Komiksy

Salut Bohaterom Update...

0

Jakiś czas temu pisaliśmy o komiksie Salut Bohaterom, jak poinformowało nas wydawnictwo tego komiksu, można go już zakupić. O ile w normalnych Empikach czy księgarniach, może to czasem być trudne, o tyle łatwo go zamówić w sprzedaży wysyłkowej w inernecie pisząc mejla na adres: comix@op.pl

Ciemna Strona Mocy 2 w sprzedaży

Amber
0

Komiksowa adaptacja drugiej części drugiego tomu trylogii Thrawna jest już w sprzedaży. Można ją zakupić między innymi w Empikach, oraz w internetowej ksiągarni NEPO

Ostatni Rozkaz I

Amber
0

Na stronie Amberu ukazała się zapowiedź 1 części komiksu Ostatni Rozkaz. Komiks ten jest komiksową adaptacją ostatniej części trylogii Thrawna.

Hasbro/Toys R Us Exclusive

StarWars.com
0

Kilka dni temu oficjalna StarWars.com poinformowała o ekskluzywnej serii komiksów (Hasbro/Toys R Us Exclusive), która pojawia się w sprzedaży razem z zabawkami Hasbro za sprawą sklepów Toys R Us.

Full of Surprises Most Precious Weapon Practice Makes Perfect

Pierwszy komiks pt.: "Full of Surprises" (autorzy: Jason Hall, Manuel Garcia i Fernando Blanco) przedstawia potyczkę w polu asteroid pomiędzy Jango Fettem w Slave I a Obi-Wanem w jego Jedi Starfighterze... (oto przykładowe screeny :) "Most Precious Weapon" (autorzy: Jason Hall, Francis Portela i Albert Xiques) to komiks, w którym zobaczymy hrabiego Dooku w czasie walki na Geonosis... (przykładowe screeny ;) Trzeci komiks - "Practice Makes Perfect" (Hall, Garcia i Blanco), który jest już dostępny, opowie o Anakinie Skywalkerze, testach umiejętności w posługiwaniu się mieczem przy swoim mentorze - Obi-Wanie Kenobim (dochodzi do walki z droidami)... Machines of War

Czwarty i zarazem ostatni komiks tej serii to "Machines of War" (autorzy: Hall, Portela i Xiques). Historyjka w nim przedstawiona będzie się rozgrywać w czasie Epizodu II. Yoda przybywa na Geonosis razem z armią klonów i bierze udział w demonstracji siły republikańskich gunshipów. Jak podano w Hasbro - oferta wygasa 31 grudnia 2002 roku.

Komiks Jango Fett Open Seasons #1

0

Open Seasons - komiks autorstwa Hadena Blackmana - pojawił się w sprzedaży w USA mniej więcej w tym samym czasie, co adaptacja "Ataku klonów" (kwiecień 2002). Potem ukazały się kolejne 3 części, a zbiorcze wydanie (TPB) zapowiedziano na 11 grudnia.


Tymczasem na oficjalnej StarWars.com opublikowano 7 stron pierwszej części tego komiksu.

Spoiler:Jango Fett jest największym łowcą nagród swoich czasów, wzbudza strach i respekt w całej galaktyce. Ale nie zawsze był łowcą nagród. Kiedyś był małych chłopcem z farmy gdzieś na Zewnętrzych Rubierzach. Ale kiedy jego rodzina została zabita przez przestępczą grupę zwaną Death Watch, Jango przyłączył się elitarnej grupy żołnierzy - Mandaloriańskich Wojowników, którzy dali mu szansę zrealizować zemstę.(koniec spoilera). W następny piątek (1 listopada) StarWars.com ma opublikować kolejene strony Open Seasons...

Nowy Star Wars Comics

0

We wrocławskim Empiku Megastore, wczoraj natknąłem się na nowy numer magazynu komiksowego Star Wars Comics. W tym numerze znajduje się kolejny fragment komiksu o Zam Wessel, oraz fragment komiksu o pojedynku Maul vs. Vader. Cała przyjemność kosztuje niecałe 20 PLN.

Ciemna Strona Mocy 1 ... UPDATE

0

Dziś także ukazał się zaległy komiks Amberu – Ciemna Strona Mocy I. Całość ukaże się w III częściach i jest przeniesieniem powieści Timothego Zahna w świat komiksu.
Update, Andaral W Warszawie także jest już do nabycia ta pozycja. Należy tu zaznaczyć, że jest to pierwszy komiks Amberu (SW) wydany w Krakowskiej Drukarni. Od teraz właśnie tam będą one wydawane.

Styczniowe komiksy w USA cd..

TFN
0

Niedawno pisaliśmy o nieoficjalnych zapowiedziach komiksów w USA na styczeń, teraz drobne korekty do tych informacji. Po pierwsze znamy już okładki, które przedstawiamy poniżej, oraz ceny i liczbę stron. Star Wars: Empire #5, będzie mieć 32 strony i kosztować w USA 2,99 $, natomiast Star Wars: Republic #50 (Atak na Kamino), będzie mieć 64 strony, a kosztować będzie 5,99 $.

Nieoficjalne zapowiedzi komiksów na styczeń...

JediNet
0

Drugiego stycznie, w Stanach Zjednoczonych, powinien pojawić się komiks Empire #5, autorstwa Randy`ego Stradleya, Davide Fabbri i Cchristiana Della Vechiego (okładkę zrobi Bryan Ching). Komiks ten będzie swoistą powtórką, albowiem będzie on bazował na historii, która znalazła się w radiowej adaptacji ANH. Akcja rozpocznie się tydzień przed wydarzeniami z ANH, a główną bohaterką będzie Leia, która spróbuje dowieść dostawy dla Sojuszu Rebeliantów, na planetę Ralltiir. Ale żeby nie było tak łatwo, to po piętach będą jej deptać Imperialni, z Darthem Vaderem na czele. Leia będzie musiała sobie zdać sprawę, z tego, że czas dziecinnych podchodów względem Imperium mija, ale ona sama będzie musiała z księżniczki przemienić się w wojowniczkę.
Natomiast 22 stycznia 2003, pojawi się komiks Republic #50, autorstwa Johna Ostrandera, Jany Duursemy, Hadena Blackmana, Scotta Allie i Stephena Thompsona (okładka Jon Foster). Akcja tego komiksu dziać się będzie jakieś dwa miesiące po bitwie o Geonosis. Konfederacja Systemów Niepodległych, po kilku przegranych bitwach, postanowi zadać druzgocący cios, Republikańskiej Machinie Wojennej i zaatakować Kamino, gdzie produkowane są klony. Olbrzymia bitwa, w której po stronie Republiki będą walczyć Jedi, odbędzie się równocześnie na powierzchni Kamino, pod wodą, ale też i na orbicie. Aż by się chciało ten komiks szybko w Polsce zobaczyć.

Kloss kontra Vader

FilmWeb
0

Podczas zakończonego w niedzielę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi miała miejsce premiera nowego komiksu Jerzego Ozgi (rysunek) i ZEKE'go (scenariusz) pt. "Salut bohaterom". Album ten zasługuje na uwagę bowiem jego głównymi bohaterami postaci inspirowane Hansem Klossem oraz gwiezdo-wojenną ekipą w składzie: Vader, Luke, Solo i Chewbacca.
Akcja komiksu dzieje się "dawno temu, w pewnej odległej galaktyce" i opowiada o zmaganiach dzielnego Hansa Klotza, żołnierza w służbie wolności, który wspólnie z Luka Spacerunnerem, pilotem Solo oraz owłosionym Heavy'm stawiają czoła złemu Grafowi Hermanowi Wolframowi i Impreatorowi.
Album Ozgi i ZEKE'go jest przede wszystkim doskonałą, postmodernistyczną zabawą, w której mieszają się wątki i bohaterowie z kultury masowej. "'Salut bohaterom' jest próbą analizy wpływu bohaterów - ikon kultury masowej, na nasze relacje z rzeczywistością. (...) Nasz komiks można (...) odbierać na wiele sposobów - niektórzy potraktują go jako pastisz, a jeszcze innym wyda się 'plugawym' paszkwilem - nic bardziej mylnego, to nic innego, jak autonomiczna historia, wykorzystująca pewien sztafaż, rodzaj dobrze wszystkim znanych dekoracji, od dawna i na stałe funkcjonujących w kulturze, mniej lub bardziej masowej" - mówią o swoim dziele twórcy.
"Salut bohaterom" wydany został w niedużym, numerowanym i sygnowanym przez autorów nakładzie. Nie dostaniecie go więc w każdym kiosku. Polecam jednak wycieczkę do specjalistycznego sklepu bowiem album Ozgi i ZEKE'go powinien znaleźć się na półce każdego szanującego się miłośnika komiksowej sztuki.


Amerykańskie komiksy...

TFN
0

Wczoraj, to jest 8 października, w USA maił się ukazać pierwszy komiks z serii Republic (dawniej Star Wars), nr #46. Pierwsza część „Honor and Duty”, ma wprowadzić nas w historię Obi-wana i Anakina, którzy dostaję zlecenie ochraniać pewnego polityka...

Tanie komisky UPDATE

0

Niedawno pisałem o tanich komiskach w Jumbo. Na ulotce z (jak dobrze pamiętam) z pięciu komiksów cztery były Star Wars. Gdy wczoraj dotarłem do marketu okazało się, że market zrobił beszczelny wałek i zostały przecenione zupełnie inne komisky. Sorx, że narobiłem rabanu z tymi komiksami, ale teraz się przekonałem, że nie należy ufać ulotkom ;)

Empire cz. 2...

TFN
0

Na TheForce.Net zaprezentowano okładkę mającego się ukazać jutro, drugiego zeszytu serii Empire. Tym razem będą ukazane dalsze losy spisku uknutego przeciw Darthowi Vaderowi. Swoją drogą, pewnie minie sporo czasu, zanim ta seria zawita do Polski.

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.