TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowinki z obozu LEGO

2015-07-24 00:11:48 shop@home

Za oknem słońce już na dobre zadomowiło się na naszym niebie, a na sklepowe półki zawitała wakacyjna fala zestawów LEGO. Z początkiem lipca oddano do naszej dyspozycji skromną liczbę 5 zestawów. Jednak nie ma się co martwić, bowiem już we wrześniu pojawi się seria dedykowana Przebudzeniu Mocy.
75091 Flash Speeder – odświeżony po 15 latach model śmigacza z Mrocznego widma. Od tamtej pory nabrał smuklejszych kształtów i nieco urósł, mieszcząc obecnie bez trudu czterech pasażerów. W komplecie znajdziemy 5 minifigurek: 2 battle droidy, strażnika Naboo, oficera Naboo oraz kapitana Tarpalsa. Cena: 179,99 zł.
75092 Naboo Starfighter – ostatni model tego statku widzieliśmy w 2011 roku. W porównaniu do swojego poprzednika zmiany są kosmetyczne. Niewątpliwym atutem jest świetnie ukryta wyrzutnia sprężynowa oraz spora liczba zapasowych strzałów. Wniebowzięci będą również kolekcjonerzy minifigurek – tych dostajemy bowiem aż 9: Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera, pilota Naboo, R2-D2, battle droida komandora, 2 battle droidy oraz 2 droideki. Cena: 259,99 zł.
75093 Death Star Final Duel – prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany zestaw z całej piątki. Najważniejszy pojedynek ze Starej Trylogii nareszcie doczekał się godnego playsetu. Wiernie odwzorowana sala tronowa wzbogacona o interaktywne otoczenie będzie nie tylko wspaniale wyglądać na półce, ale pozwoli także na świetną zabawę. Zawiera 5 minifigurek: dwóch gwardzistów imperialnych, Luke'a Skywalkera, Imperatora Palpatine'a oraz Dartha Vadera odzianego w całkowicie nowy hełm.
75094 Imperial Shuttle Tydirium – model, który odświeżany jest regularnie mniej więcej co 5 lat. Co tu dużo pisać: wygląda i funkcjonuje dokładnie tak, jak powinien. Oprócz statku w zestawie znajdziemy 5 minifigurek: Chewbaccę, księżniczkę Leię, Hana Solo i 2 endor trooperów. Cena: 449,99 zł.
75106 Imperial Assault Carrier – jedyny przedstawiciel emitowanych obecnie Rebeliantów. Oprócz głównego frachtowca zawiera w sobie również 4 mini modele TIE Fighterów ze zmyślnym mechanizmem odczepiania. Gratka dla zbieraczy szarych klocków. W komplecie 6 minifigurek: Sabine Wren, 2 pilotów TIE, imperialny oficer, agent Kallus, astrodroid imperialny. Cena: 599,99 zł.

Promocja!

Choć wysoka cena nowości może być dla niektórych pewną barierą, to ułatwi skorzystanie z trwającej obecnie promocji na shop@home. W dniach 20-31 lipca, do każdych stawarsowych zakupów opiewających na co najmniej 200 zł dodany zostanie mini model AT-DP. Oferta obowiązuje w sklepie internetowym i sklepach patronackich.

KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2015-07-19 09:59:20 Rebelscum

Na tegorocznym Comic Conie w San Diego firma Gentle Giant zaprezentowała kilka swoich nowych produktów, których przedsprzedaż albo jż wystartowała, albo wystartuje na dniach. Tym razem nacisk położono na popiersia Star Wars. W sprzedaży zobaczymy przynajmniej trzy popiersia "Bohaterów Yavinu": Hana Solo, Luke'a Skywalkera (link do sklepu) i Leię. Każda z tych figurek mierzyć będzie 11 cm wysokości, a zapłacić za nie będzie trzeba po 95$. Oprócz przedstawicieli Rebelii na rynek trafi również figurka dla fanów Imperium: Darth Vader, w formie rzymskiego popiersia.



Do tego dochodzą figurki dodawane jako bonusy do członkostwa w klubie kolekcjonera Gentle Giant, które zaprezentowane już były jakiś czas temu: Imperator Palpatine, szturmowiec zwiadowca i komandor Faie. Figurki będą mieć niecałe 18 cm wysokości. Na razie, jeśli nie jesteście członkami klubu, nabyć je można jedynie za pośrednictwem eBaya - jest szansa jednak, że trafią do szerszej sprzedaży na początku przyszłego roku.



Firma powróci również do wydawania większej liczby podpórek pod książki. Zarówno ponownie wprowadzą do sprzedaży starsze modele, jak i stworzą kilka nowych. Z nowych podpórek uruchomiono już przedsprzedaż na wersję Mandaloriańską. Kosztuje ona 60$, a nabyć ją można w tym miejscu.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2015: Alternatywne figurki od 3A

2015-07-14 18:39:39 Rebelscum

Firma 3A zajmuje się produkcją alternatywnych figurek do znanych marek. Do tej pory mieli na swoim koncie przerabianie postaci z m.in. Marvela, Halo czy Metal Gear Solid. Na tegorocznym Comic Conie zaprezentowali swoje produkty z Gwiezdnych Wojen i to od razu z dwóch serii.

Pierwsza z serii w jakiej postanowili wydać gadżety z naszego uniwersum to "Tomorrow Kings". Trafiły do niej trzy figurki szturmowców wykonane w skali 1:6 (ok. 30 cm wysokości). Wnioskując po cenie innych produktów z tej linii, za każdą z figurek zapłacić trzeba ok. 200$.



Druga z linii produktowych w których wydali gadżety z Gwiezdnych Wojen to "World of Isobelle Pascha". Znalazły się w niej metrowej wysokości figurki szturmowców i Vadera. Tak jak wszystkie w tej serii, przerobione zostały na kobiece wersje w odważnych strojach. Figurki zostaną wydane również w skali 1:6.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2015: Sideshow Collectibles

2015-07-13 21:24:12 Rebelscum

Na Comic Conie firma Sideshow Collectibles zaprezentowała nad czym obecnie pracuje. Dosyć mocno rozszerzona zostanie linia produktów w skali 1:6. Zobaczymy w niej Dartha Maula, kierowcę AT-AT i droida R2-Q5. Pierwsze dwie figurki powinny mieć ok. 30 cm wysokości i kosztować ok. 220$. Droid natomiast będzie miał prawdopodobnie 22 cm wysokości i będzie kosztował ok. 140$.



Czwartą z zaprezentowanych nowości była figurka Boby Fetta - jeszcze w formie prototypu. Sama figurka jest o tyle ciekawa, że powstała nie na podstawie filmowego wizerunku postaci, a rysunku koncepcyjnego Ralpha McQuarrie'go.



Więcej informacji na temat tych figurek podamy Wam, gdy zostanie już uruchomiona ich przedsprzedaż.
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2015: Figurki z Kraju Kwitnącej Wiśni

2015-07-12 19:50:35 Rebelscum

Ponad rok temu prezentowaliśmy Wam figurkę samuraja Vadera. Była to pierwsza figurka z serii "Movie Realizations" od Bandai Tamashii Nations. Od tego czasu w sprzedaży pojawiła się jeszcze figurka szturmowca (w kilku wariacjach), której wtedy widzieliśmy tylko grafikę promocyjną. Gadżety mają ok. 15 cm wysokości, a ich sugerowana cena na rynek japoński to ok. 8500 jenów - na Amazonie lub w innych sklepach internetowych można je nabyć za mniej więcej 100$.

Na tegorocznym Comic Conie zaprezentowana została kolejna figurka z tej serii. Jest nią Imperialny czerwonogwardzista. Wymiary i cena wyglądają tak samo jak w przypadku poprzednich figurek. Wszystkie te figurki możecie zobaczyć poniżej.



Firma przedstawiła również swoje plany na najbliższą przyszłość. Spodziewać się możemy od nich różnych wariacji Vadera (różnice widać będzie w zbroji i dzierżonym orężu) oraz Boby Fetta. Poza nimi zastanawiają się też nad kolejnymi produktami (m.in. Yoda, Darth Maul, Chewbacca, Leia), ale nie podjęli co do nich jeszcze ostatecznej decyzji.
KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2015: Nowe figurki Hasbro

2015-07-11 12:33:17 Rebelscum

Na tegoroczny panelu Hasbro na Comic Conie zaprezentowano trochę mniej niż zazwyczaj produktów Star Wars. Powodem tego jest fakt, że Disney wciąż nie chce w pełni uruchomić machiny marketingowej "Przebudzenia Mocy", a Hasbro (i inne firmy) szykując już produkty do nowego Epizodu nie mogą o nich jeszcze mówić. Stąd też zobaczyliśmy tak na prawdę tylko dwa produkty z Epizodu VII. Pierwszym z nich był TIE Fighter, który wykonany w tej samej skali co 6-calowe figurki Black Series, a to się przełoży w jego przypadku na ok. 60 cm wysokości. Zapłacić za niego będzie trzeba 169,99$. Drugim była figurka pilota TIE. Oba gadżety są częścią "Black Series".



Jeśli już o "Black Series" mowa to wspomnieć musimy o wynikach głosowania na figurkę, która ma się pojawić w niej. Fani zdecydowali, że będzie to figurka Revana. Hasbro z uwagi na to, że pierwsze dwa miejsca były bardzo blisko siebie postanowiło wydać również drugą z figurek, przedstawiającą Sabine Wren. Obie będą miały ok 15 cm wysokości. Niedługo w tej serii zobaczymy również innych przedstawicieli serialu Rebels: Kanana Jarrusa, i Ahsokę Tano (jej figurkę zaprezentowano już podczas Celebration Anaheim). Poza nimi do sprzedaży trafi Jango Fett i Luke Skywalker. Cena pojedynczej figurki powinna wynieść ok. 20$.



W formacie 3 3/4" (czyli ok. 10 cm) wyjdą dwie inne figurki z Rebels: Rex i nowy Inkwizytor.


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2015: Hot Toys

2015-07-10 21:35:30 Jedi Temple Archives

Na trwającym Comic Conie w San Diego firma Hot Toys zaprezentowała sześć nowych produktów Star Wars. Linia gadżetów w skali 1:6 poszerzy się o figurki: Boby Fetta, księżniczki Lei i Luke'a Skywalkera oraz o kokpit Sokoła Millenium i TIE Fightera! Kokpit Sokoła został tak stworzony, aby dało się w nim postawić figurki odtwarzając tym samym sceny z "Nowej Nadziei". Skala 1:6 oznacza, że figurki będą miały niecałe 30 cm wysokości - w przypadku myśliwca TIE będzie to już ponad metr. Cena figurek powinna oscylować w okolicach 200$. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć ceny kokpitu oraz myśliwca, ani podać terminów w jakich trafią do sprzedaży. Na pewno jednak Was o tym poinformujemy w sytuacji gdy już wszystko będzie wiadome.

Firma Hot Toys, poza powyższymi, zaprezentowała jeszcze jedną figurkę Star Wars, ale tym razem wykonaną w skali 1:4, a jest nią szturmowiec. Wszystkie gadżety możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Kosz do gry

2015-07-05 23:28:33 eBay

Kilka dni temu na eBayu zakończyła się aukcja pewnego kosza do gry firmy JAKKS Pacific. Gadżet oficjalnie nie jest jeszcze w sprzedaży, trafi do niej we wrześniu wraz z innymi przedmiotami z "Przebudzenia Mocy". Dzięki tej aukcji możemy jednak zobaczyć jak będzie wyglądał jeden z wielu przedmiotów z grafiką z najnowszego Epizodu, które zaleją nasz rynek. A znajduje się na nim ta sama grafika, którą użyto niedawno w Rosji - o czym pisaliśmy w tym miejscu.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Figurki Jawów

2015-07-03 23:12:12 Sideshow Collectibles

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż dwupaku figurek Jawów. Obie lekko różnią się od siebie rozmiarem i odzieżą - którą można jeszcze dodatkowo odpowiednio ułożyć na nich. Są wykonane w skali 1:6, a wyższa figurka ma 22,3 cm wysokości. Do osób chcących zapłacić 219,99$ trafią wiosną przyszłego roku. Nabyć je można w tym miejscu.


KOMENTARZE (1)
Loading..