TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dziedzic Imperium - okładki III tomów

2002-08-28 20:19:00 Amber

Na stronie Amberu pojawiły się okładki wszystkich trzech części "Dziedzica Imperium". Dodatkowo zamieszczono trzy przykładowe fragmenty części pierwszej, która jest już w sklepach (także w internetowym sklepie wydawnictwa). Opis z tyłu okładki w drugim i trzecim tomie jest taki sam, jak w przypadku tomu pierwszego: Na podstawie powieści Timothy`ego Zahna
Pięć lat po wydarzeniach Powrotu Jedi księżniczka Leia i Han Solo są małżeństwem i oczekują narodzin bliźniąt. Luke Skywalker został pierwszym z dawna oczekiwanych rycerzy Jedi. Lecz o tysiące lat świetlnych od nich wielki admirał Thrawn obejmuje dowództwo nad niedobitkami imperialnej floty. Jego dwa decydujące odkrycia mogą unicestwić stworzoną przez Sojusz Rebeliantów Nową Republikę.
O zapowiedziach komiksowych Amberu na najbliższe miesiące pisaliśmy wczoraj, na tej stronie znajdziecie zawsze aktualny wykaz...
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Zapowiedzi komiksów

2002-08-27 20:12:00 Amber

Oto plany Amberu na najbliższych 8 miesięcy.

Sierpień 2002:
DZIEDZIC IMPERIUM 2; BARON Mike VATINE Olivier

Wrzesień 2002:
STAR WARS CIEMNA STRONA MOCY I ARON Mike, DODSON Terry
DZIEDZIC IMPERIUM 3 BARON Mike, VATINE Olivier

Październik 2002:
STAR WARS CIEMNA STRONA MOCY II BARON Mike, DODSON Terry
STAR WARS CIEMNA STRONA MOCY III BARON Mike, DODSON Terry

Listopad 2002:
OSTATNI ROZKAZ I BARON Mike, BIUKOVIC Edvin
OSTATNI ROZKAZ II BARON Mike, BIUKOVIC Edvin

Grudzień 2002:
STAR WARS UNION ISTACKOPOLE Michael A.
OSTATNI ROZKAZ 3 BARON Mike, BIUKOVIC Edvin

Styczeń 2003:
STAR WARS UNION II STACKOPOLE Michael A.
STAR WARS TALES IPRACA ZBIOROWA

Luty 2003:
STAR WARS TALES II PRACA ZBIOROWA
STAR WARS TALES III PRACA ZBIOROWA

Marzec 2003:
STAR WARS TALES IV PRACA ZBIOROWA
STAR WARS DARKNESS I OSTRANDER John, DUURSEMA Jan

Kwiecień 2003:
STAR WARS TALES V PRACA ZBIOROWA
STAR WARS DARKNESS II OSTRANDER John, DUURSEMA Jan
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Nowości Dark Horse'a

2002-08-27 17:14:00 swsotf.net/

W ciągu najbliższych kilku miesięcy dark Horse wyda kolejne komiksy:

4 września wyda Empire: Betrayal #1, Jango Fett: Open Seasons #4
18 września wyda Star Wars #45: Rite of Passage #4, Infinities: The Empire Strikes Back #3, Tales #13
2 Października Empire #2 Betrayal #2
9 października Republic #46: Honor and Duty #1
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Dziedzic Imperium tom 1

2002-08-23 21:28:00 Amber

W sprzedaży ukazał się nakładłem wydawnictwa Amber kolejny komiks z serii Star Wars na podstawie opowieści Timothy'iego Zahn'a pt. Dziecic Imperium t.1. Część pierwsza "Dziedzica Imperium", została wydana tak samo jak jego poprzednicy, czyli sztywna, lakierowana okładka i druk na kredowym papierze jak na cykl z serii graphic novels przystało!

[OPIS Z TYŁU KOMIKSU]
Pięć lat po wydarzeniach Powrotu Jedi księżniczka Leia i Han Solo są małżeństwem i oczekują narodzin bliźniąt.
Luke Skywalker został pierwszym z dawna oczekiwanych rycerzy Jedi. Lecz o tysiące lat świetlnych od nich Wielki Admirał Thrawn obejmuje dowództwo nad niedobitkami imperialnej floty. Jego dwa decydujące odkrycia mogą unicestwić stworzoną przez Sojusz Rebeliantów Nową Republikę.

[OPIS Z WNĘTRZA KOMIKSU]
Pięć lat po unicestwieniu drugiej Gwiazdy Śmierci Sojuszowi Rebeliantów udało się zapędzić resztki imperialnej floty w odległe zakątki galaktyki. Sojusz powołał młodą władzę, zwaną Nową Republiką, której siedziba mieści się na planecie Coruscant w dawnym Pałacu Imperialnym. Księżniczka Leia i Han Solo są małżeństwem i oczekują narodzin bliźniąt. Luke Skywalker został pierwszym z dawna oczekiwanych rycerzy Jedi. Jednak o tysiące lat świetlnych od nich dowództwo nad rozproszoną imperialną flotą obejmuje ostatni Lord Imperium. Nie tylko przygotowywuję flotę do walki, ale także kieruję ją w samo serce Nowej Republiki.

[DANE]
Tytuł polski: Star Wars: Dziedzic Imperium tom.1
Tytuł oryginalny: Star Wars: Heir to the Empire
Scenariusz: Mike Baron
Na podst. powieści: Timothy'ego Zahn'a
Rysunki: Olivier Vatine i Fred Blackhard
Kolory: Isabelle Rabarot
Ilustracja na okładce: Mathieu Lauffray
Druk: FINIDR s.r.o. Český Těšin
Przekład: Andrzej Syrzycki
Ilość stron: 52 str.
Cena: 19,80 zł.

Pierwsze oceny:
Treść: 9/10
Ilustracje: 8/10
Cena/Jakość: 8/10
Ogólna: 8,5/10

UPDATE (Strangler): wygląda na to, że "Dzidzic..." zostanie wydany w 3 tomach (oryginalny TPB ma ponad 150 stron). Drugi tom prawdopodobnie ukaże się lada dzień... Szkoda jednak, że Amber nie wydaje tych komiksów w pojedynczych zbiorach...
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Okładki Dziedzica Imperium

2002-08-11 10:54:00 Serwis komiksowy

Na Serwisie komiksowym zaprezentowano okładki sierpniowych komiksów Amberu, w tym dwóch części “Dziedzica Imperium”. Komiks ten najprawdopodobniej ukaże się tak jak to było w przypadku Dartha Maula, czyli w pewnych odstępach. Możliwe jest, że drugą część zobaczymy więc dopiero na początku września.


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Fragmenty Dartha Maula I

2002-08-08 17:12:00 Amber

Na stronie Amberu opublikowano trzy fragmenty komiksu "Darth Maul I". Wcześniej był publikowane fragmenty Darth Maul II. Te nowe fragmenty to:
Fragment 1
Fragment 2
Fragment 3

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy łączące AOTC z III Epizodem

2002-08-07 17:20:00 TFN

Na odbywającym się w San Diego - Comic Conie była dosyć silna grupa przedstawicieli Dark Horse Comic m.in Randy Stradley, Dave Land i Curtis Arnold, czy też Chris Cerasi z Lucas Licensing, nie zabrakło także takich artystów jak Jan Duursema, czy Judd Winick. Podano tam kilka ciekawych informacji, które zainteresują miłośników komiksów, a także tych wszystkich, którzy czekają na ostatni - III Epizod. Dlatego uwaga! czytając dalej można natrafić na lekkie spoilery!

Jak zapowiedział Randy Stradley w najbliższym czasie ukaże się kilka komiksów z serii Republic i Empire. Ta pierwsza będzie powiązana z Epizodami I-III i w głównej mierze będzie opowiadać o przebiegu Wojen Klonów. Znany jest już tytuł jednego z tych komiksów - Republic #50 "Attack on Kamino"... Jak zapowiadają goście z Dark Horse w serii Republic ujżymy m.in członków Rady Jedi, Anakina oraz Obi-Wana, który zostanie mianowany na generała sił Republiki. Co ciekawe, nie zobaczymy Padme w żadnym z komiksów przed premierą III Epizodu! Kolejna ciekawostka (zresztą przyjęta z dużym entuzjazmem przez fanów) to śmierć tysięcy Gungan w jednym ze starć. (Hhmm ciekawe co będzie z Jar Jarem?). To wszystko oczywiście rozegra się przed E3...

Druga seria - Empire będzie powiązana z wydarzeniami z klasycznej trylogii. Jak sama nazwa wskazuje - główny nacisk zostanie położny na wydarzenia związane z działalnością Imperim. Kto wie? może znów zobaczymy Thrawna...
Wśród zapowiedzi jest komiks poświęcony rodzącej się miłości pomiędzy Hanem Solo a księżniczką Leią. Jego akcja ma się rozgrywać przed "Imperium kontratakuje". Jak twierdzi sam autor - Judd Winick, przedstawiona historia będzie bardzo prosta: Han z Leią podróżująć statkiem natrafiają na silną burze, w wyniku czego zostaną zmuszeni do lądowania na planecie Hoth i wspólnego spedzenia nocy ;) Premiera tego gwiezdnego "love story" została zaplanowana na walentynki 2003 roku.

Na koniec mała informacja: można już zamówić 2 część komiksu Darth Maul w internetowym sklepiku Amberu.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Darth Maul II w sklepach!

2002-08-03 16:56:00 Grubluk The Grim

Jak donosi Grubluk The Grim:
2 część komixu "Darth Maul" jest już do nabycia w Warszawskim Empiku przy ul. Marszałkowskiej. Cena bez zmian.
Dzięki za info!
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Starwarsy na Comic-Con w San Diego

2002-08-03 00:48:00 TFN

U nas czekamy na komiksowego Dartha Maula, potem na Dziedzica Imperium, a tymczasem w USA w San Diego odbywa się konwent Comic-Con. Można tam kupić m.in najnowsze starwarsowe komiksy wydane przez Dark Horse:


  • Trzecia część Star Wars: Jango Fett - Open Seasons. Autorami komiksu są Haden Blackman, Ramon Bachs i Raul Fernandez.
  • Star Wars: Darkness w wydaniu zbiorczym - zawiera 4 wydania odcinkowe. Jedną z bohaterów komiksu jest Aayla Secura - Jedi, którą można spotkać w bitwie na geonosiańskiej arenie w AOTC.
  • Star Wars: A Long Time Ago...Dark Encounters - To drugi "mega" tom marvelowskich przedruków. Zawiera nr #21 - 38 i adaptację "Imperium Kontratakuje", a wszystko to na 368 czarnobiałych stronach.

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Darth Maul II - nadal brak

2002-08-03 00:06:00 Amber

Pomimo zapowiedzi, w sklepach nadal nie ma drugiej części komiksu "Darth Maul". Jego autorami są Ron Marz, Jan Duursema, Rick Magyar, Dave McCaig. Dla niecierpliwych na stronie Amberu zamieszczono trzy przykładowe fragmenty: pierwszy
drugi
trzeci

KOMENTARZE (0)
Loading..