TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Star Wars Illustrated: A New Hope - preview #1

2013-10-27 12:55:43

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że firma topps planuje wypuścić w listopadzie nowy zestaw kart kolekcjonerskich - Star Wars Illustrated: A New Hope. Podstawowy zestaw składać się będzie ze 100 kart, jednakże do niego dołączonych będzie wiele ręcznie rysowanych niepowtarzalnych kart stworzonych specjalnie na potrzeby tego dodatku. Aby zrealizować ten projekt firma topps zaangażowała wielu artystów, część z nich miała już okazję pracować przy poprzednich dodatkach, dla innych jest to pierwsza przygoda z kartami Star Wars. Poniżej pragniemy zaprezentować część kart stworzonych przez trójkę z nich.

Patrick Richardson


Scott Zambelli


Jeff Chandler


Więcej kart zaprezentujemy w najbliższym czasie.
KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Otwieracze do butelek

2013-10-26 14:47:17 Rebelscum

Jeśli lubicie korzystać z przedmiotów przydatnych w codziennym życiu, które posiadają motywy z Gwiezdnych Wojen, to najnowsze produkty firmy Diamond Select Toys są skierowane właśnie dla Was. Na końcówkę bieżącego roku zapowiedziała ona wydanie dwóch kolejnych otwieraczy do butelek. Tym razem w formie przypominającej Dartha Vadera i Bobę Fetta. Za każdy z nich zapłacić będzie trzeba 18$.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Jawa za 8000 funtów

2013-10-24 22:05:56

Na stronie Vectis Auctions można wziąć udział w licytacji figurki Jawy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie przewidywana kwota za jaką ma być sprzedany Jawa. Wynosi ona bagatela od 6000 do 8000 funtów brytyjskich.
Kathy Taylor, przedstawicielka domu aukcyjnego twierdzi, iż wartość figurki wynika z faktu, że pozostało ich bardzo niewiele... -Trudno nie przyznać, że takie słowa są najlepszym sposobem na nakłonienie kolekcjonerów do wysupłania tak wygórowanej kwoty.

KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Druga fala Hasbro Black Series

2013-10-21 12:51:45 rebelscum.com

Kiedy ostatnio pisaliśmy o Hasbro, dopiero zaczęły pojawiać się zapowiedzi nowej serii figurek Star Wars Black Series. Jak się okazuje, ta skierowana głównie do kolekcjonerów seria, nie będzie skupiać się tylko na swojej innowacji, czyli bardziej szczegółowych 6-calowych figurkach. W ramach tej serii zaplanowano wydanie też klasycznych figurek, w najpopularniejszym obecnie rozmiarze 3 i 3/4 cala, od postaci z filmowej sagi Star Wars, aż po takich bohaterów jak: Luminara Unduli, Mara Jade, Vizam i Darth Plageuis.

Jeśli zaś chodzi o figurki 6-calowe, latem do masowej sprzedaży trafiły cztery: Luke Skywalker (X-Wing), Darth Maul, szturmowiec, R2-D2. Teraz jesienią na półki sklepowe dołączy do nich tzw. druga fala: księżniczka Leia (niewolnica), Boba Fett, Greedo i Han Solo.KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Illustrated: A New Hope

2013-10-16 22:50:58 TheForce.Net

Firma Topps, która od ponad 35 lat wydaje karty kolekcjonerskie ze świata Gwiezdnych Wojen przygotowała prawdziwy rarytas dla fanów. Star Wars Illustrated: A New Hope to specjalny zestaw kart, do powstania którego autorów zainspirowała radiowa adaptacja Nowej nadziei.

Zestaw podstawowy będzie składał się ze 100 kart, na których zobaczymy ilustracje przedstawiające nam wydarzenia rozgrywającego się w radiowym słuchowisku, które nie jest wierną adaptacją Epizodu IV a na swój własny sposób wprowadza nowe elementy czy rozwija niektóre wątki z tak dobrze znanej nam historii.

Oprócz standardowych kart będziemy mogli także znaleźć wiele kart unikatowych, w tym zawierających autografy aktorów, klatki filmowe czy też karty szkicowane. Dodatkowo w najnowszym 145. numerze Star Wars Insider będzie można znaleźć cztery specjalne karty podzielone w dwa zestawy. Każdy z nich będzie zawierał jedną kartę z ilustracją nawiązującą do Star Wars Radio Drama, druga natomiast będzie przedstawiała materiał zza kulis nagrywania słuchowiska.

Star Wars Illustrated: A New Hope trafi na półki sklepowe za oceanem już w listopadzie. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kart:

Karty ze Star Wars InsiderKOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Rebelianckie podpórki pod książki

2013-10-15 22:17:58 Gentle Giant

Firma Gentle Giant tym razem wypuściła gadżet, który przyda się każdemu bibliofilowi - podpórki pod książki w kształcie symbolu Sojuszu Rebeliantów. Kiedyś zaprezentowano inne na Comic Conie, był też miecz świetlny od Symbiote Studios. Jeśli ktoś nie ma potrzeby podpierania woluminów lub płyt, zawsze może ustawić obie połówki razem jako ozdobę. Wysokość gadżetu to nieco ponad 13 centymetrów, a głębokość - niecałe 7. Jest on ręcznie malowany i wrzeźbiony dzięki technice cyfrowej. Data premiery podpórki to trzeci kwartał 2014 roku, a trzeba będzie za nią zapłacić 70$.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

NYCC 2013: Kotobukiya

2013-10-15 20:57:53 Różne

Na zakończonym właśnie konwencie Ney York Comic Con wywodząca się z Japonii firma Kotobukiya zaprezentowała swoją ofertę dotyczącą "Gwiezdnych Wojen". O wielu z nich pisaliśmy już wcześniej - był tam między innymi Grievous (ale teraz w skończonej wersji, dostępny będzie od listopada za 99.99$), Sandtrooperzy (dwupak za 84.99$), R2-Q5 (29.99$) i dwupaki z Hanem i Chewbaccą oraz Lukiem i Leią. Można będzie kupić nowe wzory wizytowników, z wygrawerowanym C-3PO, Vaderem lub szturmowcem w cenie 29.99$ każdy. Jeśli zaś będziemy chcieli uprzyjemnić sobie jedzenie ryżu lub sushi, firma oferuje świecące pałeczki w kształcie mieczy świetlnych Vadera lub Luke'a za 14.99$, dostępne w sprzedaży od lutego. Galeria z imprezy znajduje się na Rebelscumie, poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia.

Jednakże najważniejszą zaprezentowaną statuą była ta przedstawiająca Marę Jade z serii Bishoujo (po japońsku: "piękna dziewczyna"), o której już pisaliśmy. Figurka jest odwzorowaniem grafiki Shunya Yamashity i będzie mierzyła niecałe 23 centymetry. W zestawie znajdą się dwa miecze (jej oryginalny, fioletowy i ten, który dostała od Luke'a), a pelerynę będzie można zdjąć. Termin ukazania się to maj przyszłego roku, lecz cena nie jest jeszcze znana. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć (więcej znów na Rebelscumie).


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Nowe opakowania figurek z Rebels

2013-10-10 21:04:00 StarWars.com

Jutro rozpoczyna się New York Comic Con, coraz większa konkurencja dla Comic Conu z San Diego. Z roku na rok w Nowym Jorku pojawia się coraz więcej nowych wystawców i ważnych zapowiedzi. W tym roku możemy się spodziewać nowości na temat Gwiezdnych Wojen, przede wszystkim na temat serialu Rebels.

Z tej okazji oficjalna opublikowała nową wersję opakowań na zabawki związane z serialem. Przy okazji opublikowano też opis serialu: Star Wars Rebels kontynuuje epicką tradycję klasycznej sagi Star Wars z zupełnie nowymi przygodami. To mroczny czas dla galaktyki, gdy złowrogie Imperium Galaktyczne zacieśnia swoje rządy we wszystkich światach galaktyki. Gdy zaczyna się serial, siły imperialne okupują odległą planetę, rządząc twardą ręką i kontrolując życie jej mieszkańców. Jest jednak garstka wybrańców, którzy są wystarczająco odważni, żeby przeciwstawić się niekończącym się rzeszom szturmowców i myśliwców TIE Imperium: sprytna i barwa załoga statku Ghost. Wspólnie grupa zmierzy się ze swoimi nowymi wrogami, przeżyje nowe przygody i stanie się grupą bohaterów.

Według zapowiedzi nowe zabawki pojawią się w roku 2014. Oficjalna pisze o klasycznych figurkach Hasbro 3 i 3/4, ale możemy się spodziewać, że pozostałe produkty związane z nowym serialem będą miały podobną szatę graficzną.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Wampa i Luke

2013-10-03 09:42:55 Gentle Giant

Firma Gentle Giant pokazała już parokrotnie powiększone wersje figurek Kennera z lat osiemdziesiątych i teraz zaprezentowała podwójny zestaw inspirowany "Imperium kontratakuje": Luke'a Skywalkera w stroju z Hoth i wampę. Mieliśmy już ją okazję zobaczyć podczas tegorocznego San Diego Comic Con. Luke będzie miał nieco ponad 30 cm., natomiast śnieżny stwór mierzy prawie 56 cm. Jeśli zamówimy figurki do 14 października, wtedy Rebelianta dostaniemy za darmo, ale za tę przyjemność i tak trzeba zapłacić 399 $. Termin ukazania się ich to trzeci kwartał 2014 roku.


KOMENTARZE (5)
Loading..