TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

London Toy Fair

2015-01-31 00:39:24 brickset.com


Niedawno informowaliśmy o nowościach na pierwszą połowę 2015 roku, natomiast podczas minionego London Toy Fair na zamkniętym stoisku LEGO zaprezentowano gamę zestawów debiutujących w lipcu.

Tym razem możemy spodziewać się nieco bardziej składnej partii zabawek - pochodzą one głównie z Mrocznego widma, Powrotu Jedi i Rebeliantów. Poza wymienionymi poniżej, wiadomo również o siedmiu zestawach dedykowanych Przebudzeniu Mocy, jednak ich wygląd oraz data wydania są na razie owiane tajemnicą.

75091 Flash Speeder - drugie podejście do prezentacji tego śmigacza po jego oryginalnym debiucie w 2000 roku. Tym razem jest on większy i podobno lepiej oddaje kształt pojazdu widzianego w filmie. Zestaw ma zawierać pięć minifigurek: dwa Battle Droidy, dwóch Strażników Naboo oraz gungańskiego wojownika.

75092 Naboo Starfighter - skoro LEGO zabrało się za odświeżanie zestawów z epizodu I, to nie mogło oczywiście zabraknąć myśliwca N-1. Według relacji naocznych świadków nie różni się od znacząco od swoich poprzedników. Poza samym pojazdem w środku znajdą się również pojazdy serwisowe, dwie Droideki, dwa Battle Droidy, R2-D2, pilot Naboo, Obi-Wan Kenobi oraz Anakin Skywalker.

75093 Death Star Final Duel - w przeciwieństwie do dwupaku z roku 2002 ten model został zrobiony na wzór 9526 Palpatine's Arrest. Podobieństwa odnajdziemy w przesuwnych drzwiach, tronie Imperatora oraz oknach. Poza dwoma strażnikami imperialnymi, Imperatorem Palpatinem oraz Lukiem Skywalkerem znajdziemy w środku nową wersję Dartha Vadera, którego hełm został przeprojektowany po raz pierwszy od premiery LEGO Star Wars w 1999 roku.

75094 Imperial Shuttle Tydirium - jest to trzecie w tej skali podejście do odzwierciedlenia Tydirium. Pojawiwszy się po dziesięcioletniej przerwie (nie licząc 10212 Imperial Shuttle UCS z 2010 roku), najwidoczniejszą zmianą jest odmienny sposób zbudowania kokpitu - zamiast wielgachnej szyby z naklejką postawiono na rozwiązanie z klocków. Figurki: Chewbacca, Han Solo, Leia, 2 komandosów rebelianckich.

75097 Star Wars Advent Calendar - czyli stały, coroczny bywalec przedświąteczny. Zgodnie z tradycją zawiera unikatowe minifigurki w ich bożonarodzeniowym wydaniu. Tym razem będą to C-3PO jako Św. Mikołaj oraz R2-D2 jako renifer. Pośród gamy minimodeli spostrzeżono m.in. Sandcrawlera, barkę Jabby i jamę Sarlacca.

75106 Imperial Assault Carrier - jedyny przedstawiciel Star Wars Rebels. Jest to krążownik klasy Gozanti widziany wielokrotnie w serialu. Posiada cztery podwieszone TIE Fightery, które są nieco większe od tych spotykanych w polybagach. Choć zewnętrznie prezentuje się całkiem dobrze, podobno pustka we wnętrzu rozczarowuje. Szkoda, bowiem do dyspozycji oddano nam 6 figurek: Agenta Kallusa, droida astromechanicznego, imperialnego oficera, dwóch pilotów TIE oraz Sabine.
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Figurki Black Series

2015-01-27 21:17:31 Entertainment Earth

W przedsprzedaży pojawiły się kolejne figurki Black Series firmy Hasbro. Po 19,99$ można nabyć Bosska, Hana w przebraniu szturmowca oraz Chewbaccę. Bossk i Han Solo mierzą niewiele ponad 15 cm wysokości, Chewbacca ma natomiast 19 centymetrów. Pewną ciekawostką dla fanów zwiększonej artykulacji jest fakt, że Bossk posiada ruchomą szczękę.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Rebels Saga Legends

2015-01-26 21:11:06 Jedi Temple Archives

Hasbro kontynuuje serię Rebels Saga Legends, która zawiera gadżety zarówno z nowych seriali animowanych jak i filmowej sagi. Poprzednia partia figurek, którą prezentowaliśmy pochodziła z Wojen Klonów. Tym razem firma Hasbro przygotowała gadżety pochodzące głównie z oryginalnej trylogii. Figurki mają ok. 10 cm wysokości. Za oceanem pojedyncza figurka z tej serii kosztuje 6$, u nas w sklepach są dostępne w cenie ok. 30-35 zł sztuka.

 • SL22 Luke Skywalker
 • SL23 Lando Calrissian
 • SL24 Han Solo
 • SL25 Luke Skywalker (Endor)
 • SL26 Komandor Bly
 • SL27 Han Solo (Endor)
 • SL28 Księżniczka Leia (Endor)KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Dwupaki Mission Series

2015-01-25 20:11:21 Jedi Temple Archives

Hasbro kontynuuje linię figurek Mission Series wydając kolejne pozycje. W ramach tej linii do sprzedaży trafiają dwupaki zawierające figurki przedstawiające bohaterów, których bez problemu moglibyśmy sobie wyobrazić w jednej scenie - czy to współpracujących czy też walczących ze sobą. Figurki mają ok. 10 cm wysokości, a za dwupak należy zapłacić 45 zł.

 • MS15 Luke Skywalker i Han Solo
 • MS16 R2-D2 i Yoda
 • MS17 Pilot TIE i Szturmowiec
 • MS18 Ezra Bridger i Kanan Jarrus
 • MS19 Szturmowiec dowódca i Hera Syndulla
 • MS20 Księżniczka Leia i Luke SkywalkerKOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Hero Mashers

2015-01-22 21:41:16 Rebelscum

Hero Mashers to nowa seria zabawek od Hasbro. Tym razem ten największy na świecie licencjobiorca Star Wars przygotował gadżety, które można własnoręcznie zmienić - tworząc całkiem nowe wersje figurek. Od tułowia będzie można oddzielić kończyny oraz głowę, a same kończyny również będą składać się z kilku części. Pozwoli to na dowolne mieszanie części między różnymi figurkami (włącznie z akcesoriami do nich). Pierwszymi ze świata Gwiezdnych Wojen, których zobaczymy w tej linii zabawek zostali bohaterowie serialu Rebelianci: Zeb i Kenan. Figurki mają ok. 15 cm wysokości i gdy już trafią do sprzedaży to powinny kosztować w Polsce ok. 60 zł.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Kylo Ren twarzą Epizodu VII - na wszystkich opakowaniach promocyjnych

2015-01-18 16:03:52 MakingStarWars

Na łamach serwisu JediNews pojawiła się informacja dotycząca dokładnej premiery zabawek z Epizodu VII Przebudzenia Mocy. Serwis podaje, że dnia 4 września tego roku, w sklepach będzie można zakupić figurki Hasbro, a także zestawy Lego z najnowszej odsłony Sagi. Jak na razie nie wiadomo czy tego samego dnia zabawki będą dostępne w Polsce.
Premiera Przebudzenia Mocy w USA już 18 grudnia, natomiast w Polsce tydzień później - 25 grudnia 2015 roku. Wygląda na to, że mocna promocja filmu w sklepach nastąpi już trzy miesiące przed wypuszczeniem filmu do kin.
Portal MakingStarWars donosi, że główną postacią promująca Przebudzenie Mocy na opakowaniach zabawek będzie - Kylo Ren.
Warto przypomnieć, że w przypadku wersji specjalnej klasycznej trylogii opakowania figurek Hasbro promował wizerunek Dartha Vadera, natomiast Darth Maul widniał na opakowaniach Hasbro przy premierze Mrocznego Widma.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Pilot TIE

2015-01-16 00:50:41 Sideshow Collectibles

Kolejną figurką której przedsprzedaż uruchomiła firma Sideshow Collectibles jest figurka pilota TIE. Wykonana została w skali 1:6 i mierzy 30 centymetrów wysokości. Chętni do jej kupna, zapłacić za nią muszą 199,99$, a do nabywców trafi w czwartym kwartale bieżącego roku (sklep).


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Puzzle Angry Birds Star Wars

2015-01-10 12:12:55 Trefl

Firma Trefl wprowadziła do sprzedaży na naszym rynku nowe zestawy puzzli. Tym razem grafiki do nich nawiązują do popularnej na mobilnych platformach gry Angry Birds Star Wars. Za 13,99 zł możemy nabyć zestaw składający się ze 160 elementów (sklep), natomiast za 9,99 zł możemy nabyć cztery 54-elementowe zestawy (sklep). Kupić je można na stronie producenta do której prowadzą podane w newsie linki lub w sklepach z zabawkami i salonach Empik na terenie kraju.


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Klockowe nowości

2015-01-09 15:40:48 LEGO shop

Nowy rok już na stałe zagościł w naszych kalendarzach, a wraz z nim pojawiły się nowe zestawy LEGO Star Wars. Początek roku obrodził w 20 różnych modeli, które pogrupowano w charakterystyczne dla LEGO kategorie.

Zacznijmy od najmniejszych – serii Microfighters. Odnosząca niezwykłe sukcesy seria mikromyśliwców została poszerzona o kolejne 6 modeli. Z trzech filmowych epizodów wybrano przeciwstawiające się pary pojazdów: ARC-170 – Vulture Droid, Snowspeeder – AT-AT oraz kanonierka LAAT – Homing Spider Droid. Każdy z nich w cenie 39,99 zł.


Kolejną rozszerzoną linią jest naturalnie Star Wars Rebels. Do Ghosta i Phantoma wypuszczonych jeszcze w zeszłym roku dołączyły 4 pojazdy widziane w pierwszych odcinkach serialu: prototyp TIE Advanced z minifigurką Inkwizytora, AT-DP zawierający agenta Kallusa, kanonierka wookiech oraz speeder bike Ezry (2 sztuki w zestawie). Ceny wahają się od 119,99 zł za ścigacze do 299,99 zł za kanonierkę.


Nie mogło również zabraknąć nowych battle packów, które chyba już na stałe zagościły w ofercie LEGO Star Wars. W każdym zestawie znajdziemy 4 minifigurki oraz pojazd/działo charakterystyczne dla danej formacji, nie zawsze wzorowane na tych widzianych w filmach lub serialach. Tym razem możemy zaopatrzyć się w armie szturmowców, shadow trooperów, komandosów senatu lub geonozjańskich klonów. Cena: 59,99 zł.


Kolejne pięć zestawów to modele wybierane metodą „chybił-trafił” z różnych produkcji. Znajdziemy tutaj: czołg AAT oraz transportera droidów z Mrocznego widma, droida Hailfire z Ataku klonów, myśliwca T-16 Skyhopper z Nowej nadziei oraz Lazurowego Anioła (Azure Angel) z Wojen klonów Tartakovskiego. Ten ostatni szczególnie zasługuje na uwagę, bowiem pochodzi z kreskówki, która zakończyła swoją emisję 10 lat temu. Ceny: 119,99-229,99 zł.


Jednak prawdziwą wisienkę na torcie stanowi ten prawie 2000-elementowy model Slave I. Zaprojektowany w skali minifig wchodzi w skład najbardziej elitarnej serii LEGO – Ultimate Collector Series. Jest to największa i najwierniej odwzorowana edycja tego statku, jaka powstała z duńskich klocków. Słowa są tutaj zbędne – zobaczcie filmik przedstawiający wszystkie jego atuty.KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Karty topps z serialu Star Wars: Rebelianci

2015-01-02 18:28:05

Kolejny zestaw kart topps będzie się nazywał Star Wars Rebels i jak można się domyślić, znajdą się w nim karty z serialu animowanego o tej samej nazwie. Zestaw podstawowy zawierać będzie 100 kart z grafikami, postaciami oraz pojazdami z pierwszych epizodów. Dodatkowo w opakowaniach często znaleźć będzie można np. naklejki czy nalepiane tatuaże. Dla kolekcjonerów wyszukujących unikatowe, ręcznie rysowane karty mamy jednak złą wiadomość - ich ilość będzie zdecydowanie mniejsza niż zazwyczaj, a tym samym szanse na trafienie gorsze. Karty mają być bowiem kierowane do młodszych odbiorców i być tańsze od zestawów kierowanych do kolekcjonerów. Do sprzedaży trafić mają pod koniec lutego. Cenę wraz z dodatkowymi informacjami i przykładowymi kartami przedstawimy Wam gdy już będą znane.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Darth Vader

2015-01-01 13:05:48 Sideshow Collectibles

Firma Hot Toys zaprezentowała kolejną, wykonaną w skali 1:6, figurkę. Tym razem jest to Darth Vader, takim jakim go pamiętamy z Nowej nadziei. Figurka mierzyć będzie prawie 35 cm wysokości, a zapłacić za nią trzeba 299,99$. Do nabywców trafi we wrześniu bieżącego roku (sklep).


KOMENTARZE (10)
Loading..