TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksy w USA cd..

2003-04-28 20:20:00 JediNet

W tą środę najprawdopodobniej ukaże się w USA komiks „Republic #53: Blast Radius”, który jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu jest już opóźniony. Ale okazuje się, że nie tylko on, gdyż także komiks „Empire #8: Darklighter #1” też nie pojawił się planowo w amerykańskich sklepach. Niestety w tym przypadku nie wiadomo na jak długo jego pojawienie się przesunie.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Ciemność część 2

2003-04-25 21:51:00 Amber

W zapowiedziach Amberu na maj znalazł się kolejny komiks - "Ciemność 2".
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Ray Kryssing
Okładki serii: Jon Foster
Tłumaczenie:
Wydawca: Amber
Liczba stron: 48
Format: B5
Oprawa: twarda
Papier: gładki
Druk: kolor
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,80 zł

KOMENTARZE (8)

Komiksy

Więcej o Shaak Ti

2003-04-19 17:13:00 StarWars.Com

Wojny Klonów przekształciły planetę Brentaal IV w pogrążone w chaosie pole bitwy, gdzie siły Republiki są przytłoczone przez ogień Separatystów. Konfederacja wyposażona w potężnie działa planetarne uniemożliwia praktycznie jakiekolwiek przysłanie posiłków. Tymczasem generałowie Jedi planują kontratak. Wyznaczają Shaak Ti, aby dowodziła niebezpieczną misją uciszenia dział Separatystów. Shaak Ti, zazwyczaj znana jako zwolenniczka działań pokojowych i głos rozsądku, jest przygotowana na najgorsze w starciu z Konfederatami. Ale i ją zaskoczy niejedno, gdy będzie musiała sprzymierzyć się ze zbiegłymi więźniami Separatystów, w tym jednym młodym mordercą, który był zamieszany w zabójstwo jej padawana.
Kolejna odsłona komiksowych Wojen Klonów z cyklu Jedi ukaże się w USA w maju, będzie zawierać 48 stron, a autorami są: Jon Ostrander 0 scenariusz oraz Jan Duursema i Dan Parsons – rysunki. A na koniec spis osób dramatu:

Generał Shaak Ti, Mistrzyni Jedi z rasy Togruta

Generał Agen Kolar, Mistrz Jedi z rasy Zabrak

Generał Plo Koon, Mistrz Jedi z rasy Kel Dor

Generał Shon Kon Ray, Mistrz Jedi

Quinlan Vos, Wywiad Jedi

Shogar Tok, dowódca Separatystów na Brentaal

Hrabia Dooku, przywódca Separatystów

Ryyk, zbiegły więzień Wookie

Sagoro Autem, zbiegły więzień

Lyshaa, zbiegła więźniarka z rasy Zeltron

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Opóźnienia Dark Horse’a

2003-04-17 19:35:00 JediNet

Dark Horse przesunął niektóre z zapowiedzi komiksów w czasie. I tak komiks „Republic #53: Blast Radius” pojawi się około tygodnia przed 30 kwietnia, a komiks „Jedi: Shaak Ti”, który oficjalna zapowiadała, iż ukaże się jeszcze w tym miesiącu, Dark Horse przesunął na 14 maja. O samym komisie o Shaak Ti napiszemy trochę szerzej niebawem.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

"Ciemność 1" już w sprzedaży

2003-04-17 09:56:00 WRAK.PL

Komiksowa Agencja Prasowa - Wrak.PL donosi, iż w sprzedaży ukazał się komiks "Star Wars - Ciemność 1" (oryg. Darkness). Polska okładka
  • Scenariusz: John Ostrander
  • Szkic: Jan Duursema
  • Tusz: Ray Kryssing
  • Wydawca: Amber
  • Liczba stron: 48
  • Format: B5
  • Oprawa: twarda
  • Papier: błyszczący
  • Druk: kolor
  • Cena: 24,80 zł
Krótki opis znajduje się w tej archiwalnej wiadomości.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Zapowiedzi amerykańskich komiksów na lipiec

2003-04-12 11:37:00 StarWars.Com

Oficjalna opublikowała kolejną listę zapowiedzi komiksowych na lato. Oto co w lipcu i sierpniu ukarze się w USA:

2 Lipca 2003 ukaże się w USA druga i ostatnia część komiksu "Yavin Base" z cyklu Empire (#11). Autorami są: Paul Chadwick i Tomás Giorello, a okładkę stworzył Kilian Plunkett. Wiek i doświadczenie przeciwko młodości i wigorowi. Tak właśnie wygląda konflikt w Sojuszu pomiędzy Generałem Janem Dodonną a młodym komandorem Roonsem Sewellem. A wszystko to w czasach, gdy zakładano bazę na Yavin 4, tyle że Sojusz nie mógł sobie pozwolić na konflikty personalne, ścigany przez Imperium.


16 lipca pojawi się Republic #56 i druga część (z czterech) Bitwy o Jabijm. Autorami są: Haden Blackman i Brian Ching, a okładkę zaprojektował Kevin Walker..Niespodziewany atak sił separatystów zniszczył bazę Republiki na Jabiimite, a generał Kenobi jest uznany za zaginionego, prawdopodobnie martwego. Anakin Skywalker bierze na siebie całą misję zajęcia się osieroconymi parawanami. Niekończący się deszcz, błoto i cały konflikt tylko posuwają Anakina ku jego ciemnym stroną, ale jak daleko się posunie?


30 lipca ukazę się kolejny komiks z Wojen Klonów - Star Wars: Aayla Secura. W tym 48 stronicowym komiksie Johna Ostrandera, Jan Duursemy i Dana Parsonsa. Okładka to dzieło samej Duursemy. Piękna Twi'lekańska Jedi - Aayla Secura udaje się w misję, by zbadać aktywność Separatystów. Wkrótce jednak odkrywa, że na jej tropie jest, zabijająca Jedi łowczymi głów - Aurra Sing.


Ponadto 27 sierpnia Dark Horse zaprezentuje kolejny przedruk, tym razem klasycznych komiksów - Dark Empire (Mroczne Imperium). Z nową okładką. Więcej o tym komiksie przeczytacie tutaj. Był on wydany w Polsce przez wydawnictwo TM-Semic.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Amber analizuje

2003-04-11 15:16:00 Wrak

Jak donosi serwis Wrak
Trzeci tom "Gorna" pojawi się jak tylko studio prześle materiały do Amberu. Na maj pewna jest tylko "Star Wars" - "Ciemność" tom 2. Przez cały czas wydawnictwo robi analizy, więc niepewna jest cena i ilość wydawanych miesięcznie komiksów. Jeśli chodzi o daleką przyszłość, to raczej nie będzie komiksów czarno-białych. Jeśli Amber będzie dalej wydawał komiksy (czyt. zacznie na nich zarabiać), to wśród serii na pewno kontynuowanych będzie "Jeremiah".
A ponoć SW słabo się sprzedają, to widać inne komiksy jednak się jeszcze gorzej sprzedają...
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy w USA...

2003-04-08 20:16:00 JediNet

W tym tygodniu w amerykańskich księgarniach pojawią się aż 3 komiksy. Pierwszym z nich będzie Empire #7, jednoczęściowa opowieść o Boba Fetcie, wkrótce po wydarzeniach z ROTJ. Druga pozycja to komiks “Republic #52: The Face of War”, a trzecia, jeśli dobrze pójdzie, to “Classic Star Wars A Long Time ago ... Volume 5: Fool’s Bounty”.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy w USA

2003-04-02 22:18:00 JediNet

Wszystko wskazuje na to, że w USA także postucha. W tym tygodniu mam tam trafić jednie TESB z serii Infinities, tym razem w papierowej okładce.
KOMENTARZE (0)
Loading..