Kolekcjonerstwo

Figurki Black Series z „Ostatniego Jedi”

8

Kilka dni temu, podczas HasConu, firma Hasbro zaprezentowała nowe figurki z linii Black Series. Wszystkie one pochodzą z najnowszego epizodu Star Wars. Za figurki za oceanem zapłacić trzeba ok. 40$. U nas kosztować będą 120-150 zł. Każda z figurek mierzy ok. 15 cm wysokości.

  • Finn
  • Poe Dameron
  • Rose
  • Snoke
  • Gwardzista Najwyższego Porządku


BB-8 i BB-9E

Sideshow Collectibles
7

W drugim kwartale przyszłego roku firma Hot Toys wypuści dwie nowe figurki droidów. Obie wydane zostaną w skali 1:6 i mierzyć będą niecałe 11 centymetrów wysokości. Pierwszym z droidów, w cenie 103$, jest znany nam już z „Przebudzenia Mocy” BB-8 (sklep). Drugim będzie jego odpowiednik po stronie Najwyższego Porządku z „Ostatniego Jedi” - BB-9E, w tej samej cenie (sklep). Kupując oba droidy w zestawie musimy przygotować się na wydatek w wysokości 176$ (sklep).

Kolejne znaczki z „Ostatniego Jedi”

5

Australijska poczta wypuści niedługo zestaw związany z „Ostatnim Jedi”. W zestawie znajdzie się 20 grafik z filmu w formie znaczków pocztowych oraz 20 znaczków z mapą Australii. Tylko te drugie będą jednak umożliwiały rzeczywiste wysłanie listu. Znaczki z Epizodu VIII mają jedynie wartość kolekcjonerską. Za komplet zapłacić będzie trzeba 23 AUD + koszty przesyłki. Nabyć je będzie można w tym miejscu.

Weekend 40-lecia – „Imperium kontratakuje”: LEGO

6W kolejnym newsie wspominkowym przyjrzymy się zestawom LEGO związanym z „Imperium kontratakuje”. Pierwszy z nich pojawił w tym samym roku w którym firma LEGO otrzymała licencję na produkcję gadżetów ze świata Gwiezdnych Wojen, w 1999. Był to SnowspeederW kolejnym roku do sprzedaży trafił zestaw z jednym z najbardziej kultowych statków z uniwersum Star Wars, którym jest Slave I oraz A-Wing Fighter.W 2002 roku do sprzedaży trafił statek patrolowy z Miasta w Chmurach - Twin-Pod Cloud Car i Yoda.Kolejny rok przyniósł nam najsłynniejsza maszynę kroczącą AT-AT, wraz z AT-ST mini oraz kolejny zestaw z Cloud City.W 2004 do sprzedaży trafiła kolejna wersja Snowspeedera oraz mini Slave IRok 2006 przyniósł kolejną odświeżoną wersję Slave I. W 2007 otrzymaliśmy natomiast napędzaną silnikiem elektrycznym maszynę AT-AT oraz zestaw z bazą Echo. Jeszcze jeden zestaw z bazą Echo otrzymaliśmy również w 2009.W roku 2010, z okazji trzydziestolecia Epizodu V, również otrzymaliśmy kilka zestawów: Rebel Trooper Battle Pack, Snowtrooper Battle Pack, AT-AT, Slave I oraz Hoth Wampa Cave.Ciekawostką był wydany w 2012 zestaw The Battle of Hoth, który był grą planszową. W tym samym roku otrzymaliśmy również Twin-pod Cloud Car & Bespin.W 2013 do sklepów trafiły zestawy: Snowspeeder & Planet Hoth oraz Battle of Hoth. Rok później natomiast kupić można było składającego się z ponad 1100 elementów AT-AT oraz kolejną wersję Snowspeedera.

Największy jak do tej pory zestaw z Epizodu V pojawił się w 2015 roku. Był to składający się z prawie 2000 elementów Slave I.Nie są to oczywiście wszystkie kiedykolwiek wydane zestawy z Epizodu V, ale mamy nadzieję, że pomimo to powyższy zbiór był dla Was przyjemną podróżą w przeszłość. Czasami ciężko jest również stwierdzić jednoznacznie do którego epizodu przyporządkowany jest dany zestaw, szczególnie gdy dotyczy to statków.

Nowe figurki od Hot Toys

Sideshow Collectibles
15

W ciągu ostatnich dni firma Hot Toys uruchomiła przedsprzedaż na kilka swoich nowych figurek. Pierwszą z nich prezentowała niedawno na Comic Conie, a był to Anakin Skywalker. Wydana w skali 1:6 figurka mierzy 30,9 cm i kosztuje 235$. Do nabywców trafi w połowie przyszłego roku (sklep). Kolejne dwie figurki pochodzą już z Epizodu VIII - jest to Executioner Trooper i Kylo Ren. Obie zostaną wydane również w skali 1:6. Przy czym pierwsza z nich trafi do nabywców pod koniec bieżącego roku (cena 204$, sklep), a druga w połowie przyszłego (cena 235$, sklep). Ostatnia z wprowadzonych niedawno do sprzedaży figurek to wydany w skali 1:6 Wielki Moff Tarkin. Za 235$ trafi do nabywców w połowie przyszłego roku (sklep). Tę figurkę również mieliśmy okazję obejrzeć podczas tegorocznego SDCC.

Znaczki z „Ostatniego Jedi”

10

Royal Mail wprowadzi 12 października na terenie Wielkiej Brytanii znaczki pocztowe z „Ostatniego Jedi”. Do sprzedaży trafi zestaw 8 znaczków (w tym część z Epizodu VIII), z których każdy poświęcony będzie innej postaci. Cały zestaw kosztuje 5,5£. Wszystkie ich produkty (również te starsze) powiązane z Gwiezdnymi Wojnami nabyć można w oficjalnym sklepie poczty.

Monety z „Ostatniego Jedi”

3

Z okazji zbliżającej się premiery Epizodu VIII mennica z Nowej Zelandii wypuściła monety powiązane z nadchodzącym filmem. Jedno-uncjowe srebrne monety kosztują 80-85$. Na awersie znajduje się Luke, Snoke i Chewbacca, a na rewersie jest królowa Elżbieta II. Monety można nabyć w tym miejscu. Warto również obserwować stronę mennicy Wrocławskiej gdyż jest duża szansa, że niedługo będzie można nabyć je za jej pośrednictwem (sklep).

Gadżety Funko

13

Pierwszego września firma Funko odkryła karty na temat nadchodzących produktów z „Ostatniego Jedi”. W ofercie znajdą się zarówno figurki z ruchomymi głowami, z których słyną jak i pluszaki, małe figurki i wiele innych gadżetów. Wszystkie zobaczyć możecie na stronie producenta.

Nowe droidy od Sphero

11

Po sukcesie jaki odniósł BB-8 wyprodukowany przez Sphero firma postanowiła poszerzyć kolekcję droidów. W tym roku do BB-8 dołączy R2-D2 i BB-9E. Oba, tak jak ich poprzednik, będą zdalnie sterowane za pośrednictwem aplikacji na komórki. Za BB-9E zapłacić trzeba 149,99$, natomiast R2-D2 kosztuje 179,99$. W Polsce dostępne do kupienia będą prawdopodobnie za ok. 500 zł.Olbrzymi Sokół Millenium

34

Dwa dni temu firma LEGO ujawniła swój najnowszy zestaw klocków, który będzie powiązany z Epizodem VII/VIII. Jest to największy zestaw, jaki kiedykolwiek wyszedł z Gwiezdnych Wojen. 75192 Sokół Millenium będzie składał się z 7541 klocków, zbudowany mierzyć będzie 84 cm długości, 56 cm szerokości i 21 cm wysokości. Do zestawu dołączonych będzie 11 figurek: Han Solo, Chewbacca, Leia, C-3PO, starszy Han Solo, Rey, Finn, BB-8, Mynock i 2 Porgi. Zestaw trafi do sprzedaży 01.10.2017 w cenie 799,99$. W Polsce będzie można go kupić prawdopodobnie za 3500 zł.Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.