TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Kierowca AT-AT

2015-06-29 19:49:42 Kotobukiya

Kilka dni temu japońska firma Kotobukiya uruchomiła przedsprzedaż na figurkę postaci, kierującej maszyną AT-AT. Gadżet wykonany zostanie w skali 1:10, co się przełoży na około 18 cm wysokości. Figurka pochodzi z serii ARTFX+, można będzie ją zatem samemu złożyć. W zestawie poza figurką dostaniemy wymienne pary rąk, pozwalające na ustawienie jej w trzech różnych pozycjach. Do nabywców, którzy zdecydują się zapłacić za nią 64,99$, traf w grudniu bieżącego roku (sklep).


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

P&O 129: Gdzie można zdobyć fotomozaiki?

2015-06-28 08:53:46Dziś kolejne pytanie „techniczne” dla kolekcjonerów. Znów w odpowiedzi ma swój udział Steve Sansweet.P: Widziałem na jednej ścianie obraz z „Gwiezdnych Wojen” stworzony z mnóstwa malutkich zdjęć. Jak się nazywa ten typ zdjęć i gdzie to można kupić?

O: Były dwa takie fantastyczne gwiezdno-wojenne obrazki autorstwa Roberta Silversa, twórcy fotomozaiki, technologii, którą wynalazł w wieku 26 lat jeszcze jako student MIT Media Lab. Według informacji na jego stronie, specjalne oprogramowanie aranżuje setki a nawet tysiące małych zdjęć, tak by z odległości tworzyły większy obrazek. Przy okazji wersji specjalnej Sagi wypuszczono dwie fotomozaiki, Vadera i Yody. Obie można obecnie znaleźć także w książce Silversa „Photomosaics” wydanej przez wydawnictwo Henry Holt & Co. Fotomozaiki zostały wydrukowane jako plakaty na licencji Lucasfilmu przez firmę Potral Publications w 1997 i wciąż można je jeszcze kupić.

K: Warto zauważyć, że odpowiedź na to pytanie pochodzi z 2004. Od tego czasu w różnej ofercie tych fotomozaik pojawiło się więcej, a pierwszy był chyba Darth Maul. Te przykłady poniżej. Dziś natomiast najlepiej ich szukać na eBayu.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Szturmowiec z "Przebudzenia Mocy" od Hasbro

2015-06-13 08:05:16 Rebelscum

Firma Hasbro opublikowała wczoraj pierwsze oficjalne grafiki swoich produktów, z "Przebudzenia Mocy", przedstawiające figurkę szturmowca "First Order". Zostanie on wydany w linii Black Series i będzie miał około 15 centymetrów wysokości. Pierwszy raz będzie można go zakupić na Comic Conie w San Diego (9-12 lipca) za 25,99$. Później będzie dostępny również w sprzedaży internetowej.Warto wspomnieć, że zdjęcia tej figurki wyciekły już parę dni temu do sieci, a nawet na eBayu pojawiła się w sprzedaży sama figurka - wyniesiona prawdopodobnie przez jednego z pracowników. Sprzedana została za 1050$.
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker

2015-06-04 00:13:45 Sideshow Collectibles

Firma Hot Toys, przy współpracy z Sideshow Collectibles, uruchomiła przedsprzedaż na figurkę Luke'a Skywalkera. Pochodzi ona z niezwykle realistycznie odwzorowanej serii "Movie Masterpiece". Luke, wykonany w skali 1:6 (28 cm wysokości), wygląda tak jak w "Nowej Nadziei". Figurka ma ponad 30 ruchomych punktów, wymienialne dłonie, bronie oraz wiele innych dodatkowych akcesoriów. Dla osób chcących zapłacić za nią 229,99$ trafi w pierwszej połowie 2016 roku. Nabyć ją można w tym miejscu.


KOMENTARZE (4)
Loading..