Kolekcjonerstwo

P&O 38: Czy figurki z serii Unleashed pokazują działający jet-pack?

7Niektóre z pytań dotyczą bardzo konkretnych problemów z pogranicza kolekcjonerstwa i filmów. Na to pytanie prawdopodobnie mógł odpowiedzieć Steve Sansweet, ale niestety nie mamy takiej informacji potwierdzonej.

P: Oglądając „Powrót Jedi” zauważyłem, że Han zniszczył jet-pack Boby Fetta. Ale z figurki z serii Star Wars Unleashed, wynika, że Fett użył jet-packa i blastera, do ucieczki z Sarlacca. Jak mógł użyć tego jet-packa?

O: Seria Unleashed to wspaniałe figurki, ale nie należy ich utożsamiać z kanonem i ciągłością. Fett owszem uciekł z Sarlacca i opisują to różne źródła (podobno zrobił to nie raz), ale nie zrobił tego dzięki swojemu jet-packowi. Choć z pewnością broń i zbroja mu pomogły.

Steve Sansweet z rekordem Guinnessa

8

Steve Sansweet najbardziej znany na świecie kolekcjoner gadżetów z naszego ulubionego uniwersum, były szef ds. relacji z fanami i autor wielu książek stał się niedawno oficjalnym posiadaczem rekordu Guinnessa. Uznano go oficjalnie za posiadacza największej na świecie kolekcji pamiątek Star Wars.

Swoją kolekcję Steve przechowuje na "Ranczu Obi-Wana", byłej kurzej fermie na obrzeżach Petalumy w Kalifornii. Na obecną chwilę znajduje się na niej ponad trzysta tysięcy gadżetów.

Naturalnej wielkości szturmowiec

Gentle Giant
12

Firma Gentle Giant uruchomiła przedsprzedaż na dosyć nietypowy jak na nich gadżet. Mianowicie stworzyła naturalnej wielkości figurkę szturmowca. Do tego, w nawiązaniu do serii powiększonych figurek Kennera, również ten szturmowiec inspirowany był starą figurką Kennera. Osoby gotowe wydać 2300$ mogą zatem postawić sobie w domu mierzącą 182 centymetry wysokości figurkę. W sprzedaży ukaże się ona w trzecim kwartale przyszłego roku.

R2-Q5

Kotobukiya
2

Firma Kotobukiya przygotowuje pewną niespodziankę dla fanów, którzy będą obecni na nowojorskiej edycji Comic Conu (10-13 października). Będzie można nabyć na niej (jak również później za pośrednictwem strony producenta) figurkę droida astromechanicznego R2-Q5. Wykonana zostanie ona w skali 1:10, co się przełoży na niecałe 10 centymetrów wysokości. Prawdopodobnie cena figurki wyniesie ok. 55$.

Droidy bojowe

Sideshow Collectibles
1

Po rozpoczęciu przedsprzedaży na figurkę generała Grievousa, Sideshow Collectibles, postanowiło wprowadzić na rynek tym razem prawdziwe droidy. Poniżej prezentujemy Wam dwupak droidów bojowych Federacji Handlowej. Jeden z droidów wygląda jakby wyszedł dopiero co z taśmy produkcyjnej, drugi natomiast ma naniesione ślady walk. Wykonane zostaną w skali 1:6, co się przełoży na 30 centymetrów wysokości. Za dwupak zapłacić trzeba będzie 129,99$.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.