TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź nowych komiksów w USA

2002-05-31 18:56:00 StarWars.Com

W USA od pewnego czasu bardzo dużą popularnością cieszą się serie komiksowe z cyklu ongoing, w których filmowi bohaterowie, jak już są, to najczęściej odgrywają role drugoplanowe. Seria ta w znacznej większości była umiejscowiona w czasach Mrocznego Widma. Teraz doszło do podziału na dwie serie: Star Wars Republic - właśnie osadzona w czasach prequeli, oraz Star Wars Empire - osadzona w bardziej cywilizowanchy czasach ;). Okazuje się, że popyt na opowieści związane z klasyczną trylogią wciąż jest dość duży. Pierwszym komiksem z nowej serii (Star Wars Empire) będzie "Betraya". Scott Allie napisał pełen intryg i spisków scenariusz osadzony w czasach Imperium, i dziejący się na Imperialnym dworze. Trudno w nim będzie znaleźć klasycznych złoczyńców jak Vader, ale za to poznamy nową postać - Wielkiego Moffa Trachtę. "Betrayal" dzieje się na krótko przed Nową Nadzieją, a za ilustrację odpowiadają Ryan Benjamin oraz Curtis Arnold. Okładka zaś jest dziełem Briana Hortona. Komiks zostanie wydany w 4 częsciach, z których pierwsza będzie wydana już we wrześniu (w USA). I kilka rysunków:
Rysunek 1
Rysunek 2
Rysunek 3
Rysunek 4
Rysunek 5
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że my w niedługim czasie także będziemy mogli się zapoznać z tą serią. W końcu niedługo wiele rzeczy może się zmienić.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Dzienniki szalonego Mimbanity

2002-05-29 11:12:00 Esensja

W Esensji wystartował nowy pasek komiksowy. Jest to polski przekład "fanowskiego" komiksu "Diary of a Crazed Mimbanite" autorstwa Alastaira McDonalda - coś dla miłośników "Gwiezdnych wojen" i nie tylko... :)


Oryginalne wydanie znajdziecie pod tym adresem.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Dni Ambera i Komiksy SW

2002-05-24 20:03:00 kultura.org.pl

Od 3 do 16 czerwca - w największych salonach EMPiK-u w całym kraju planowane są Dni Ambera. Wydawnictwo ma zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności. Mają być także organizowane liczne konkursy i promocje. Tak jak pisaliśmy niedawno - od czerwca w ofercie wydawnictwa mają się pojawić komiksy.

"Star Wars": "Jango Fett"
Scenariusz: Ron Marz
Rysunki: Tom Fowler
Objętość: 64 strony

Zam Wesell i Jango Fett odkrywają, że artefakt, którego szukają, może zostać użyty przez terrorystów do pogrążenia Republiki w chaosie.

"Star Wars": "Zam Wesell"
Scenariusz: Ron Marz
Rysunki: Ted Naifeh
Objętość: 64 strony

Słyny łowca nagród ma odzyskać cenny artefakt. Na drodze do wielkiej nagrody pojawia się jednak niespodziewana przeszkoda: piękna i niebezpieczna rywalka.

W czerwcu Amber wyda jeszcze inne komiksy - nie związane z Gwiezdnymi Wojnami:
"Jeremiah" tom 1: "Noc na bagnach" (Scenariusz: Hermann)
"Falka" tom 1: "Tchnienie Diabła" (Scenariusz: Juan Zanotto)
"Szczury blasku" (Scenariusz: Mark Harrison)
"Wilczyce deszczu"

W trakcie trwania imprezy komiksy będzie można nabyć po promocyjnych cenach.

Harmonogram Dni Ambera: 3-4 czerwiec - Gwiezdne wojny / Tolkien
5-6 czerwiec - Tajemnice nauki, historii, przeszłości
7-8 czerwiec - Literatura dziecięca i młodzieżowa
9-10 czerwiec - Literatura dla pań
11-12 czerwiec - Twoje zdrowie
13-14 czerwiec - Komiksy
15-16 czerwiec - Sensacja + Srebrna seria
Lista salonów EMPiK-u w których odbędą sie Dni Ambera: Megastore Junior
Megastore Nowy Świat
Megastore Galeria Mokotów
Megastore Poznań
Megastore Katowice
Megstore Wrocław
Megstore Kraków
Megastore Szczecin
Megastore Łódź
Megastore Gdańsk
Żoliborz
Lublin II
Lublin III
Kraków (Geant)
Gdynia
Wrocław
Sopot

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Okładka Karmazynowego Imperium II

2002-05-23 09:41:00 Klub Świata Komiksu

Dzięki uprzejmości Klubu Świata Komiksu możemy zaprezentować bardzo dobry skan okładki Karmazynowego Imperium II.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Okładka komiksu o Jango?

2002-05-23 09:24:00 Andaral

Najprawdopodoniej właśnie tak będzie wyglądać polska wersja okładki komiksu Jango Fett, który w czerwcu zostanie wydany przez wydawnictwo Amber.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy z Amberu kolejne wieści

2002-05-22 20:36:00 Andaral

Wczoraj pisaliśmy, że Amber zamierza wydać komiksy o Jango Fetcie i Zam Wessel. Komiksy te mają się ukazać w czerwcu, będą w twardej oprawie i na papierze kredowym. Cena prawdopodobna to 19,80. Oba praktycznie będą opowiadać historie o tym jak Jango Fett i Zam Wessel będą szukali (ale niezależnie) pewnego artefaktu, który jak zostanie użyty przez terrorystów pogrąży Republikę w Chaosie. Tym oto sposobem Amber zamierza wejść w świat komiksu.
Wejście to jedna sprawa. Ale co dalej? Otóż już wiadomo, co Amber zamierza dalej zrobić. Wiadomość nie jest jeszcze stuprocentowa, ale jest tak zaskakująca, że chyba lepiej przekonać się o tym w sklepie niż przeczytać w newsie. Dla tych co nie lubią niespodzianek w życiu spoiler: Następnie Amber zajmie się wydawaniem komiksów powiązanych z fabułą i postaciami z Ataku klonów (tym zaczynają) a potem z trylogii Zahna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy oraz Ostatni Rozkaz) oraz z komiksami powiązanymi z Nową Erą Jedi. (koniec potencjalnego spoilera życiowego). Jeśli to się uda, to będzie po prostu niesamowite móć to wszystko przeczytać po polsku.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Nowe Komiksy ....

2002-05-21 22:09:00 Robert herbu

Robert herbu podesłał nam po prostu fenomelnaną wiadomość:
Komiksy Star Wars
Dwa komiksy z serii "Star Wars" ukażą się w czerwcu nakładem wydawnictwa Amber. To kolejna duza oficyna, po MUZIE oraz Prószyńskim i S-ce, która zdecydowała się skorzystać z komiksowej koniunktury i zaproponować czytelnikom nowy asortyment publikacji.
Zapowiadane przez Amber komiksy nie będą papierową wersją scenariusza Ataku klonów (zresztą taki komiks ukazał się już nakładem Egmontu). Mają to być niezwykle popularne wsród miłośników Gwiezdnych Wojen opowieści uzupełniające filmową fabule. Z Epizodem II związani będą bohaterowie obrazkowej opowieści, m.in. Jango Fett.
autor: wodnica

Jak już wspomniałem to wielka wiadomość. Oby coś w naszym kraju z komiksami ruszyło, i oby Egmont i Amber ścigały się w tym kto dostarczy lepsze i szybciej. Och chyba się rozmarzyłem :).
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Karmazynowe Imperium II

2002-05-21 21:52:00

Dzisiaj ukazało się Karmazynowe Imperium II Egmontu, we Wrocławiu do nabycia np. w księgarni w bibliotece wojewódzkiej na rynku. Cena 29,90 PLN.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Karmazynowe Imperium 2 - zapowiedź

2002-05-18 10:37:00 Klub Świata Komiksu

Na stronie Klubu Świata Komiksu pojawiła się już zapowiedź kolejnego z cyklu "Star Wars", a będzie to "Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi".
Dokończenie wątków z części pierwszej. Na Radę Imperium pada blady strach - wciąż giną jej członkowie, i nie wiadomo z czyjej ręki. Czy winnym jest mściciel Kir Kanos, czy też ktoś z samego grona Rady? Z kolei Kanosa los niespodziewanie zwiąże z jedną z dowódczyń rebelii - okaże się, że ich cele są takie same...
Autorami scenariusza są Mike Richardson i Randy Stradley a rysunków Paul Gulacy. Cena - 29,90 PLN.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Recenzja komiksu AOTC

2002-05-13 22:52:00

Właśnie umieściliśmy pierwszą recenzję komiksu na łamach Bastionu. Jest to oczywiście "Atak klonów" a my mamy nadzieje, że recenzje komiksów również się Wam spodoboają i zagoszczą na stałe na Bastionie. Recenzję można przeczytać tutaj. Warto odnotować, że recenzja AOTC pojawiła się także na Cantinie Star Wars.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

AOTC w sklepach

2002-05-07 17:37:00

W całym kraju można już nabyć komiksow adaptacje Ataku Klonów. Kosztuje 9,90 i ma 148 stron. Okładke znajdziesz tu
Skan pierwszej strony możesz zobaczyć tu (podesłał nam Andaral THX)
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiks AOTC w Polsce

2002-05-04 19:21:00 Darek

Jak donosi Darek, w Katowickich kioskach pojawił się już komiks AOTC wydany przez Egmont. Cena 9,90 PLN. Papier standardowy jak na to co Egmont wydaje samemu (czyli słabej jakości). Wielkie dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Darmowy komiks w USA

2002-05-03 11:04:00 JediNet

Jutro (4 maja) w USA jest dzień darmowego komiksu. Z tej okazji będzie można tam dostać krótką historyjkę komiksową - "A Jedi`s Weapon". Autorem scenariusza jest Henry Gilroy, szkice to dzieło Manuela Garcii, za tusze odpowiada Jimmy Palmiotti, a za okładkę Valerie Reckert. Komiks ten pojawi się także w "Star Wars Tales #12". Tymczasem na JediNecie możecie zobaczyć dwa skany z tego komiksu.
KOMENTARZE (0)
Loading..