy

7

Kolejny dzień i kolejny zaprezentowany przez firmę Kotobukiya dwupak. Tym razem ten znany producent zabawek z Japonii postanowił wprowadzić na rynek kolejne figurki klonów, a dokładniej Shock Trooperów. Zostaną one wykonane w serii ARTFX+. Oznacza to, że będą wydane w częściach do samodzielnego montażu. Gadżety zostaną wyprodukowane w skali 1:10 i będą mierzyły ok 18 centymetrów. Do sprzedaży trafią w kwietniu 2012 roku. Nie jest jeszcze podana cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić, ale przewidujemy, że będzie ona wynosić ok 90$.

Pamiątkowe droidy od Hallmark

0

Już jutro rozpoczyna się New York Comic Con w Javits Center w Nowym Jorku. Konwent potrwa do niedzieli (16 października 2011). Z tej okazji firma Hallmark postanowiła sprzedawać na swoim stoisku ekskluzywne ozdoby z serii Hallmark Keepsake Ornament.

Pamiątkowe ozdoby będą podobiznami droidów R2-Q5 (czarno-brązowy), który krążył gdzieś po drugiej Gwieździe Śmierci, oraz czerwony R2-A3, droid który latał z Wedgem Antillesem.

Tych wspaniałych pamiątek jest zaledwie 800, więc warto się pośpieszyć. Dzięki specjalnym haczykom u góry można spróbować powiesić je na choince. Ceny niestety nie podano.

Legioniści z 501

5

Podążając za sukcesem wydawanych wcześniej dwupaków firma Kotobukiya, postanowiła wprowadzić na rynek kolejne figurki sprzedawane właśnie w tej konfiguracji. Ich najnowszy dwupak będzie zawierał figurki klonów z 501. legionu. Zostaną one wykonane w serii ARTFX+. Oznacza to, że będą wydane w częściach do samodzielnego montażu. Gadżety zostaną wyprodukowane w skali 1:10 i będą mierzyły ok 18 centymetrów. Do sprzedaży trafią w kwietniu 2012 roku. Nie jest jeszcze podana cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić, ale przewidujemy, że będzie ona wynosić ok 90$.

Komandor Bacara

Sideshow
9

Firma Sideshow Collectibles trzynastego października uruchomi przedsprzedaż na swój najnowszy gadżet. Tym razem będzie to figurka klona - komandora Bacara, którego możemy pamiętać ze scen wykonywania rozkazu 66 na Mygeeto w Zemście Sithów. Figurka będzie wykonana w skali 1:6 i mierzyć będzie ok 30 centymetrów. Przyjemność posiadania jej w domu została wyceniona przez producenta na 134,99$.

Darth Maul

14

Japoński producent zabawek, firma Kotobukiya, zaprezentowała swój najnowszy gadżet, nad którym obecnie pracują. Jest to figurka Dartha Maula, wykonana w serii ARTFX+. Oznacza to, że figurka zostanie wydana w częściach do samodzielnego montażu. Wykonana zostanie w skali 1:10 i mierzyć będzie około 17,5 cm. Gadżet trafi do kolekcjonerów w czerwcu 2012 roku. Choć cena nie jest jeszcze znana, to przewidujemy, że za przyjemność posiadania Maula w tej wersji w domu zapłacić będzie trzeba około 50$.

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #17

Vergesso
21

W wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju, można od dzisiaj nabyć kolejny numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajdziemy w nim tym razem model maszyny kroczącej AT-RT. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi AT-RT w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Poza nimi znajdziemy artykuły m.in. o klonach-pilotach AT-RT, Kashyyyku, bitwie o Kashyyyk i przygotowaniach do niej oraz o Luminarze Unduli.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery będą wyglądały następująco:
#18 - Delta-7 Aethersprite (19.10.2011)
#19 - Skuter Imperium (07.11.2011)
#20 - Slave I (16.11.2011)
#21 - Soulless One (30.11.2011)
#22 - Skuter Sithów (14.12.2011)

Temat na forum

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.