TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Celebration VI: Diamond Select Toys

2012-08-25 05:24:51

Celebration VI to świetna okazja dla firm sprzedających gadżety na zaprezentowanie nowości. Swoje stanowiska na konwencie posiada większość najbardziej znanych licencjobiorców Star Wars. Na stoisku należącym do Diamond Select Toys znaleźliśmy wiele gadżetów, których nie mieliśmy okazji Wam wcześniej zaprezentować. Są to skarbonki w kształcie pełnych figurek bądź popiersi postaci z Gwiezdnych Wojen. W zależności od gadżetu ich cena waha się od 19,90$ do 25$. Pierwsze z nich do sprzedaży trafią już za dwa miesiące.Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Celebration VI, zarówno na stronie w formie newsów jak i na naszym profilu na facebooku w formie fotorelacji.
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Obi-Wan Kenobi

2012-08-22 14:25:51 Sideshow

Niedawno prezentowaliśmy Wam kilka figurek z serii Mythos nad którymi pracuje firma Sideshow Collectibles. Niedawno uruchomiła ona przedsprzedaż na drugą z nich, przedstawiającą Obi-Wana Kenobiego. Figurka mierzy 45 centymetrów wysokości i kosztuje 349,99$. Do nabywców trafi w listopadzie bieżącego roku.

W przypadku serii Mythos artyści z Sideshow starają się łączyć różne motywy, warto zwrócić uwagę czym się kierowali w tym przypadku:
Po trylogii prequeli wiedzieliśmy, że Obi-Wan prowadził pustelnicze życie na Tatooine. My założyliśmy, że podczas tego okresu nie spędzał całego czasu samotnie w chatce, ale jako nomad ćwiczył swoją siłę psychiczną i fizyczne zdolności. Jest taka scene w filmie "Lawrence z Arabii" w której Lawrence po raz pierwszy zakłada swój arabski strój, a wiatr okręca go wokół niego. Dodatki i zestaw surwiwalowy w plecaku Kenobiego jest swoistą kapsułą czasu dla jego podróży. Pośród jego kolekcji są Tuskeńskie kije gaffi, co mogłoby sugerować, że prowadził niekończący się konflikt z pustynnymi klanami, część zbroi z czasów Wojen Klonów, oraz oczywiście miecz świetlny Anakina. Aby uhonorować obu aktorów, stworzyliśmy wersje zarówno upodobnioną do Ewana McGregora jak i odmłodzonego Sir Aleca Guinnessa.


KOMENTARZE (24)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #40

2012-08-22 01:01:48 Vergesso

Dzisiaj do sprzedaży trafi 40. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim AT-ST. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi AT-ST w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#41 - Droid-czołg IG-227 Hailfire (05.09.2012)
#42 - Invisible Hand (19.09.2012)
#43 - Śmigacz BARC (03.10.2012)
#44 - Śmig Zephyr-G (17.10.2012)
#45 - Juggernaut HAVw A6 (31.10.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (24)

Kolekcjonerstwo

Galactic Files - preview #2

2012-08-21 15:27:28

Kolejny tydzień minął, a my mamy dla Was kolejny preview kart Galactic Files firmy topps. Galactic Files będzie łączył wszystkie sześć filmów, seriale animowane i rozszerzony wszechświat. Karty wyjdą w większych opakowaniach niż zazwyczaj - każde opakowanie będzie zawierało 12 kart, a każdy box 24 opakowania. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam karty stworzone dla tego zestawu przez trójkę artystów.

Adam Talley:Joe Hogan:Jen Mercer:
KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Celebration VI: The Rancho Obi-Wan Experience

2012-08-20 09:06:15

Choć Steve’a Sansweeta znamy doskonale, w końcu to nie tylko zapalony kolekcjoner, autor wielu albumów, ale także były pracownik Lucasfilmu, który zajmował się fanami, tym razem zobaczymy go w zupełnie innej roli. Na Celebration VI będzie wystawcą. Dla przypomnienia, jedną z rzeczy, które udało się Sansweetowi zrobić, bo ustąpieniu ze stanowiska, było ukończenie muzeum kolekcjonariów, czyli Rancza Obi-Wan. Ranczo oczywiście można zwiedzać i oglądać tę, prawdopodobnie, największą na świecie kolekcję.Wszystko fajnie, tylko Celebration VI jest w Orlando na Florydzie, a ranczo w Kaliforni. Dlatego Sansweet postanowił zorganizować specjalną wystawę, która zaprezentuje niektóre z najciekawszych eksponatów jego muzeum. I tu wydawać by się mogło, nic bardziej prostego, ale pomijając kwestie logistyczne, w których pomagała firma Reed Pop (organizator Celebration V i VI), została jeszcze największa rzecz do zrobienia. Wybór konkretnych przedmiotów. Steve nie podołałsam temu wyzwaniu, pomagała mu wiceprezes muzeum i menadżerka jego kolekcji -Anne Neumann, która na co dzień jest kustoszką tegoż obiektu. Oboje chodzili po ranczu, oglądali różne eksponaty i robili notatki. A najciekawsze jest to, że przygotowanie punktu programu pt. „The Rancho Obi-Wan Experience” trwało prawie rok. Na początku 2012 udało się dopracować szczegóły kontraktu, ale i tak ostatecznie wybór przedmiotów pozostał w gestii Sansweeta. Jednym z kryteriów, którymi się posługiwał, było nie zabieranie ze sobą rzeczy, które pojawiły sięna innych Celebration.Na Rancho jest możliwość, by Steve Sansweet oprowadzał odwiedzających po swojej kolekcji. Niestety w Orlando nie będzie to możliwe, dlatego Sansweet przygotował specjalne opisy do wszystkich wystawionych rzeczy. No i można liczyć na jakieś niespodzianki, tak w postaci gratisów jak i specjalnych produktów. Na koniec będzie jeszcze loteria. Wystarczy dać mały datek na muzeum i będzie można wygrać wartą 1500 USD głowę Vadera wykonaną z brązu na podstawie projektu Ralpha McQuarrie.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Celebration VI: Acme Archives

2012-08-19 08:49:15

Jedną z ciekawszych wystawo-stoisk na Celebration są stoiska artystów, sprzedających swoje dzieła. Wielu z nich można zobaczyć pod egidą Acme Archives. Oto, co między innymi przygotowano na ten rok."The Empire Strikes Back" autorstwa Katie Cook. Cena 60 USD."Ally or Enemy" Davida Rabbitte. Cena 40 USD."The Guns of Endor" Cat Staggs. Cena 50 USD."You are part of Rebel Alliance and a TRAITOR" Spencera Brinkerhoffa III, cena 50 USD."Uniting a Galaxy" Steva Andersona."Galactic Empire" Scotta Erwerta. Cena w granicach 40-45 USD."Scoundrels" Williama O'Neilla"Breaking Ground: Imperial Base, Moon of Endor" Dave'a Dormana (nie skończone dzieło). Cena 80 USD."Death on Coruscant" Kena Lashleya."Return of the Jedi" Joe Corroneya. Cena 40 USD."The Saga Of Solo" Marka McHaleya. Cena 60 USD."Gioconda Amidala" Erika Maella. Cena 50 USD."Battle of Hoth" Carlosa Garzóna. Cena 40 USD."The Bad Guys" Douga Wheatleya. Cena 60 USD."ROTJ" Briana Rooda. Cena 75 USD."His Vision Returns" Chrisa Trevasa. Cena 55 USD."On The Hunt For The Great Chewbacca" Christiana Waggonera. Cena 70 USD."Torment" Brenta Woodside'a. Cena 65 USD."Honor. Duty. Empire" Marca Wolfe'ego. Cena 70 USD."A Fan's Hope, Naam's Huttese Theater, Tatooine" Jeffa Carlisle'a. Cena 25 USD."EPISODE VI /The End of The War" Tsuneo Sandy. Cena 100 USD."Heroes| Marka Raatsa. Cena 45 USD."Samurai Trooper" Hydro74. Cena 45 USD."Sith Arrival" Douga Cowana."Return of the Jedi" Jerry'ego Vanderstelta. Cena 100 USD."Star Wars: 1937" Russela Walksa. Cena 35 USD.Niezatytułowany obraz Toma Hodgesa. Cena 30 USD."Boba Fett -- Concept To Realization" Jeffa Confera. Cena 40 USD."Duel of the Twi'leks" Marka McKenny. Cena 35 USD."2012" Kena Phippsa. Cena 30 USD."Heroes of the Clone Wars" Granta Goulda. Cena 45 USD."Someone Who Loves You" Tima Proctora. Cena 35 USD."Legacy" Jan Duursemy. Cena 40 USD."Trooper Break 2" Stephena Hayforda. Cena 40 USD.

Niektóre nie mają jeszcze określonych cen, ale należy pamiętać, że to jedno wielkie targowisko i można się targować.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Kolekcja papiernicza "Star Wars"

2012-08-16 11:34:15

Może wakacje jeszcze się nie kończą, ale już czas najwyższy pomyśleć o tym, co zabierzemy we wrześniu do plecaka. Fani "Gwiezdnych Wojen" nie będą musieli rozstawać się ze swoim ulubionym uniwersum nawet w szkole, dzięki kolekcji, którą wydała firma UNIPAP. Dzięki uprzejmości Qel Asima, który nadesłał materiały na tego newsa, możecie zobaczyć jakie produkty zaoferowała firma. Do wyboru są: zeszyty, bloki, farby, teczki, plecaki i inne. Są one dostępne w większości supermarketów, choć sieć Biedronka ma własną kolekcję.


KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Galactic Files - preview #1

2012-08-15 22:49:02

Firma topps wypuści we wrześniu, składający się z aż 350 podstawowych kart zestaw Galactic Files. Galactic Files będzie łączył wszystkie sześć filmów, seriale animowane i rozszerzony wszechświat. Karty wyjdą w większych opakowaniach niż zazwyczaj - każde opakowanie będzie zawierało 12 kart, a każdy box 24 opakowania. Za pojedynczy box zapłacić będzie trzeba ok. 100$. Do czasu premiery zestawu będziemy Wam regularnie przedstawiać karty kolejnych artystów, tworzone specjalnie na jego potrzeby. Zaczniemy od jednej z najpopularniejszych artystek tworzących toppsy - Katie Cook.

Katie Cook:Jason Durden:Lin Workman:


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Co ciekawe w Celebration Store?

2012-08-14 17:22:15

Celebration VI zbliża się wielkimi krokami. Na oficjalnej zaprezentowano gamę intrygujących produktów. Niestety przezornie nie podano cen. Produkty będą dostępne jedynie w oficjalnym sklepie. Za to wprowadzono tym razem produkty sprzedawane tylko przez jeden dzień. Ma to zachęcić kolekcjonerów do częstszych wizyt.Ceramiczna świnka skarbonka ala GamorreaninPluszowy admirał AckbarRetro kalendarz na 2013Pluszowy Jar JarNotatnik imperialnyZestaw solniczkowyZestaw 4 dzieciaków EwokówKolekcjonerska Mara Jade - uwaga figurka sprzedawana tylko w dniu 23 sierpnia.Kolekcjonerska figurka Quinlana Vosa. Sprzedawana tylko 24 sierpniaKolekcjonerska figurka Dartha Bane'a, sprzedawana jedynie 25 sierpniaKolekcjonerska figurka szturmowca śmierci, sprzedawana tylko 26 sierpnia, w ostatni dzień konwentuKoszulkaKominiarkaKoszulkaKoszulkaKoszulka
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #39

2012-08-13 20:25:28

W zeszłą środę do sprzedaży trafił 39. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim frachtowiec Jendirian Valley. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi fregatę w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jej powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#40 - AT-ST (22.08.2012)
#41 - Droid-czołg IG-227 Hailfire (05.09.2012)
#42 - Invisible Hand (19.09.2012)
#43 - Śmigacz BARC (03.10.2012)
#44 - Śmig Zephyr-G (17.10.2012)
#45 - Juggernaut HAVw A6 (31.10.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Rekwizyty z planu filmowego

2012-08-08 15:28:50

Niedawno informowaliśmy o zawrotnej cenie jaką osiągnęła na aukcji część kostiumu Chewbaccy. Nie był to jedyny rekwizyt z Oryginalnej Trylogii, który trafił pod młotek. Sprzedano także:

Kask zimowy szturmowca Imperium z "Imperium kontratakuje", którego cena wyniosła około ćwierć miliona dolarówMini-model myśliwca X-Wing za 221,4 tysiąca dolaróworaz oryginalną maskę i pelerynę Vadera za 110 tysięcy dolarów
Poza tym na aukcji znalazły się także rekwizyty z innych produkcji takie jak Miotacz ognia z filmu "Obcy, ósmy pasażer Nostromo", Maska Terminatora, Plecak Protonowy z "Pogromców duchów" czy wózek inwalidzki Patricka Stewarta grającego Profestra X w "X-Men". Więcej aukcji możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Chewbacca sprzedany

2012-08-03 11:14:05

172 200$ -tyle trzeba było zapłacić za maskę Wookie'go, której użyto podczas zdjęć do oryginalnej Trylogii. Fragment kostiumu wystawiono na sprzedaż w portalu Profiles in History. Szczęśliwy nabywca otrzymał także zdjęcia Chewiego z autografem Petera Mayhewa -angielskiego aktora, który wcielał się w tę postać we wszystkich częściach Sagi.
KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Obudowy na iPhone'a

2012-08-01 09:05:38

Czy zawsze chcieliście aby wasz telefon odzwierciedlał wasze zainteresowania? Jeśli zawsze marzyliście o personalizacji swojego iPhone'a w większym stopniu niż tylko poprzez zmianę tapety i dzwonka to teraz macie na to szansę, w ofercie sklepu Etsy znalazło się wiele ciekawych propozycji, z których część przedstawiamy poniżej. Cena obudowy to około 50zł.
KOMENTARZE (15)
Loading..