TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Kapitan Rex

2014-02-24 07:06:13 Sideshow Collectibles

Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na kolejną już wersję figurki kapitana Rexa. Tym razem Rex będzie nosił zbroję drugiej fazy i wykonany zostanie w skali 1:6 (30 cm wysokości). Za przyjemność posiadania w domu figurki w tej wersji zapłacić będzie trzeba 169$, a do nabywców trafi w styczniu 2015 roku.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Hasbro i Rebelianci

2014-02-23 13:32:10 rebelscum.com

Toy Fair było wyraźną okazją do wypromowania Rebels i zrobienia dobrego wrażenia na dystrybutorach i kolekcjonraach. Hasbro, razem z Lucasfilm, zaprezentowało zabawki z Rebels na koniec specjalnego pokazu premierowego. Na finał na scenie pojawili się szturmowcy, oraz Freddie Prinze Jr., który w serialu odgrywa rolę Kanana. Pełne galerie prezentowanych zabawek można zobaczyć tutaj i tutaj

Wśród figurek 3 i 3/4 pokazano głównych bohaterów: Ezrę, Kanana, Choppera, Zeba, a także czarne charaktery: Inkwizytora, Agenta Kallusa i różne wersje szturmowców. Wydane zostaną dwa dwupaki oparte o serial, w których pojawią się Zeb Orrelios kontra Stormtrooper, oraz C-3PO i R2-D2, choć nie ma potwierdzenia, że te ostatnie związane są z serialem. Na Toy Fair nie zaprezentowano figurek postaci kobiecych, nie pojawiła się ani Hera Sydulla, ani Sabine, jednak fani mogą spodziewać się ujawnienia tych figurek latem, na San Diego Comic-Con.

Z pojazdów pojawiły się: ogromny X-Wing, TIE Fighter Inkwizytora, AT-DP, Phantom. Przy okazji serialu pojawią się też 12-calowe figurki, takich postaci jak: Inkwizytor, Agent Kallus, Kanan Jarrus, Szturmowiec i Ezra Bridger. Hasbro pokazało też specjalne zestawy do gry "Star Wars Command", które pokazaliśmy już w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker i Inkwizytor

2014-02-23 08:09:40 Gentle Giant

Gentle Giant uruchomił przedsprzedaż na swoje dwie kolejne figurki. Pierwszą z nich jest Luke Skywalker (w stroju z Bespin) z serii Vintage - czyli serii powiększonych figurek Kennera. Wykonany w skali 1:6 (ok. 30 cm), kosztować będzie 80$.

Druga figurka przedstawia natomiast Inkwizytora, znanego nam z zapowiedzi serialu Rebels. Jest to tym samym pierwsza figurka z tego serialu, którą do sprzedaży wprowadzi Gentle Giant. Wykonany zostanie w skali 1:8 i kosztować będzie 129$. Obie figurki trafią do nabywców w czwartym kwartale bieżącego roku. Na razie jeszcze nie ma zatwierdzonego ostatecznego wyglądu figurki Inkwizytora, dlatego prezentujemy Wam grafikę przygotowaną przez producenta (zazwyczaj niewiele się różnią one od ostatecznej wersji).


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Kolejne figurki droidów

2014-02-22 22:05:35 Sideshow Collectibles

Firma Sideshow Collectibles kontynuuje rozpoczętą niedawno linię figurek droidów. Rozpoczęła właśnie przedsprzedaż na kolejny dwupak droidów bojowych (o pierwszym informowaliśmy we wrześniu) oraz na figurkę droida dowódcy wraz z hologramem hrabiego Dooku. Wszystko wykonane w skali 1:6, co się przekłada na niecałe 30 cm wysokości. Zarówno za dwupak, jak i figurkę droida dowódcy zapłacić będzie trzeba 129$. Do sprzedaży trafią odpowiednio we wrześniu i październiku bieżącego roku.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Hasbro Black Series

2014-02-21 20:39:29 rebelscum.com

Pora na krótki raport na temat tego, co na Toy Fair 2014 zaprezentowało Hasbro, największy producent zabawek na podstawie licencji Star Wars. Pełną galerię zdjęć można zobaczyć na stronie Rebelscum.com.

Jeśli chodzi o zabawki Star Wars, najgłośniej było o zabawkach związanych z nowym serialem Star Wars Rebels, o których napiszemy w osobnym newsie. Jednak podstawową dumą Hasbro pozostaje seria Black. Chodzi tu zarówno o figurki w klasycznej wersji 3,75 cala, jak i nowy format, czyli seria 6-calowych figurek Star Wars Black Series. Z zapowiedzianych nowości zaprezentowano sześciocalowe: Jabba the Hutt, Chewbacca, Szturmowiec klon z epizodu II, Darth Vader (wersja z Epizodu IV), Luke Skywalker w wersji z Dagobah, Sandtrooper, oraz pierwszy pojazd z serii: Speeder Bike razem z Scout Trooperem. Kolekcja klasycznych figurek 3 i 3/4 poszerza się o takie postaci jak R5-D19, Luke Skywalker w wersji Hoth, Snowtrooper, czy Rebeliancka Agentka. Wśród figurek pojawił się też zapowiadany Darth Plagueis.
KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Buffalo Games

2014-02-21 00:31:19 Rebelscum

Firma Buffalo Games, produkująca puzzle, zaprezentowała na Toy Fair w Nowym Yorku cztery zestawy puzzli z Gwiezdnych Wojen. Każdy z nich składa się z tysiąca elementów i skupia na jednej postaci (Luke Skywalker, Yoda, Darth Vader, R2-D2). Grafika do puzzli jest tak na prawdę mozaiką scen filmowych, tak ułożonych, aby z daleka jak najbardziej przypominać daną postać - a po zbliżeniu dopiero dało się odróżnić pojedyncze kadry. Biorąc pod uwagę dotychczasowe ceny puzzli tej firmy można się spodziewać, że każdy z zaprezentowanych zestawów będzie kosztował ok 15$.


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Fascinations Inc

2014-02-19 19:40:06

Jedną z kolejnych, mniej znanych, firm produkujących gadżety, która pokazała się na Toy Fair jest Fascinations Inc.. Zaprezentowała ona, dostępne już w sprzedaży od niedawna, cztery metalowe modele Star Wars - R2-D2, Sokoła Millenium, TIE Fightera i AT-AT. Modele te są do samodzielnego złożenia, a po złożeniu mierzą nie więcej niż 8 centymetrów wysokości. W sklepach, za każdy z nich zapłacić trzeba ok 12$.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Quantum Mechanix

2014-02-19 12:56:02

Na trwającym w Nowym Yorku Toy Fair firma Quantum Mechanix zaprezentowała trzy breloczki ze świata Star Wars, które wprowadziła do sprzedaży. Są to jej pierwsze produkty z naszego uniwersum, ale firma ma w swoim dorobku już breloczki do wielu znanych marek. Do sprzedaży, w cenie 12,95$ trafią breloczki wyglądające jak Slave I, Niszczyciel Gwiezdny i Sokół Millenium. Nabyć je można na stronie producenta.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Funko

2014-02-18 22:54:50 Rebelscum

Kolejną firmą, która zaprezentowała swoje nowości na Toy Fair w Nowym Yorku była Funko. Przypomnijmy, że słynie ona z produkcji małych figurek z dużymi ruszającymi się głowami (ang. bobblehead). Wydaje figurki związane z większością popularnych marek, w tym oczywiście Gwiezdnymi Wojnami. Poniżej prezentujemy zdjęcia trzech najnowszych, tym razem bardziej pluszowych niż zazwyczaj gadżetów.Więcej zdjęć, łącznie ze starszymi gadżetami, możecie znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2014: Kotobukiya

2014-02-18 22:16:32 Rebelscum

Od 16 do 19 lutego w Nowym Yorku odbywa się największa na świecie impreza poświęcona producentom gadżetów i ich produktom - Toy Fair. Swoje stoiska na nim (oraz panele z prezentacjami nowych produktów) mają wszyscy wiodący producenci, jak również mnóstwo mniejszych firm. Na początek mamy dla Was nowości od japońskiej firmy Kotobukiya. Już na Comic Conie w 2013 roku zapowiedzieli wydanie dwupaka figurek - Han Solo i Chewbacca. Wtedy jednak zaprezentowano tylko ich grafiki. Same figurki wciąż są nieukończone, ale na Toy Fair zaprezentowano ich prototypowe - jeszcze bez pomalowania - wersje. Zobaczyć je możecie poniżej. Figurki trafią do sprzedaży w listopadzie.Niedługo zaserwujemy Wam kolejne newsy z Toy Fair!
KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Imperialne plakaty propagandowe

2014-02-06 23:08:35 oficjalna

W tym tygodniu byliśmy świadkiem ciekawego zabiegu marketingowego, związanego z serialem Star Wars: Rebelianci, który zadebiutuje jesienią bieżącego roku. Zestaw składający się z sześciu "patriotycznych" plakatów z serialu, promujących szlachetne intencje Imperium, został rozesłany do 2500 osób na całym świecie.

Plakaty (w formacie pocztówek), zostały stworzone przez Amy Beth Christenson - która wraz z Lucasfilm Animation pracuje nad serialem. Poniżej możecie zobaczyć jak się one prezentują.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Fact File #5

2014-02-06 11:07:23 Star Wars Upcoming Books & Comics

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii wydawnictwo DeAgostini wydało piąty numer najnowszej edycji The Official Star Wars Fact File. W każdym numerze tej kolekcji znajdują się oficjalnie potwierdzone informacje dotyczące zarówno filmów jak i Expanded Universe. Wszystko zostało podzielone na 6 stałych działów. Poniżej prezentujemy okładkę i zawartość Fact File #5.

The Official Star Wars Fact File #5

 • Bitwy & Wydarzenia
  Bitwa o Hoth
 • Droidy & Maszyny
  R3-S6
 • Ludzie & Obcy
  Darth Vader
  Księżniczka Leia
 • Planety & Lokacje
  Theed
 • Bronie & Technologie
  Sprzęt Cada Bane'a
 • Statki & Pojazdy
  Piaskoczołg

  Premiera: 6. lutego 2014. Cena £2,99.
  KOMENTARZE (3)
 • Kolekcjonerstwo

  Nowy The Official Star Wars Fact File

  2014-02-03 15:43:53 Star Wars Upcoming Books & Comics

  W tym roku w Wielkiej Brytanii za sprawą wydawnictwa DeAgostini ukazała się nowa edycja The Official Star Wars Fact File. Poprzednia, mająca 120 numerów, ukazywała się w latach 2002-2005. Nowe numery kolekcji ukazują się w tygodniowych odstępach, kosztują 2,99 funtów szterlingów i składają się z następujących działów:

 • Bitwy & Wydarzenia
 • Droidy & Maszyny
 • Ludzie & Obcy
 • Planety & Lokacje
 • Bronie & Technologie
 • Statki & Pojazdy

  Dotąd ukazały się cztery numery tego czasopisma. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące tych wydań.

  The Official Star Wars Fact File #1

 • Bitwy & Wydarzenia Bitwa o Yavin
 • Droidy & Maszyny
  R2-D2 (Artoo-Deetoo)
  Droid sabotażowy Pistoeka: Buzz Droid
 • Ludzie & Obcy
  Darth Maul
  Jawowie
 • Planety & Lokacje
  Felucia
 • Bronie & Technologie
  Miecz świetlny Darth Vadera
 • Statki & Pojazdy
  Sokół Millenium

  Premiera: 9. stycznia 2014. Cena £2,99.

  The Official Star Wars Fact File #2

 • Bitwy & Wydarzenia
  Polowanie na Droidy
 • Droidy & Maszyny
  Tri-Fighter
 • Ludzie & Obcy
  Komandor Cody
  Yoda
 • Planety & Lokacje
  Hoth
  Mustafar
 • Bronie & Technologie
  Elektrostaff
 • Statki & Pojazdy
  T-65 X-Wing

  Premiera: 16. stycznia 2014. Cena £2,99.

  The Official Star Wars Fact File #3

 • Bitwy & Wydarzenia
  Wyścig śmigaczy Boonta Eve
 • Droidy & Maszyny
  Arakyd Probot
 • Ludzie & Obcy
  Han Solo
  Generał Grievous
 • Planety & Lokacje
  Rodia
 • Bronie & Technologie
  Działa laserowe
 • Statki & Pojazdy
  Emergency firespeeders
  AT-AT

  Premiera: 23. stycznia 2014. Cena £2,99.

  The Official Star Wars Fact File #4

 • Bitwy & Wydarzenia
  Tworzenie armii klonów
 • Droidy & Maszyny
  Droid taktyczny z serii T
 • Ludzie & Obcy
  Padmé Amidala
  Luke Skywalker
 • Planety & Lokacje
  Tatooine
 • Bronie & Technologie
  Kusza Chewbaccy
 • Statki & Pojazdy
  CK-6 "Freeco" Swoop Bike
  Eta-2 Actis Interceptor

  Premiera: 30. stycznia 2014. Cena £2,99.
  KOMENTARZE (5)
 • Loading..