TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Chronologia Wojen Klonów ...

2003-02-28 10:22:00 TF.Net

Dark Horse Comics na swojej stronie opublikował chronologię Wojen Klonów. A oto i ona:

0 - Atak klonów
0 - Boba Fett: The Fight to Survive (powieść młodzieżowa)
1 - The Clone Wars (gra)
1 - Boba Fett: Crossfire (powieść młodzieżowa)
2 - Clone Wars Paperback I: The Defense of Kamino (komiks składajacy się z:)
0 - Republic #49
1 - Republic #50
2 - Jedi: Mace Windu
3 - Clone Wars Paperback II: Heroes and Scapegoats
6 - Mace Windu: Shatterpoint (powieść)
15 - Clone Wars Paperback III: Last Stand on Jabiim

Te cyferki na początku, to miesiąc trwania wojny. Lista ta będzie z czasem rozwijana...
KOMENTARZE (0)

Komiksy

A long time ago... część IV...

2003-02-28 10:11:00 TF.Net

Wszystkich tych, zainteresowanych tym co się dzieje z czwartym tomem reprintów z Marvela (numer 54-67 i wydanie roczne #2), wydane pod zbiorczym tytułem "A long time ago... Vol. 4 Screams in the void" powinno ukazać się 19 marca, czyli na tydzień przed oficjalną zapowiedzią piątej części...
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Szerzej o nowych komiksach...

2003-02-26 21:14:00 StarWars.Com

Oficjalna postanowiła zrobić bardzo ciekawy opis nowych komiksów z serii Clone Wars, oto co można tam przeczytać.
Saga Wojen Klonów niebawem ukaże się w postaci książek, zabawek (czyli zapowiedź jeszcze kolejnych rzeczy!), czy serialu telewizyjnego, ale tak na prawdę zaczęła się od komiksów, które przedstawiały śmiertelne potkniecie się Galaktycznej Republiki. Kolejne dwa z nich to:
Star Wars: Jedi: Mace Windu
Jest to opowieść o możliwej schizmie w zakonie Jedi, spowodowanej zamieszaniem jakie rozsiał w Galaktyce hrabia Dooku. Jedi mieli walczyć po stronie Republiki w randze generałów, ale kilku z nich odmówiło tego, powiątpiewając intencję Galaktycznego Rządu. Mace Windu musi udać się na Ruul, księżyc Sriluurianu, gdzie czterech szanowanych Jedi przyłączyło się do pewnego dysydenta Jedi – Sora Bulqa. Mace odkrywa tam jeszcze jedno zagrożenie – biegle władającą Mocą Asajj Ventres, chytrą i bezwzględną wojowniczkę, odkrytą przez hrabiego Dooku, tuż po bitwie o Geonosis. Asajj, podobnie jak Dooku walczy mieczem o zakrzywionym ostrzu, a nawet dwoma.
Jak zapowiadaliśmy wczesniej, komiks ten to 48 stron, napisany jest przez Johna Ostrandera, a narysowany przez Jan Duursemę i Dana Parsonsa.

Na koniec jeszcze osoby dramatu:
Mace Windu, mistrz Jedi Yoda, mistrz Jedi
Tholme, mistrz Jedi Sora Bulq, dysydent Jedi
K’Kruhk, dysydent Jedi Jeisel, Dysydent Jedi
Rhad Tarn, dysydent Jedi Mira, Dysydent Jedi
Asajj Ventress, dowódczyni Separatystów Quinlan Vos, wywiad Jedi
Dama Montalvo, Padawan Darth Tyranus, Lord Sith

Drugi komiks to kolejna część „Star Wars: Republic” z podtytułem: „The Defense of Kamino”. Tym razem Separatyści postanawiają uderzyć na najbardziej czuły punkt Republiki – fabryki klonów na Kamino. Epicka bitwa dzieje się na orbicie, planecie, a także w samym Tipoca City. Komiks składa się z trzech części.
Pierwsza – „Brother in Arms” to opowieść o walce nad oceanem Kamino. Setki myśliwców będą walczyć nie tylko ze sobą, ale też z dzikością planety. Wśród Jedi, zobaczymy Obi-wana i Anakina. Komiks jest napisany przez Johna Ostrandera, a narysowany przez Jan Duursemę i Dana Parsonsa.
Druga część – „Jango’s Legacy” to już walka w Tipoca City. Lama Su odkryje swoją tajną broń – Klony z elitarnej formacji ARC. Formacja ta charakteryzuje się większą niezależnością i adapcyjnością, niż typowe klony, a dowodzić nią będzie Shaak Ti. Scenariusz napisał Haden Blackman, a rysunki to dzieło Stephena Thompsona i Raya Kryssinga.
Trzecia część – „No End is Sight” przenosi się do dowodzącego bitwą na orbicie statku separatystów, którym rządzi oficer z Mon Calamari, mając informatora w Tipoca City, ale czy na pewno? Tę część napisał Scott Allie, z pomocą rysowników Tomasa Giorello tudzież Raya Kryssinga.

Na koniec jeszcze o postaciach dramatu:
Obi-wan Kenobi, Rycerz Jedi Anakin Skywalker, Wybraniec
Shaak Ti, Mistrzyni Jedi Merai, Separatysta z Mon Calamari
Quilan Vos, wywiad Jedi Taun We, klonerka
Lama Su, premier Kamino Passel Argente, Przywódca Sojuszu Korporacyjnego
Tsui Choi, mistrz Jedi Aayla Secura, rycerz Jedi
Kossex, mistrz Jedi Mace Windu, mistrz Jedi
Yoda, mistrz Jedi Darth Tyranus, Lord Sith
Darth Sidious, Lord Sith

Oba komiksy ukaża się w USA w tym tygodniu!
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Komiksy Dark Horse’a z USA

2003-02-23 13:29:00 JediNet

Zgodnie z oczekiwaniami w USA, koło środy pojawia się komiksy „Jedi: Mace Windu” oraz „Republic #50”. Niestety nadal brak wiadomości o „Classic Star Wars: A Long Time Ago ... Volume 4”. Tymczasem opóźnieniu ulegną także późniejsze komiksy Czarnego Konia, więc:
5 marca ma się pojawić „Empire #6: Princess ... Warrior 2” (już jest spóźnione).
19 marca – „Republic #51” (miało być 5)
2 kwietnia – „Empire #7” (5 marzec...), „Republic #52” (z 19 marca)
23 kwietnia – „Empire #8” (2 kwiecień), „Republic #53” (19 marzec, w sumie mała poprawka).
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy na Maj-Czerwiec

2003-02-08 18:24:00 SW.com

7 Maja ukaże się 9-ta już część serii Empire, wykonany przez Paula Chadwicka, Doug Wheatleya, Chrisa Chuckrya, i Kiliana Plunketta. W tym numerze znajdzie się opowieść o losach Biggsa. Biggs rozpoczyna służbę na Imperialnym statku Rand Ecliptic.. Odkrywa jednak tą gorszą stronę Imperium, i wraz z przyjaciółmi postanawia przyłączyć się do Rebeliantów. Jednak jego plany odkrywają Imperialni.

21 Maja ukaże się 54 część Republic, wykonana przez Johna Ostrandera, Jana Duursema, Dana Parsonsa, i Jana Duursema. W czasie, gdy Jedi stają się głównymi dowódcami armii Republici Quinlan Vos wyrusza na tereny separatystów, i rozpoczyna swoją misję szpiegowską. Ale co zrobi gdy dostanie rozkaz powrotu na Coruscant, i kto zostanie wyznaczony do poprowadzenia pewnej operacji, dowiemy się w samym komiksie.

Star Wars: Clone Wars, Vol 1: The Defense of Kamino wykonany przez Haden Blackman, John Ostrander, Jan Duursema i kilku innych osób ukaże się 18 czerwca. Ten liczący 128 stron będzie zawierał Star Wars Republic 49 i 50, oraz Star Wars Jedi: Mace Windu. Separatyści atakują Republikańskie Centrum klonowania. W tym czasie Mace Windu odkrywa zdradę w zakonie Jedi, oraz Ciemną Jedi pracująca dla Hrabiego Dooku.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Nowe opowiadanie

2003-02-07 19:22:00 Rebelscum

W USA ukazała się piąta część cyklu Empire. W najnowszym numerze znalazła się pierwsza (z dwóch części) komiksu Empire:
Leia, kapitan Antilles i załoga Tantive IV wyruszają z tajną misją, której celem jest dostarczenie planecie Ralltiir pomocy medycznej. Jednak planeta na której znajduje się Leia zostaje zaatakowana przez Imperium...
Malowane przez Briana Chinga i Matta Banninga.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy w USA

2003-02-04 18:48:00 JediNet

W USA drobna weryfikacja planów wydawniczych Dark Horse’a. Zgodnie z planem pojawić ma się jedynie Empire #5, w którym zobaczymy 1 część historii księżniczki Lei tuż przed ANH. Trzecia część Star Wars Tales, w papierowej okładce pojawi się wcześniej niż przewidywał to Dark Horse, natomiast nadal nie wiadomo czemu opóźniała się (i kiedy w ogóle będzie) czwarta część przedruków Marvella.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Ostatni Rozkaz 3 – zapowiedź..

2003-02-03 12:39:00 Amber

Na stronie Amberu znalazła się zapowiedź 3 i ostatniej części komiksu „Ostatni Rozkaz”, będącego adaptacją ostatniej części trylogii Timothego Zahna.
Na podstawie powieści Timothy`ego Zahna
Ostatnia część komiksowej adaptacji bestsellerowej Trylogii Thrawna

KOMENTARZE (2)
Loading..