TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowa kolekcja figurek Hasbro

2013-04-25 07:43:10 Blog Star Wars

Jak powszechnie wiadomo, a może i nie, jesienią zeszłego roku Disney wykupił Lucasfilm i od tego czasu wszyscy licencjobiorcy, którzy dotąd korzystali z marki Star Wars drżą, czy taka sama współpraca będzie możliwa z Disneyem. W przypadku korporacji Disneya i dużych pieniędzy nigdy nic nie wiadomo, ale Hasbro, które od wielu lat zajmuje się figurkami z Gwiezdnych Wojen prawdopodobnie może spać spokojnie. Szczególnie jeśli na przykład współpraca z wydawnictwem Marvel, również należącym do rodziny Myszki Miki, ma się bardzo dobrze.

Tymczasem Hasbro, podczas tegorocznych targów ToyFair zapowiedziało zupełnie nową serię figurek Star Wars Black Series. Będzie to pierwsza w historii kolekcja figurek wielkości 6 cali. Jak obiecuje producent, Star Wars Czarna Seria ma pokazywać podstawowe postacie i sceny z Sagi Gwiezdnych Wojen, legendarne kadry odtworzone z nadzwyczajną precyzją. Luke Skywalker wychodzący z X-winga po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, Darth Maul pojawiający się nagle w hangarze na Naboo. To wspomnienia, które będzie można teraz odtwarzać, dzięki dodatkowym akcesoriom, które pozwolą fanom upozować figurki w odpowiedni sposób.

Czarny kolor ma być nawiązaniem do klasycznej stylistyki Star Wars, która obowiązywała pod koniec lat 70. Obecnie Hasbro zaplanowało wydanie ośmiu figurek z serii jesienią 2013, pierwsza czwórka: Luke Skywalker, R2-D2, Darth Maul i szturmowiec, pojawią się w sprzedaży na początku sierpnia.
KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Nowe popiersia od Gentle Giant

2013-04-21 20:06:46 Gentle Giant

Firma Gentle Giant uruchomiła ostatnio przedsprzedaż na cztery nowe popiersia, które trafią do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Najwcześniej z nich otrzymamy popiersie Dartha Malgusa, wykonane w skali 1:6. Trafi ono do nabywców w trzecim kwartale 2013 roku, a zapłacić za nie będzie trzeba 80$. W czwartym kwartale natomiast ujrzymy popiersia Thrawna, Luke'a Skywalkera i Mace'a Windu. Wszystkie również wykonane w skali 1:6. Za wielkiego admirała zapłacić będzie trzeba 75$, Mace kosztować będzie 80$, natomiast Luke 85$.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Komandor Wolffe

2013-04-21 19:27:02 Sideshow Collectibles

Firma Sideshow Collectibles, producent wysokojakościowych figurek ze świata Gwiezdnych Wojen, zaprezentowała kolejny swój produkt. Tym razem do sprzedaży trafić ma figurka klona - komandora Wolffe, tym samym poszerza się cała linia klonów dostępnych do tej pory. Gadżet wykonany w skali 1:6 mierzyć będzie 30 centymetrów wysokości, a zapłacić za niego trzeba będzie 159,99$. Do nabywców trafi najprawdopodobniej pod koniec roku.


KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #57

2013-04-17 21:44:05

Dzisiaj do sprzedaży trafił 57. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim śmigacz Luke'a Skywalkera. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi śmigacz w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#58 - Skiff Hutta Jabby (02.05.2013)
#59 - Gwiezdny superniszczyciel (16.05.2013)

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #56

2013-04-03 20:53:52

Dzisiaj do sprzedaży trafił 56. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim V-wing. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi V-wing w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#57 - Śmigacz Luke'a Skywalkera (20.04.2013)

Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Galactic Files

2013-04-02 11:35:12

Firma topps szykuje kolejny zestaw kart kolekcjonerskich dla fanów Gwiezdnych Wojen. Będzie to druga seria, największego w historii dodatku, Galactic Files. Przypomnijmy, że pierwsza seria składała się z aż 350 podstawowych kart, które pokrywały zarówno całą sagę jak i Wojny Klonów czy pewne wycinki z rozszerzonego wszechświata. W drugiej serii będzie podobnie i na kartach znajdą się zdjęcia i grafiki ze wszystkich wspomnianych elementów Gwiezdnych Wojen.

Tym razem zmniejszona ma być liczba postaci występujących na kartach, natomiast dostaniemy więcej kart poświęconych znanym miejscom, planetom czy broniom. Zestaw podstawowy składać się będzie z 350 kart, do tego dojdzie wiele kart unikatowych, w tym zawierających autografy aktorów czy narysowanych specjalnie na potrzeby tej serii. Zestaw trafi do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Wraz ze zbliżaniem się tego terminu możecie się spodziewać kolejnych newsów na Bastionie prezentujących karty z zestawu.


KOMENTARZE (2)
Loading..