TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2021-06-28 21:03:12 Gentle Giant

Firma Gentle Giant niedawno uruchomiła przedsprzedaż trzech nowych figurek ze świata Gwiezdnych Wojen - każdej w trochę innym formacie. Pierwszą z nich jest Luke Skywalker w stroju z „Powrotu Jedi”. Figurka wykonana w skali 1:6 mierzy 30 cm wysokości i kosztuje 250$ (sklep). Druga z figurek pochodzi z „Zemsty Sithów” i przedstawia hrabiego Dooku od pasa w górę. Gadżet wykonany jest również w skali 1:6, ma ok 17 cm wysokości i kosztuje 120$ (sklep). Ostatnia z figurek to popiersie szturmowca z „Przebudzenia Mocy”. Tym razem skala to 1:2, co się przekłada na ok 25 cm wysokości a koszt gadżetu to 175$ (sklep).


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

LEGO CON: nowe zestawy z „Mandalorianina” wylądują na półkach w sierpniu

2021-06-27 20:31:30 LEGO.com

W sobotę o 18 rozpoczął się pierwszy w historii LEGO CON – impreza internetowa, podczas której pokazano nowe zestawy, przeprowadzono wywiady z twórcami i angażowano publiczność na różne sposoby. Podczas bloku poświęconego Odległej Galaktyce zaprezentowano trzy nowe zestawy, wszystkie powiązane z drugim sezonem „Mandalorianina”. Większość uwagi poświęcono lekkiemu krążownikowi Imperium, okrętowi flagowemu moffa Gideona. Ten 58-centymetrowy model zawiera dwa obrotowe strzelające działka, wyrzutnię myśliwców TIE i otwierany luk, a mostek może służyć za uchwyt do latania, czy raczej robienia „bziuuu” (org. swooshy). Do statku dołączone są dwa małe modele TIE, pięć mminifigurek: moffa Gideona z mrocznym mieczem, Mandalorianina, Cary Dune, Fennec Shand i mrocznego szturmowca, a także figurkę Grogu. Zestaw będzie dostępny za 729,99 zł w oficjalnym sklepie LEGO.


Drugi zaprezentowany zestaw to opancerzony maruder Imperium, taki jak ten skradziony przez bohaterów na Nevarro. Znajdziemy w nim Greefa Kargę, dwóch szturmowców oraz unikalną figurkę szturmowca artylerzysty z moździerzem. Model będzie dostępny w oficjalnym sklepie za 189,99 zł. Ostatni zestaw to statek Boby Fetta. On również zawiera uchwyt do latania i strzelające wieżyczki, a także automatycznie obracane skrzydła i pojazd transportowy, który może robić za stojak. W komplecie znajdą się minifigurki Dina Djarina i Boby Fetta w swoich ikonicznych zbrojach. Oficjalna cena to 229,99 zł.


Wszystkie zestawy zadebiutują 1 sierpnia. Zwłaszcza po statku Boby widać, że jest dużo mniejszy niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni — modele z 2010 i 2020 roku wydają się większe już na pierwszy rzut oka. Nowa wersja dołączy tym samym do X-winga i myśliwca TIE stworzonych w tej samej skali. Co ciekawe, po raz pierwszy w nazwie zestawu z tym statkiem nie padło wyrażenie „Slave One”. W internecie można natknąć się na informację, że jest to skutkiem interwencji Disneya/Lucasfilmu. Czyżbyśmy mieli dowiedzieć się czegoś ciekawego o statku Boby w „The Book of Boba Fett”? A może to jednak tylko zmiana źle kojarzącej się nazwy? Czas pokaże.
Jeśli jesteście zainteresowani prezentacją na LEGO CONie i wywiadem z projektantem, zajrzyjcie tutaj. Część poświęcona Gwiezdnym Wojnom zaczyna się ok. 1:35:57. Z innych ciekawych rzeczy, LEGO opracowało sposób przetwarzenia PET z butelek plastikowych w klocki, które spełniają ich wymogi wytrzymałości i jakości.
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Mandalorianin i Grogu

2021-06-27 12:28:10 Sideshow Collectibles

Firma Hot Toys wprowadza do sprzedaży kolejną wersję Mandalorianina i Grogu. Tym razem nasza para bohaterów z serialu „The Mandalorian” wykonana jest w skali 1:6. Mandalorianin mierzy ok. 30 cm wysokości, a jego mały zielony towarzysz niecałe 6 cm. Zestaw można nabyć w wersji deluxe (375$, sklep) lub zwykłej, bez części asortymentów (330$, sklep).Dodatkowo do sprzedaży wprowadzony został również ścigacz używany przez bohatera w serialu. Gadżet wykonano również w skali 1:6 i mierzy on 60 cm długości i 25 cm wysokości (285$, sklep).


KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Hunter z „The Bad Batch”

2021-06-19 10:15:36 Sideshow Collectibles

Firma Hot Toys dodała do swojej oferty kolejną figurkę z serialu „The Bad Batch”. Najnowszym dodatkiem jest tym razem Hunter, wykonany w skali 1:6. Figurka mierzy ok. 30 cm wysokości i kosztuje 250$ (sklep).


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Figurka Kuiila

2021-06-06 10:43:41

Do przedsprzedaży trafiła, zapowiadana już od jakiegoś czasu przez firmę Hot Toys, figurka Kuiila z serialu The Mandalorian. Gadżet wykonany jest w skali 1:6 i mierzy 24,5 cm wysokości. Nabyć go można oddzielnie (245$, sklep) lub w zestawie z Blurggiem (540$, sklep). Sam Blurgg jest tą samą figurką, którą prezentowaliśmy już jakiś czas temu w zestawie z Mandalorianinem.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Jabba, Grievous i Mandalorianin

2021-06-03 09:39:11

Brazylijska firma Iron Studios zapowiedziała wydanie nowych gadżetów powiązanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W przyszłym roku do nabywców trafią trzy nowe figurki wykonane w skali 1:10. Pierwsza z nich przedstawia Jabbę na platformie wraz ze Sprośnym Okruszkiem i kosztuje 540$ (sklep). Druga figurka to generał Grievous szykujący się do walki i za niego trzeba zapłacić 285$ (sklep). Trzecia z figurek przedstawia Mandalorianina wraz z Grogu i kosztuje 160$ (sklep). Figurki tej firmy można nabyć zarówno w zagranicznych jak i naszych rodzimych sklepach wysyłkowych specjalizujących się w gadżetach z filmów/seriali.


KOMENTARZE (4)
Loading..