Kolekcjonerstwo

Transformery z Gwiezdnych Wojen

19

Po latach do sprzedaży wracają zabawki będące skrzyżowaniem marki Star Wars z serią Transformers. Tym razem będzie można zamienić Sokoła Millenium w bojową wersję Hana Solo lub jego futrzanego towarzysza. W sklepach internetowych za oceanem cena tego gadżetu wynosi ok. 135$, a do nabywców będzie rozsyłany w czerwcu (sklep).

Kostiumy i hełmy z „Ostatniego Jedi”

6

Firma Anovos specjalizująca się w produkcji kostiumów i akcesoriów filmowych wprowadziła jakiś czas temu do przedsprzedaży również przedmioty z najnowszej części Gwiezdnych Wojen. Za repliki hełmów zapłacić trzeba od 225 do 600$, przy czym najdroższy jest hełm pretorianina. Strój Rey kosztuje 1499$, a Kylo Rena 1898$ (1299$ peleryna, 599$ tunika). Wszystkie ich produkty z Epizodu VIII znajdziecie w tym miejscu.

Luke Skywalker

Sideshow Collectibles
7

Sideshow Collectibles powraca do źródeł odświeżając jedną z pierwszych swoich figurek Star Wars wykonanych w skali 1:6: Luke'a Skywalkera. Figurka będzie miała 30 centymetrów wysokości, a dołączone do niej wymienialne części pozwolą odtworzyć postać Luke'a w trzech różnych wersjach z „Powrotu Jedi”: z Gwiazdy Śmierci, pałacu Jabby i Endoru. Za gadżet zapłacić będzie trzeba 235$ a do nabywców trafi pod koniec roku (sklep).

Pretorianie z Japonii

Kotobukiya
13

Japoński producent gadżetów, firma Kotobukiya, wyda w lipcu tego roku dwupak z pretorianami Najwyższego Porządku. Figurki wykonane zostaną w linii ARTFX+ w skali 1:10 (ok. 18 cm wysokości). Do zestawu dołączonych będzie sporo części zamiennych w tym: trzy różne głowy i sześć rodzajów broni - pozwoli to odtworzyć wszystkich pretorian widocznych w filmie. Dwupak można zakupić za 139,99$ w tym miejscu.

Luke Skywalker wprost z mennicy

10

Mennica z Nowej Zelandii wypuściła kolejny gadżet dla fanów numizmatyki. Tym razem na prostokątnej monecie znalazł się Luke Skywalker. Rewers standardowo zdobi wizerunek królowej Elżbiety II. Moneta jest wykonana z 5 gram srebra i sprzedawana w zestawie z albumem za 39$. W albumie znajdziemy grafiki 6 nowych monet - tym samym dowiadujemy się, ze poza Skywalkerem niedługo do sprzedaży trafią monety na których znajdzie się: Obi-Wan Kenobi, Han Solo & Chewbacca, księżniczka Leia Organa, Darth Vader oraz R2-D2 & C-3PO. Monetę wraz z albumem można nabyć w tym miejscu.

Zuckuss

Gentle Giant
9

Firma Gentle Giant przygotowała figurkę, która powinna ucieszył fanów łowców nagród. W drugim kwartale tego roku do sprzedaży trafi Zuckuss wykonany w skali 1:8. Za figurkę zapłacić trzeba 159$ (sklep). Na stronie producenta można znaleźć również kilka innych gadżetów, których nie mieliśmy okazji Wam zaprezentować. Większość z nich pochodzi z serii Jumbo, czyli są to powiększone wersje klasycznych figurek. Zobaczyć i zakupić je możecie w tym miejscu.

Boba Fett i Han Solo

Sideshow Collectibles
9

Ostatnie miesiące przynoszą nam wysyp wysokojakościowych figurek Boba Fetta. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wyprodukowanej przez Hot Toys figurce z „Holiday Special”. Tym razem firma postanowiła dokładnie tym samym formacie wydać jego Bobę w wersji z „Imperium kontratakuje”. Gadżet wykonany będzie w skali 1:6 i mierzyć będzie ok. 30 cm wysokości. Do osób, które zapłacą za niego 235$ trafi w pierwszym kwartale przyszłego roku (sklep).Sideshow Collectibles wyda natomiast pod koniec bieżącego roku w serii Premium Format figurkę Hana Solo z „Nowej nadziei”. Wykonana zostanie w skali 1:4 i mierzyć będzie ok. 47 cm wysokości. Cena tego gadżetu to 550$ (sklep).

Figurki Mighty Muggs

9

Firma Hasbro rozszerza swoją linię figurki z serii Mighty Muggs. Do kilku figurek wydanych w grudniu, w przyszłym miesiącu dołączą kolejne. Każda z nich mierzy około 12 centymetrów wysokości i kosztuje 10-12$ (w zależności od sklepu internetowego). Nabyć je można obecnie w dużych sklepach zagranicznych, takich jak Entertainment Earth. Jest szansa na to, że pojawią się za jakiś czas również w Polsce w wybranych sklepach z zabawkami lub na platformach aukcyjnych.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.