TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Ciemność cz. 1

2003-03-31 21:03:00 Wrak i Amber

W kwietniu nakładem wydawnictwa Amber ukarze się jedynie komiks „Ciemność”, 1 z dwóch tomów. Nie zostanie (znowu) wydana żadna książka z serii Gwiezdne Wojny.

(opis i okładka za Wrak

"Star Wars" - "Ciemność 1"
Scenariusz: John Ostrander
Szkic: Jan Duursema
Tusz: Ray Kryssing
Wydawca: Amber
Liczba stron: 48
Format: B5
Oprawa: twarda
Papier: błyszczący
Druk: kolor
Cena: 24,80 zł
Pomimo, że Quinlan Vos pomyślnie zakończył swoje wcześniejsze misje, Rada Jedi uważała, że ma problemy z odzyskaniem równowagi po utracie pamięci i kroczy zbyt blisko Ciemnej Strony. Jednak kiedy niezidentyfikowani wrogowie zaatakowali planetę więzienną chronioną przez Guardian (Obrońców), Quinlan Vos zostaje wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa. Zdrowy czy nie - Quin rozpoczął kolejną ekscytującą misję!
Jest to kolejna mini seria (w oryginale składająca się z czterech części opublikowanych w miesięczniku "Star Wars" nr 32-35) wydawana przez Amber na licencji Dark Horse.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Classic Star Wars 5...

2003-03-26 18:43:00 JediNet

Jak donosi JediNet, najprawdopodoniej w tym tygodniu, ukaże się wreszcie komiks „Classic Star Wars: A Long Time Ago...” Część IV pt. „Screams in the Void”. Jest to kolejny przedruk klasycznych już dziś komiksów Marvela. Niestety długie opóźnienie spowoduje dalsze przesunięcia. Dawno temu zapowiadano na ten tydzień już część V, która na pewno ukaże się z opóźnieniem. Ale jakim, na razie nie wiadomo.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Trójpak Ciemnej Strony Mocy UPDATE 2

2003-03-25 19:21:00

Poza książkami, we wrocławskim Empiku Megastore pojawił się w promocji trójpak z komiksem „Ciemna Strona Mocy”. Wszystkie trzy części ładnie spakowane razem za cenę 39,90. Czyli w praktyce jedna część za darmo. Jest to chyba lepsze rozwiązanie, niż wydawanie trzech części osobno. Oby niebawem pojawiły się także i „Dziedzic Imperium” ale też i „Ostatni Rozkaz” we właśnie takiej formie.
Update, 26 marca
Jak donosi Anor, to samo ukazało się także i w Warszawie. Sprawdzcie zatem w swoich Empikach.
Update, 27 marca
Okazuje się, że w promocji jest też ... „Ciemna Strona Mocy” i podobno „Dziedzic Imperium”, którego we Wrocławiu nie dowieziono. Z tym, że np. we Wrocławskim Empiku Megastore promocja ta trwa tylko przez weekend. Potem trójpaki (wszystkie trzy) mają być dostępne w droższej cenie.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Ostatni Rozkaz 3

2003-03-24 21:17:00

Do sprzedaży trafiła wreszcie ostatnia część trzy tomowej komiksowej opowieści (na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez T. Zahna). Ostatni zeszyt kosztuje 24,80.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksy w USA w tym tygodniu...

2003-03-18 20:43:00 JediNet

Według wszystkich znaków na niebie i ziemi w tym tygodniu w USA powinny ukazać się dwa komiksy. Pierwszy to Star Wars Tales #15 (więcej >>>) oraz Republic #51: Graveyard Moon – czyli pierwsza część historii z Wojen Klonów o broni biologicznej i Gunganach... (więcej >>>) i o następnej części komiksu). Warto też zauważyć, że zmieniono trochę okładkę.

Rysunek z okładki:Alternatywny rysunek z okładki:


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy latem

2003-03-15 20:29:00 StarWars.Com

Choć wiosna dopiero przed nami, to Dark Horse już planuje co wyda latem.

4 czerwca ukaże się komiks „Star Wars: Empire #10” pt. „Yavin Base”. Autorami będą Paul Chadwick i Tomás Giorello, a okładkę narysował Kilan Plunkett.
Sam komiks będzie opowiadał głównie o Generale Janie Dodonnie i pierwszych latach Sojuszu Rebeliantów. Sojusz będzie musiał zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, w tym pilotami, których wyszkolił słynny generał. W komiksie tym, Dodonna uzna za stosowne, przeniesienie sił rebeliantów, a za dogodne miejsce uzna porośnięty dżunglą księżyc Yavinu 4.

18 czerwca pojawi się natomiast „Republic #55” pierwszy z czterech tomów „The Battle of Jabiim”, kolejnej odsłony Wojen Klonów. Autorami są Haden Blackman i Brian Ching, a okładkę zaprojektował Kev Walker.
Będzie to następny szczebel w karierze wielu istot, młody Jedi zostanie bohaterem, inni męczennikami, a na dodatek zaważy to na dalszych losach następnych pokoleń rodziny Skywalkerów. Jabiim to świat, sprzyjający Separatystom, na którym ciągle pada śnieg. Generał Obi-wan, jego pierwszy oficer Anakin Skywalker i zastęp szturmowców mają za zadanie odzyskać tę planetę, lecz wszystko sprzysięga się przeciwko nim.

23 czerwca pokaże się 16 część Star Wars Tales, której autorami będą: Ashley Wood, Brian Horton, Paul Lee, Jason Hall, Tod Parkhill, Joey Mason, Howard Shum i inni.
W numerze znajdą się opowieści o Jabbie, Hanie Solo, Vaderze czy Yodzie. Tyle, że np. ta o Yodzie, będzie pokazywać jego młodzieńcze lata, kiedy to Młody Jedi Yoda po raz pierwszy pojawił się na Dagobah, gdzie niebezpiecznie otarł się o Ciemną Stronę Mocy.

16 lipca pojawi się 7 część reprintów komiksów Marvela, tym razem pod tytułem „Far, Far Away”. Natomiast 23 lipca pojawi się zbiorczy tomik „Star Wars Empire I”, zawierający „Betrayal” oraz historię z Bobą Fettem.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Star Wars Tales 15

2003-03-09 11:54:00 SW.com

Kolejny, już piętnasty numer Star Wars Tales, który ukaże się 12 Marca skupi się głównie na rodzeństwie Skywalkerów. Fabułę kilku opowieści wchodzących w skład Star Wars Tales, poznasz poniżej.
First Impressions – Historia napisana przez Nathana Walkera, i narysowana przez Kiliana Plunketta.
Młoda księżniczka Leia po raz pierwszy udaje się na Coruscant, gdzie zapoznaje się z krwawymi metodami Imperium.
Sandstorm - Historia napisana przez Jasona Halla, narysowana przez Sunny Lee.
10-letni Luke wpada w sam środek burzy piaskowej. Spotyka tam wizje swojego pochodzenia, gdy staje twarzą w twarz z Anakinem Skywalkerem.
Lucky StarsHistoria napisana przez Briana Augustyna, i narysowana przez Paca Medina.
W tej historii Leia i inne piękne agentki Rebeli wyruszają z misją zatrzymania informacji o położeniu Rebelianckiej bazy.
Slippery Slope- Historia napisana przez Scotta Lobdella, i narysowana przez Seana Murphyego.
W czasie gdy Luke pobiera nauki od Yody, na bagna Dagobah przybywa łowca nagród, który chce dostać nagrodę za głowę młodego Jedi.
Do or not do- Historia napisana przez Jaya Lairda, i narysowana przez Timothiego Greena.
Po bitwie o Endor Luke zajmuje się niemożliwym zadaniem: odbudowaniem zakonu Jedi i odkrywa szansę, na pozostanie jedynym Jedi.
Falling Star- Historia napisana przez Jima Bearda, i narysowana przez Todda Naucka.
Młodemu Luke’owi i Bigsowi nadarza się szansa na chwilowe oderwanie się od swoich obowiązków, i krótki wypad promem na księżyc Tatooine, akurat kiedy nadchodzi katastrofa.

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Ostatni Rozkaz 3 przesunięty...

2003-03-04 22:37:00 Amber

Według witryny Amberu, na marzec przesunęło się ukazanie Ostatniego Rozkazu 3. Dobrze, że tym razem, nie wpisują go na siłę wśród pozycji, które się ukazały. Niestety w tym miesiącu nie zobaczymy, żadnej pozycji książkowej. Pozostaje zatem czekać na komiks.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy w USA w tym tygodniu...

2003-03-03 20:28:00 JediNet

W środę w USA powinien się pojawić komiks “Empire #6” kończący przygody Lei, tuż przed ANH, pisaliśmy o tym komiksie parokrotnie. Siódma część serii Empire będzie pojedynczym komiksem o Boba Fettcie.
KOMENTARZE (3)
Loading..