TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Yoda

2012-05-27 15:13:04 Gentle Giant

Firma Gentle Giant uruchomiła przedsprzedaż na kolejną swoją figurkę z serii Jumbo Kenner. Przypomnijmy, że gadżety wychodzące w tej serii są powiększonymi wersjami figurek Kennera sprzed ponad 30 lat. Dotychczas ich powiększone gadżety miały ok 30 cm wysokości, tym razem jednak, najnowsza figurka ma 15 centymetrów - a wszystko po to, aby zachować identyczną skalę. Do sprzedaży trafić bowiem ma gadżet przedstawiający Yodę. Zapłacić za niego trzeba 75$. Do nabywców trafi w czwartym kwartale bieżącego roku.


KOMENTARZE (20)

Kolekcjonerstwo

Komandor Ganch

2012-05-26 12:12:52 Sideshow

Zbliżający się konwent Star Wars Celebration VI jest nie tylko ważną imprezą dla fanów, ale również dla producentów gadżetów. Firma Sideshow Collectibles zaprezentowała figurkę, którą będzie można nabyć na tym konwencie - przedstawia ona komandora Gancha. W ograniczonej liczbie, będzie ównież dostępna do kupienia przez sieć, już po imprezie. Wykonana zostanie w standardowej, 12-calowej, edycji - czyli będzie mierzyć ok. 30 cm wysokości (skala 1:6).


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Tydzień Ataku Klonów: Gadżety

2012-05-22 22:02:37Nie ma na świecie uniwersum do którego produkowanych byłoby więcej gadżetów, niż do Gwiezdnych Wojen. Producenci nie mogli więc przepuścić takiej okazji, jaką była premiera "Ataku klonów" i nie ruszyć z ofensywą na półki sklepowe. Mimo iż od premiery minęło dziesięć lat, to wciąż pojawiają się nowe produkty nawiązujące do Epizodu II. Przygotowaliśmy dla Was z tej okazji artykuł, przedstawiający wybrane gadżety związane z "Atakiem klonów". Wybrane, bowiem przedstawienie wszystkich nie byłoby możliwe. Na obecną chwilę liczba różnych gadżetów ze świata Gwiezdnych Wojen przekroczyła już dawno 100 tysięcy.

Gadżety Ataku klonów


Wszystkie atrakcje Tygodnia Ataku Klonów znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #33

2012-05-20 15:12:46 Vergesso

W tym tygodniu do sprzedaży trafił 33. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nimokręt kontroli droidów. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi okręt, którego model został dołączony do magazynu, w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Poza tym znajdziemy m.in. artykuły o bitwie kosmicznej o Naboo, wicekrólu Gunrayu, Runie Haako, promie Sheathipede czy Iainie McCaigu.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#34 - Myśliwiec geonosjański (30.05.2012)
#35 - Myśliwiec ARC-170 (13.06.2012)
#36 - Jacht królewski z Naboo (27.06.2012)
#37 - OG-9 droid-pająk (11.07.2012)
#38 - Fregata typu Nebulon-B (25.07.2012)
#39 - Frachtowiec Jendirian Valley (08.08.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Tydzień Ataku Klonów: Epizod II w LEGO

2012-05-17 20:09:43Firma LEGO związała się z uniwersum Gwiezdnych Wojen już w roku 1999, wypuszczając wtedy zestawy związane z klasyczną trylogią, oraz z mającym wtedy premierę Mrocznym Widmem. Seria okazała się finansowym sukcesem. Dlatego też w roku 2000 i 2001 wypuszczano kolejne zestawy. I wtedy nastał rok 2002 który siłą rzeczy był najobfitszym, jeśli chodzi o LEGOwe nowości związane z Atakiem Klonów - pojawiło się aż 8 modeli, w tym dwa z "Dziurawej Strony LEGO", czyli Technic.
LEGO: 7163 Republic Gunship
LEGO: 7153 Jango Fett's Slave I
LEGO: 7143 Jedi Starfighter
LEGO: 7133 Bounty Hunter Pursuit
LEGO: 7113 Tusken Raider Encounter
LEGO: 7103 Jedi Duel
LEGO Technic: 8012 Super Battle Droid
LEGO Technic: 8011 Jango Fett

Następny. 2003 rok przyniósł kolejne 5 modeli, z czego dwa w skali Mini. Zestawy z tamtego roku pozwoliły rozbudować arsenał lądowych maszyn bitewnych.
LEGO: 4487 Mini Jedi Starfighter & Slave I
LEGO: 4490 Mini Republic Gunship
LEGO: 4478 Geonosian Fighter
LEGO: 4481 Hailfire Droid
LEGO: 4482 AT-TE

W 2004 pojawił się już tylko jeden zestawik, i to w skali Mini. I niestety, na pewien czas miał być to ostatni bezpośrednio związany z Atakiem Klonów zestaw. Od 2005 roku na pierwszy plan wyszły modele związane z kolejnym epizodem - Zemstą Sithów.
LEGO: 4495 Mini AT-TE

Rok 2008 to mały powrót zestawów związanych z drugim epizodem gwiezdnej sagi. Wypuszczono jeden zestaw, zawierający nową wersję Hailfire Droida (poprzednią wersję wydano w 2003) oraz Spider Droida - jak widać zestaw ponownie pozwalał wzmocnić lądowe siły separatystów.
LEGO: 7670 Hailfire Droid and Spider Droid

Rok 2009 był bardzo ważny dla modeli związanych z drugim epizodem Gwiezdnych Wojen. Przynajmniej teoretycznie, bo o ile poniższe zestawy są mocno związane z Atakiem Klonów, to Lego Star Wars The Visual Dictionary uznaje je za pochodzące z "The Clone Wars", a nie z epizodu drugiego.
LEGO: 7752 Count Dooku's Solar Sailer
LEGO: 10195 Republic Dropship with AT-OT
LEGO: 20010 Mini Republic Gunship
LEGO: 20009 Mini AT-TE Walker

W roku 2010 LEGO wydało ostatni jak dotychczas zestaw związany z Atakiem Klonów - myśliwiec Obi-Wana Kenobiego, mistrza Anakina.


Jednakże, klocki LEGO to specyficzny budulec. Pozwala na nie tylko budowanie modeli, które się kupiło, gdyż umożliwia każdemu posiadaczowi klocków stworzyć coś swojego. Poniżej mały przegląd rozmaitych MOCów (MOC = My Own Creation, czyli model z klocków zbudowany przez fana, a nie taki wydany oficjalnie który można kupić w sklepie) związanych z Atakiem Klonów.

Wśród MOCów znaleźć można rozmaite postacie które debiutowały w Ataku. Zarówno w wersji dość dużej (jak pokazani niżej Dexter czy Jango) jak też malutkiej, będącej swoistym podrasowaniem klasycznych minifigurek.
Dextera zbudował CountBlockula, dużego Jango maskatron, natomiast trzy podrasowane minifigi to dzieło Moko'a.

Wdzięcznym tematem MOCów jest sam Jango. Powstało sporo miniscenek z nim, odwzorowujących wydarzenia z filmu zaczynając od walki na Kamino, kończąc na pościgu pośród asteroid.
Pierwsza scenka to praca Moko'a, druga jest autorstwa porschecm2, trzecia to ponownie Moko, natomiast pościg wśród asteroid to MOC Roguebanthy

Popularnym motywem prac tworzonych przez fanów są także wydarzenia z Geonosis, a jak one, to i widziane na arenie trzy bestie, Acklay (ten zdaje się wychodzić fanom najlepiej), Nexu i Reek (Te dwa są, jak widać poniżej, mniej wdzięcznymi obiektami do odwzorowywania z klocków).
Pierwszą wersję Acklaya stworzył derLegopard, drugą Mautara, Nexu zbudował Bruce Lowell natomiast Reek to konstrukacja Roguebanthy.

Filmowy Atak Klonów to masa nowego, świeżego sprzętu, zarówno po stronie Republiki, jak i Separatystów, poniżej kilka przykładów fanowskich wersji maszyn separatystów wraz ze scenką z fabryki na Geonosis.
Wszystkie powyższe maszyny Separatystów stworzył ACPin. Pierwsze 4 modele można zobaczyć tutaj, natomiast fabrykę tutaj

Również sprzęt republikański doczekał się swoich LEGO-wersji, poniżej dwa MOCe przedstawiające jedną ze sporawych jednostek WAR.
Dużego Acclamatora zbudował rgeiger, natomiast małego Jobiwan7

Niektórzy fani preferują "małą formę", i składanie możliwie jak najmniejszych modeli. Takim fanem z pewnością jest Legostein, budujący malutkie wersje rozmaitych pojazdów, i to nie tylko tych znanych z filmów, ale i z Expanded Universe. Poniżej kilka przykładów jego mini-konstrukcji związanych oczywiście z Atakiem Klonów.


Przeglądając MOCe można zauważyć, że pojazd należący do łowczyni nagród, Zam Wesell, cieszy się popularnością wśród konstruktorów. Widocznie oficjalny zestaw LEGO średnio przypadł niektórym do gustu. Poniżej kilka mniejszych lub większych wersji wspomnianego pojazdu.
Pierwsza maszyna to dzieło Eleven-Thirty-Eight, drugą zbudował seniorgronk, mini-wersja pościgu to MOC Kyle'a Peckhama, mini-wersja samego pojazdu jest natomiast autorstwa wspominanego dopiero co Legosteina.

Na sam koniec swoista ciekawostka, coś pośredniego pomiędzy MOCami, a zestawami firmowymi, czyli budowle i dioramy budowane przez same LEGO.
Pierwszym przykładem takowych mogą być Jango Fett w skali 1:1 oraz Bitwa o Geonosis, które można było zobaczyć na Celebration II w Indianapolis. Warto wspomnieć, że ten konwent odbył się 2-5 Maja 2002 roku, a więc przed premierą Ataku Klonów.
Zdjęcia autorstwa PopCultureGeek.com.
Natomiast czymś aktualniejszym jest wystawa w niemieckim Legolandzie (oraz z tego co nam wiadomo, także w innych), gdzie można znależć scenki z każdego z epizodów oraz Wojen Klonów. Poniżej kilka ujęć dioramy przedstawiającej Bitwę o Geonosis.
Zdjęcia (wykonane 7 kwietnia tego roku) autorstwa rgeigera.

Wszystkie atrakcje Tygodnia Ataku Klonów znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

Boba Fett

2012-05-17 19:51:23

Znany i lubiany przez fanów japoński producent zabawek, Kotobukiya, zapowiedział wydanie kolejnej figurki. Tym razem będzie to wykonany w skali 1:10 łowca nagród - Boba Fett. Figurka będzie mierzyć zatem ok. 18 centymetrów wysokości. Gadżet wyprodukowany zostanie w serii ARTFX+, co oznacza, że będzie wydany w częściach przeznaczonych do samodzielnego złożenia. Wszyscy, którzy chcieliby nabyć tę figurkę muszą zapłacić 49,99$ i poczekać do listopada bieżącego roku, bowiem wtedy trafi ona do sprzedaży.


KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Miecz świetlny nie tylko na pokaz

2012-05-08 01:09:54

W ofercie sklepu Wicked Laser, znalazł się jakiś czas temu model o nazwie "laser Arctic Spyder III", który powstał z części projektora Casio Green Slim wyświetlającego obrazy z siłą 3000 lumenów. Kosztuje on 200 dolarów i na pewno nie jest zabawką, w niewprawnych rękach może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Teraz oferta została wzbogacona o gadżet "LaserSaber", który kosztuje kolejne 100 dolarów i przemienia to urządzenie w najbliższą oryginałowi imitację miecza świetlnego.
Jest to bardzo atrakcyjna i oferta dla każdego fana Gwiezdnych Wojen, oferująca doskonałe wrażenie wizualne, problem leży jednak w samym urządzeniu. Korzystanie z tak silnego lasera wymaga stosowania odpowiednich okularów ochronnych i zachowania wielu zasad bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Tym bardziej zastanawiające są reklamy, w których producent zachęca do wspólnej zabawy ze znajomymi:


KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

OOM-9

2012-05-07 21:23:14 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na swoją kolejną figurkę. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłorocznego Comic Conu kontynuuje w ten sposób plan wprowadzenia do sprzedaży większej liczby gadżetów przedstawiających roboty ze świata Gwiezdnych Wojen. Tym razem zapowiedziano droida Federacji Handlowej - OOM-9. Wykonany został w skali 1:6, co się przekłada na 30 cm wysokości. Do osób, skłonnych zapłacić za niego 64,99$, trafi w listopadzie bieżącego roku.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #32

2012-05-03 21:35:57

Wczoraj do sprzedaży trafił 32. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim gwiezdny niszczyciel typu Venator. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi niszczyciel w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#33 - Okręt kontroli droidów (16.05.2012)
#34 - Myśliwiec geonosjański (30.05.2012)
#35 - Myśliwiec ARC-170 (13.06.2012)
#36 - Jacht królewski z Naboo (27.06.2012)
#37 - OG-9 droid-pająk (11.07.2012)
#38 - Fregata typu Nebulon-B (25.07.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Nowa seria figurek Sideshow Collectibles

2012-05-03 13:54:31 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles uruchomi dziś przedsprzedaż na swoją najnowszą figurkę - Dartha Maula. Pochodzi on z całkowicie nowej serii Mythos, wykonywanej w skali 1:6. W tej serii zobaczymy m.in. Dartha Maula, Obi-Wana, Bobę Fetta, Dartha Vadera i Gammoreańskiego strażnika.

Kilka słów na jej temat ostatnio napisał jeden z dyrektorów firmy Sideshow Collectibles - Tom Gilliland:
Uniwersum Gwiezdnych Wojen oferuje nieskończone możliwości, jego milotogia wciąż się rozwija. Nasz zespół artystyczny chciał oddać hołd tej ekspansji poprzez opowiedzenie nowych historii o najciekawszych postaciach z Gwiezdnych Wojen. Zachęcani przez Lucasfilm stworzyliśmy serię figurek Mythos.

W tej linii kolekcjonariów znajdą się postacie z nowych i istniejących historii. Weźmiemy pod uwagę ich historie, unikalne detale i wybory jakich dokonywali, aby pokazać kim są. Naszym celem, podczas projektowania i rzeźbienia jest głębsze spojrzenie na te postacie i pokazanie naszej własnej interpretacji tego, co dokonały poza kanonem Gwiezdnych Wojen.

Nasz zespół artystów sięgnie po motywy i koncepty wspólne dla mitologii Gwiezdnych Wojen, takie jak miłość, honor, nadzieja czy przygoda i zaakcentuje je odpowiednio, tak aby otrzymać kolekcję figurek niepodobnych do tego co wcześniej było oferowane w sprzedaży. Naszym celem jest uchwycenie momentów z wymyślonych wcieleń tych postaci i przedstawienie ich w całkiem nowy sposób, w nowym świetle. Mamy nadzieję, że pobudzimy wyobraźnię fanów Gwiezdnych Wojen z całego świata i będziemy mogli podzielić się z nimi naszymi własnymi przygodami w bardzo odległej galaktyce.


Darth Maul z serii Mythos będzie wykonany w skali 1:6, co się przekłada na ok. 30 cm wysokości. Zapłacić za niego będzie trzeba 249,99$.


KOMENTARZE (23)
Loading..