Kolekcjonerstwo

Figurki z "Przebudzenia Mocy"

Kotobukiya
18

Firma Kotobukiya, tak jak każdy licencjobiorca Star Wars wykorzystuje okazję i wydaje nowe figurki powiązane z "Przebudzeniem Mocy". Wszystkie gadżety z tego newsa wyprodukowane zostaną w skali 1:10 w linii ARTFX+.

Za 109,99$ nabyć można trójpak zawierający R2-D2, C-3PO i BB-8 (sklep). Do nabywców trafi w czerwcu 2016 roku.69,99$ kosztuje figurka kapitan Phasmy (sklep). Premiera jej będzie w kwietniu 2016 roku.Również w kwietniu 2016 zadebiutuje figurka szturmowca z Epizodu VII. Wydana zostanie pojedynczo w cenie 54,99$ (sklep) lub w dwupaku po 84,99$ (sklep).

Boba Fett wg grafik Ralpha McQuarriego

Sideshow Collectibles
7

Firma Sideshow Collectibles wprowadziła do przedsprzedaży kolejną figurkę bazującą nie na filmowym wyglądzie postaci, ale na grafikach koncepcyjnych. Tym razem jest to Boba Fett wg jednej z grafik Ralpha McQuarriego do "Imperium kontratakuje". Figurka mierzyć będzie niecałe 47 centymetrów wysokości, a do nabywców trafi pod koniec przyszłego roku. Zapłacić za nią trzeba 424,99$ (sklep).

Długopisy marki CROSS

10

Salon sprzedaży piór i długopisów renomowanych marek, Bazarnik, wprowadził na rynek w Polsce długopisy Star Wars marki CROSS. Obecnie dostępne są trzy modele: Darth Vader, C-3PO i Stormtrooper. Każdy długopis posiada indywidualne wykończenie, pokryty jest błyszczącym lakierem oraz posiada unikalny emblemat odnoszący się do konkretnej postaci, zamocowany na klipsie. Za każdy z nich zapłacić trzeba 152 zł. Zamówić je można również w zestawie ze stylizowanym notesem, w zestawie kosztuje wtedy 281 zł. Pełną ofertę zobaczyć można w tym miejscu.

Przedpremiera zestawów LEGO na 2016 rok

brickset.com
10Jak donoszą szpiedzy zza naszej zachodniej granicy, wśród dwóch niewypuszczonych jeszcze polybagów do epizodu VII (Finn i Poe's X-Wing Fighter) znajdziemy małą rozkładówkę zawierającą część asortymentu LEGO na pierwszą połowę zbliżającego się roku 2016.


Na skanach znajduje się 8 zestawów, które są potwierdzeniem wcześniejszych doniesień. Połowa zaprezentowanej palety to battle packi: 2 z nich pochodzą z Przebudzenia Mocy, a 2 z Battlefronta. Pozostałe 4 zestawy to średniej wielkości produkty:

 • 75135 Obi-Wan's Jedi Interceptor - drugi w historii LEGO czerwony myśliwiec Obi-Wana
 • 75136 Droid Escape Pod - kolejna inkarnacja wypuszczonej po raz ostatni w 2012 roku kapsuły ewakuacyjnej
 • 75137 Carbon Freezing Chamber - powiew świeżości zawierający Hana Solo, Bobę Fetta oraz premierowego Ugnaughta
 • 75138 Hoth Attack - kolejny, wtórny mały zestaw nawiązujący do bitwy o Hoth

Na zakończenie mała ciekawostka - trailer Przebudzenia Mocy wykonany przy pomocy klocków LEGO ;).

Kapitan Phasma

Sideshow Collectibles
3

Niedawno firma Hot Toys rozpoczęła przedsprzedaż swojej kolejnej, wysokojakościowej figurki. Tym razem w skali 1:6 przyjdzie nam zobaczyć kapitan Phasmę z "Przebudzenia Mocy". Figurka mierzyć będzie 33 centymetry wysokości oraz będzie posiadać 25 ruchomych elementów, które pozwolą ją prawie dowolnie ustawić. Do osób, skłonnych zapłacić za nią 249,99$ trafi w połowie 2016 roku (sklep).

Puzzle z "Przebudzenia Mocy"

Trefl
9

Firma Trefl wprowadziła do sprzedaży zestawy puzzli z "Przebudzenia Mocy". Można je nabyć bezpośrednio na ich stronie internetowej, w Empikach, sklepach z zabawkami lub sklepach internetowych. Poniżej możecie zapoznać się z ofertą puzzli z Epizodu VII.

 • Szturmowiec - kapitan Phasma, 500 elementów, 20,49 zł, sklep • Po Ciemnej Stronie Mocy - Kylo Ren, 1000 elementów, 23,99 zł, sklep • BB8 nadchodzi - świecą w ciemności, 60 elementów, 29,99 zł, sklep • Droidy, 160 elementów, 13,99 zł, sklep • Szturmowiec - nano puzzle, 362 elementy, 17,99 zł, sklep • Chewie - nano puzzle, 362 elementy, 17,99 zł, sklep • Kapitan Phasma i szturmowcy - świecą w ciemności, 60 elementów, 29,99 zł, sklep • BB-8 - Nano Puzzle, 362 elementy, 17,99 zł, sklep • Kylo Ren - Nano Puzzle, 362 elementy, 17,99 zł, sklep • Szturmowcy - puzzle mini, 4x54 elementy, 10 zł, sklepAbatony Star Wars

ogór, Abatons
10

W ostatnich dniach do sprzedaży trafiły kolejne gadżety powiązane z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem są to Abatony. Abatony to małe, kilkucentymetrowe figurki składające się z głowy bohatera umieszczonej pomiędzy dwoma podstawkami. Można je potraktować zarówno jako kolejną rzecz do kolekcjonowania, jak i do zabawy. Na swojej stronie producent objaśnia w jaki sposób można się bawić przy użyciu tych figurek. Do zebrania jest łącznie 60 figurek. Dostępne w sprzedaży są saszetki z losową jedną figurką (cena nie powinna przekroczyć 10 zł), mega zestaw startowy z 9 figurkami (Empik, 27,49 zł) i puszka kolekcjonera z 9 figurkami (Empik, 47,49zł). Nabyć je można w Empikach, salonach prasowych jak i sklepach z zabawkami.

Repliki hełmów z "Przebudzenia Mocy"

Anovos
13

Firma Anovos zajmująca się produkcją replik broni i kostiumów z filmów Star Wars wprowadziła do przedsprzedaży dwa hełmy z "Przebudzenia Mocy". Oba hełmy stworzone zostały z niezwykłą dbałością o detale i wykonane są w skali 1:1. Za hełm szturmowca Najwyższego Porządku zapłacić trzeba 249,95$ (sklep), natomiast hełm/maska Kylo Rena kosztuje 559,95$ (sklep). Gdyby ktoś był zainteresowany to Anovos prowadzi również wysyłkę do Polski. Poniższe zdjęcia są też dobrą okazją do dokładnego przyjrzenia się temu, jak oba hełmy wyglądają.

Gadżety od Funko z "Przebudzenia Mocy"

4

Niedawno firma Funko wprowadziła do sprzedaży dwie serie gadżetów z "Przebudzenia Mocy". O pierwszej z nich pisaliśmy w tym miejscu, drugą chcemy zaprezentować dzisiaj. Jest to sześć figurek, z których każda ma mniej więcej 18 centymetrów wysokości. Przedstawiają bohaterów, których zobaczymy w najnowszym filmie: Kylo Rena (sklep), Finna (sklep), Rey (sklep), Phasmę (sklep), Chewbaccę (sklep) i Snowtroopera (sklep). Każdą z nich można nabyć za 69 zł.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.