TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Boba Fett od Sideshow Collectibles

2018-06-30 09:54:26 Sideshow Collectibles

Boba Fett to najnowszy dodatek do linii Legendary Scale firmy Sideshow Collectibles. Ta wykonana w skali 1:2 figurka mierzyć będzie 104 centymetry wysokości. Boba, stojąc na specjalnej podstawce, ma przypominać łowcę nagród jakiego znamy ze scen w Mieście w Chmurach. Do osób, które zapłacą 2650$ figurka dotrze w pierwszym kwartale przyszłego roku (sklep).


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Sokół Milenium Lando Calrissiana

2018-06-23 17:24:16Milenium Falcon z filmu “Solo” – wersja Lando Carlissiana. Skala 1/144Model pierwotnej wersji „Sokoła Milenium” w skali 1:144. Wersja „Lando Calrissian”, którą widzieliśmy na ekranach w filmie „Solo”. Pierwsze, co zwraca uwagę to przepiękna ilustracja na solidnym, dużym opakowaniu - „Sokół Milenium” w tunelu koło Kessel, ścigany przez TIE-fightery, w tle blokujący wylot Imperialny Gwiezdny Niszczyciel. Po otwarciu mamy luźno poukładane ramki (6 z szarego plastiku – w tym jedna zawierająca kolorowe elementy przezroczyste, dwie z brązowego plastiku i małą ramkę z przezroczystymi elementami czerwonymi, do imitacji wystrzałów z laserów.

Firma „Bandai” nie poszła na skróty próbując wykorzystać elementy z poprzednich modeli – wszyto jest zaprojektowane od początku, mamy piękne wgłębne linie podziałowe, a jakość detali i stopień szczegółów jest naprawdę ogromny. Mamy szczegółowo wykonany kokpit oraz centralne pomieszczenie załogi – producent przewidział też specjalny łatwo demontowany panel, przez który możemy zajrzeć do wnętrza. W miarę szczegółowe są też wnętrza wieżyczek strzeleckich. Należy przy tym pamiętać, że to jest skala 1/144! Arkusz kalkomanii jest niezwykle szczegółowy – oprócz paneli kabiny pilotów znajdziemy tutaj masę drobnych napisów eksploatacyjnych. Alternatywnie mamy do dyspozycji arkusz samoprzylepny. Jakość i stopień rozdzielczości kalkomanii jak i stopień oddania kolorów jest więcej niż bardzo dobry – jednakże – co tradycyjne dla Bandai – kalkomanie są nieco grube, dlatego potrzebne jest zastosowanie płynów zmiękczających – szczególnie istotne na panelach kokpitu. Instrukcja jest niezwykle precyzyjna i pozwala na budowę (jak zapewnia producent – bez użycia kleju – co niekiedy nie do końca bywa prawdą) modelu przez osoby nawet bez wielkiego doświadczenia modelarskiego.

W zestawie znajdziemy też 3 figurki (Lando, Han, Chewbacca), odłączany moduł transportowy, dwie podstawki z imitacją terenu (które można połączyć) co pozwala nam wykonać dioramę z modułem ratowniczym dopiero co wystrzelonym z MF. W ofercie firmy jest też moduł oświetleniowy z diodami (za dodatkową opłatą) – w modelu jest przewidziane dla niego miejsce, a dostęp do baterii jest łatwy za pomocą demontowanych paneli.

Czy jest to więc model idealny? No prawie – niestety możemy go wykonać tylko w wersji ”w locie” – mimo iż są wnęki elementów podwozia i wnętrze rampy wejściowej, w zestawie nie ma elementów podwozia. Być może w przyszłości jest planowana edycja „statyczna”? Nie znajdziemy też elementów oszklenia – ani kabiny pilotów, ani wieżyczek strzeleckich. Doświadczeni modelarze sobie z tym poradzą, niemniej reszta będzie zmuszona zostawić to tak, jak jest. Do kompletu załogi brakuje nam L3 oraz Qi`Ry – niby nic, a jednak trochę szkoda. I – działka wieżyczek się nie obracają (choć ciągle nie należy zapominać, że to skala 1/144). To wszystko to jednak drobne detale, niewpływające na ogólną ocenę. Model Sokoła Tysiąclecia w wersji Lando Calrissiana jest na najwyższym poziomie i jest godny polecenia każdemu fanowi SW.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Obi-Wan, Anakin i Zuckuss

2018-06-23 11:37:47

Firma Sideshow Collectibles rozpoczęła przedsprzedaż figurki Obi-Wana Kenobiego z „Nowej nadziei”. Gadżet wykonany zostanie w linii Premium Format w skali 1:4. Za mierzącą 50 cm wysokości figurkę mistrza Jedi zapłacić będzie trzeba 550$. Do nabywców trafi w drugim kwartale przyszłego roku (sklep).Firma Hot Toys natomiast przygotowała na zbliżający się Comic Con nową wersję figurki Anakina Skywalkera. Kilka miesięcy temu zaprezentowali Anakina z początku Epizodu III (news), tym razem jest to również figurka wykonana w skali 1:6, ale przedstawiająca Skywalkera już ze scen na Mustafar. Figurka kosztuje 265$ (sklep).Ostatnią z figurkowych nowości, które mamy na dzisiaj dla Was jest Zuckuss od firmy Kotobukiya. Jest to trzecia już z zapowiedzianych pięciu figurek przedstawiających łowców nagród. Tak jak w przypadku poprzednich dwóch, do Zuckussa również dołączona jest dodatkowa część, która pozwoli na skompletowanie dodatkowej figurki po zakupie wszystkich pięciu łowców. Gadżet wydany jest w serii ARTFX+ w skali 1:10. Do osób, które zapłacą 94,99$ trafi w grudniu tego roku (sklep).


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Nowe klocki LEGO

2018-06-21 18:02:47

W sierpniu do sprzedaży trafia nowe zestawy klocków LEGO. W ostatnich dniach w internecie ukazały się informacje na temat trzech kolejnych zestawów z Gwiezdnych Wojen.

 • 75219 Imperial AT-Hauler
 • Liczba elementów: 829
  Cena: 99,99$


 • 75217 Imperial Conveyex Transportr
 • Liczba elementów: 622
  Cena: 89,99$


 • 75215 Cloud Rider Swoop Bikes
 • Liczba elementów: 355
  Cena: 29,99$

KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Pierwsze zapowiedzi na Comic Con

2018-06-19 20:08:07

Już za miesiąc w San Diego odbędzie się kolejna edycja Comic Conu. Możemy się spodziewać jak zawsze prezentacji na niej wielu nowych gadżetów z Gwiezdnych Wojen. Część firm wypuści również produkty, które będą dostępne w sprzedaży tylko na tej imprezie (i później oczywiście na eBayu). Na razie chcieliśmy Wam zaprezentować zapowiedzi gadżetów na Comic Con od dwóch firm: Hasbro i Gentle Giant.

Hasbro zaprezentowało nowy produkt ze swojej serii Centerpiece - czyli figurek przedstawionych w kultowych scenach z filmów. Tym razem wzięli na tapetę „Przebudzenie Mocy” i pojedynek w lesie Rey z Kylo Renem. Gadżet będzie kosztował 109,99$. Drugim z zaprezentowanych produktów jest Han Solo z „Imperium kontratakuje” z figurką mynocka. Za Hana zapłacić będzie trzeba 34,99$. Figurka pochodzi z linii Black Series.Gentle Giant natomiast wprowadzi do sprzedaży figurkę Yody wykonaną na podstawie jednej z grafik koncepcyjnych, którą narysował Ralhp McQuarrie.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Mistrz Yoda i hrabia Dooku

2018-06-15 19:13:32

Kolejne dwie figurki firmy Hot Toys stworzone zostały na podstawie wizerunków Yody i hrabiego Dooku z ich walki w „Ataku klonów”. Oba gadżety wykonane zostaną w skali 1:6 i trafią do sprzedaży w połowie przyszłego roku. Yoda mierzyć będzie 14 cm wysokości, podczas gdy figurka hrabiego będzie miała 30 cm wysokości. Oba gadżety, w cenie ok 230$ za sztukę, nabyć będzie można niedługo m.in. w tym sklepie.


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Figurki z „Hana Solo”

2018-06-11 19:40:39 Sideshow Collectibles

W ostatnich dniach firma Hot Toys uruchomiła dwie nowe, wykonane w skali 1:6, figurki z „Hana Solo”. Pierwsza z nich przedstawia samego Hana w stroju w ktróym walczył po stronie Imperium na Mimban. Figurka kosztuje 235$ i trafi do nabywców w trzecim kwartale przyszłego roku (sklep). Drugą figurką jest imperialny szturmowiec patrolowy. Nabyć go można za 220$, a jego data wydania jest taka sama jak w przypadku Solo (sklep).


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Nowe figurki Hasbro Black Series

2018-06-03 13:00:20

Firma Hasbro większość swoich figurek Black Series z „Hana Solo” zaprezentowała w okolicy tegorocznego Toy Fair. Nie oznacza to jednak, że nie zachowali żadnych niespodzianek na premierę filmu. Wśród nowości znalazły się figurki: Val, L3-37 oraz Enfys Nest wraz ze ścigaczem.


KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Topps Star Wars Galaxy powróci w listopadzie

2018-06-02 10:26:39

Po ponad sześciu latach przerwy do sprzedaży trafi kolejny zestaw kart kolekcjonerskich firmy topps z serii Star Wars Galaxy. Przypomnijmy, że seria Galaxy zadebiutowała na rynku w 1993 roku, aby po trzech latach zostać zawieszoną na prawie 15 lat. Reaktywowano ją w latach 2009-2012, gdy to otrzymaliśmy cztery nowe zestawy. W listopadzie 2018 roku do sprzedaży trafić ma ósmy już zestaw z tej serii.

Seria Galaxy składa się ze specjalnie narysowanych na jej potrzeby kart przez różnych artystów. Wśród osób pracujących nad nią znajdują się znani twórcy komiksowi, autorzy plakatów, rysownicy okładek i wiele innych osób. Zestaw podstawowy nowej serii składać się będzie ze 150 kart. Do tego dojdą karty z autografami, unikalne szkice i wiele innych dodatków, które będzie można trafić z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem.

Karty sprzedawane będą w paczkach (po ok. 2,5$) zawierających 8 losowych kart. Zwyczajowo, niedługo po wyjściu zestawu, na eBayu nabyć będzie można komplet kart podstawowych za ok. 10-20$. Cena pozostałych kart na aukcjach zależeć będzie od ich unikalności i w niektórych przypadkach może sięgnąć kilkuset dolarów za sztukę.

Więcej informacji na temat zestawu dostarczymy Wam wraz ze zbliżaniem się jego premiery.


KOMENTARZE (5)
Loading..