TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Ostatni Rozkaz cz. 1

2002-12-19 21:56:00 Nepo

No i w końcu pojawił się kolejny komiks Amberu – „Ostatni Rozkaz” cz. 1 Edvina Biukovica na podstawie powieści Timothy’ego Zahna.
Wyd. Amber, Warszawa 2002, 46 str., 17,5x24,5 cm, oprawa twarda Cena drukowana - 22,80 zł 83-241-0145-4
Cena w Nepo – 19,40 PLN.
''Ostatni rozkaz'' wieńczy graficzną adaptację słynnej bestsellerowej ''Trylogii Thrawna'' i doprowadza do emocjonującego końca wydarzenia przedstawione w ''Dziedzicu Imperium'' i ''Ciemnej Stronie Mocy''.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Wpłyń na losy Republiki

2002-12-15 13:07:00 JediNet

Trochę przeterminowany news, ale wciąż aktualny. Randy Stradley jeden z edytorów Dark Horse Comics na forum Dark Horse stworzył specjalny wątek, w którym można wpisać 6 postaci zarówno z filmów jak i EU, które chcielibyśmy widzieć w dalszych częściach komiksu Republic, który obecnie opowiada o Wojnie Klonów. Szkoda, tylko, że te komiksy nie są wydawane w Polsce. Niemniej jednak, jeżeli ktoś chciałby wskazać 6 (to ważne musi być 6, nie więcej) postaci, które chciałby widzieć w tych komiksach, to może to napisać w tym wątku, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na forum. Ważne jest też, by w tej 6 postacie filmowe i z EU jakoś rozgraniczyć. A i jeszcze jedno, Randy Stradley napisał, żeby teraz np. Aaylę Securę traktować jak postać z filmu, no bo była w AOTC, a nie z EU.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy na marzec 2003

2002-12-08 15:43:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej niedawno pojawiła się zapowiedź nowych komiksów, które ukarzą się w USA w marcu 2003. Oto i one.
Pierwszym z prezentowanych komiksów był 15 numer serii Star Wars Tales. Tym razem będzie to mini antologia poświęcona bliźniakom – Luke’owi i Leii. W numerze zobaczymy między innymi pierwsze spotkanie z samym Imperatorem Palpatinem. Poznamy też przygodę młodego Luke’a, któremu przyjdzie się zmierzyć z dzikością burzy na Tatooine. Numer ten stworzyli: Nathan Walker, Scott Lobdell, Brian Augustyn, Jason Hall, Rick Zombo, Jay Laird, Randy Emberlin i inni, a okładka jest dziełem Lenil Francis Yu. W USA ten komiks ma się pojawić 3 marca. A u nas kto wie? Od przyszłego roku Amber miał zacząć wydawać Star Wars Tales.
5 marca pojawi się 7 część cyklu Empire. Będzie ona opowiadać o Galaktycznej Wojnie Domowej, w sposób trochę inny, niż dotychczas. To opowieść o ludziach, których lojalność zależy od kredytów, o pewnej odległej planecie, której zamarzyła się niepodległość. I właśnie tam pojawi się Boba Fett, tylko pytanie komu służy tym razem? Autorzy to John Wagner I Cam Kennedy, a okładkę zrobił Ryan Benjamin.
19 marca pojawi się 52 część serii Republic, podobnie jak poprzednia opowiadająca o Wojnach Klonów. Zresztą to będzie jej bezpośrednia kontynuacja. Po tym jak pewien szalony separatysta chciał zaatakować Naboo bronią biologiczną, a Obi-wan został pojmany, Anakin Skywaler wraz z grupą Alpha, specjalnym oddziałem klonów, będą musieli stawić czoła jeszcze dwóm wrogom – Durge’owi wynajętemu zabójcy oraz Asajj Ventress, pewnemu Jedi, z mroczną przeszłością. Autorami tego komiksu są Haden Blackman i Tomas Giorello.
Ponadto w USA ukaże się też już w całości, w papierowej okładce Imperium Kontratakuje w wersji Infinities. Należy tu też wspomnieć, że ostatnio komiksy Dark Horse Comics mają w USA pewne opóźnienie względem planu. Nie wiadomo, czy zostało ono już ujęte w przedstawionych tutaj datach.
KOMENTARZE (0)
Loading..