TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Skandaliczny zestaw klocków LEGO

2013-01-29 21:17:57 deser.pl

Wydawać by się mogło, że LEGO to raczej niewinne zabawki. Nic bardziej mylnego, pewne kontrowersje wzbudził niedawno zestaw 9516: Jabba’s Palace. Okazało się, że sama budowla niektórym za bardzo przypomina... meczet, a Hutt i jego świta – Turków i Azjatów. Skośne oczy, fajka wodna, bliskowschodnia stylistyka, może i są naciąganymi podobieństwami, ale austriacką mniejszość turecką wzburzyło przede wszystkim podobieństwo do jednego z najbardziej znanych meczetów – Hagii Sophii w Stambule, a także meczetu Jami al-Kabir w Bejrucie. Oburzeni muzułmanie wysłali do LEGO specjalne oświadczenie żądając przeprosin za niewrażliwość na odmienność kulturową i szerzenie szkodliwych stereotypów. Zagrożono także pozwem w Austrii i Turcji. Według oświadczenia jest jasne, że odrażająca postać Jabby i cała scenka kipi od uprzedzeń rasowych i wulgarnych insynuacji. Z zestawu LEGO podobno wynika, że Azjaci i osoby z krajów Orientu to przebiegli ludzie o bandyckich skłonnościach.LEGO wolało nie czekać na proces, tylko wyraziło ubolewanie. „Przykro nam, że nasz produkt wzbudził tyle negatywnych emocji, jednak proszę zwrócić uwagę, że na wzór zabawki wzięto jedynie budowle z Gwiezdnych Wojen”, tłumaczyła Katharina Sasse, przedstawicielka duńskiego producenta zabawek.

Swoją drogą warto dodać, że sama Hagia Sophia uchodziła swego czasu za cud świata, było to jednak w czasach bizantyjskich, kiedy pełniła rolę Kościoła Mądrości Bożej. Dopiero potem została przerobiona na meczet, dobudowano między innymi minarety. Dziś odgrywa rolę muzeum, w którym widać zarówno wpływy chrześcijańskie jak i muzułmańskie. Na koniec dla porównania z zestawem LEGO dołączamy zdjęcia obu islamskich świątyń.


Hagia Sophia


Jami al-Kabir


Jak widać podobieństwo jest wręcz uderzające.
KOMENTARZE (32)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #51

2013-01-28 21:12:16 Vergesso

W środę do sprzedaży trafił 51. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim droid-czołg NR-N99. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można artykuły o: czołgu NR-N99 Sojuszu Korporacyjnego, NR-N99 w bitwach(Kashyyyk, asteroida Yirt-4), Passelu Argente, Śmigaczu bagiennym ISP, Otoh Gunga na Naboo, Shaak Ti oraz znaczeniu Vadera dla sagi wg Lucasa i paru publicystów. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#52 - Aerośmigacz Koro-2 Exodrive (06.02.2013)
#53 - T-16 Skyhopper (20.02.2013)

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Kinder Niespodzianka Star Wars

2013-01-16 23:09:52 Magic-Kinder.Com

Niedawno informowaliśmy was o nowych zabawkach w Kinder Niespodziance firmy Ferrero dla fanów Gwiezdnych Wojen. Od jakiegoś czasu w telewizji można oglądać reklamę, którą prezentujemy wam poniżej:


Najnowsza limitowana seria KINDER NIESPODZIANKI inspirowana jest postaciami z filmu STAR WARS™. W jajkach można znaleźć figurki TWISTHEADS, których specjalna konstrukcja pozwala na przeprowadzanie między nimi pojedynków. Wyniki starć ustalane są na zasadzie losowej, więc nigdy nie wiadomo, która strona zwycięży. Poznaj moc nowej serii zabawek i tocz fantastyczne pojedynki.

Na oficjalnej stronie w tym miejscu można także znaleźć krótkie opisy wszystkich dziesięciu zabawek, a wkrótce pojawi się także wirtualna wersja gry, o której wspomina się w powyższej reklamie.
KOMENTARZE (22)

Kolekcjonerstwo

Chewbacca

2013-01-13 16:11:31 Sideshow

Dawno nie prezentowaliśmy już Wam filmików z produkcji figurek, firmy Sideshow Collectibles. Dobrą okazją aby to nadrobić, jest opublikowanie filmiku dotyczącego pracy nad kolejnym ich gadżetem - Chewbaccą. Wykonany on będzie w skali 1:4, co się przełoży na ok. 57 centymetrów wysokości. Więcej informacji o figurce podamy, gdy rozpocznie się przedsprzedaż. Na razie zachęcamy do spojrzenia na to jak ona powstaje.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #50

2013-01-11 20:02:09

W środę do sprzedaży trafił 50. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim Gwiezdny skiff klasy J. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi skiff w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#51 - Droid-czołg NR-N99 (23.01.2013)

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Zabawki Star Wars

2013-01-05 13:17:05 Adakus

W Kinder Niespodziankach firmy Ferrero zawsze można było znaleźć jakieś małe zabawki - w tym również serie zabawek związane z jedną tematyką. Tym razem producent przygotował niespodziankę dla fanów Gwiezdnych Wojen. Na rynku można już znaleźć Kinder Niespodzianki zawierające gadżety z naszego ulubionego uniwersum.

Najnowsza limitowana seria KINDER NIESPODZIANKI inspirowana jest postaciami z filmu STAR WARS™. W jajkach można znaleźć figurki TWISTHEADS, których specjalna konstrukcja pozwala na przeprowadzanie między nimi pojedynków. Wyniki starć ustalane są na zasadzie losowej, więc nigdy nie wiadomo, która strona zwycięży. Poznaj moc nowej serii zabawek i tocz fantastyczne pojedynki.


KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Mistrz Yoda

2013-01-05 11:42:34 Sideshow

Producent wysokojakościowych figurek ze świata Gwiezdnych Wojen, Sideshow Collectibles, uruchomił przedsprzedaż na swoją kolejną figurkę. Tym razem będzie to wykonany w skali 1:6 Yoda. Figurka mierzyć będzie 14 centymetrów wysokości i wyjdzie w czerwcu 2013 roku. W zestawie, wraz z figurką, dostaniemy m.in. dwa siedzenia, na których Yodę można umiejscowić, laskę i miecz świetlny oraz holocron. Zapłacić za to będzie trzeba 99$.


KOMENTARZE (6)
Loading..