TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Boba Fett i szturmowiec

2015-03-31 21:20:15 Rebelscum

Firma Square Enix zapowiedziała wyjście dwóch nowych figurek, przedstawiających szturmowca i Bobę Fetta. Do sprzedaży mają one trafić w okolicach lipca, a cena każdej z nich to około 100$. Głównym rynkiem sprzedaży będzie Japonia, ale biorąc pod uwagę globalizację, nabyć je będzie można przez internet (choćby na eBayu) również u nas. Figurki są z linii Play Arts Kai, co się przekłada na ok. 27 cm wysokości i dużą liczbę punktów artykulacji. Jak będą wyglądały, możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Domino i zestaw puzzli

2015-03-28 22:06:37 Trefl

W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się u nas dwa nowe produkty firmy Trefl. Pierwszym z nich jest 160-elementowy zestaw puzzli sprzedawanych w metalowym opakowaniu. Po ich ułożeniu otrzymujemy grafikę o rozmiarach 41x27,8 cm. Na stronie producenta trzeba zapłacić za nie 26,99 zł (sklep), ale można trafić w innych sklepach kilka złotych taniej. Drugim z produktów jest gwiezdno-wojenne domino, kosztujące 18,99 zł (sklep). Na obu produktach znajdują się grafiki z serialu Star Wars: Rebelianci.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Zam Wessel

2015-03-25 20:41:16 Gentle Giant

Firma Gentle Giant / The 3D Studio zapowiedziała wyjście figurki kolejnej postaci z filmowych prequeli. Tym razem przygotowali model 3D Zam Wessel, który następnie został przez ich pracowników ręcznie pomalowany. Gadżet mierzyć będzie 20 centymetrów wysokości i trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Zapłacić za niego będzie trzeba 269$ (sklep). W zestawie z figurką znajdować się będą dwie wymienialne głowy, które oddawać będą zmiennokształtność Zam.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Sokół Millenium

2015-03-16 18:11:50 Krzysztof

Firma DeAgostini, znana w Polsce fanom Gwiezdnych Wojen m.in. z wydania magazynu kolekcjonerskiego pt. Kultowe Statki i Pojazdy, wprowadza na rynek nowy magazyn związany z naszym uniwersum. Sokół Millenium, bo o nim mowa to magazyn skierowany do osób, które lubią z kolekcjonowanych przez wiele miesięcy części budować modele. Sokół Millenium stworzony z tych części będzie miał 80 cm długości, 59 cm szerokości i 19 cm wysokości i będzie dokładną repliką rekwizytu z planu.

Pierwszy numer magazynu kosztuje 4,99 zł - kolejne będą droższe. Dostępny jest do kupienia w wybranych salonach prasowych na terenie kraju oraz za pośrednictwem strony internetowej - w tym miejscu. Pod uwagę trzeba wziąć fakt, że najprawdopodobniej jest to seria próbna, tak jak to było w przypadku Kultowych Statków i Pojazdów. Jeśli jej sprzedaż będzie zadowalająca, to po pięciu numerach magazyn zniknie z rynku aby powrócić za kilka miesięcy z pełnym wydaniem.

Ten sam magazyn DeAgostini wydaje w Anglii, o czym pisaliśmy tutaj. Jak zauważył Krzysztof, który podesłał nam informacje o polskim wydaniu, fragment dodany do pierwszego numeru, tak jak w przypadku brytyjskiego wydania nie jest idealny. Tam gdy magazyn wrócił po serii testowej kolekcjonerzy dostali dopiero poprawione wersje. Wydaje się, że u nas DeAgostini wykonuje dokładnie ten sam manewr, wydając serię testową ze starą, niepoprawną wersją części.


KOMENTARZE (38)

Kolekcjonerstwo

Holocron dla każdego

2015-03-12 21:53:27 oficjalna

Uncle Milton, twórca interaktywnych zabawek Star Wars, ma zamiar wprowadzić do sprzedaży gadżet zainspirowany popularną grą w 20 pytań. Gadżet, z wyglądu przypominający holocron Jedi będzie na podstawie udzielanych odpowiedzi "zgadywał" o czym z Gwiezdnych Wojen myślisz. Aby się przekonać jak to będzie działało wejdźcie na stronę 20Q, wybierzcie sekcję Star Wars oraz postępujcie zgodnie z instrukcjami. Holocron trafi do sprzedaży na jesień 2015 roku, cena gadżetu nie jest jeszcze znana.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Chrome Perspetives: Jedi vs. Sith

2015-03-08 13:16:48 Jedi Temple ArchivesFirma topps zapowiedziała wydanie nowego zestawu kart kolekcjonerskich Star Wars Chrome Perspetives: Jedi vs. Sith. Tym samym topps nawiązuje do niezwykle udanego zestawu z 1999 roku - Star Wars Chrome Archives. Był to pierwszy zestaw z Gwiezdnych Wojen, którego karty w całości otrzymały chromowaną powłokę - zawierał najlepsze karty ze wszystkich epizodów oryginalnej trylogii wyprodukowane za pomocą współczesnej technologii.

Jedi vs. Sith skupiać się ma na bohaterach związanych z odwieczną walką dwóch tytułowych grup. Zestaw podstawowy składać się będzie ze 100 kart (50 Jedi Temple Archive i 50 Sith Domination Guide) oraz wielu kart dodatkowych (10 Sith Fugitives, 10 Jedi Hunt, 10 Sith Propaganda, 10 Jedi Information Guide, 10 Jedi Training). Poza nimi oczywiście trafić będzie można unikatowe karty np. z autografami aktorów czy szkicami przygotowanymi specjalnie na potrzeby tego zestawu.

Karty sprzedawane będą w saszetkach zawierających sześć losowych sztuk, cena takiego opakowania to 3,99$. Cena opakowania zbiorczego składającego się z 24 saszetek to 95$. Do sprzedaży trafią w sierpniu 2015 roku.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Weekends

2015-03-07 18:23:44 oficjalna

W parkach zabaw Disneya już od wielu lat znajdują się atrakcje z Gwiezdnych Wojen, a od 1997 roku organizowane są "Star Wars Weekends". Są to cykliczne imprezy, pełne zabaw związanych z naszym ulubionym uniwersum, na których pojawiają się twórcy Gwiezdnych Wojen. W tym roku inauguracyjna impreza odbędzie się 14 maja, a wstęp na nią będzie płatny 250$. Od 15 maja natomiast rozpoczną się już regularne weekendy Star Wars, dostępne dla wszystkich, którzy opłacą wejście do parku zabaw.

W parkach zabaw dostępne będą do kupienia gadżety Disneya z Gwiezdnych Wojen. Tak jak to od wielu lat bywało (jeszcze na długo przed przejęciem marki przez Disneya), gadżety te łączą ze sobą motywy Star Wars i bajek Disneya. Poniżej możecie się przyjrzeć tegorocznym nowościom.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Furbacca

2015-03-07 10:11:30 oficjalna

Firma Hasbro zaprezentowała niedawno nowy gadżet, który trafi do sprzedaży na jesień tego roku. Za oceanem będzie on kosztował 79,99$, cena w naszym kraju nie jest jeszcze znana. Gadżet o którym mowa to połączenie słynnych zabawek z linii Furby z Gwiezdnymi Wojnami, a konkretnie Furbacca - czyli Furby Chewbacca. Jak on wygląda możecie zobaczyć poniżej. Po włączeniu w filmiku głosu usłyszycie również jakie dźwięki będzie Furbacca wydawał.


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Darth Vader w skali 1:4

2015-03-06 20:23:21 Sideshow Collectibles

Sideshow Collectibles przygotowało nie lada gratkę dla fanów wysokojakościowych figurek wykonanych w skali 1:4. Tym razem do przedsprzedaży trafiła jedna z najbardziej ikonicznych postaci Star Wars - Darth Vader. Ten Lord Sithów, wraz z podestem na którym stoi, mierzyć będzie 67 centymetrów wysokości. Do osób chcących zapłacić za niego 499$ trafi na wiosnę przyszłego roku (sklep).


KOMENTARZE (13)
Loading..