TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od Hot Toys

2022-06-30 21:44:05

Niedawno do przedsprzedaży trafiły trzy nowe figurki firmy Hot Toys. Tym razem produkty pochodzą zarówno z seriali aktorskich, jak i animowanych. Wszystkie gadżety wykonane zostaną w skali 1:6.

 • Cad Bane („Wojny Klonów”, 290$, sklep)
 • Boba Fett („Księga Boby Fetta”, 275$, sklep)
 • Szturmowiec czystki („Obi-Wan Kenobi”, 235$, sklep)


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Kolejne nowości Lego

2022-06-25 18:43:29 LEGO.com

„Kenobi” już za nami, „Andor” jeszcze przed, a tmyczasem Lego kontynuuje klockową ofensywę. Od ostatnich zapowiedzi nie minął miesiąc, a w oficjalnym sklepie już pojawiły się kolejne trzy zestawy. Pierwszy z nich pochodzi z „Kenobiego”, a dokładnie z odcinka trzeciego i „walki” między Obi-Wanem a Darthem Vaderem. Zestaw zawiera fragment kopalni z wagonikiem górniczym i ogniem przecinającym pole walki na zawołanie oraz minifigurki Obi-Wana Kenobiego, Dartha Vadera, Tali Durtith w stroju imperialnej oficer i droida NED-B. W oficjalnym sklepie trwa już przedsprzedaż. Produkt kosztuje 239,99 zł, a wysyłka rozpocznie się 1 sierpnia.

A teraz coś z zupełnie innej beczki: AT-TE. Ten 44-centrymetrowy model jest oparty o wystąpienie maszyny w „Zemście Sithów”, a składa się m.in. z ruchomych nóg, obrotowego działka z dwoma miotaczami klocków, kokpitu, otwieranego wnętrza z miejscami dla 7 minifigurek oraz uchwytem do przenoszenia. W zestawie znajduje się aż osiem minifigurek: komandor Cody, kanonier klonów, trzej żołnierze-klony, trzy droidy bojowe B1 oraz minidroid-pająk DSD1. Taka przyjemność kosztuje 669,99 zł i trafi do sprzedaży 1 sierpnia, podobnie jak droższy o 100 zł statek Cada Bane'a z „Parszywej Zgraji”, Justifier. Jego silnik składa się w górę i w dół, na szrzydłach są sprężynowe działka, a w środku znajduje się laserowa cela dla Omegi. Poza Omegą i Cadem Bane'em zestawie znalazło się miejsce dla Huntera i Fennec Shand. Model ma 38 cm długości i 50 cm szerokości, więc jest podobnej wielkości co AT-TE.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

LOLA z serialu „Obi-Wan Kenobi” od Hasbro

2022-06-15 15:43:45

Zgodnie z oczekiwaniami, także najnowszy serial „Obi-Wan Kenobi” wprowadza do gwiezdno-wojennej rodziny uroczego droida, którego łatwo przerobić na zabawkę. Tym razem jest to LOLA, a właściwie L0-LA59. Jest ona dostępna w trzech wersjach. Pierwsza kosztuje 89,99 USD, ale to animatroniczne wydanie. Ma 45 światełek, dźwięków i ruchów i wymienialne nogi. LOLA w wersji z bajerami pojawi się już jesienią.Druga wersja jest tańsza, kosztuje 38,99 USD, ale ma zdecydowanie ograniczoną liczbę wydawanych dźwięków i światełek. Za to pojawi się latem.Trzecia wersja jest najtańsza, to zwykła figurka za 16,99 USD, ale już bez bajerów. Również pojawi się jesienią.


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Sideshow Collectibles

2022-06-09 20:46:14

Firma Sideshow Collectibles w ostatnim czasie wprowadziła do przedsprzedaży dwie nowe figurki naturalnych rozmiarów. W skali 1:1 wydane zostanie popiersie Dina Djarina oraz figura C-3PO. Pierwsza figurka wraz z podstawą będzie miała 85 cm wysokości, a jej cena to 1550$ (sklep). Drugi gadżet będzie mierzył 188 cm, a jego cena to 8500$ (sklep).


KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Hot Toys

2022-06-07 19:59:39

Kontynuujemy serię zapowiedzi figurkowych z ostatnich dni. Tym razem najnowsze cztery figurki pochodzą od firmy Hot Toys i są wykonane w skali 1:6. Dwie z nich są wydanymi wcześniej figurkami w wersji chromowanej, kolejne są również znanymi figurkami z dołączonym - nowym - ścigaczem.

 • Szturmowiec klon (chrom, 275$, sklep)
 • Szturmowiec śmierci (chrom, 245$, sklep)
 • Appo ze ścigaczem BARC (515$, sklep)
 • Szturmowiec klon, ciężkozbrojny ze ścigaczem BARC (610$, sklep)KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2022-06-06 21:43:21

W ostatnich dniach firma Gentle Giant zapowiedziała trzy nowe figurki ze świata Gwiezdnych Wojen. Każda z nich wykonana zostanie w skali 1:6 i będą kosztowały po 120$. Coś dla siebie znajdą tym razem zarówno fani oryginalnej trylogii, spin-offów jak i animacji.
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Nowości z Black Series

2022-06-05 20:57:46

W ostatnich dniach mogliśmy zobaczyć sporo nowych figurek z The Black Series zapowiedzianych przez Hasbro. Zawdzięczamy to zarówno odbywającemu się w zeszłym tygodniu konwentowi Star Wars Celebration jak i zapowiedziom towarzyszącym premierowym odcinkom serialu Obi-Wan Kenobi.

 • Obi-Wan & Darth Vader (wersja z grafik koncepcyjnych)
 • Obi-Wan Kenobi
 • Darth Vader
 • Aayla Secura
 • Darth Maul
 • Piąty Brat
 • Czwarta Siostra
 • Wielki Inkwizytor
 • Greef Karga
 • Zwiadowca prewencjiKOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Nowe zestawy Lego i… spoilery z „Andora”?

2022-06-03 18:04:20 LEGO.com

Podczas Celebration w Anaheim dowiedzieliśmy się wiele o przyszłości marki, mieliśmy okazję m.in. obejrzeć zwiastun „Andora”, kontynuację „Upadłego zakonu” czy concept arty z drugiej fazy Wielkiej Republiki. W całym tym zamieszaniu łatwo mogą umknąć zapowiedzi od Lego.

Tak się składa, że dwa z nich mają związek z wyżej wspomnianymi tytułami. Pierwszym z nim jest towarzysz Cala, BD-1 w skali zbliżonej do 1:1. Ten 31-centymetrowy słodziak droid ma ruchomą głowę, schowek na stymy i – jak na zestaw kolekcjonerski przystało – tabliczkę informacyjną z modelem w skali bliższej minifigurce. Jest już dostępny w przedsprzedaży za 479,99 zł. Druga zapowiedź dotyczy „Andora” i ujawnia pewne informacje o serialu. Zasadzka na Ferrix zawiera mobilną kapsułę, skuter repulsorowy oraz minifigurki Cassiana Andora, Luthena Raela (w oliwkowym płaszczu) i Syrila Karna (w niebieskim mundurze). Cena? 379,99 zł.

Pozostałe zestawy są powiązane z Kenobim – ale nie tylko serialem, a również postacią. Na przykład jego myśliwiec z „Ataku klonów”. Model ma zaledwie 25 cm długości i choćna pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia, warto zwrócić uwagę na obecność minifigurki Taun We (poza mistrzem Jedi i jego droidem R4-P17). Zapłacimy za niego 159,99 zł. Jeśli zaś chodzi o serial, Lego zaprezentowało okręt Inkwizytorów, Scythe, wyceniony na 479,99 zł. Klockowi weterani z pewnością już wiedzą czego się spodziewać: otwierany kokpit, ruchome skrzydła, sprężynowe działka, składana rampa. Wśród minifigurek znajdziemy Obi-Wana w stroju z serialu, Wielkiego Inkwizytora, Trzecią Siostrę (Revę) i Piątego Brata. Wszystkie powyższe zestawy dostępne są w przedsprzedaży z wysyłką od 1 sierpnia. Nie są to jeszcze jednak wszystkie nowości z Obi-Wanem, bowiem w sprzedaży jest dostępny dwupak BrickHeadz za 89,99 zł, w którym obok Jedi znalazł się też (jakżeby inaczej) Darth Vader.

To nie koniec atrakcji dla fanów klocków: już za tydzień Lego rozpoczyna obchody 90-lecia istnienia, obiecując specjalne zestawy, alternatywne instrukcje i inne akcje. A już 18 czerwca odbędzie się drugi LEGO CON, na którym mogą zostać zapowiedziane kolejne zestawy. Jest też zła wiadoność: ze względu na rosnące koszty produkcji, transportu i operowania ceny ok 25% produktów zostaną zwiększone.


KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Koniec kolekcji „Zbuduj Swojego R2-D2”

2022-06-01 15:54:31

Na początku 2020 roku ruszyła w Polsce seria kolekcjonerska Zbuduj Swojego R2-D2 od wydawnictwa De Agostini, dzięki której można było zebrać części do budowy zdalnie sterowanego droida R2-D2. Wytrwali fani którzy skusili się na zakup cotygodniowych zeszytów mogą już cieszyć się kompletnym robotem, bowiem dziś miała miejsce premiera ostatniego numeru serii. Poniżej filmik z gotowym droidem w akcji.


KOMENTARZE (2)
Loading..